Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 11:15


Ako spravne nastavit pocet paketov / sec / IP ?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
DK
22 Post subject: Ako spravne nastavit pocet paketov / sec / IP ?  PostPosted: 13.08.2007 - 11:00 #56015
Basic


Joined: Apr 30, 2005
Posts: 240
Location: Dolny Kubin
Vie niekto poradit s riesenim v nadpise?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Ako spravne nastavit pocet paketov / sec / IP ?  PostPosted: 13.08.2007 - 11:43 #56016
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Pri com ? Napr. u switchov sa udava presno pocet pps - paketov za sekundu, ktore mozu zvladnut. Z toho sa da vychadzat.

Pri fast ethernete sa vacsinou udava na port 148800 pps.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: Ako spravne nastavit pocet paketov / sec / IP ?  PostPosted: 13.08.2007 - 14:23 #56021
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

DK wrote: ›Vie niekto poradit s riesenim v nadpise?


ja si myslim ze asi takto:
/ ip firewall filter
add chain=forward dst-limit=1,5,dst-address/1m40s action=drop

dolezite je to dst-address teda aspon predpokladam ze to chces kvoli tomu aby si nemusel na kazdu IP davat jedno pravidlo.

Ale aj tak to nechapem na co ti to je lebo na tcp ti to obmedzi shaper, udp je to uplne jedno a jedina vec kde sa to da asi pouzit je icmp.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
DK
Post subject: RE: Ako spravne nastavit pocet paketov / sec / IP ?  PostPosted: 14.08.2007 - 02:00 #56040
Basic


Joined: Apr 30, 2005
Posts: 240
Location: Dolny Kubin
Tak to si ma moc nepotesil. Hladam sposob ako zabranit vymrzaniu wifi pri zavireni uzivatelom. Dufal som, ze pocet konexii v tom pomoze. Mal som teraz zavireneho typka, ktory generoval prietok 8 Mbit/s, to som fakt este nevidel. Ani shaper s tym nic nespravil, cela linka sla do kolien; uz sme mysleli, ze sa niekto nacierno napichol a nakoniec cely "odber" sposoboval ten virus.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Ako spravne nastavit pocet paketov / sec / IP ?  PostPosted: 14.08.2007 - 11:30 #56044
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Preco shaper nepomohol ?
Takyto nadmerny traffic sa uctoval uzivatelovi, ci mal nonstop neobmedzene a mohla sa len nastavit mensia rychlost ?

Pripadne odpojenie od siete kvoli porusovaniu vseobecnych podmienok ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
DK
Post subject: Ako spravne nastavit pocet paketov / sec / IP ?  PostPosted: 21.08.2007 - 17:43 #56299
Basic


Joined: Apr 30, 2005
Posts: 240
Location: Dolny Kubin
bakula wrote: ›
DK wrote: ›Vie niekto poradit s riesenim v nadpise?


ja si myslim ze asi takto:
/ ip firewall filter
add chain=forward dst-limit=1,5,dst-address/1m40s action=drop

dolezite je to dst-address teda aspon predpokladam ze to chces kvoli tomu aby si nemusel na kazdu IP davat jedno pravidlo.


Si si isty, ze to pravidlo je dobre? Teda fakt "destination address"? Preco nie "source"? A ano, chcel som to presne tak, aby som vytvoril jedno pravidlo pre vsetky IP; ale ked pouzijem to Tvoje, prestane mi ist net uplne Sad
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
DK
Post subject: RE: Ako spravne nastavit pocet paketov / sec / IP ?  PostPosted: 21.08.2007 - 17:45 #56300
Basic


Joined: Apr 30, 2005
Posts: 240
Location: Dolny Kubin
keo wrote: ›Preco shaper nepomohol ?
Takyto nadmerny traffic sa uctoval uzivatelovi, ci mal nonstop neobmedzene a mohla sa len nastavit mensia rychlost ?

Pripadne odpojenie od siete kvoli porusovaniu vseobecnych podmienok ?


Ono to nejak obislo shapovanie. Ako netvrdim, ze to mam nastavene na 100%, ale za normalnych okolnosti mi to ide spravne, len pri tomto zavireni sa objavila taka haluz.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: Ako spravne nastavit pocet paketov / sec / IP ?  PostPosted: 21.08.2007 - 18:41 #56302
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

DK wrote: ›
Si si isty, ze to pravidlo je dobre? Teda fakt "destination address"? Preco nie "source"? A ano, chcel som to presne tak, aby som vytvoril jedno pravidlo pre vsetky IP; ale ked pouzijem to Tvoje, prestane mi ist net uplne Sad


Isty nie som si a to ze ti prestal ist net sa ani necudujem ked si ho obmedzil na zopar packetov za sekundu. To co som ti posielal nebol presny navod ale len priklad ako to spravit. Navod na toto ti asi nikto neposle lebo pochybujem ze to niekto pouziva. source <-> destinasion zalezi od toho z akej strany sa na to pozeras. Presny popis najdes asi tuto http://www.mikrotik.com/testdocs/ros/2.9/ip/filter.php
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)