Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 07:35


Nstreme

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Author Message
andreas4all
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 01.03.2007 - 13:09 #47005
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

to robert > mas pristup len cez MAC adresu... a musis byt priamo na tom segmente... preco si napr. to neresetol do defaultu uz ked si to kupoval???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 01.03.2007 - 13:11 #47006
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › preco si napr. to neresetol do defaultu uz ked si to kupoval???

Robil to nas technik, ktory na mnohe veci dost s... Vecer pred vyjazdom do terenu som mu dal za ulohu rozbehat MK proti WLA5000AP. Trapil sa s tym neuspesne asi hodinu. Ked som sa ho spytal, ci ma proti sebe rozbehane dva MK, tak povedal, ze este nie. Takmer ma hodilo o zem... Takze tak, Otazka, co sa s tym da robit, ked je to uz nahodene.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 01.03.2007 - 14:08 #47009
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
dvaja ludia vzdy k dvom RB a cez ethernet kabel konfigurovat. ale musis ratat ze odstavis siet na urcitu dobu takze radsej robit v noci. Tak ako ja dnes rano o druhej som prehodil masiny a skoro niekto by si to nebol vsimol Very Happy keby to hned islo ale nejak sa mu nechcelo nabehnut, uz som chcel kable robit nove ked som prisiel na to ze server na switchi a RB maju identicke IP. no sak boli dve hodiny zase rano hehe
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 01.03.2007 - 14:34 #47010
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › dvaja ludia vzdy k dvom RB a cez ethernet kabel konfigurovat

To jena dlhe lakte, tym ze byvam v inom meste, nemam si to ako rychlo vynutit. Nie je ina cesta ako ten etherip?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 01.03.2007 - 23:19 #47054
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Nakoniec sa mi "uspesne" podarilo pripravit o vsetky IP adresy. Aspon to som si myslel, ked som opdstranil jednu a zariadenie prestalo zit uplne. Podarilo sa mi "prekopat" ethernetovy tunel na prislusny segment a cez winbox som dal scanovanie, ale prihlasili sa mi len tri ostatne zariadenia, to, na ktore som sa chcel dostat, mi neslo. Nastastie som vymakol cloveka v budove, ktory mi ho odpojil na chvilu od napajania. Potom uz bolo dostupne. Zda sa, ze MK dost dobre nezvlada niektore zmeny za behu.

MAC telnet cez ethernet tunel bol iny zazitok. Z mnohych pokusov na rozne zariadenia sa mi podarilo pripojit presne raz a to na zariadenie, ktore bolo najblizsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 02.03.2007 - 20:53 #47126
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Len tak na okraj, dnes som vypol shaping a pustil do siete co to da, spoj na 2 x Ovis 5000 2 a 6 km a download isiel z rapidshare 22mbit.
Na RB532 to dalo pri 36mbit modulacii 17 mbit.
Celeron 2,4 ghz na nstreme dual uplinku pritom isiel na 30 %.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
alwarez
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 02.03.2007 - 21:04 #47129
Basic


Joined: Máj 22, 2005
Posts: 477
Location: Michalovce
Robert wrote: ›Nakoniec sa mi "uspesne" podarilo pripravit o vsetky IP adresy. Aspon to som si myslel, ked som opdstranil jednu a zariadenie prestalo zit uplne. Podarilo sa mi "prekopat" ethernetovy tunel na prislusny segment a cez winbox som dal scanovanie, ale prihlasili sa mi len tri ostatne zariadenia, to, na ktore som sa chcel dostat, mi neslo. Nastastie som vymakol cloveka v budove, ktory mi ho odpojil na chvilu od napajania. Potom uz bolo dostupne. Zda sa, ze MK dost dobre nezvlada niektore zmeny za behu.

MAC telnet cez ethernet tunel bol iny zazitok. Z mnohych pokusov na rozne zariadenia sa mi podarilo pripojit presne raz a to na zariadenie, ktore bolo najblizsie.


nechapem co tam s tym tolko maturujes, transparentny spoj na mikrotikoch ti zrobim do 60 sekund.

edit: zmeny za behu zvlada, skus najprv robit zmenu na opacnej strane az tak na svojej Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 03.03.2007 - 09:39 #47152
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

to alwarez > to som si aj myslel, ale po vcerajsku asi tazko.. za cely den sme nerozbehali s kamaratom 5ghz spoj na PC s MT. miniPCI v redukciach... co bolo zaujmave tak na 2,4 v pohode vsetko fungovalo, zmenilo sa iba na 5ghz a packet loss cca 60%.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 03.03.2007 - 09:45 #47154
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
andreas4all wrote: ›to alwarez > to som si aj myslel, ale po vcerajsku asi tazko.. za cely den sme nerozbehali s kamaratom 5ghz spoj na PC s MT. miniPCI v redukciach... co bolo zaujmave tak na 2,4 v pohode vsetko fungovalo, zmenilo sa iba na 5ghz a packet loss cca 60%.


To som zažil aj ja-zmena 500m spoja z 2.4 na 5GHz (RB112 s CM9) proti sebe a pkaet loss ako svina a ani za boha to presvedcit fungovat. Ostatne spoje ako hodinky a tento ani boha.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 03.03.2007 - 09:46 #47156
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

vymenili sme uz skoro vsetko, teraz cakam na nove dosky aj s CPU, lebo uz neviem v com to bude... redukcie, karty su OK.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 03.03.2007 - 11:37 #47175
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ake dosky tam mas?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 03.03.2007 - 14:45 #47179
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › nechapem co tam s tym tolko maturujes, transparentny spoj na mikrotikoch ti zrobim do 60 sekund.

edit: zmeny za behu zvlada, skus najprv robit zmenu na opacnej strane az tak na svojej


Transaprentny spoj si viem spravit aj sam, pokial tam nahodim bridge + WDS. Nstreme ma vsak zjavne problemy. Nakoniec somto vyriesil tak, ze AP beziace v Nstreme rezime som dal doroutovacieho rezimu. Zjavne to zastavil ten bordel, co sa z Nstreme spoja siril do zvysku broadcast domeny, lebo problemy s nedostupnostou niektorych zariadeni pominuli.

Vacsinu zmien za behu MK zvladol, no zjavne ma problem pri manipulaci s IP adresami na bridge. Ked som si dal IP adresu na ethernet a zrusil IP adresu na bridge, zariadenie zostalo uplne nedostupne. Pomohol napr. restart, po ktorom IP adresa na ethernete ozila. Myslim, ze som skusil aj presunut adresu s bridge na ethernet a dopadol som podobne. Nakoniec som si pomohol pomocou telnetu na MAC adresu, ktory je vo winbox-e. Konekt na linkovej vrstve som totizto nikdy nestratil, iba tie IP nesli.

Dnes mam vsak opat problem - pretazil sa mi ten druhy, kratsi spoj na trase. Tecie cezen 13mbit/s HD a zataz CPU vyskakuje az k 100%. Otazka, ci nasadenie Nstreme aj na tomto spoji znici CPU zataz. S prepnutim do routovacieho rezimu bude trochu problem, ale ak sa inak neda, skusim aj to.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 03.03.2007 - 17:58 #47181
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Robert wrote: ›S prepnutim do routovacieho rezimu bude trochu problem, ale ak sa inak neda, skusim aj to.

routovat routovat routovat, pri RB532 to pocitis riadne.
Nepretaktovana RB532 mi chodi na 36 mbit modulacii bez nstreme 19 mbit HD, cpu 90 %
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 03.03.2007 - 18:14 #47184
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › routovat routovat routovat, pri RB532 to pocitis riadne.
Nepretaktovana RB532 mi chodi na 36 mbit modulacii bez nstreme 19 mbit HD, cpu 90 %

Teoreticky z toho vytlacim este viac, ale v praktickej prevadzke uz pri 13mbit/s vyletuje zataz CPU k 100%.

Na danom spoji mi vsak zaradenie dalsieho routra velmi nevonia. Jedna strana je uz zapojena do routra a na druhje strane (stoziari) je pripojen dalsi Mikrotik, ktory uz routuje. Vsadzam sko na to, ze Nstreme dokaze pakovat viac ramcov do jedneho.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Nstreme  PostPosted: 03.03.2007 - 20:14 #47194
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

to chalan > "vadna" bola jedna doska... nevedela dodat pravdepodobne taky vykon do karty... potom nedokazala dostatocne komunikovat a to bol packetloss...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)