Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 22:35


MK - zmena TTL

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
si
Post subject: RE: MK - zmena TTL  PostPosted: 08.06.2007 - 20:45 #52683
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
zelmar: moze mat aj obycajnu natovaciu masinu ak vie pracovat s TTLkami a zisti ze si mu spravil prave takyto oser
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: MK - zmena TTL  PostPosted: 08.06.2007 - 23:03 #52687
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Hovori sa, ze na kazdu zbran existuje aj protizbran. Maloktora ochrana sa ponima ako naozajnepriestrelna. Ide o tom, ze pripadnemu narusitelovi sa to stazi a da sa ocakavat, ze velke % to nebude vediet prekonat.

Napr. kedysi som uvazoval nad ochranou na LAN sietach takym sposobm, ze nebudem kontrolovat len MAC adresu (a na zaklade toho pridelovat IP), ale budem aj pozerat HOST name, pod ktorym sa PC registruje do DHCP servera. Takze by nestacilo spoofovat MAC adresu. Vo svojej podstati primitivna ochrana, ktora by vsak niektorym mozno zabranila kradnut MAC/IP adresy (pokial by nepochopil, v cem delo, po com by to velmi rychlo prekonal).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: MK - zmena TTL  PostPosted: 09.06.2007 - 00:07 #52697
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
A pritom staci zamknut mac na porte...


Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: MK - zmena TTL  PostPosted: 09.06.2007 - 08:47 #52705
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
mac adresu si dnes uz hockto vie naklonovat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: MK - zmena TTL  PostPosted: 09.06.2007 - 09:34 #52708
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Mna skor zaujima ci to funguje aj v praxi. Lebo je mozne ze niektore routre seru na nejake pravidla. Mal som jeden ktory neznamo akym sposobom sral na mac adresu. Doteraz to nechapem ale mam na sieti zamok mac/ip a po vymene tohto routra zostal v arp tabulke povodny staticky zaznam zo starou mac adresou zariadenia. Prisiel som na to jedine tak ze som nasiel packety ktore boli smerovane inde v uplne inom segmente siete lebo bridge nevedel kde to ma poslat (na zaklade mac) tak to islo vsade. Interet ale za routrom isiel bez problemov. Neviem ale ten switch ignoroval mac adresu a komunikoval len na zaklade ip ale to bude skor vynimka...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)