Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 18:11


RB133 sa seka.. vysoke pingy

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
JOFO
Post subject: RB133 sa seka.. vysoke pingy  PostPosted: 15.12.2007 - 16:33 #59745
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Mam na jednom bode pouzity RB133 + 1xPrism. Stava sa mi ze sa sekne a zacnu narastat latencie... Procak bezi na maxime a winboxom sa ani neprihlasim, jedine na konzolu sa dostanem. Ide mi cezen este ethernetom jeden link. Celkova zataz je 5-6Mbit/s (cca 600pps) down a 2Mbit/s (cca 600pps) up. V tomto stave ma pingy na svoje vnutorne iface nehorazne vysoke (cez 50ms).
Zacal to robit od isteho casu, donedavna bezal v pohode. 600pps podla mna neni az tak vela.. Stretli ste sa uz s niecim takym? Da sa to nejako vyriesit, ci uz pomoze len vymena boardu za nieco vykonnejsie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RB133 sa seka.. vysoke pingy  PostPosted: 15.12.2007 - 22:10 #59752
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
JOFO wrote: ›Mam na jednom bode pouzity RB133 + 1xPrism. Stava sa mi ze sa sekne a zacnu narastat latencie... Procak bezi na maxime a winboxom sa ani neprihlasim, jedine na konzolu sa dostanem. Ide mi cezen este ethernetom jeden link. Celkova zataz je 5-6Mbit/s (cca 600pps) down a 2Mbit/s (cca 600pps) up. V tomto stave ma pingy na svoje vnutorne iface nehorazne vysoke (cez 50ms).
Zacal to robit od isteho casu, donedavna bezal v pohode. 600pps podla mna neni az tak vela.. Stretli ste sa uz s niecim takym? Da sa to nejako vyriesit, ci uz pomoze len vymena boardu za nieco vykonnejsie?

600 neni vela ? no neviem ale mne osobne kolabovala 532A pri 2Mbits a cca 400spojeni takze by som povedal ze ta tvoja 133 melie z posledneho ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: RB133 sa seka.. vysoke pingy  PostPosted: 15.12.2007 - 22:55 #59753
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Tak toto je ta "skvela" vlastnost RBciek a "skveleho" Mikrotiku?
Vsimli ste si ze ludia co pouzivaju Linux podobny problem nemaju?
Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: RB133 sa seka.. vysoke pingy  PostPosted: 16.12.2007 - 00:18 #59754
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

ja s mikrotikom nemam problem.. ani s rbckami.. len toto jedno jaksi blbne.. na druhom stroji mi v pohode ide vsetko aj so zatazou 16Mbit/s 1200pps pri latencii do 1ms. len tato jedna 133ka zacala teraz blbnut.. no vidim ze to asi fakt budem musiet vymenit resp presmerovat traffic na ethernete mimo toho rbcka, aby vsetko ostetne islo mimo..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: RB133 sa seka.. vysoke pingy  PostPosted: 16.12.2007 - 11:03 #59756
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
gyro wrote: ›Tak toto je ta "skvela" vlastnost RBciek a "skveleho" Mikrotiku?
Vsimli ste si ze ludia co pouzivaju Linux podobny problem nemaju?
Rolling Eyes


ano vsimol som si to uz davnejsie. No problem je v tom ze do linuxu vidim este omnoho menej ako ty do MK takze nic ine mi neostava len ten MK
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: RB133 sa seka.. vysoke pingy  PostPosted: 16.12.2007 - 11:55 #59758
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

dnes tam natiahnem od toho rbcka dalsi kabel dole k switchu aby som to oddelil a netieklo cez to rbcko tolko trafficu.. uvidime ci pomoze... docasne to nejako musim poriesit kym nebudem mat vhodnu nahradu..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)