Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:23


prepojenie portov, cez routes

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
MiooX
Post subject: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 03.03.2009 - 22:09 #74601
Basic


Joined: Mar 03, 2009
Posts: 7

ako prepojim porty eth1, wlan1, wlan2 na MTK, cez routes,(nie bridge) ked chcem mat kazdy port v inej podsieti. ? trapim sa ale neuspesne
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 03.03.2009 - 22:21 #74603
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

to je trivialna zalezitost.. ved ked kazdemu portu das vlastnu ipcku tak ROS automaticky nahodi routy..tam nie je co riesit, otazka minuty
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
MiooX
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 03.03.2009 - 22:30 #74604
Basic


Joined: Mar 03, 2009
Posts: 7

pridavam aj obrazok pre jednoduchšie pochopenie
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MiooX
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 03.03.2009 - 22:30 #74605
Basic


Joined: Mar 03, 2009
Posts: 7

http://leteckaposta.cz/407523281
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MiooX
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 03.03.2009 - 22:33 #74606
Basic


Joined: Mar 03, 2009
Posts: 7

ano, ale ja chcem prepojit 2RBčka cez wifi, a vtedy to nejde, musim tam pridat ešte nejake routes.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
qido
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 03.03.2009 - 22:45 #74607
Basic


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 292

MiooX wrote: ›ano, ale ja chcem prepojit 2RBčka cez wifi, a vtedy to nejde, musim tam pridat ešte nejake routes.



pre paana jaana...

napriklad static routes Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
MiooX
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 03.03.2009 - 23:04 #74608
Basic


Joined: Mar 03, 2009
Posts: 7

ako konektivita medzi Rbčkami mi ide bez problemov
ale ked pripojim na RB(A) na port eth1 PC1 a na RB(B) eth1 PC2, tak uz nejde medzi nimi ani len ping, to iste plati ked sa pripojim na Wlan2 (A)
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
qido
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 03.03.2009 - 23:18 #74609
Basic


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 292

pises velmi malo informacii na to, aby sa ti dalo pomoct. Nepises akym sposobom ich prepajas, atd atd... napis proste toto robim tak a tak, a takto mi to neide. Potom sa hadam najde niekto, kto ti rad poradi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 08:04 #74613
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Takze RB A bude to kde mas konekt rb B bude to kde mas tie tri interface

RB A
eth 1 - 10.20.1.1/24
Wlan1 - 10.20.2.1/24

nastavit static GW na IP ktora je pred routerom A predpokladam ze to ti dava nejaky ISP a asi bude dajme tomu 10.20.1.2
29 A S 0.0.0.0/0 r 10.20.1.2 ether1 orientacne
neviem tazko s z toho vysomarit ked napises minimum veci

RB B
eth1 -10.20.3.1/24
wlan1 - 10.20.2.2/24
wlan2 - 10.20.4.1/24

static GW nastavit na 10.20.2.1
1 A S 0.0.0.0/0 r 10.20.2.1 ether1 orientacne
no a teraz este nastavit routy na RB A

12 A S 10.20.3.0/24 r 10.0.2.2 wlan1
13 A S 10.20.4.0/24 r 10.0.2.2 wlan1

toto je orientacne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 08:36 #74614
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
cobain... prave si nastavil MK zacinajucemu dsl zdielacovi, potom sa nestazujte ze Vam robia bordel v okoli...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 09:11 #74615
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Chalan wrote: ›cobain... prave si nastavil MK zacinajucemu dsl zdielacovi, potom sa nestazujte ze Vam robia bordel v okoli...


Este to nema nastavene. musi si to nastavit sam.
pozri mna uz absolutne nic nesere. Netrapi ma posrany DSL zdierac lebo DSL je DSL a ten mega upload co je tak nema chybu,dalej nehovorim o roznych burst pravidlach a speed metroch vykazujucich vzdy najlepsiu DSL linku atd. A kedze slovac je doslova a do pismena narod lakomcov chamtivcov a strasne j---- ludi, nic ma neprekvapuje. Ja neplacem teraz a ani potom.

Milion krat som ziadal o pristup do fora kde su len ISP ale to nieje mozne lebo mam malo postov potom malo uzivatelov. Tak teraz uz neziadam.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 10:01 #74616
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
Zdielaci su boli aj budu . Ajtak na dsl moze akurat tak zacat napojit par ludi a dost , musi si zhanat garant inac mu to chodit nebude . Dakedy davno dslko chodilo pekne , ale teraz to uz skrtia ako sa da , alebo skor to skrtia preplnene dsl linky .
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 10:16 #74617
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
chalani uvedomte si ale jednu vec, velmi si tym skodite ajked si myslite ze to tak nieje, pretoze dotycny zdiela dsl na mikrovlne alebo posobi ako lokalny ethernetovy provider a tak to aj tym ludom ponuka, (montuje anteny, taha ethernetove kable) casom potom ta dslka ide brutal zle aj tym ktory len browsuju, ked sa postupne napoja aj sosaci, ostatni sa zacnu stazovat a samozrejme vznike fama ze typ pripojenia cez mikrovlnku alebo na lokalneho ethernetoveho providera je zly, pomaly, furt to pada, laguje, neda sa poriadne hrat cez to atd atd, takze zle meno MW je prave vdaka nim.... ja som sa s tym uz X krat stretol, ludi ktorych som presvedcil ze to tak nieje a dali si nas net boli ocareni ale velmi vela ludi si radsej priplatilo a dalo UPC alebo T-COM ci nieco ine a to som im aj ponukol testovaciu prevadzku, proste nedali si lebo nieco "podobne" uz mali a uz to nechcu a mozes im hovorit kolko chces ze ty si iny provider a takych ludi je fakt dost... vo vacsich mestach neplati ze sused povie susedovi ze henten provider ma dobry net lebo chodia spolu na pivo... kdeze ludia ktori su spokojni mlcia, boja sa ze keby sa nahodou na to napojil aj sused pojde mu to horsie... ale ti co spokojni neboli a mali mikrovlnu alebo aj kabel od lokalneho dsl zdielaca vykrikuju vsade kde sa da a nepresvedcich ich a uz ani dalsich lebo pocul ze...

cobain a ak ta to potesi tak ani ja nemam pristup do isp fora Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 10:37 #74618
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

ked nemate pristup tak kto vobec ma??

a chalan, mas uplnu pravdu, aj ja som sa stretpl s podobnym a to posobim iba na dedinach. Zavolal mi clovek ze chce net a ze ako to poskytujem, ked som mu povedal ze cez wifi tak ma odstrelil ze to nieje kvalitne a bolo po debate. Pre upresnenie ten clovek mal na dome asi 300m od mojho bodu 19dB antenu ktora sa palila asi 1,5km cez bohvie kolko domov, stromov na bod zdielaca a asi o mesica po tomto telefonate ta antena tam uz nieje, zato je tam jeden cierny kabel, ktovie asi kto mo moze byt .... Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 11:00 #74619
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
euro wrote: ›ked nemate pristup tak kto vobec ma??

a chalan, mas uplnu pravdu, aj ja som sa stretpl s podobnym a to posobim iba na dedinach. Zavolal mi clovek ze chce net a ze ako to poskytujem, ked som mu povedal ze cez wifi tak ma odstrelil ze to nieje kvalitne a bolo po debate. Pre upresnenie ten clovek mal na dome asi 300m od mojho bodu 19dB antenu ktora sa palila asi 1,5km cez bohvie kolko domov, stromov na bod zdielaca a asi o mesica po tomto telefonate ta antena tam uz nieje, zato je tam jeden cierny kabel, ktovie asi kto mo moze byt .... Sad


Napriklad ja. A mohli by sme to znova rozbehnut. Lebo tu verejne sa niekedy rozoberaju fakt citlive veci. Poprosim admina aby podaval pristupi ludom, ktorych pozname a ktory tu pravidelne prispievaju. Popripade vytvorim vlakno kde sa mozte prihlasit.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)