Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 22:43


MK + Prism ako AP

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 4 < 1234
Author Message
JOFO
Post subject: RE: MK + Prism ako AP  PostPosted: 20.07.2007 - 15:35 #54950
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Po dlhsom testovani som dosiel k zaveru, ze nie je problem ani v antene, ani v radiu, ani v pigtaile a asi ani v niektorom z klientov... proste ak cez niektore APcko tecie viac ako 1Mbit/s tak to zaprasi cele pasmo smerom na toto AP a je jedno ktory klient spravy ten prenos, mozu to byt aj 10ti ktorym dokopy tecie 1Mbit/s. Zaujimave je ze este cca 2 tyzdne dozadu zvladali obe APcka traffic cca 3Mbit/s sucasne (takze 6Mbit/s tlacili radia dokopy ku klientom)... Vymenil som uz vsetko, od radii, cez kable az po anteny a vzdy to iste.. ak sa na niektorom APcky spravy vacsi traffic ako 1Mbit/s to vedlajsie automaticky pri skene pasma hadze take haluzne vysledy ako som tu postol... najlepsie je ze pingy su v poriadku do 10ms, ale na ziadneho klienta sa nepripojim... vizera to tak, ze asi mi neostava nic ine len premiestnit AP na miesto odial nebude vyhlad na mesto, nech je to uzatvorene tu medzi kopcami...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: MK + Prism ako AP  PostPosted: 20.07.2007 - 15:39 #54952
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
blbost... vymenil si aj routerboard?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: MK + Prism ako AP  PostPosted: 20.07.2007 - 15:41 #54953
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

hej.. mam 2 tam rbcka a v kazdom jednu prismu, kedze mi odporucali rozdelit zataz kedze to nema DMA... keby to bolo v rbcku asi by to robilo vzdy na tom istom, ale tuna to robi na oboch, podla toho cez ktore zacne skor tiect vyssi traffic... fakt uz som v koncoch....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: MK + Prism ako AP  PostPosted: 20.07.2007 - 15:42 #54955
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
vymenil si anteny za iny model? ci si ich len medzi sebou prehodil?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: MK + Prism ako AP  PostPosted: 20.07.2007 - 15:47 #54956
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

vyskusal som tam este 2 druhy anten.. ziadna zmena
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yaguso
Post subject: RE: MK + Prism ako AP  PostPosted: 20.07.2007 - 15:56 #54957
Basic


Joined: Jún 15, 2006
Posts: 74

ake zariadenia maju klienti, na ktorych sa nemozes pripojit? my sme mali problem ked sme dali prismu ako ap s klientmi co mali wline 4500 alebo w3000g v routvacom rezime... vobec som sa im nevedel dostat na ap, vobec im totiz nesiel upload ani odoslat mail ani uploadnut prilohu k mailu na nejaky mail server nemohli... upload sa nedal ani zmerat...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: MK + Prism ako AP  PostPosted: 20.07.2007 - 15:58 #54958
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

mam nasadene krabicky s Realtekom alebo Improcomom s NATom... v zasade je to jedno, lebo sa nedostanem na ziadneho ked je na vedlajsom APcku vacsi traffic... ked nie je velky traffic tak v pohode sa dostanem na kazdeho... donedavna to bezalo bez problemu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: MK + Prism ako AP  PostPosted: 21.07.2007 - 21:22 #55005
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

tak toto je dobra hujovina Smile, mam rb133+TPlink atheros alebo CM9 s asi 10 klientami ktori idu max do 3mbit a ziadne take haluze z latenciami som nezaznamenal.
tipujem to na to RTS co mas na klientoch, raz som s tym tiez robil pokusy, uz nepametam ako presne sa to spravalo, ale proste to islo zle. default rts je v pohode Smile
a este pri 5,5 mbits nastaveni to moze dat tak polovicu alebo este menej a ak klienti tahaju aj ten 1 mbit, tak je linka saturovana a latencie pojdu hore. pri tomto som tiez dospel k zaveru ze default (auto) je naj Smile a na dedine uz vonkoncom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 4 < 1234
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)