Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 18:37


LMS - generátory konfigu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Thomas
Post subject: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 29.01.2009 - 20:09 #73142
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
zadr ludia upravuje trocha LMSko už mi generuje konfig pre hlavný MK router , len ma nenapadá ako na mazanie pravidiel zákazníkov čo zmažem v LMSku
na pridávanie konfiguraku do mikrotiku používam tie skripty čo sú tam pre iptables (samozrejme upravené) + scp + ssh.
Má niekto nejaký nápad ako zmazať pravidlá ??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 29.01.2009 - 20:14 #73143
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Predpokladam tak isto ako ladovanie akurat pouzijes find na najdenie toho spravneho retazca priamo na MK shite.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 01:25 #73161
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

hej pocuj thomas a aj ostatni.. kto tu este koduje pre LMS? mna to caka o chvilu a myslim ze ma to neminie, tak ked uz pojdem do toho, tak uz aspon nech to stoji za to.. noze.. ludia... bolo by tu osadenstvo na aspon miniaturny vyvojovy teamik? nemam ziadne velke plany, ale viem ze ked kazdy prispeje niecom dobrym do spolocneho, tak to bude lepsie jak keby si kazdy ukodil len to svoje... viac hlav viac rozumu, a viac ludi viac spravi.. a vysledok bude czisto fantasticzny Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 02:25 #73163
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
skusime urobit opat druzinu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 08:11 #73165
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
niesom proti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 11:58 #73174
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

ja tiez nie som proti.. nie som sice nejaky velky koder, ale ak by som vedel rad prispejem.. momentalne riesim prave to o com sa tu bavite: nahadzovanie pravidiel do ROS.. akurat ja to zatial neriesim generatotom konfigov, ale skor priamo natlacenim prikazov do mk cez ssh... moja predstava je asi taka, ze napr pri pridani/edite/mazani zakaznikov resp ich nodov sa priamo do ROS natlacia dane pravidla (dalo by sa povedat ze je to on-line konfiguracia pomocou lms). zatial robim na FUP resp QT pravidlach...
chcem upozornit, ze perl velmi neovladam, tak moje skripty su zatial v php5 Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airnet
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 12:03 #73175
Ucen


Joined: Máj 05, 2005
Posts: 508
Location: Banov
zelmar wrote: ›Predpokladam tak isto ako ladovanie akurat pouzijes find na najdenie toho spravneho retazca priamo na MK shite.


Len chapem, cu furt prskas na mikrotik, ked vacsinou bodov mas postavenych na nom...
Ved ked je taky zly, nemusis ho pouzivat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 12:16 #73176
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
airnet wrote: ›
zelmar wrote: ›Predpokladam tak isto ako ladovanie akurat pouzijes find na najdenie toho spravneho retazca priamo na MK shite.


Len chapem, cu furt prskas na mikrotik, ked vacsinou bodov mas postavenych na nom...
Ved ked je taky zly, nemusis ho pouzivat...


Lebo sa bavime o hlavnej brane do netu ...a podla mna je kurva rozdiel medzi AP a hlavnou branou do netu. Najdi jeden prispevok kde prskam na MK ako AP a potom rýp.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 19:54 #73184
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
JOFO ani ja moc perl neovladam , potreboval som len doplniť do shapera userov ktorý tam neboli tak som si trocha upravil skript ktorý generuje pravidlá pre iptables a htb tak isto sa da spraviť presmerovanie dhcp server , hromadné sms,... Samozrejme sa da ísť aj cestou že pri každej operácii ,či už pridanie ,editovanie zmazanie , blokovanie a čo ja viem čo ešte sa cez exec() zavola nejaký mikroskript v bashy ktorý s konfiguruje príslušné ap resp router , a tým odpadá nutnosť posielať príkazy mikrotiku formou skriptu ktorý overuje či taká položka už existuje aby nebola duplicitná , ale zas v takom prípade by nebolo vhodné aby sa šahalo do routra priamo cez ssh,telnet,winbox ale len cez LMS.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 21:44 #73190
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

prave preto si to chcem tak upravit, aby sa co najmenej muselo sahat do MK cez winbox... tym sa da zabezpecit aj pohodlnejsia a prehladnejsia sprava routrov s ROS a teda je mozne umoznit inym ludom (mam na mysli adminov) spravovat zakaznikov bez nutnosti ovladat konfiguraciu ROS. Tot' moja vizia Smile vsetko co najviac zautomatizovat a zjednodusit spravu zakaznikov...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 22:17 #73192
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
tak ja vas obdivujem, ja som zainvestoval radsej do hotoveho riesenia zopar €
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 22:28 #73194
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

taketo srandicky su pre mna relaxom Smile a mam dobry pocit ked za sebou vidim aj nejaky vysledok, nieco co pomoze nielen mne ale aj inym Smile a ak mi to usetri aj nejake tie grose, tak o to lepsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 22:33 #73195
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
premna tiež tak trocha relax, som začal s tým bo som sa potreboval trocha odreagovať ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 30.01.2009 - 23:58 #73200
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

airbilly wrote: ›tak ja vas obdivujem, ja som zainvestoval radsej do hotoveho riesenia zopar €


na svojom systeme bezim 5 rokov, kebyze dalsich 5 rokov pobezim na ispadmine tak na to vyryham minimalne 400tisic korun.. ekvivalent eur... a nie som taky bohaty aby som si mohol dovolit platit kazdy mesiac za to co mozem mat zadarmo... a este k tomu niest riziko ze dodavatelovi drbne v bedni, zmeni licencne podmienky, dvihne ceny, alebo naopak zavrie kram a pojde na malorku, a co potom.. nehovoriac o tom ze si vo vlastnom systeme usposobim co potrebujem a ako potrebujem, a ze robit taketo veci je ista forma mozgoveho cvicenia, a ked je korunovana uspechom, tak je to velmi motivujuce Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: LMS - generátory konfigu  PostPosted: 31.01.2009 - 09:17 #73205
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
no pixall chapem ta ale co ked si taky sunsoft povie ze ideme na malorku? co potom ty uctovnici?
Pri ISPadminovy nemusis platit rocny udrziavaci poplatok nieje to podmienkou. Je to dobrovolne.
LMS je krajsie graficky ale ako dorabat do toho vsetko je pre mna problem a otravovat jofa zakazdym je tiezz nemriesitelne. Chcel som usetrit peniaze ale presiel som na ISPadmina dnesnim dnom do toho zacinam ladovat ludi. no a potom si tam importnm zmluvy a podobne vecicky. rozratal som to na uzivatela a vychadza mi ze kazdy uzivatel zaplati 135 byvalych slovenskych korun a je to
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)