Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 18:38


2 x DSL

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Author Message
matos1
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 03.02.2008 - 19:32 #61382
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
[quote="lol"]Pani neviem co tu riesite taketo somariny, pripajat siet v dnesnej dobe cez DSL je masochizmus a o spajani DSL ani nehovorim. Ked nemate na poriadnu linku radsej nerobte nic, usetrite si kopu casu a nervov.

Zbytocne kazite ceny providerom, ktori by mozno radi ponukali aj "normalny" konekt ale nedokazu vas cenovo podliezt[/quote]
no, tak mi pritiahni optiku a cela dedina ti budemne vdacna...
som rad ze aspon 6k od nasej dediny mame DSL, kde par lilometrov maju len dialup a orange na 7,8Kb/s!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: dsl  PostPosted: 03.02.2008 - 21:41 #61385
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Shocked každy začínal ako LAMA a dakde fakt nie je rozumnejšie riešenie ako to zdielané DSL na vidieku.Nik tu nepríde zakopať pre par PC tu optiku a 20-30 PC v pohode 2DSL TURBO3 s UP 512 utiahnu.A že sa to deje aj v meste,je zase vecou tiež peňazí,dakedy boli reči vedené aké je drahé DSL a provideri wifi argumentovali že lepšie je cez nich pripojenie a lacnejšie a bez pevnej linky.Teraz ked to DSL je lacné a rychle a da sa zdielať boa zase všetci čo to zdielajú budú lamy a kazia kšefty,kua no a čo?Ved je to to isté,ako dakedy sa brali zákazníci telekomu,teraz si daju susedia DSL spolu a maju nepoviem všade,ale na 80% ťahači P2P lepšie ako pri lokal wifi providerovi.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 03.02.2008 - 21:53 #61386
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
nuz to mas tak, kazdy musi nejako zacat a aj ti "velki" boli kedysi "mali" najlepsie na tom je, ze z celoslovenskeho pohladu su aj tak stale mali Very Happy

Zaujimava situacia nastava ked "DSL provider" ma lepsiu kvalitu sluzieb ako miestny zabehnuty ISP Laughing Konkurovat DSL-kom ISP ktory ma symetricky uplink o kapacite 100Mbit a viac, navyse na optike, nie je mozne. Takyto ISP tu urcite nebude vyplakavat ze mu DSLkari kazia ksefty (ze gyro Wink ).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 03.02.2008 - 22:22 #61387
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Tak je si to vystihol,takže maly prežiju len s tym lacnym konektom,ostatné zhltnú velký,čo už.....................
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 04.02.2008 - 00:25 #61388
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
eXplorer wrote: ›nuz to mas tak, kazdy musi nejako zacat a aj ti "velki" boli kedysi "mali" najlepsie na tom je, ze z celoslovenskeho pohladu su aj tak stale mali Very Happy

Zaujimava situacia nastava ked "DSL provider" ma lepsiu kvalitu sluzieb ako miestny zabehnuty ISP Laughing Konkurovat DSL-kom ISP ktory ma symetricky uplink o kapacite 100Mbit a viac, navyse na optike, nie je mozne. Takyto ISP tu urcite nebude vyplakavat ze mu DSLkari kazia ksefty (ze gyro Wink ).


No a druha vec je , ze poznam po slovensku vela "VELKYCH wifistov" kde je určite lepšia volba radšej ADSL aj ked s 5 susedmi ako si dat danych velkych isp.
Byt velkym ci vacsim isp so sebou prinasa mnozstvo problemov na pozadi (o ktorych vacsina z nich ani netusi hadam ze nejake su) s ktorymi sa bohuzial nevysporiada hocikto-jedine ze to robi ako konicka a zaplati si na to primerate platenych ludi ludi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 04.02.2008 - 00:47 #61389
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
no, toto je kryci manever monopolu od T-comu:-D, hehe, ty zaplatis za 12Mbit-30000sk a u T-Come mas za 3000sk to je asi rozdiel nie?Smile preco asi T-com nezakazuje zdielanie internetu? oni rozmyslaju:-D a ja rad konkurenciu, sice ja ju nepocitujem ale... este ze su tie casi prec ked v msetach ste si uzivali DSL 512 za 1500sk a ja sa sral s GPRS+SkyDSL cca 512 za 3400 a odozva 2000ms
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 04.02.2008 - 09:37 #61394
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
matos1 je rozdiela ale nielen v cene ale aj linke , u tcomu je k tej linke ubohy upload , zavesui sa na to zopar ludi a zachvilku je uploadova kapacita poriadne okresaná potvrdzovacíma paketami ,tieš verejne ipky, atd.. na domace použitie alebo do kancelarie stači ale inak ee
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 04.02.2008 - 10:56 #61397
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

a porovnaj si stabilitu na dsl a optike, tu nie je co porovnavat... ale n aoptiku zavesis na 12 mbps asi tak 300 ludi, skus zavesit len 100 na to dsl, co to povie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 04.02.2008 - 11:03 #61399
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
ale aj na tej optike je už problem držať 300 ludi pri 12 Mbit konekte
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 04.02.2008 - 11:15 #61400
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

preco? zalezi akych mas ludi, ake programy predavas a pod. poznam cloveka ktory ma 200 ludi na 4mbps.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: DSL  PostPosted: 04.02.2008 - 21:12 #61418
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Jasne že sa DSL neda porovnať s garantom,ale T-COM ten UP už troška zvyšil a 2 X TURBO 3 je ten UP 2X 512 kbit/s a Down 6 MEGO pekných,čiže sa tým dá pekne predĺžiť za pomoci wifi technologie to DSL a len lutujem že v T-COMe chcú profit len obchodníci .Boa 500m odo mna už nezapojili DSL jednemu že vraj to chybuje,tak som ho drbol ja cez wifi a sa čudoval ako mu to frčí,síce teraz spokojnosť pre mna ale takto prídu o množstvo zákazníkov.Politika je taká, aj oni radšej že zapoja tych čo to hned ide a neseru sa s tymi kde je problém,lebo dakedy stačí pár metrov kabla vymeniť Very Happy
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 05.02.2008 - 00:36 #61428
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
sorry, ale je nechapem co riesite?:) myslite si ze tejaky "obycajny" clovek dokaze rozoznat intenret? :D sôr niekoho nahuckas na cenu ako na kvalitu... keby kzdy sa rozumel do internetu ako my, tak asi nikto by si nedal internet cez EGDE nebodaj na zapadakove GPRS...
stava sa mi dost casto ze jeden poskytovatel internetu ktory pri castych vypadkoch internetu a problemu snim hovori zakaznikom ze ja zapricinujem tie problemy kôli tomu ze konkurujem a ludia to uveria, takze ked budete porovnavat opriku a dsl tak to stale bude len medzi nami...
inak na DSL je dost pocitit ked je zatazeny uplink, vtedy nejde ani download...
nejak sa mi podarilo zhruba podla navodu rozbehat tento navod http://wiki.mikrotik.com/wiki/Load_Balancing ale nerozumiem podstatu ako by to malo fungovat podla toho navodu... a hlavne nth=1,1,0 ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 05.02.2008 - 00:37 #61429
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Ako si tak spominam na svoju historiu tak to bolo cca takto
1XDSL 50 uzivatelov
2XDSL 100 uzivatelov
4mbit 140 uzivatelov
6mbit 200 uzivatelov
15mbit 400 uzivatelov
30mbit 500 uzivatelov
40mbit 700 uzivatelov
teraz
60mbit 850 uzivatelov a dufam ze tych 60 mi este do tisicky vydrzi.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 05.02.2008 - 00:41 #61431
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
matos1 wrote: ›
nejak sa mi podarilo zhruba podla navodu rozbehat tento navod http://wiki.mikrotik.com/wiki/Load_Balancing ale nerozumiem podstatu ako by to malo fungovat podla toho navodu... a hlavne nth=1,1,0 ?

Pokial ti ide len o presne rozdeleniu uzivatelov, stylom ze nadefinujes ipcky pre danu GW tak s tym ti pomoct viem, svojho casu som to tam mal.
Potom som to riesil tak, ze vsetko okrem portov 25, 110, 80.... som hadzal na inu branu.
No efekt nebol dobry, kedze vela ludi taha z rapidshare Sad
Po prechode na garant som taketo veci prestal riesit.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 05.02.2008 - 03:48 #61433
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

airbilly wrote: ›Ako si tak spominam na svoju historiu tak to bolo cca takto
15mbit 400 uzivatelov
teraz
60mbit 850 uzivatelov a dufam ze tych 60 mi este do tisicky vydrzi.


pri 400 useroch ked som zobral siet pod ruky, sme mali 5mbit linku cely den na strope... potom som tam nahodil QoS+FUP a linka bola na 2-3 mbit zrazu... a okrem toho net isiel zrazu setkym lepsie !! akurat 5 tahacov zacalo nadavat... cert do nich, nepustil som. a teraz mame na 800 userov (mimo garantov) cca 18-20 mbit v spickach. a to som pouvolnoval pravidla uz tak, ze agregaciu uz skoro vobec necitit. proste peer to peer je u nas umelo pomalsi, a komu sa nepaci, nech ide zrat linku inde.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)