Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 24.04.2024 - 22:47


Verejna IP do lokalnej siete.

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
oto
Post subject: Verejna IP do lokalnej siete.  PostPosted: 11.05.2007 - 14:54 #50888
Basic


Joined: Okt 24, 2005
Posts: 154

AHOJTE,
Pouzivam mikrotik a chcem pridelit verejnu IP pocitacu v lokalnej sieti.Na routery mam nastavene dve verejne IP na eth1. srcnat+masquerade pre celu lokal siet pre prvu verejnu IP.
Druhu verejnu IP potrebujem pridelit pocitacu vo vnutri siete. Problem je ze to PC je za troma routerami/vsetko mikrotik/ .Mam nastavene na hlavnom routery vo firewalle:

chain-dstnat, dst.address-verejna IP , action-netmap, toaddresses:IP pocitaca v mojej sieti.

chain-srcnat, src.address-IP pocitaca v mojej sieti, action-netmap,toaddresses:verejna IP.

Stale vystupujem von cez prvu verejnu IP.Skusal som tiez cez Eoip tunel ale nic sa nemeni.
VO Firewalle-nat mam pravidlo s masquerade az pod netmap.Treba nieco este doplnit?
Pozeral som aj diskusiu routerOS,ale odpoved som nenasiel.
Dakujem za ochotu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Verejna IP do lokalnej siete.  PostPosted: 11.05.2007 - 15:11 #50889
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
v iptables musis mat najprv pravidla pre znatovanie takychto jednotlivych pocitacov a az potom maskaradu celej siete, takze kedze ta ftakovina bezi tiez na linuxovom kerneli tak to bude asi podobne...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Verejna IP do lokalnej siete.  PostPosted: 11.05.2007 - 15:31 #50890
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
si wrote: ›v iptables musis mat najprv pravidla pre znatovanie takychto jednotlivych pocitacov a az potom maskaradu celej siete, takze kedze ta ftakovina bezi tiez na linuxovom kerneli tak to bude asi podobne...


si ty si exot Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: Verejna IP do lokalnej siete.  PostPosted: 11.05.2007 - 15:36 #50891
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

ja nerozumiem tym riadkom ani slovo ale tak ako si vravel a dnat treba robit v PREROUTING chain-e... takze toto si skus checknut...

v iptables to vyzera potom asi takto

iptables -t nat -A PREROUTING -i [waniface] -d [verejnaip] -j DNAT --to [ipVlokalnejSIETI]

a potom samozrejme v POSTROUTING-u SNAT na tu masinu....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Verejna IP do lokalnej siete.  PostPosted: 11.05.2007 - 16:36 #50895
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
chain=srcnat out-interface=internet src-address-list=!nenatuj
action=masquerade
scr-adress-list je samozrejme zoznam verejnych IP adries.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Verejna IP do lokalnej siete.  PostPosted: 11.05.2007 - 18:42 #50899
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

magnum wrote: ›ja nerozumiem tym riadkom ani slovo ale tak ako si vravel a dnat treba robit v PREROUTING chain-e... takze toto si skus checknut...

v iptables to vyzera potom asi takto

iptables -t nat -A PREROUTING -i [waniface] -d [verejnaip] -j DNAT --to [ipVlokalnejSIETI]

a potom samozrejme v POSTROUTING-u SNAT na tu masinu....


presnejsie ten posledny parameter je --to-destination
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
oto
Post subject: RE: Verejna IP do lokalnej siete.  PostPosted: 11.05.2007 - 19:01 #50900
Basic


Joined: Okt 24, 2005
Posts: 154

Trosku ste ma postrcili,vyskusam nieco ako tu nacrtol Airbilly.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
oto
Post subject: RE: Verejna IP do lokalnej siete.  PostPosted: 11.05.2007 - 21:42 #50907
Basic


Joined: Okt 24, 2005
Posts: 154

Uz to funguje,netmap+uprava srcnat ako poradil Airbilly.dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)