Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 16:40


2 x DSL

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Author Message
marsl
Post subject: 2 x DSL  PostPosted: 29.04.2007 - 19:16 #50013
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

Zdravim, nedavno som tu pisal o dvoch DHCP, ale teraz sme sa rozhodli kupit mikrotik a zlucit obe linky. Preto sa chcem opytat, ako mam postuppovat aby som mohol zlucit, obe linky? Skusal som hladat na forum.routeros.sk ale nic pouzitelne som nenasiel a neviem preco, ale pokusam sa tam uz 4 dni zaregistrovat, ale nedari sa, nepride mail, uz som skusal 3 mail. adresy. Sad

Dik za kazdu odpoved...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 29.04.2007 - 20:33 #50017
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

zlucit? to akoze chces dostat z 2x 1,5Mbit jednu 3Mbit linku? lebo ak ano, tak to sa ti nepodari.. maximalne mozes pravit loadbalancing medzi tymi dvomi dslkami. S MK som zatial velmi nerobil, takze s tym ti velmi nepomozem..

P.S.: dnes som prisiel zo zdiaru a bol som milo prekvapeny, ked som tam nasiel 2Mbit WiFi.. Sice su tam pustene 2 AP v g-ckovom mode ale aspon nieco... Potreboval som surne nieco nastavit na hlavnom routri a dost mi to pomohlo ked som sa mohol aj na chate pripojit Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 29.04.2007 - 21:02 #50018
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

Smile ty vole, myslis v hornej casti obce? No... vzdy hovorim kamratatovi nech tam pusti aspon webko... No potesi Smile

A zlucit sa mi to sa mi to nepodari no smola... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 29.04.2007 - 21:10 #50019
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

byvali sme na private Piero vedla Janosika... ked som videl to SSID a g-ckovy rezim, hned som pochopil, ze to bude asi nejaky wifi-master Smile
Ale nestazujem si, ja som sa len potreboval rychlo dostat do shellu a rebootnut jedno radio.. Smile
Inac som nemal cas na net, ved som si prisiel oddychnut Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 29.04.2007 - 21:12 #50020
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

jasne, no a este povedz, ze ste boli v Ziletke Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 29.04.2007 - 21:50 #50024
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

kde? Smile nepoznam to tam, teraz som tam bol prvykrat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 29.04.2007 - 22:24 #50025
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

Jasne... ja len tak lebo to mas hned pri private... Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 29.04.2007 - 22:35 #50026
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
2 linky sa daju zlucit do jednej spolocnej a to dokonca aj v pripade DSL, ale ma to hacik Wink potrebujes "spolupracu" routra na druhej strane u ISP.

Na podporu zo strany Tcom zabudni, ale ked si niekde do inetu hodis svoj router, spravis 2 tunely (cez kazdu DSL linku 1 tunel) potom mozes delit traffic medzi 2 linky (2 tunely) uplne bez problemov. Dokonca ti to riesenie bude fungovat aj "per packet", cize spravis channell bondling a dosiahnes 2x1,5 = 3Mbity

Ako "svoj router v inete" mozes teoreticky pouzit router umiestneny v housingu u nejakeho ISP, v BA ceny zacinaju od 1000 SK / mesiac.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 29.04.2007 - 22:59 #50029
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
eXplorer: hnat hlavnu linku cez tunely ale nie je zrovna to najlepsie, raz som to v jednej situacii robil ale bola s tym kopa srandy...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 30.04.2007 - 09:02 #50039
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

to hej... prave sa z takej situacie vymotavam a rusim tu kadejake tunely... a ma z toho uz tyzden hlava boli. naj sranda je ze som zistil ze v jednom pripade mam uz stvornasobny tunel (taky jeden moj rekurzivny Smile )...
normalne clovek si uz musi tu siet nakreslit lebo po case v tom zacne byt taky bordel ze sa cez to tazko pretuneluje...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 30.04.2007 - 11:19 #50051
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Ja nehovorim ze z toho nevznikne chaos Very Happy , ale ked sa to spravne skonfiguruje tak to chodi.

si: mohol by som si k tebe do housingu dat masinu ktora by robila presne toto ? vid moj predchadzajuci prispevok Smile Realny datovy tok cca 12Mbit ale nonstop Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 30.04.2007 - 11:20 #50052
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
eXplorer: Asi riesime ten isty problem. U mna sa situacia tiez vyvija takym smerom, ze nepotrebujem ani tak serverhousing, ale skor vyroutovat nejake verejne IP cez tunel. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 30.04.2007 - 11:47 #50055
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
eXplorer: nech mam este odhad, to je datovy tok v tuneli alebo uz celkovy co by ta masina robila ? HD al. FD ?

Robert: skusim este zistit co by vyslo umiestnenie v jednej lokalite, nevyhodou je ze to nema 24x7 pristup ale mohlo by to byt relativne lacne... (dam vediet)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 30.04.2007 - 18:32 #50072
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

si wrote: ›eXplorer: nech mam este odhad, to je datovy tok v tuneli alebo uz celkovy co by ta masina robila ? HD al. FD ?


cakal som, ze po spomenuti 12Mbit ho hned posles do ... Razz, ale kebyze sa to fakt da zpravit sa rozumny peniaz, tak mam tiez zaujem Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: 2 x DSL  PostPosted: 30.04.2007 - 20:08 #50074
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Quote: › eXplorer: nech mam este odhad, to je datovy tok v tuneli alebo uz celkovy co by ta masina robila ? HD al. FD ?


no kedze by to spajalo niekolko DSL tak by to FD nebolo, jeden smer by bol cca 12Mbit druhy 1/10 z toho cize cca 1,2Mbit. A teraz ma asi posles do <piiiip> Very Happy Co sa tyka zataze predpokladam ze by to islo na 100% vacsinu dna.

neos wrote: ›cakal som, ze po spomenuti 12Mbit ho hned posles do ... Razz, ale kebyze sa to fakt da zpravit sa rozumny peniaz, tak mam tiez zaujem Smile


Preco ? konektivita v BA nie je ani zdaleka tak draha ako dalej na vychode, obzvlast v telehousingovych centrach velkych ISP. Treba si uvedomit ze tu neplatis ziadny transport, ci uz do daneho mesta alebo potom lastmile.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)