Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 17:15


Problem s Ipaccountingom

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
ico__
Post subject: Problem s Ipaccountingom  PostPosted: 22.10.2007 - 11:02 #58061
Basic


Joined: Okt 22, 2007
Posts: 4

Ahoj,

v sieti mam nejakych 1500 uzivatelov. Posunul som cas update-u rrd suborov na kazdych 5 minut a updatuje sa nejakych 6000 rrd suborov. Problem spociva v tom, ze v primetime (vo vecernych hodinach) mi ide server do kolien.....Bezi na nom aj DNS. Pri tych problemoch ide o to,ze mi strasne dlho trva preklad IP na meno a opacne....Potom to tak vyzera, akoby nesiel inet.... Load serveru je nejakych 0.9.


Viete mi poradit, co by som mohol vylepsit ,aby sa to nestavalo? Ten stroj je hlavna gateway do inetu, tam sa zbiehavaju vsetky routy zo siete.....


DIk
 
 View user's profile Send private message Send e-mail  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Problem s Ipaccountingom  PostPosted: 22.10.2007 - 12:27 #58063
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
renice -10 -u bind
nepomoze? Miesto bind hod meno usera, pod ktorym bezi bind ... pripade tam daj len -p pid

no zacal by som tym, ze preco ti ide server do kolien. Ze ci caka procesor kvoli IO operaciam, alebo ho zabiju interupty, alebo proste nestiha pocitat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ico__
Post subject: RE: Problem s Ipaccountingom  PostPosted: 22.10.2007 - 12:41 #58064
Basic


Joined: Okt 22, 2007
Posts: 4

dik, vecer pozriem na load
mne sa zda ako keby mal pomaly disk

uz mam SATA2 disk, skusim vymenit
 
 View user's profile Send private message Send e-mail  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)