Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 14:51


Z linuxu na MK

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
yeager
Post subject: Z linuxu na MK  PostPosted: 17.10.2009 - 10:25 #76046
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Chcel by som skusit prejst z linuxu na MK, ale potreboval by som vyriesit niekolko veci co pod linuxom mi fungovalo.
Jedna sa o:
- ip access list
- presmerovanie pre neplaticov
- ip accounting
- zaloha connections pre TUSR
Kedze som do MK uplna lama, budem vdacny za kazdu pomoc. Niektore veci uz tu boli rozobrate, ale neboli dotiahnute do konca. Dakujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 17.10.2009 - 10:49 #76047
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Preboha a jeden rozumny dovod?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 17.10.2009 - 11:17 #76048
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Very Happy, chcem to len vyskusat ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 17.10.2009 - 12:36 #76049
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

a pravdupovediac, sa mi paci funkcia burst Smile a to neviem vyriesit pon linuxom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 17.10.2009 - 13:24 #76050
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
použi google !!
čo používaš na shapovanie v linuxe ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 17.10.2009 - 13:50 #76052
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

google som skusal, ale som nenasiel nic pouzitelne. pouzviam HTB. ak dobre viem tak mk ho pouziva tiez.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 17.10.2009 - 13:58 #76053
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

ROS podporuje rozne klasifikatory pri shapingu.. fifo, pcq, sfq, red
ja pouzivam pcq a red
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 17.10.2009 - 17:39 #76054
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
zelmar wrote: ›Preboha a jeden rozumny dovod?

zo zaciatku bolo zaujmave hrat sa s tc a iptables,teraz ked siet narastla tak je to uz zabijanie casu - mk to ma poriesene na jedno "kliknutie"/jeden prikaz z konzoly/api

ja som z pociatku tiez odmietal ale casom mi to doslo ze mk je perfektna vec

zalozime nove mikrotikove nabozenstvo Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hrnous
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 17.10.2009 - 19:23 #76057
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

misohero wrote: ›
zelmar wrote: ›Preboha a jeden rozumny dovod?

zo zaciatku bolo zaujmave hrat sa s tc a iptables,teraz ked siet narastla tak je to uz zabijanie casu - mk to ma poriesene na jedno "kliknutie"/jeden prikaz z konzoly/api

ja som z pociatku tiez odmietal ale casom mi to doslo ze mk je perfektna vec

zalozime nove mikrotikove nabozenstvo Razz


to bude mít gyro radost Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 18.10.2009 - 23:57 #76071
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

misohero wrote: ›ja som z pociatku tiez odmietal ale casom mi to doslo ze mk je perfektna vec

zalozime nove mikrotikove nabozenstvo Razz


jojo, to je presne, mikrotik je nabozenstvo uz davno, najprv sa tlacia ludom kaleraby do hlavy, a oni potom radostne otvaraju penazenky...

mk bola u nas perfektna vec asi mesiac, kym nam to nezhodilo siet prvykrat (ked sa RSTP rozhodne ze sa prepne do forwarding na vsetkych portoch a zakruhuje tym siet)... a potom zas... a zas... a zas... upgrady, upgrady, upgrady... a po tom co tento tyzden jeden backbonovy mikrotik po upgrade nenabehol a potreboval natvrdo vypnut, tak dost damy a pani, dost bolo amaterciny, dobre s nami a mikrotik prec...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 19.10.2009 - 00:08 #76072
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

pixall wrote: ›
misohero wrote: ›ja som z pociatku tiez odmietal ale casom mi to doslo ze mk je perfektna vec

zalozime nove mikrotikove nabozenstvo Razz


jojo, to je presne, mikrotik je nabozenstvo uz davno, najprv sa tlacia ludom kaleraby do hlavy, a oni potom radostne otvaraju penazenky...

mk bola u nas perfektna vec asi mesiac, kym nam to nezhodilo siet prvykrat (ked sa RSTP rozhodne ze sa prepne do forwarding na vsetkych portoch a zakruhuje tym siet)... a potom zas... a zas... a zas... upgrady, upgrady, upgrady... a po tom co tento tyzden jeden backbonovy mikrotik po upgrade nenabehol a potreboval natvrdo vypnut, tak dost damy a pani, dost bolo amaterciny, dobre s nami a mikrotik prec...


cim to chces nahradit?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 19.10.2009 - 09:39 #76081
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

server3 wrote: ›
pixall wrote: ›mk bola u nas perfektna vec asi mesiac, kym nam to nezhodilo siet prvykrat (ked sa RSTP rozhodne ze sa prepne do forwarding na vsetkych portoch a zakruhuje tym siet)... a potom zas... a zas... a zas... upgrady, upgrady, upgrady... a po tom co tento tyzden jeden backbonovy mikrotik po upgrade nenabehol a potreboval natvrdo vypnut, tak dost damy a pani, dost bolo amaterciny, dobre s nami a mikrotik prec...


cim to chces nahradit?


v nasej topologii tigerswitchmi. a v inej topologii cimkolvek inym, moznosti su nekonecne. mikrotik je len jeden z mnohych pokusov ako dat linuxku klikacie rozhranie a predavat ho za peniaze, zdaleka to nie je nic, na com by stal svet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 19.10.2009 - 10:23 #76084
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
keby si mal sieť routovanú nepotreboval by si RSTP
schvalne som sa pozrel do informačného systému a ten mi prezradil že mám na sieti 126 subnetov od /30 až po /22 (ten je už len z histrorických dôvodov) všetko je to routované cez ospf .95 % routrov beží na mikrotiku

yeager wrote: ›google som skusal, ale som nenasiel nic pouzitelne. pouzviam HTB. ak dobre viem tak mk ho pouziva tiez.

no ak by si hladal poriadne tak by si zistil že ti stačí popridávať parameter burst prípadne cburst
rozdiel medzi burst a cburst by mal byť taký istý ako medzi rate a ceil . Teda ak sa dobre pamatám pravidlá pre htb som nepísal pár rokov.

JOFO wrote: ›ROS podporuje rozne klasifikatory pri shapingu.. fifo, pcq, sfq, red
ja pouzivam pcq a red


red náhodou nezahadzuje pakety ?? niektoré aplikácie stím môžu mať problém.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 19.10.2009 - 10:42 #76087
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Thomas wrote: ›keby si mal sieť routovanú nepotreboval by si RSTP
schvalne som sa pozrel do informačného systému a ten mi prezradil že mám na sieti 126 subnetov od /30 až po /22 (ten je už len z histrorických dôvodov) všetko je to routované cez ospf .95 % routrov beží na mikrotiku


ale no, schvalne som sa pozrel do informacneho systemu, mam na sieti routovanych 176 subnetov a keby som na bachbone mal OSPF nie RSTP, tak ich budem mat asi o 80 viac.. to len tak a okraj Wink

akurat minuly tyzden sme si pisali plusy a minusy RSTP a OSPF pretoze je tu vazne rozhodovanie ci prehodit backbone na OSPF alebo sa dalej srat s RSTP (diagnostika na bridzovanej sieti je uzasna)

a ak ma pamat neklame (ale mohol by si mi to potvrdit/vyvratit) tak pri zmene OSPF topologie sa nova topologia uplatni len pre nove spojenia... takze ked mam otvorene SSH a zmeni sa topolgia, stara session zomrie... otvorim si novu... zmeni sa topologia naspat... nova session mi zomrie... atd... je to tak?

dalsi vazny dovod preco ist na OSPF bola moznost vyuzivat multipath (pri RSTP mam vzdy zalozne trasy nevyuzite), ale na multipath sme chceli zaroven aj QoS/diffserv (aby mi p2p a podobne voloviny islo cez freeband a voip a podobne cez licenc), bohuzial studiou quaggy a suvisiacich veci som dosiel k tomu ze QoSovany multipath je implementovany za pomoci podivnych skriptov pustanych z cronu ktore rozkopiruvavaju routovacie tabulky, no proste amatercina taka ze fuuuj..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Z linuxu na MK  PostPosted: 19.10.2009 - 10:42 #76088
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Ano RED nam odjebava nahodne pakety a tym dosahuje znizenie rychlosti na vysielacej strane pretoze druhy router si mysli ze protajsok nestiha(kedze mu posle ziadost o opakovanie retransu-lebo odjebal paketik do ...) tak automaticky spomali...

Ale naco to sem pisem ved si klikajte do winboxov teste sa ako fasa secko ide ... a hlavne BURSTujte a ojebavajte ludi aku super linku doma maju.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)