Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 10:33


VoIP pre zakaznikov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
pixall
Post subject: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 01:02 #57381
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Som tu pred casom spominal VoIP projekt pre zakaznikov lokalnych sieti... Tak po hromade testov s tym ideme von, ako k technickemu pilotu som sa rozhodol pozvat vsetkych na SKFREE Smile

- neobmedzene volanie vo vlastnej sieti zadarmo
- plne dovolatelne geograficke cislo (technicky pilot bezi na kosickej predvolbe 055)
- volanie do ostatnych sieti bude za konkurencne ceny k pevnej linke
- moznost prepojenia na systemy poskytovatela - priamo vy potom mozete vytvarat konta svojim uzivatelom, zobrazovat na svojom webe vypisy hovorv a cenu, atd, cele riesenie mozete zabalit do svojej znacky

Princip predaja - nahrada pevnej linky, odporucane pouzivat so SIP branou alebo SIP telefonom (vo velkoobchodoch cca od 1400 sk za kus), pripadne cez softfon (SW aplikacia)..

Kto chce vyskusat z pohladu uzivatela, nech mi posle PM alebo mail s poctom testovacich uctov (odporucam tak 2-3 na zaciatok aby ste si mohli volat medzi sebou)...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 09:53 #57388
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
pixall: prehlad o planovanych cenach mas ? ono by to malo konkurovat inym VoIP pausalom, nie linkam od Tcomu, inac je to nezaujimave. Napriklad UPC Anytime -> za 299SK volas zadarmo cely den vramci celeho Slovenska na vsetky pevne linky. Ked som chcel riesit VoIP tak 99% ludi ma odbilo ze nic take im netreba lebo maju Skype a to 1% pouziva VoIP od UPC/Tcom a pod.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 10:24 #57389
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

jj voice je mrtvy dokonale ho zabili mobily

a ked niekomu povies ze si musi kupit taky a taky aparat za 1500sk tak sa ti na to vyprdne Wink

a nedajboze chytis jedneho klietna a bude sa mu to kazit... zbytocne vyrabanie si problemov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 12:42 #57395
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

u nas bezi VIOP asi dva mesiace a mozem povedat ze je to parada volane zadarmo, aspon z psychologickeho hladiska je to uspokojujuce ked drzis sluchadlo a tocis kecas do nemoty zadara (ziadny zapnuty PC) avsak skusenosti ukazali ze zariadenie si kupili iba ludia vzdatny v problematike VoIP. Inak je to pod tlakom reci "snad si nebudem kupovat pevnu linku ako za komunistov" to su vacsinou skypeisti a nevedomy ...
kupili sme asusi WELL 3130IF spokojnost je na nasej strane podpora H.323 a SIP
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 13:06 #57396
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

hedyso wrote: ›u nas bezi VIOP asi dva mesiace a mozem povedat ze je to parada volane zadarmo, aspon z psychologickeho hladiska je to uspokojujuce ked drzis sluchadlo a tocis kecas do nemoty zadara (ziadny zapnuty PC) avsak skusenosti ukazali ze zariadenie si kupili iba ludia vzdatny v problematike VoIP. Inak je to pod tlakom reci "snad si nebudem kupovat pevnu linku ako za komunistov" to su vacsinou skypeisti a nevedomy ...
kupili sme asusi WELL 3130IF spokojnost je na nasej strane podpora H.323 a SIP


kazdy rok na vianoce je akcia jak u orange tak u t-mobile a mas hovory zdarma a nemusis sediet pri telefone jak somar. volas kedy chces a nezalazi na tom, ci si doma alebo vonku
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 13:14 #57397
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Nechapem preco sa k tomu staviate odmietavo....
je to len o velkej plosnej reklame, ak by sme to dali na letacik a rozhodili verte ze ludia sa ozvu, a ak by sa dokazala vybudovat velka siet tak tym viete konkurovat aj "volajte zadarmo a len u nas - T-com,T-mobile, Orange, O2), zabudli ste zze to volanie zadara je v danej sieti do inych sieti je to platene a nie malo.
ja osobne predpokladam ze coskoro pridu ak uz niesu VOIP telefony na wifi a tym padom si mobilny ako v orange v ramci svojej siete
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 14:48 #57401
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
cobain wrote: ›Nechapem preco sa k tomu staviate odmietavo....
je to len o velkej plosnej reklame, ak by sme to dali na letacik a rozhodili verte ze ludia sa ozvu,


reklamu ako Orange a Tmobile nemas sancu spravit, ak vycapis letaciky na zastavkach MHD bude to akurat na smiech Very Happy A pri VoIPe je volanie mimo siete zadarmo ? platis tiez a pekne vela ...

Je to uplne o tom istom len s tym rozdielom ze ked mam Orange tak sa mozem zadarmo dovolat na 3 000 000 cisel, v Tombile asi 2 500 000. U teba to bude kolko 100 - 200 alebo "az" 1000 ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 14:57 #57402
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
eXplorer wrote: ›pixall: prehlad o planovanych cenach mas ? ono by to malo konkurovat inym VoIP pausalom, nie linkam od Tcomu, inac je to nezaujimave. Napriklad UPC Anytime -> za 299SK volas zadarmo cely den vramci celeho Slovenska na vsetky pevne linky. Ked som chcel riesit VoIP tak 99% ludi ma odbilo ze nic take im netreba lebo maju Skype a to 1% pouziva VoIP od UPC/Tcom a pod.


Co presne znamena na vsetky pevne linky? Vsetko okrem mobilov? Vcitane VoIP? Totizto tuto sluzbu som si dal, zajtra mi to pridu zapojit. Pocitam s tym, ze budem zdarma volat na pevne linky T-Com, ale bonus zahrnajuci aj VoIP by celkom bodol.


Last edited by Robert on 25.09.2007 - 14:57; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 14:57 #57403
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

VoIP telefony s wifi? Pekny humus, a ako vyriesis "roaming" ked niekto pojde po vonku a bude telefonovat? Nerealne....Mozno vramci kancelarie alebo bytu.....
Ja som tiez rozmyslal nad rozsirenim VoIP, mam aj server a par telefonov ale nechal som to tak, nebol zaujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rachotiak
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 19:07 #57407
Basic


Joined: Máj 06, 2007
Posts: 156

viem, ze je to off-topic....
a co tak keby sme nieco podobne spravili, ale jednalo by sa o IPTV. ako nejaku spolupracu spolu, aby sme mali dobře ceny. myslim si, ze by nieco taketo mohlo byt zaujimavejsie ako voice. pevne linky nemaju ziadnu buducnost.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 25.09.2007 - 23:21 #57411
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
iptv si rieš radšej sám na lokálnej sieti príjem cez satelity , vijde to lascnejšie ako platit za okruh ktorým budeš transportovať tie kanály ... a server no ten je tam asi najväčšia položka streem server na cca 50 kanálov okolo 100 000 ... náklady na jednotlivé tv balíčky na usera potom sú už celkom cenovo prijatelné a konkurencie schopné skoro všetkému okrem DIGITV
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rachotiak
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 26.09.2007 - 12:31 #57412
Basic


Joined: Máj 06, 2007
Posts: 156

a opytam sa, ako riesite licencie na tv programy?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 26.09.2007 - 15:15 #57413
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
tým že priamo ja nebudem poskytovať tv bude ju niekto iný prostredníctvom mojej siete my budeme učtovať balík služieb a nám bude účtovaná cena nákupu programových balíkov .. zmluva ale musí mať 3 podpisi zákazník poskytovatel inetu a poskytovatel tv služieb .... takto je to najjednoduchšie na licencie a pod ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 26.09.2007 - 17:05 #57415
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Thomas wrote: ›iptv si rieš radšej sám na lokálnej sieti príjem cez satelity , vijde to lascnejšie ako platit za okruh ktorým budeš transportovať tie kanály

Presne tak. Z casu na cas vidim, ako ludi chyta IPTV kocovina, ale kazdemu hovorim presne toto.

Druha vec je video on demand, tam si treba zratat, ci je lacnejsie tahat content zo vzdialeneho servera cez prenajaty okruh alebo si zriadit vlastne lokalne ulozisko. Je to nielen technicka otazka, ale aj otazka prislusnych licencii.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: VoIP pre zakaznikov  PostPosted: 26.09.2007 - 20:08 #57417
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Thomas wrote: › ... a server no ten je tam asi najväčšia položka streem server na cca 50 kanálov okolo 100 000 ...


nechyba ti tam nahodou nejaka nula? lebo 100k za strem server na 50 kanalov sa zda trochu malo. Ak mas nieco take tak sem s tym za 100k to rad otestujem Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)