Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 23:20


VoIP pre zakaznikov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
Thomas
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 26.09.2007 - 23:53 #57422
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
onkretne cena je tam 107 600.- Sk bez DPH a je to takáto konfigurácia
Code: ›
RACK-3000GB/ACE-R4130AP RoHS redundant power PX-14S3 (celkový počet 12 PCI slotov, 32 bit + SBC slot)
WSB-9152SDVI Pentium-M socket SBC Intel Pentium M, 730-1.6G, uFCPGA, 533 FSB, 2M cache BOX (ekvivalent
P4-3.2GHz), 2x256MB DDR2, 2x80GB HDD, DVD ROM, FDD, 2xMarvell 8053 1000Mbit PCI-Express controller, on
board 2xPCI LAN Intel 1000Mbit MT SERVER ver., 8xTerratec Cinergy 1200 DVB-C karty.


nad VOD som zatial moc nerozmýšlal hlavne kvoli tomu že to bude bud dost velka zataž na licencie alebo okruh ....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 27.09.2007 - 03:49 #57424
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Thomas wrote: ›
RACK-3000GB/ACE-R4130AP RoHS redundant power PX-14S3 (celkový počet 12 PCI slotov, 32 bit + SBC slot)
WSB-9152SDVI Pentium-M socket SBC Intel Pentium M, 730-1.6G, uFCPGA, 533 FSB, 2M cache BOX (ekvivalent
P4-3.2GHz), 2x256MB DDR2, 2x80GB HDD, DVD ROM, FDD, 2xMarvell 8053 1000Mbit PCI-Express controller, on
board 2xPCI LAN Intel 1000Mbit MT SERVER ver., 8xTerratec Cinergy 1200 DVB-C karty.


Ak tomu dobe rozumiem tak chces pouzit nejake priemyselne PC. Problem vsak je aky software pouzit. Priznam sa z pod win. som ani nehladal a nepredpokladam ze nieco take vobec existuje. Na linuxe je asi najlepsia alternativa getstream http://silicon-verl.de/home/flo/projects/streaming/ alebo jeho upravena verzia getstream-poempel http://www.mulder.franken.de/getstream-poempel/ na mojom teste s kartou skystar2 stremuje asi 6 az 8 kanalov (jeden transponder) priamo do siete v multicastoch pri zatazi procesora PIII/866 asi 10%.
Situacia je ale rozdielna u kanalov ktore su kodovane kde pocesor musi strem aj dekodovat (getstrem ich iba posle na sietovku), tam uz ten procesor co tam chces pouzit pojde do kolien... Tie pre nas najzaujimavejsie kanali (slovenske,ceske) su ale kodovane takze ti tam chybaju nejake sachticky na karty. Tie karty Terratec Cinergy 1200 budes ale potrebovat DVB-S teda pokial chces brat signal zo satelitu.

Ja som mal skor na mysli nejake taketo riesenie http://www.streamtel.com/SmartCaster_iptv_streamtel.htm
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rachotiak
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 27.09.2007 - 09:23 #57425
Basic


Joined: Máj 06, 2007
Posts: 156

kolko stoji taka sranda?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 27.09.2007 - 19:48 #57426
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
toto čo som tu pisal je primo hotove riešenie od satra ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 28.09.2007 - 10:34 #57434
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Thomas wrote: ›toto čo som tu pisal je primo hotove riešenie od satra ...


Tomuto nerozumiem? ako to ti navrhlo satro, alebo to ma tlacit satro na lan (to by vysvetlovalo to DVB-C).
By som rad vedel kedze satro je kodovane ako to chces cele odkodovat? Konkretne ma zaujima soft co chces natlacit na tie 2x80GB HDD. Pytam sa preto ze som sa s tym trochu hral a na jednoduche a spolahlive riesenie na PC so nedosiel...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: VoIP  PostPosted: 28.09.2007 - 20:20 #57448
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Very Happy VoIP malym lokal wifi providerom je podla mna len zaťaž,alebo len vyrabanie si zbytočných problemov.Ešte cez SIP T-Comu dakou READ kartou aj to len kto chce OK,ale že by som to mal reklamovať,to niee.T-COM nevie na to nahovoriť zakazníkov,sice prečo ked mu platia pevne linky.Jasné,že VoIP je telefonovanie finančne výhodné a keby sa to rozmnožilo,tak sa vrhne asi na to viacej ludí,no potom da T-COM asi aj tie pevne linky volania zadara k DSL ako k netu,lebo si to môže dovoliť a nie vymyšlať hovadiny typu POHODA a MAXI FLAT atd.Otazka roka dvoch si myslím,lebo tu pevnu asi aj ja zruším a dam VoIP s proramom zadara volania na pevne linky za 100Sk po 19:00 a vikendy a 100min ešte na pevne zadara.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 01.10.2007 - 23:31 #57487
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›pixall: prehlad o planovanych cenach mas ? ono by to malo konkurovat inym VoIP pausalom, nie linkam od Tcomu, inac je to nezaujimave. Napriklad UPC Anytime -> za 299SK volas zadarmo cely den vramci celeho Slovenska na vsetky pevne linky. Ked som chcel riesit VoIP tak 99% ludi ma odbilo ze nic take im netreba lebo maju Skype a to 1% pouziva VoIP od UPC/Tcom a pod.


konkurovat cenami VoIP sluzbam velkych hracov je problem. preto sa o to ani nepokusam. nejdem robit sluzbu pre hi-tech expertov ktori si najdu ten najlacnejsi az najbezplatnejsi sposob volania. oslovujem ludi ktori stale frcia na pevnej linke, najma starsie rocniky, aj takych ktori nemau pocitac. napriklad moja mama ma zafixovane ze ked si xce s niekym dlho pokecat, tak sa to robi cez pevnu linku. a za pevnu linku sa plati mesacne _minimalne_ okolo 250 korun... to je pekna suma, moji niektori useri platia tolko za net. prenos dat je zanedbatelny a prevadzka ak sa robi vo velkom na existujucej internetovej infrastrukture (tj, provider ma ethernet v bytovkach a pusti cez to aj telefony) tak tiez. najnizsi pausal od t-comu ma len par volnych minut a potom cenu vyse 3 koruny za minutu... ak nakupim minuty niekde hoc len v cene READY karty (a ja ich kupim lacnejsie) tak naklady na hovorne mam niekde na urovni 10% trzby (pod 30 halierov za minutu lokalneho hovoru nakup, a vyse 3 korun predaj). tj user mi da za telefonovanie 500 sk, a mna to bude stat 50 sk... nedobre? mam tu bytovku (pomerne strategicky umiestnenu) kde chcu z 36 bytov len 2 ludia internet. vsetko ostatne je v dochodkovom veku a internet ich nezaujima. tymto net nepredam, VoIP toboz ne... pevnu linku ano.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 02.10.2007 - 16:13 #57504
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a za kolko im predas aparat? viem ze kvalitnejsie voip aparaty stoja okolo 2tis, bezdrotove cez 3tis, pochybujem ze bude dochodca ochotny zaplatit tolke peniaze...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 02.10.2007 - 18:16 #57505
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Chalan wrote: ›a za kolko im predas aparat? viem ze kvalitnejsie voip aparaty stoja okolo 2tis, bezdrotove cez 3tis, pochybujem ze bude dochodca ochotny zaplatit tolke peniaze...


neviem sice preco ale dochodca je praveze ochotny zaplatit vyssie zriedenie ale uz na pausalny mesacny poplatok pozera viacej.... osobna skusenost
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 02.10.2007 - 18:24 #57506
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
No neviem podla mojich skusenosti su starsi ludia skor "volani" ako "volajuci", vacsinou maju nejaky "mini" pausal za par korun a neprevolaju ani minutu nad pausal.

Ten mini pausal stoji tusim 150 SK takze ak im ho das lacnejsie napriklad za 100vku Very Happy z 50 ludi v baraku mas 5000 mesacne ... To sa ti oplati drbkat s fakturami, uctovnictvom a pod ? ved len postovne bude stat nejakych 10 SK Very Happy mesacne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 02.10.2007 - 19:19 #57508
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›a za kolko im predas aparat? viem ze kvalitnejsie voip aparaty stoja okolo 2tis, bezdrotove cez 3tis, pochybujem ze bude dochodca ochotny zaplatit tolke peniaze...


technicky su moznosti dve... bud IP telefon za cca 1400 bez DPH, alebo jedno/dvoj-portova FXS brana za tiez cca 1400 sk kde si user pripoji svoj stary telefon.

predat sa to da naraz, na splatky, pripadne rozpustit do ceny pausalu pri viazanosti.
uplne lowcost varianta je taka, ze pouzijem 2port FXS branu, ktoru ale nedam k userovi, ale k sebe do racku v bytovke, takze k userovi pojde len jeden analogovy port po krutenej dvojlinke (modry par v cat5 kabli je presne na to) a jednu branu tym padom mozem pouzit pre 2 userov. ked dam zriadenie 999,- sk tak to mam aj s DPH zaplatene hned pri zriadeni.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 02.10.2007 - 19:30 #57510
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pixallm môžeš posunut link na tu bránu ... takto ma to riešit nenapadlo ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 02.10.2007 - 19:30 #57511
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›No neviem podla mojich skusenosti su starsi ludia skor "volani" ako "volajuci", vacsinou maju nejaky "mini" pausal za par korun a neprevolaju ani minutu nad pausal.

Ten mini pausal stoji tusim 150 SK takze ak im ho das lacnejsie napriklad za 100vku Very Happy z 50 ludi v baraku mas 5000 mesacne ... To sa ti oplati drbkat s fakturami, uctovnictvom a pod ? ved len postovne bude stat nejakych 10 SK Very Happy mesacne


doma mini ako najnizsi pausal stoji 201,10 sk mesacne.
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID= ... ction=home
a hovorne je peeeeekne, na mobil v silnej prevadzke 15,40 za minutu.. prva minuta sa pocita stale cela. volanie na mobil stoji na urovni operatorov 4,01 az 4,15 za minutu bez DPH, predajna cena je toto plus nieco. priestoru je tam habadej na nizsie ceny aj nejaku marzu.

fakturaciu uctovnictvo atd mam poriesene tak, ze dalsi user pre mna znamena len jeden riadok naviac v takom reporte co sa tlaci kazdy mesiac a zaklada do uctovnictva. user staci ked si zabehne do banky po podpise zmluvy zriesit inkaso a nemusi sa o nic starat (a ja tiez nie), vsetko ide samo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: VoIP  PostPosted: 02.10.2007 - 20:44 #57515
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Shocked vela štastia s tou bankou,ono ani T.COMu sa nehrnu na to VoIP a maju radšej to mini,je to asi nostalgia k netu DSL za 600Sk mas to VoIP zadara a predsa ani ja to nepoužívam...mi tam hnije analogovy tlf na stole pichnuty vo Vigore a vedla toho druha DSL linka s analogovym tlf a POHODOU a spolu to iste stoji 2X tolko mesačne a to iste to dokáže.Proste ale musím počkať..pokial mi za 20 mesiacov skončí akcia a to preplatím oproti terajšiemu DSL asi 12000 SK.Proste si ale poviem,že na tomto druhom DSL mi T-COM dal zadara daky notasek,bo za taku cenu daky BENQ v pohodke sa dá a frčííí ...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 02.10.2007 - 20:46 #57516
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Boa to čítam po sebe a ako keby som si šlahol...hihi..no sorryy...len tolko...že VoIP je fasa,ale ludia na to len pomaly skočia...frčiaaa mobiliii
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)