Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 07:36


Viac AP - jedna siet

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Koro
Post subject: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 01.03.2010 - 16:53 #80825
Basic


Joined: Sep 03, 2007
Posts: 9

Udajne existuje moznost na MK vytvorit z viacerych AP velku siet, ktora by sa pre uzivatelov javila ako jedna. Ide o skolu a malo by to fungovat tak, ze uzivatel uvidi len jedno SSID na to sa pripoji a neriesi ktore konretne AP ho pripojilo a ako by sa s notebookom presuval po skole tak by sa automaticky pripajal na ine AP. Dokonca sa to vraj da urobit aj bez toho aby boli tie AP pospajane kablami.

Vedel by mi s tym prosim niekto pomoct, alebo vysvetlit aspon zaklady fungovania? Dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 01.03.2010 - 19:28 #80830
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

vola sa to MESH. skus wiki.mikrotik.com, snad to tam je Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 01.03.2010 - 20:40 #80832
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
nemyl si to s tym serialom o vojakoch USA
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 01.03.2010 - 20:59 #80835
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
to bol MASH
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 01.03.2010 - 21:08 #80836
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Na MK som to neriesil sice ale da sa to riesit takmer na kazdom lacnom ap ktore ma iapp - wline, blackbox a rozne klony ale tu je podmienka ze musia byt prepojene kablom potom im das rovnake ssid ale na rozne kanale aby sa nerusili navzajom. Riesenie bez kablov je naozaj mesh jedine co som realne skusal boli meraki a to nebola ziadna vyhra mam este stale 3 kusy za odvoz su tvoje Razz Razz Razz, alebo potom 3 riesenie je wds, ked som vyhodil meraki spravil som to cez wds ale tam je u vacsiny zariadeni strop 4 kvoli akej takej priepustnosti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 01.03.2010 - 21:16 #80838
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Dalo by sa to riešiť aj takto jedno hlavné RB s viacerými kartami. Každá karta by mala mód bridge. Potom by bol určitý počet ďalšich RB s dvomi kartami. Jedná karta by bola bridge a druhá ako AP.
Je to trochu drahšia zaležitosť ale teoreticky by mala fungovať. A ak by hlavné RB nestíhalo, bol by vhodný prechod na CISC architektúru x86.

ewew
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 02.03.2010 - 02:56 #80844
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ja som pochopil mesh ako siet, ktora vytvara nejake optimalne cesty cize ak sa mi rozpadne jedno spojenie automaticky sa vytovri ine. Nemam s mesh sietami ziadne prakticke skusenosti ale predstavujem si to tak, ze vysielacia jednotka si akoby strazi najblizsie dalsie APcka a v podstate funguje nejaky system samospravy tak aby bola vytovrena vzdy optimalna cesta. Preto som bol prave v tom, ze tie zariadenia vysielaju na jednej frekvencii. V pripade, ze by nevysielali sa mi straca funkcnost mesh a v pripade pouzivania dvoch frekvencii sa mi to javi ako skor topologia kruhu...napriklad
teraz si citam este raz tie prispevky odzaciatku....ale pani zda sa mi ze tu pletiete hrusky s jablkami. Ak potrebujem urobit siet po skole kde svieti jedno SSID a je to riesene na roznych frekvenciach, co to ma spolocne so sietami mesh. Hovorime predsa o topologii, to vysielanie v skole moze byt aj hviezda, popriapde kruh. jedna vec su APcka, ktore zabezpecuju pripojenie zakaznikov a druha vec je samotne pripojenie tychto AP do siete.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 02.03.2010 - 03:03 #80845
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
este ma napadlo co spomina tulo wds mod, neviem ako dnes su vybavene vsetky tie zariadenia, ale v casoch ked ma bavilo bastlit po nociach co to s radiami, tak pri wds mode existoval aj roaming a ked sme ho testovali tak to aj chodilo Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 02.03.2010 - 09:14 #80849
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Koro wrote: ›Udajne existuje moznost na MK vytvorit z viacerych AP velku siet, ktora by sa pre uzivatelov javila ako jedna. Ide o skolu a malo by to fungovat tak, ze uzivatel uvidi len jedno SSID na to sa pripoji a neriesi ktore konretne AP ho pripojilo a ako by sa s notebookom presuval po skole tak by sa automaticky pripajal na ine AP. Dokonca sa to vraj da urobit aj bez toho aby boli tie AP pospajane kablami.

Vedel by mi s tym prosim niekto pomoct, alebo vysvetlit aspon zaklady fungovania? Dakujem

Ja som robil taku istu siet v skole pomocou tohoto http://wifi.aspa.cz/ovislink-airlive-g- ... ts-z101047
jedno ap sa pripajalo na dalsie ktore bolo blizsie atd ... vsade nastavis rovnaky SSID ale rozne kanale tak aby si eliminoval rusenie buniek navzajom, no a to je cele, wifi podporuje priamo roaming a nemas co riesit, pripadne to mozes spravit na hocijakom inom ap. Funguje to bez problemov, naprillad na Kandahare sme to spravili tak ze sme medzi 9timi APckami potiahli kabelaz a na APckach sme nasavili rovnaky SSID, na AP sme pouzili Bullet HP a nezabudnem spomenut ze o cele sa tam o to plne automatizovane a cez PayPal stara neptun Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 02.03.2010 - 12:38 #80864
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

Do skoly? Ovislink wl-5460 v rezime WDS repeater a zapnut IAPP.Ci nie? Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 02.03.2010 - 14:27 #80869
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja by som to bez kablov neriesil... ziadne wds a podobne zvrhlosti...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tomas128
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 02.03.2010 - 20:07 #80879
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

Tak toto zaujíma aj mňa, ak to správne chápem, medzi AP je optimálne priame prepojenie TP káblom. Následne sa na všetkých nastaví rovnaké SSID a je potrebná podpora IAPP. Užívateľ pri prechodoch nemusí nič spraviť ? Konektne sa k novej sieti automaticky ? Bude prechod plynulý ? V prípade režimu WDS je to obmedzené kapacitou WIFI prepoja, ktorý medzi sebou naväzujú ? Obmedzí to nejakým spôsobom rýchlosť, respektíve využitie funkcií ako WPA/WPA2 ?

Ďakujem za radu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 02.03.2010 - 20:18 #80880
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

mam tak spravenu jednu budovu je tam 14x blackbox vsetky kable su dovedene do jedneho switchu na vsetkych je rovnake ssid kazde je na inom kanale aby sa to nerusilo, vypnute dhcp - dhcp prideluje router na brane, zapnute iapp
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas128
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 02.03.2010 - 20:30 #80881
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

A to IAPP vlastne zabezpečuje čo ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: Viac AP - jedna siet  PostPosted: 02.03.2010 - 21:02 #80883
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

he nevieeem, ked som to riesil, pixall povedal ze to mam zapnut tak som zapol a ono to funguje Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ale wikipedia by ti mohla odpovedat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)