Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 01.05.2024 - 00:15


jrc24extreme

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chalan
Post subject: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 08:28 #68842
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
caute, pred tyzdnom som nasadil jednu z tychto anten na jeden bod, chodi krasne, vsetko bolo OK, presne o tyzden z nicoho nic cez noc spoj zdochol, kym som prisiel na to ze je odisla antena presiel cely den Sad este nikdy sa mi nestalo zeby odisla antena, preto som s tym ani neratal, co sa mohlo udiat? konektor bol riadne zavulkanizovany, stoziar riadne uzemneny, mal som jednoducho smolu? stalo sa to uz niekomu? aka moze byt teda pricina?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 09:20 #68851
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
Napada ma len to ci tam nedavaju bleskoistky , boli nejake anteny co ich mali , ale neviem kde by ich do jrovsov napchali .
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 09:26 #68852
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
jirovs tvridil ze anteny su z bleskoistkami ale ake to su netusim. jedna vec u jirovsu je co to mohla sposobit a to ze v ziarici su dierky. nedostala sa ti tam nejako voda? mne sa to stalo na JRC24 klasickej. konektor riadne zasrobovany zavulkanizovany a ked som uz chcel menit antenu tak som zistil ze v konektore mam bazen, skumal som kade sa tam ta voda dostala a zistil som ze na kabli bola posodena izolacia asi 25 cm od konektoru. maly tenky rez tade sa tam ta voda dostala. vsetko som vysusil vymenil kabel a opat to ide krassne do dnesneho dna. skus pohladat teda vodu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 09:47 #68857
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
voda v konektori nebola, kabel je taktiez OK, konektor bol riadne zavulkanizovany, dali sme aj iny kabel a znova nasadili a NIC ani tuk... parabola bola v H pol, dierky (ktore sluzia prave na odtekanie vody) su teda zboku, burka nebola, prsat mohlo ale voda sa tam mohla dostat len cez zadnu cast ziarica, radom bol namontovany a vsetko riadne dotihanute...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 09:55 #68858
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
skus pozriet do ziarica. myslim ze maju rovnaky ziaric s JRC24 ono ta voda je dobra ku... uz nie raz mi narobila sarapatu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 10:21 #68859
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
do ziarica sa neda kuknut Smile sak je to jeden kus z ktoreho trci konektor... ma teraz napadlo ze na tej dalsej antene co sme nasadili sme zavulkanizovali pre istotu cely ten kusok ziarica co trci z paraboli vzdadu aj s konektorom, lenze tam su tie odvodnovacie dierky nemoze to sposobit daco?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 10:49 #68862
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
no skorej by som povedal ze ako si sa sam presvedcil pri horizontalnej polarizacii to robi neplechu pri vertikalnej to je v pohode ta dierka je dole ale ak je na boku nema vyznal byt k osohu ale asi len na skodu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 11:31 #68867
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
rozmyslam nad tym ze ako to pan vyrobca myslel s tymi dierkami... lebo tato konkretna antena ziari z vysieho bodu na nizssi, cize je naklonena smerom dole a je teoreticky mozne ze cez tie bocne dierky tam natiekla voda a stekala do ziarica, neviem teraz veru...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 11:51 #68868
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
no neviem ako to on myslel ale asi nedomyslel.
Ponaucenie ak je antena vo vertikalnej pol tak dierku asi nechat tak, ale ak je v horizontalnej jednoznacne dierku zalepit vodotesne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 12:09 #68869
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ale mam aj inde tieto anteny v hpol a nemam zalepene dierky a idu OK, je pravda ze vacsinou su vsade vodorovne alebo skor smeruju viac do hora...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 12:50 #68871
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
mozno su tak ze cez tu dierku sa do toho ta voda nedostala a ak aj hej tak sa rychlo odparila ale v tejto asi nie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 06.10.2008 - 17:40 #68883
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja sa skusim popytat vyrobcu, ako su myslene tie dierky ak sa jedna o Hpol a co mohlo sposobit ze mi ta antena odisla...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 07.10.2008 - 08:21 #68912
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ja predpokladam ze nestastna nahoda a voda, daj sem potom prosim ta odpoved vyrobcu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 07.10.2008 - 16:24 #68928
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
odpoved p. Jirousa osobne, bol som milo prekvapeny ze odpisali ani nie behom hodiny

Dobrý den,
že by problém způsobila voda v zářiči je podle mě nepravděpodobné. Ale pokud je anténa skloněná směrem k nižšímu bodu, rozhodně neuškodí zalepit dirky v zářiči - voda může vytéct opačným koncem.
Od uživatelů máme informace, že podobný problém můžou způsobit kabely:
Pokud je kabel delší a zejména pokud vede od antény do vnitřního prostoru je nutné použít kabely, které vnitřní konstrukcí zamezí pronikání vzduchu kabelem. Zcela nevhodné jsou z tohoto hlediska kabely, ve kterých je dielektrikum žebrované. Ale podobný problém může způsobit kabel s pěnovým dielektrikem, kde pěna nemá uzavřené póry, nebo jednotlivé vrstvy kabelu nejsou pevně na sobě (podél vrstev může pronikat z místnosti vzduch kabelem do konektoru a tam kondenzovat). Podle mně může způsobit i problém instalace antény a kabelu v teplém a vlhkém počasí, protože po ochlazení může dojít ke kondenzaci vody.

Podle nás je z hlediska spolehlivosti vhodné použít náš GentleBOX JR-200, do něj umístit el. zařízení (svým ztrátovým teplem temperuje konektorové spoje). Jako novinku nyní nabízíme JR-200UF, který má přibalený pigtail N/UF.L - více na našich stránkách.

S pozdravem

Jan Jirous
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: jrc24extreme  PostPosted: 07.10.2008 - 16:52 #68930
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
no co lezes teda menit antenu ??

nepoprel to a ani to nevyvratil no ale podal este plus zaujimave INFO.
tie gentle boxi su dost zaujimave
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)