Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 20:32


RB500

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
marsl
Post subject: RE: RB500  PostPosted: 07.01.2008 - 08:14 #60301
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

dik za odpoved, ale nepomoze... mne proste nejde do flash nahodit mikrotik... A postupoval som podla navodu, ale ten navod na netinstall je dost stary ja mam v RB500 v konzole co sa tyka bootovania viac nastaveni... a neviem aku presnu kombinaciu mam pouzit testoval som vselico, ale bez uspechu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: RB500  PostPosted: 07.01.2008 - 09:36 #60306
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

ci si to este dobra pamatam

router s DHCP servrom > switch (PC s netinstallom, RB).
podla obrazku, ktory tam je

Na RB cez konzolu nastavis bootovanie z eth (network), rebootujes, pockas na pridelenie IP.
Na PC pustis netinstall, spravis BOOT server.
Po chvilke by sa to malo spametat, ak nie tak to cele rebootuj, aj s net installom... mne sa to chytilo maximalne na 2-krat. Potom to pekne nainstalujes.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: RB500  PostPosted: 07.01.2008 - 11:02 #60309
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

presne takto som to skusal, mam taky pocit, ze to RB bude odpalene... Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Laci
Post subject: RE: RB500  PostPosted: 07.01.2008 - 11:47 #60310
Basic


Joined: Mar 18, 2003
Posts: 117
Location: Šamorín, BA
Ja som to robil bez DHCP servra, a RB s PC som mal prepojene kablom priamo. V netinstall v Net booting som zaskrtol Boot server enabled a zadal som IP adresu z takeho rozsahu aku ma PC (tiez manualne nastavene). Pri zapnutom RB som odpojil a pripojil ethernetovy kabel a potom sa to rozbehlo...este predtym som cez terminal nastavil RB do defaultneho stavu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tulo
Post subject: RE: RB500  PostPosted: 07.01.2008 - 15:11 #60321
Ucen


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 648

Laci wrote: ›Ja som to robil bez DHCP servra, a RB s PC som mal prepojene kablom priamo. V netinstall v Net booting som zaskrtol Boot server enabled a zadal som IP adresu z takeho rozsahu aku ma PC (tiez manualne nastavene). Pri zapnutom RB som odpojil a pripojil ethernetovy kabel a potom sa to rozbehlo...este predtym som cez terminal nastavil RB do defaultneho stavu...


jj tiez som to riesil bez servra isiel som jednoducho podla navodu na mikrotik strankach a islo mi to na prvy raz.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: RB500  PostPosted: 08.03.2008 - 23:43 #62652
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
skusal uz niekto na RB532A nahodit novy SW 2.9.51? ja som to nahodil a mal som nanom 2.9.50 a krachol mi nanom system a az po 4h sa mi to podarilo rozbehat, uz som skoncil s upgradaciou...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hrnous
Post subject: RE: RB500  PostPosted: 10.03.2008 - 15:58 #62685
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

51 problemy nedela.. jen z 2.9 na 3 pri rb500 a nebo kdyz mas databazi usermanu vic jake tusim 21MB.. jinak s tou 532.. otazka jak se snazili narvat linux. nekteri blbouni to pali primo pres netboot do flashky a to je pak problem.. ale spravit netinstallem to jit musi..ten navod je "univerzalni" jinak jedine co potrebujes je v biosu najit bootovani po siti.. je tam x moznosti nand ethernet cf a jine.. ty potrebujes jedenkrat ethjernet pak nand.. a po restartu si tio musi tahat po siti a zacit install.. jinak licence ONBOARD NENI je v seriovem cisle svazku nand pameti.. takze pokud by s tim linuxem delali opravdu velike silenosti tak se zrusit da.. a toí je pak problem.. jinak jako novinka u mikrotiku pro tento rok je zprisneni postupu u replacement key.. takze pokud vam chcipne hdd nebo cf karta tak uz to nespravi 10 dolaru za recovery key a popis jak to chciplo ale muzou a taky vyzaduji TO ZARIZENI POSLAT na vlastni naklady.. a to se pak malinko nevyplati.. jo jeste mne napadlo.. mrkni co tam mas vlastne nastavene za bootovani.. jestli tam nahodou nezapomeli boot c CF ktera uz tam mozna neni..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB500  PostPosted: 10.03.2008 - 23:44 #62742
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
hrnous wrote: ›51 problemy nedela.. jen z 2.9 na 3 pri rb500 a nebo kdyz mas databazi usermanu vic jake tusim 21MB.. jinak s tou 532.. otazka jak se snazili narvat linux. nekteri blbouni to pali primo pres netboot do flashky a to je pak problem.. ale spravit netinstallem to jit musi..ten navod je "univerzalni" jinak jedine co potrebujes je v biosu najit bootovani po siti.. je tam x moznosti nand ethernet cf a jine.. ty potrebujes jedenkrat ethjernet pak nand.. a po restartu si tio musi tahat po siti a zacit install.. jinak licence ONBOARD NENI je v seriovem cisle svazku nand pameti.. takze pokud by s tim linuxem delali opravdu velike silenosti tak se zrusit da.. a toí je pak problem.. jinak jako novinka u mikrotiku pro tento rok je zprisneni postupu u replacement key.. takze pokud vam chcipne hdd nebo cf karta tak uz to nespravi 10 dolaru za recovery key a popis jak to chciplo ale muzou a taky vyzaduji TO ZARIZENI POSLAT na vlastni naklady.. a to se pak malinko nevyplati.. jo jeste mne napadlo.. mrkni co tam mas vlastne nastavene za bootovani.. jestli tam nahodou nezapomeli boot c CF ktera uz tam mozna neni..


no uz fak asi chcu ist cestou MS este tych 10USD by som zvazil ale ak im mam posielat UPS niekam neviem kam balik si radsej kupim CF cca 300sk a prehrabem CD archiv a vyhrabem alternativu nejaku alebo to skonci v krabici od topanok ako uz hodne veci
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)