Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 16:48


kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
mgx
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 12:14 #74107
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

jasne, ak mi kiwi posle poziadavky, budem sa snazit zabezpecit. medzitym budem dumat nad 5timi temami (napr. co by zaujimalo mna)

1. clustering - problem riesenia vysokych prietokov v heterogennych sietach na baze LINUX+HFSC (riadenie, priepustnost, management)
2. nakup konnektu, zalozny konekt, kvalita a skusenosti s jednotlivymi "dodavatelmi"
3. legislativa a skusenosti s pouzitym vyssich frekvencii (<100GHz, >100 GHz)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 12:41 #74109
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

osobne preferujem elektronicke stretavanie nez osobne, dovody su proste, cas cas cas.. nemozem sa zbavit dojmu ze ked ludia v krize stracaju pracu tak tu pracu neviditelna ruka trhu nosi ku mne a chce aby som ju vsetku urobil ja a to hned a zaraz..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 16:30 #74118
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

pixall wrote: › tu pracu neviditelna ruka trhu nosi ku mne a chce aby som ju vsetku urobil ja a to hned a zaraz..


Otazka je ci ta ruka nosi aj peniaze a s akou splatnostou Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 19:15 #74131
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
zas sa tu bavite o prilis konkretnych veciach a v podstate ste celu diktatorsku polohu zkurvili, zas sa mi to nazaciatku pacilo zas je to o hovne.
...uz treti krat.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 19:32 #74132
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

gyro, zatial mi napisalo 7 sieti, tato debata tu je klasicka ako vzdy, a keby som mal moderatorske prava, vacsinu hodim do zumpy (okrem mgxovych navrhov a upresneni), pretoze su presne o tom isto mlateni prazdnej slamy ako vzdy, anyway, ti co mi napisali tak asi pochopili, mam celkom zaujimavu zbierku obchodov ktore som este nenavstivil a urcite ako prva vec bude ich resers

takze nenechaj sa znechutit recami, od napisania prveho prispevku som nezmenil nazor Smile

prva faza je o znizeni beznych nakladov

mam uz nejake napady co sa tyka analyzy niektorych nakladovych poloziek, ak este dojde viac mailov, vypracujem nejaky sheet ktory sa rozosle na vyplnenie a pokusime sa pri tych polozkach porovnanim vyhodnotit najoptimalnejsie riesenie (vozovy park, telefonovanie, kancelarske potreby, najomne, elektrina) proste pomocou kalkulacky zlikvidovat myty, ktore si historicky nesieme so sebou
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
frido13
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 20:13 #74133
Basic


Joined: Sep 20, 2005
Posts: 279

pokial neni čas na osobné stretnutie tak ako je možné nájsť si čas na elektronickú debatu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado22
Post subject: :)  PostPosted: 20.02.2009 - 20:23 #74135
Basic


Joined: Júl 15, 2005
Posts: 36

Kiwi, kus by som to ponal inak, ale to radsej osobne, C U @ SNV Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 20:36 #74137
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
toto ma sancu prezit ak zostaneme pri nedemokratickom riadeni a uplatnime pravidla diktatu. Aj u nas vo firme sme viaceri spolocnici a presadil som riadenie jednym konatelom. jednoducho kazdy vlak moze mat iba jednu lokomotivu:-)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
frido13
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 20:50 #74143
Basic


Joined: Sep 20, 2005
Posts: 279

súhlasím jeden na čele
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 21:56 #74147
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

takze: KIWI NA HRAD! ! ! ! !
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 22:16 #74148
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

O co ide ? co som zmeskal Laughing Kde sa stretneme ? Cool Polana bola fajn len to chce skutre na vyblaznenie a cas sa najde Razz
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 21.02.2009 - 02:31 #74177
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
nechaj to na kiwiho, nech dotiahne myslienku. Ak to bude naprd, odvolame ho vacsinou. Netreba dopredu pico..t kym niekto neukaze co chce. Ja som presne o tom istom uvazoval ako on ze sa toho raz ujmem. Okrem gyra tu totiz nikto nic nerobi, len krakate ako chore vrany este skor ako vas niekto zostreli. (gyro - to stretko bolo fajn, zachovaj liniu. Ja hodlam tiez nieco pripravit na leto)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 21.02.2009 - 04:08 #74183
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

frido13 wrote: ›pokial neni čas na osobné stretnutie tak ako je možné nájsť si čas na elektronickú debatu?


nezijeme vsetci v jednej dedine, priprava a preprava zabera cas a pomer uzitocneho/neuzitocneho casu moze byt hrozivo velky. hoci to maximalne mozne optimalizujem (cost cutting je tu tema) tak ti dam priklad spred par tyzdnov preco nemam rad osobne stretavanie mimo mojho posobiska.. clovek zhanal vacsieho garanta, riesenie bolo po par telefonatoch vykonzultovane, cena predjednana, o objednavatelovi som mal referencie, vsetko OK, uz len zmluvu podpisat a namontovat. dohodol so mnou meeting na dany den a hodinu, ze tam bude viac ludi z celeho slovenska, nech dojdem a dohodneme. termin mi vobec nevyhovoval ale rozbural som si cely den a prisposobil som sa mu. den vopred sme si to potvrdili, ok. dosiel som, a typek nikde. cez telefon som ho zohnal, povedal ze nemohol dojst, ale nech idem za riaditelom, ze on o tom vie. uviedli ma, vpadol som do stredu akcneho rokovania, riaditel bol uplne mimo obraz, co riaditel, vsetci sme boli mimo obraz, po 10minutovej debate ktoru sme absolvovali s nechapavymi vyrazmi v tvari (who is who) sme zistili ze nemame co zmysluplne riesit (on potrebuje postavit lesenie a ja mam zelovoc). medzi riadkami som precital ze clovek co ma pozval bol externy konzultant externeho konzultanta a tlacil tam nejake svoje riesenie ku ktoremu som mal byt ja subdodavatel. mozno ze keby dosiel/vysvetlil tak by pretlacil, ale takto to bola strata casu pre vsetkych. kebyze som sa kvoli tomu trepal na druhy koniec republiky, tak tohto cloveka prisambohu najdem a zabijem. (a ze som sa takto na druhy koniec slovenska trepal uz neraz, dobre viem co je to odsrat kvoli nicomu 2-3 dni a 10-12tisic na nakladoch)

naproti tomu poznam plno ludi ktorych som v zivote nevidel a mnohych ani nepocul ale vyriesili sme spolu hromadu veci a otocili stotisice alebo miliony korun. telefon je dobry a mail je uzasny, dvaja nemusia hladat spolocny cas, kazdy zareaguje kedy mu to vyhovuje, hoci aj napriklad strapaty v teplakoch s vylozenymi nohami a sluchadlami na usiach ako ja teraz, kym ty mozno prave sladko spis v posteli alebo lezis v krcme pod stolom, na tom nezalezi. a ked ta nezaujima to co ti ten druhy chce odkomunikovat, tak sa nemusis trapne skerit a hladat cestu von, ale proste kliknes close alebo delete a mas pokoj. kazdy mame ine preferencie, niektori zakaznici k nam precestuju z madarska 300 kilometrov aby si kupili styri anteny od ziveho cloveka, nie cez internet, a ja som minule kupil skoro novy 250tisicovy dieselagregat od cloveka v cesku, a nevidel som ani toho cloveka, ani ten agregat Smile Smile tiez nejak nevedel pochopit ze si to ani nepridem pozriet a staci mi podpis na zmluve a cestne prehlasenie ze existuje a ze je funkcny Smile nova doba, co narobis.

este stoji za zmienku pri cost cuttingu
- telekonferencie - ked som bol v HPcku tak sme ich casto pouzivali - jeden prednasal cez telefon ostatnym (pre komfort sa pouzivali nahlavne supravy) a ukazoval k tomu prezentaciu alebo aplikaciu na pocitaci cez netmeetingom zdielanu obrazovku... v pripade potreby sa mohol ktokolvek zapojit a opytat (stacilo si zrusit mute na telefone).. neviem si predstavit prijatelnejsie riesenie ked potrebujes 2x tyzdenne meetovat na 2 hodiny s 10-20 ludmi, a pomaly kazdy je z inej krajiny
- videokonferencie - jeden cas sme takto aktivne meetovali s kolegami na trase kosice-blava, mam tu u seba v zasadacke na ten ucel pocitac s velkym LCD televizorom a slusnejsou kamerou... poradu dvoch teamov cez to spravis cez internet zadarmo a na pockanie.. zatial to vidfeo viacmenej asi pozuitelne len na prepojenie 2 miest, nevidel som implementaciu videomeetingu viacerych ludi naraz, ale isto ze sa to da (mozaika, prepinanie, atd). zaujimave riesenie maju tusim vraj vyvojari skype - maju 3 development teamy v roznych krajinach, vyvojari sedia v miestnosti pri dlhom stole, a na bocne steny sa premieta projekcia ostatnych dvoch teamov. ked chces komunikovat s kolegom z ineho mesta, mas ho nalavo alebo napravo, akurat 2D (ked chces tak uvidis aj 3D, predstavivosti sa medze nekladu, ale na tvrde drogy pozor).

obzvlast tie telekonferencie by som na teamovu spolurpacu odporucal zvazit, je to pouzitelna polcesta medzi stretavanim a mailovanim. naklady su nepredstavitelne nizke - pocitac a internet, voip telefon (staci softverovy) a napriklad asterisk na vytvorenie konferencnej miestnosti... na zdielanie plochy staci napriklad windowsovy netmeeting, alebo mnoho mnoho inych sposobov. kludne to rozbeham ak to to viac ludi bude povazovat za nieco pouzitelne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 21.02.2009 - 08:35 #74186
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
m-tec sily si setri na zimu leto bude v ziline Smile, v co najblizsom case zverejnime s gyrom termin aj na jeho uzasnej stranke tusr
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 21.02.2009 - 11:53 #74194
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ja som tiez za telekonferenciu, osobne sa stretavalo v 18 storoci. web/telekonferencia je tiez cesta zvysovania efektivity a znizovania nakladov. Mna jedna cesta do SNV vyjde casovo/penazne na minimalne 200 EUR Sad Takisto suhlasim za presadenie kiwiho ako diktatora. Hned ako diktator posle poziadavky, budem sa ich snazit splnit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)