Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 10:57


kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
kiwi
Post subject: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 19.02.2009 - 22:32 #74076
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

po mnohych neuspesnych a da sa povedat prilis demokratickych iniciativach v zmysle "spolocny postup" atd som sa rozhodol obetovat trochu casu na tieto fantazmagorie, ale bude to tak trochu riadena iniciativa s tym, ze si vyhradzujem (aspon na zaciatku) riadit veci diktatorsky, aby to neskapalo v hnilych debatach

dnes som sa docital ze v cechach je na wifi viac userov ako na dsl, no koment

takze

kriza ako prilezitost

viem ze mnohi z nas narazili na stagnaciu, niektori na pokles, ini este rastu, ale jedneho dna sa trh nasyti atd atd

drviva vacsina z nas sa obcas dostava do zlej sitaucie s cash-flow, dochadza k neefektivnemu alokovaniu zdrojov, siete castokrat vobec pre svojich majitelov nic nezarabaju, majitelia v deziluzii uvazuju o predaji sieti, pritom siete ktore nic nezarabaju ani nemozu nic stat a podobne

/niekoho mozno naseriem, ale poviem to ako to vidim/
nemam patent na rozum, ale myslim si, ze technicke veci su castokrat premakane do nemoty ale riadenie a management je na nizkej urovni a pri prechode z "obyvacky do garaze" sa zacinaju tieto veci prejavovat a nie je dovod kvoli nizkemu ekonomickemu povedomiu prist o zisky, pripadne o firmu

rozhodol som sa teda zalozit wiki, kde si v sukromi ti, ktori budu mat zaujem o ucast a budu sa mi pozdavat, mozeme prebrat urcite veci

obetujem na to cast casu jedneho mojho backoffice zamestanca, aj admina a aj svoj, aby som to "redigoval" a aby to malo nejaku strukturua a viedlo to niekam

prve veci co ma napadli:

1. spravim zoznam obchodov kde nakupujeme, najcastejsie items a bude sa k nim aktualizovat raz za tyzden-dva aktualizovat cenova uroven, aby sme nenakupovali zbytocne draho

2. porovnanie platov zamestnancov

3. porovnanie efektivnosti vozidiel, spotreby

4. porovnanie cien dohladu, priplatky, automaticke systemy

5. popis riadenia cash-flow

6. konkurencne strategie

7. analyzy tych, ktori su pod tlakom optik konkurencie a sposoby boja proti tomu


takze, kto ma zaujem, piste na kiwi@rupkki.sk

popis firmy, lokalita, pocet userov, spolupraca s inymi sietami, popis konkurencie a firiem ktoru vo wiki nechcete vidiet, zoznam obchodov kde kupujete, najcastejsie items

po zozbierani "prihlasok" sa spravi pristup do wiki, tym ktorych nebudeme moct prijat (siet s 500 usermi konkurujuca firme s 2500 usermi bohuzial nebude moct kukat na data velkeho psa) slubujem ze ich maily s info vymazem a nedam nikomu ich obsah k dipozicii, ti ktori maju s tymto problem nemusia pisat
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 19.02.2009 - 23:19 #74077
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

kiwi: Chvalim tvoju iniciativu. Konecne sa bude dat normalne komunikovat s providermi bez toho aby to tu citali vselijaky chujovia ktori nemaju ani sajnu ako funguju siete a pytaju sa stale dokola trapne otazky ("aku minipci kartu pouzit, ako nastavit routerboard"....).

Ale ak su v jednom meste 2 konkurencne firmy (moj pripad) preco uprednostnis toho, ktory ma viac zakaznikov (moju konkurenciu)? Viac zakaznikov neznamena, ze je ten ISP lepsi ako jeho konkurencia (ja).
Toto je trosku chore. Vyberat medzi 2 konkurencnymi firmami podla toho "kto ma vacsieho vtaka" to nieje riesenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 00:04 #74080
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

oki, takze asi som sa nevyjadril celkom presne

toto nema byt klub vystavnych kusov a ide o prachy, takze (neviem kto si, kde podnikas a kolko malo userov mas) kto sa bude javit ze prinasa napady a teda zisk, tak bude uprednostneny, nie ten kto sa zaujima najma modre podsvietenie pod auto a podobne

takze napis kto si, co si, inspiruj, zaujmi

este raz, tu ide o optimalizaciu .
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
backslash_
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 07:11 #74085
Basic


Joined: Júl 17, 2008
Posts: 102
Location: SNV
Jéj, pozerám, že na dnešný deň mám robotu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 07:57 #74087
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Tiez vitam iniciativu, konecne sa niekto chytil a snad z toho aj bude nieco. Navrhujem sa aj pravidelne, aspon niekolkokrat do roka stretavat, nic nie je nad osobne stretnutie. Dal by som limit napr.200 userov a podmienku ze nezdiela DSL.(to vlastne sedi lebo 200 userov neutiahnes ani zo 6 DSL-tam uz ISP maju asi vsetci garant)
Dalej navrhujem venovat sa zalozeniu narodnej ISP spolocnosti-je to dost vazna tema v dnesnych dnoch v zaujme uspesneho boja proti narastajucej konkurencii velkych hracov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 07:59 #74088
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
KIWI sa jasne vyjadril , ze on je diktator - kua ja zatial skocim na Kubu na inšpiraciu... Smile prosim este ani nic nezacalo uz vymyslate chujne pravidla ktore aj tak nikto nikomu nijako nepreukaze ci to je pravda alebo nie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 08:16 #74089
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

ako uz bolo povedane, predtym ako zacneme riesit ovladnutie sveta a podiel na nom 200userovych sieti, zhromazdime best practises, pokusime sa vyselektovat najnizsie ceny na nakup hw a pokial to nieco prinesie, tak potom o tom mozeme debatit

nepotrebujeme nikoho kto sa chce len viezt a cicat informacie bez prispievania napadmi, takze ako som napisal, ak si mame vybrat medzi 500 userovym generatorom napadov a 10k sebastrednym selfobdivovacom, tak 500

takze ak mas zaujem, nepis sem, ale do mailu
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 08:31 #74091
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
snahy o nejaku spolupracu tu už boli , aj formou jedneho spoločného podniku , myšlienka síce pekná ale zakaždým to na niečom stroskotalo.
Istá forma spolupráce tu edzi nami existuje , teda aspoň čo sa Ste-veho týka ... Wink ten spolupracuje skoro s každým Smile . Tiež som bol v Juli za to spravme rýchlo dačo len nech je ale ked sme sa nevedli dohodnut na základných veciach tak som zmenil svoj postoj k tejto teme a usudil som že menej je niekedy viac .
Inak ma tak napadlo čisto zo zaujímavosti ako by si postupoval v takých prípadoch ako je napríklad ste-ve vs. kotol ?? Neviem ako moc si konkuruju , ale čisto teoreticky ak by mali obidvaj zaujem , podla čoho by si vyberal ??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 08:43 #74092
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Zase zacinate Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 08:55 #74093
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ja som uz poslal mail za pokus mi to stoji. v maily nepisem co a ako riesim ak bude zaujem poviem viacej ak nie mam smolu. Mna nezaujima ze konkurencia ma 500 -800- 2500-10000 ludi na sieti ja chcem ludom dat ludsky pristup riesit ich problem co najskor atd
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 09:09 #74094
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

prestante riesit ci ano, preco ano, ako ano, ci je to sprostost a ci nie, proste ak chcete, poslite, treba to uz konecne niekam posunut a zacat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: wiki / board  PostPosted: 20.02.2009 - 10:18 #74095
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

1. nie je dovod kvoli nizkemu ekonomickemu povedomiu prist o zisky, pripadne o firmu

V US sa hovori ze kym podnikatel aspon raz neskrachuje, nie je podnikatel...

2. wiki moze byt kludne u nas, pristup podla dohodnutych podmienok zabezpecim. aspon sa nebude nutne nikde extra znovu registrovat. Samozrejme, ak to ma byt inde... be my guest Smile

3. podla mna komu pristup a komu nie by som neriesil (aspon zatial). Neviem co chcete skryvat, predpokladam ze kiwi ziadnu tajnu taktiku proti svetovej krize nema a ak aj niekomu das cenne rady, moze ta to jedine hriat pri srdci... A ze niekomu lezi obyvackovy ISP na srdci? Tak nech sa radsej ide pokajakovat

V podnikani zial nepomozu ziadne genericke rady, kazdy segment trhu je iny a dobre rady zo Spisa su zial neaplikovatelne v Poprade, a to je len 30-40km dalej...

Samozrejme je to len moj nazor a ako taky ho mozte kludne ignorovat... Carthago delenda est!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: wiki / board  PostPosted: 20.02.2009 - 10:50 #74099
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
mgx wrote: ›1. nie je dovod kvoli nizkemu ekonomickemu povedomiu prist o zisky, pripadne o firmu

V US sa hovori ze kym podnikatel aspon raz neskrachuje, nie je podnikatel...

2. wiki moze byt kludne u nas, pristup podla dohodnutych podmienok zabezpecim. aspon sa nebude nutne nikde extra znovu registrovat. Samozrejme, ak to ma byt inde... be my guest Smile

3. podla mna komu pristup a komu nie by som neriesil (aspon zatial). Neviem co chcete skryvat, predpokladam ze kiwi ziadnu tajnu taktiku proti svetovej krize nema a ak aj niekomu das cenne rady, moze ta to jedine hriat pri srdci... A ze niekomu lezi obyvackovy ISP na srdci? Tak nech sa radsej ide pokajakovat

V podnikani zial nepomozu ziadne genericke rady, kazdy segment trhu je iny a dobre rady zo Spisa su zial neaplikovatelne v Poprade, a to je len 30-40km dalej...

Samozrejme je to len moj nazor a ako taky ho mozte kludne ignorovat... Carthago delenda est!


Skor tu ide o to aby to nejaky t-comak,energotelak,slovanetak alebo orange-ak nevygooglil a aby sme sa otvorene vedeli bavit aj o cenach prip. chulostivych politickych veciach ako su dotacie a pod.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 11:04 #74103
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

jasne, rozumiem Smile inak, ked uz tak, podla mna staci vypisat okruh tem ktore su zaujimave pre vsetkych s tym, ze clovek ktory chce byt member zopar spracuje. Tym oddelis kukol od pliev a zaroven cicacov od prispievatelov (clenov). a neviem co je na dotazii chulostivou temou. maximalne ze ju nedostanes.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: kriza ako prilezitost alias united cost cutting a pod  PostPosted: 20.02.2009 - 11:08 #74104
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
mgx wrote: ›jasne, rozumiem Smile inak, ked uz tak, podla mna staci vypisat okruh tem ktore su zaujimave pre vsetkych s tym, ze clovek ktory chce byt member zopar spracuje. Tym oddelis kukol od pliev a zaroven cicacov od prispievatelov (clenov). a neviem co je na dotazii chulostivou temou. maximalne ze ju nedostanes.

Myslim ze najlepsie sa taketo veci riesia osobne, uz sa pozname zo stretiek, skoda ze sa to nenahodilo tam. Potom by sa dali urcit pristupove prava a nejaky spolocny postup. Ale da sa to aj mailom, ked sa toho niekto ujme, vieme kto tu seriozne prispieva a naozaj je ISP a pozname rypakov co nic nerobia len fantaziruju a snazia sa vycicat nejake informacie kvoli kupe siete a pod...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)