Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 16:32


Presmerovanie HTTP requestu na MK

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
JOFO
Post subject: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 10.10.2007 - 13:11 #57700
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Da sa nejako na MK spravit aby mi presmerovalo HTTP request (napr www.google.sk) na nejaku inu stranku (napr. www.stranka.sk)?

Ide mi o to, ze potrebujem niektorych uzivatelov najprv informovat o urcitych veciach tak aby si to vsimli. Resp potrebujem aby mi najprv vyplnili jeden formular co mam na svojej stranke, takze presmerovanim portov sa to spravit neda... nechcem im zrusit net, len aby sa im najprv zobrazila moja stranka..

da sa take nieco cez MK vobec spravit?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 10.10.2007 - 14:27 #57704
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

JOFO wrote: ›Da sa nejako na MK spravit aby mi presmerovalo HTTP request (napr www.google.sk) na nejaku inu stranku (napr. www.stranka.sk)?

Ide mi o to, ze potrebujem niektorych uzivatelov najprv informovat o urcitych veciach tak aby si to vsimli. Resp potrebujem aby mi najprv vyplnili jeden formular co mam na svojej stranke, takze presmerovanim portov sa to spravit neda... nechcem im zrusit net, len aby sa im najprv zobrazila moja stranka..

da sa take nieco cez MK vobec spravit?


da... mam take nieco rozbehane, ale teraz som mimo... zajtra ti to sem viem hodit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 10.10.2007 - 14:34 #57705
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

no jo to si pozriem aj ja ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 10.10.2007 - 15:00 #57709
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

funguje to tak ze vlastne prva stranka uzivatela za den je presmerovana na tebou urcenu ip adresu - stranku. kazda presmerovana ip sa uklada do address listu a ip z tohto address listu sa dalej nepresmerovavaju. presmeruje sa kazda adresa ktora sa tam vlastne nedostala. ked uz si raz bol presmerovany, tak si zaradeny do address listu. o polnoci sa z address listu tieto ip vymazu a zacina sa to znova...
da sa to spravit aj tak, ze sa bude presmerovavat vzdy raz za urcity cas... napriklad kazdu hodinu alebo kazdych 12 hodin a tak... to uz je na tebe ako to doriadis casovo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 10.10.2007 - 15:09 #57713
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

no.. to by bolo idealne riesenie.. mari sa mi ze nieco podobne bolo rozoberane aj na routeros.cz ale nie som si isty ci to bolo toto..
skusim este pohladat, mozno ze to najdem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 10.10.2007 - 19:18 #57725
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
A mohly by ste to sem pastnut??Alebo je to zasa tajne?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 10.10.2007 - 20:22 #57726
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

uz som cosi zmajstroval cez klasicke presmerovanie portu 80 na moj webserver.. s tym ze po prvom zobrazeni uz net funguje normalne...

spravil som to tak, ze som si vytvoril addresslist "Neupozornovat" kde som si nahodil vsetky pouzite IPcky

dalej som spravil addresslist "Upozornit" kde som si nahodil IPcky tych , ktorych to ma presmerovat.

potom do firewallu do filtra pravidlo na pridavanie adresy, ktora komunikuje na porte 80 a nachadza sa v liste IPciek, ktore sa maju presmerovavat...

Code: › /ip firewall filter add chain=forward action=add-src-to-address-list dst-port=80 protocol=tcp src-address-list=Upozornit address-list=Neupozornovat address-list-timeout=0s


v NAT pridat pravidlo na presmerovanie
Code: › /ip firewall nat add chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=IPcka_Webservra to-ports=Port_Na_Ktorom_Bezi_Hlaska
     src-port=0-65535 dst-port=80 protocol=tcp src-address-list=!Neupozornovat


a nakoniec do schedulera skripttik, ktory v intervaloch vyhadzuje zo zoznamu "Neupozornovat" IPcky, ktore maju byt presmerovane..
Code: › /ip firewall address-list
:foreach i in [/ip firewall address-list find list=Upozornit disabled=no] do={
 :global Item

 :set Item [find list=Neupozornovat address=[get $i address] disabled=no]
 remove $Item
}


mozno ze tam este nejaka ta chybycka bude, este to testujem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 10.10.2007 - 21:23 #57727
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

no ja by soms achcel len tolkomopytat ako si vytvoril adresslist? kde sa to da vytvorit? IP -> adress? Ako to mam vytvorit.. dik za odpovbed
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 10.10.2007 - 21:55 #57729
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

/ip firewall address-list
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 11.10.2007 - 14:29 #57746
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

jasne.. uz mam dik Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 11.10.2007 - 21:55 #57760
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

JOFO wrote: ›
a nakoniec do schedulera skripttik, ktory v intervaloch vyhadzuje zo zoznamu "Neupozornovat" IPcky, ktore maju byt presmerovane..
Code: › /ip firewall address-list
:foreach i in [/ip firewall address-list find list=Upozornit disabled=no] do={
 :global Item

 :set Item [find list=Neupozornovat address=[get $i address] disabled=no]
 remove $Item
}


mozno ze tam este nejaka ta chybycka bude, este to testujem...


funguje toto??mne to nejako nechce ist, vsetkemu chapem len nakoniec tomu sktiptu moc nie, mohol by si napisat co, ktory prikaz robi??a vlastne ako to napisem do schedulera som to ctrl+v ale..... Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 11.10.2007 - 23:35 #57766
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

ako som pisal este to len testujem takze nezarucujem 100% funkcnost... uz som aj nasiel drobnu chybicku... vo filtri treba z pravidla odstranit src-address-list=Upozornit inac to nepridava korektne IPcky do zoznamu...

k tomu skriptu:
funguje to nasledovne: prehladava sa list "Upozornit" a kazda IPcka ktora sa v nom nachadza sa vymaze zo zoznamu IPciek, ktore sa nemaju presmerovavat... t.j. ak si nastavis v scheduleri napr cas 30min, tak kazdych 30 min budu dane IPcky z listu "Upozornit" presmerovane na tvoj webserver z nejakou hlaskou.. a zaroven kedze sa jedna o port 80 tak hned sa aj prida dana ipcka spat do zoznamu IPciek ktore nie su presmerovavane...
cize malo by to fungovat tak, ze kazdych 30 min sa namiesto prvej stranky zobrazi tvoja hlaska a potom uz ide net normalne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 12.10.2007 - 14:13 #57785
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Ja hladam to iste len pod linux. Nemate nieco?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 12.10.2007 - 19:39 #57805
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
yeager wrote: ›Ja hladam to iste len pod linux. Nemate nieco?


moc podrobne som to tu necital, ale mozno xces toto
http://ipset.netfilter.org/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Presmerovanie HTTP requestu na MK  PostPosted: 12.10.2007 - 20:07 #57811
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Mozno, je to dobri zaklad, ale moc sa do linuxu nevyznam. Radsej by som sformoval uz hotove riesenie pre svoje potreby.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)