Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 02:10


Hosting na stranky pre neplaticov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
airbilly
Post subject: Hosting na stranky pre neplaticov  PostPosted: 29.03.2007 - 21:45 #48593
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Pre tych, ktori nemaju vlastny web server ponukam moznost hostovania tejto stranky.
Poskytovane to je zdarma a bez zaruky.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: Hosting na stranky pre neplaticov  PostPosted: 29.03.2007 - 23:40 #48595
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
Smile no, kedze sme pri tejto teme, tak na to nepotrebujes osobitny server, staci spustit napr apache s neakou hlaskou na inom porte ( u mna port 81 ).
ale otazka dna :
Chcem spravit nieco take,ze clovek zada napr www.google.sk, potom sa mu na 10 sekund zobrazi stranka o tom, ze nezaplatil a po tych 10tich sekundach ho to forwardne na danu url, ktoru zadal. Je ina cesta ako cez transparent squid ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Hosting na stranky pre neplaticov  PostPosted: 30.03.2007 - 00:32 #48596
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
icerowicz wrote: ›Smile no, kedze sme pri tejto teme, tak na to nepotrebujes osobitny server, staci spustit napr apache s neakou hlaskou na inom porte ( u mna port 81 ).

To mi jasne, presne tak to u mna funguje.
Tu ide o ponuku pre mensich ISP, ktori maju len jednu konektivitu a nemaju vlastny server.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Hosting na stranky pre neplaticov  PostPosted: 30.03.2007 - 01:08 #48597
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

sry, ale je to moj nazor, ze to co ponukas je absolutne zbytocne.

mensi wifi provider? mal by mat znalosti aspon zakladne > nahodene aj s instalaciou linuxu s apache pomocou navodu do 1H

mensi dpl provider? ten si musi ustrazit tych par ludi co ma.


ale tak si tak vdaka za ochotu.

co sa tyka presmerovania akurat idem nieco taketo riesit. rozmysla ci to spravim jednoducho iba pomocou MT, tipek co je neplatic bude vzdy po nejakom timoute (1 hodina ?) upozorneny pri browsovani, ze je naplatic (nastane raz po hodine redirect pre port 80...bude jeho ip porovanana s tou co su v liste neplaticov)
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Hosting na stranky pre neplaticov  PostPosted: 30.03.2007 - 08:31 #48603
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Na takyto ucel je velmi dobry mikro web server ihttpd, ktory bezi pod perlom. Mame k dispozicii aj mikro pop3 sever, ktory takuto hlasku posle aj mailom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: Hosting na stranky pre neplaticov  PostPosted: 30.03.2007 - 08:39 #48604
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
kubiik wrote: ›sry, ale je to moj nazor, ze to co ponukas je absolutne zbytocne.

mensi wifi provider? mal by mat znalosti aspon zakladne > nahodene aj s instalaciou linuxu s apache pomocou navodu do 1H

mensi dpl provider? ten si musi ustrazit tych par ludi co ma.


ale tak si tak vdaka za ochotu.

co sa tyka presmerovania akurat idem nieco taketo riesit. rozmysla ci to spravim jednoducho iba pomocou MT, tipek co je neplatic bude vzdy po nejakom timoute (1 hodina ?) upozorneny pri browsovani, ze je naplatic (nastane raz po hodine redirect pre port 80...bude jeho ip porovanana s tou co su v liste neplaticov)


neries to tak. Najlepsie je urobit to, ze pri kazdej stranke co zada sa mu zobrazi na 10 sekund , ze nezaplatil a potom ho forwardne na page , ktoru pozadoval. Clovek pride o nervy s tym Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: hmm  PostPosted: 30.03.2007 - 13:04 #48615
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
icerowicz wrote: ›Smile no, kedze sme pri tejto teme, tak na to nepotrebujes osobitny server, staci spustit napr apache s neakou hlaskou na inom porte ( u mna port 81 ).
ale otazka dna :
Chcem spravit nieco take,ze clovek zada napr www.google.sk, potom sa mu na 10 sekund zobrazi stranka o tom, ze nezaplatil a po tych 10tich sekundach ho to forwardne na danu url, ktoru zadal. Je ina cesta ako cez transparent squid ?


Kolega to spravil toto v MT, takze by si to mal vediet aj ty spravit bez squidu ... S tym ze moze kliknut na akykolvek odkaz (url) a nabehne mu to a pridalsom kliknuti mu nabehne povodna URL
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: hmm  PostPosted: 01.04.2007 - 09:48 #48682
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
LaCosta wrote: ›
icerowicz wrote: ›Smile no, kedze sme pri tejto teme, tak na to nepotrebujes osobitny server, staci spustit napr apache s neakou hlaskou na inom porte ( u mna port 81 ).
ale otazka dna :
Chcem spravit nieco take,ze clovek zada napr www.google.sk, potom sa mu na 10 sekund zobrazi stranka o tom, ze nezaplatil a po tych 10tich sekundach ho to forwardne na danu url, ktoru zadal. Je ina cesta ako cez transparent squid ?


Kolega to spravil toto v MT, takze by si to mal vediet aj ty spravit bez squidu ... S tym ze moze kliknut na akykolvek odkaz (url) a nabehne mu to a pridalsom kliknuti mu nabehne povodna URL


hod mi pls toto pravidlo z MT ( ak nie je tajne ) a ja to neako preficim do linuxovych iptables.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Hosting na stranky pre neplaticov  PostPosted: 01.04.2007 - 11:13 #48684
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
veru aj mne by sa zislo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: Hosting na stranky pre neplaticov  PostPosted: 08.04.2007 - 08:35 #48895
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

icerowicz: a mas to riesene na mikrotiku ,alebo na squidovi ? to co spominas ty ,ze to bude automaticky po 5-10 sekundach presmerovane na stranku ,ktoru uzivatel chcel,, sa mi zda uplne najlepsie riesenie.. Len ma nenapada ako to spravit..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: Hosting na stranky pre neplaticov  PostPosted: 08.04.2007 - 13:16 #48900
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
goose wrote: ›icerowicz: a mas to riesene na mikrotiku ,alebo na squidovi ? to co spominas ty ,ze to bude automaticky po 5-10 sekundach presmerovane na stranku ,ktoru uzivatel chcel,, sa mi zda uplne najlepsie riesenie.. Len ma nenapada ako to spravit..


mno toz, ale je to v stadiu riesenia, ale predstavujem si to asi takto :
Neaka masina, kde je instalovany squid. V squide bude squid guard modul, ktoru toto podporuje priamo ako reklamu. A z hlavneho routra presmerujem vsetko traffic, co lezie cez port 80 na ten squid s tou kvazi reklamou. Ale, momentalne staviam 8 novych tras a neako nestiham.

Co sa tyka ostatnych portov, nechcem ich lokovat, alebo forwardovat, kvoli tomu, ze dost zakaznikov s nami komunikuje cez skype / icq, tak isto chcem, aby isla pop3 posta a smtp. Takze presmerovavat budem len port 80.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: hmm  PostPosted: 12.04.2007 - 10:18 #49091
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
icerowicz wrote: ›
LaCosta wrote: ›
icerowicz wrote: ›Smile no, kedze sme pri tejto teme, tak na to nepotrebujes osobitny server, staci spustit napr apache s neakou hlaskou na inom porte ( u mna port 81 ).
ale otazka dna :
Chcem spravit nieco take,ze clovek zada napr www.google.sk, potom sa mu na 10 sekund zobrazi stranka o tom, ze nezaplatil a po tych 10tich sekundach ho to forwardne na danu url, ktoru zadal. Je ina cesta ako cez transparent squid ?


Kolega to spravil toto v MT, takze by si to mal vediet aj ty spravit bez squidu ... S tym ze moze kliknut na akykolvek odkaz (url) a nabehne mu to a pridalsom kliknuti mu nabehne povodna URL


hod mi pls toto pravidlo z MT ( ak nie je tajne ) a ja to neako preficim do linuxovych iptables.


Skorej ti napoviem Smile ... Nejakym sposobom zadefinujes na ktoreho usera to ma platit. Potom bud cez cron upravis pravidlo takym sposobom aby to fungovalo pocas dna urcity cas. Ide o to ze moze zapnut pocitac vecer a neukaze sa mu to. Mozes to upravit na zaklade trafficu. A presmerovanie urocbis na nejaky port - apache a na nom prazdny vurtual host s errorpage 404 ... myslim ze toto uz pochopi kazdy :]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: Hosting na stranky pre neplaticov  PostPosted: 13.04.2007 - 07:30 #49159
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
jj, sa mi len nechce bavcat s perlom. Skor sa mi paci riesenie, ze mu port 80 presmerujem na squida , kde bude bezat advertise plugin Very Happy , jednoduhsie a nemusim sa pol dna somarit s iptables a jeho forwardom Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)