Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.04.2024 - 05:42


WIFI a security

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 11 < 123456...11 >
Author Message
popo
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 13.01.2004 - 07:58 #5399
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
dexter, a tak skus odsnifovat a prezrad nam ci od toho potencialneho routra vidis aj ine baliky ako UDP a ARP. Ci sa medzi UDPeckami nenachadzajuu aj dake ine IP ako by mali.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Term3
16 Post subject: WEP  PostPosted: 27.01.2004 - 16:12 #5700
Basic


Joined: Okt 24, 2003
Posts: 1

AKY SOFT MAM POUZIT NA ROZBITIE WEP, MAM KARTU REALTEK A WINDOWS XP ????? Question Question Question
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 27.01.2004 - 17:30 #5701
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
nepoznam nic pod windows. nezabudni ze hackovat sa nesmie Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 27.01.2004 - 18:03 #5702
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
lol to bel pekny prispevok ktory mi pripomenul jedneho chlapca ktory chcel aby som mu poradil aku kartu si ma kupit a ako sa zadarmo napoji na net. skus kladivo a zbijacku. este ze neexistuju ztaila kiddies skripty ako na linuxy;o)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 27.01.2004 - 18:08 #5703
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Uvažujem Vážne o diskusii k de sa podobné veci budú preberať ale samozrejme , že k nim nebude mať každý prístup.

Term3 sorry ale odomňa takúto informáciu nedostaneš, kedže ta nepoznám a hlavne nepotrebujem aby si niekomu zbytočne narobil problémy.

BTTW MW karta realtek ? )))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 27.01.2004 - 19:28 #5705
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

mathew: asi myslel sietovku Smile ....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 27.01.2004 - 19:32 #5706
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

ajtak ma prekvapuje ako neskoro tu zacali padat taketo otazky.... ajtak myslim ,ze pokial sa nestane co navrhuje mathew, tak to tu skonci ako na hysterke......
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 27.01.2004 - 19:49 #5707
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

Suhlasim mathew ye bz sa mohla vytvorit neaka security diskusia nakolko sa dost zaujímam o bezpečnosť koli nasej sieti. Bezpecnost ma ani tak nezaujimala ked nas bolo malo ale ked sa to zvacsilo je to dost aktualna tema. WEP , filtre mac je podla mna bezpecnost o nicom. ak sa nieco take spácha tak dajte vediet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
floppy
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 27.01.2004 - 22:15 #5710
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
Hehe.. Smile)

Tak napisem k bezpecnosti nieco aj ja:

WEP - Da sa dekryptovat
MAC - Da sa odsniffovat a zmenit a mozu potom existovat na sieti 2 MAC a 2 IP, samozrejme, ze rovnake. Ak jeden napr. stahuje a druhy surfuje.. tomu prvemu to spravi TCP RESET a padne mu tahanie Smile)
WPA-TKIP atd.. vacsinou len zbytocna zataz CPU mikrovlnneho zariadenia... aj ked plavajuci kod je uz nieco lepsie.
RADIUS - odporucal by som..

Tak a teraz to zhrniem.. Ohrana zalozena iba na WEP/WPA/MAC je to minimum, co pre svoju siet mozete spravit. Najlepsie je zacat RADIUS serverom, komprimovanim prenasanych dat*, IPSec atd.. samozrejme vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody, napr. moc paranoidny IPSec na slabsom PC znizi znacne priespustnost a podobne. Netreba vsetko "tunovat" na maximum.. pretoze tym mozu trpiet vo vseobecnosti ine parametre, takze aj ked slabsie kryptovanie sa skombinuje s ostatnymi metodami ako mat bezpecnejsiu siet, dosahuje to daleko lepsie vysledok ako mat len jedno brutalne premakane, "vykon-zrajuce" zabezpecenie, ktore v jeden den aj tak niekto prelomi Smile Este k tomu komprimovaniu.... raz som skusal komprimovat prenasane data na jednej problemovej bod-bod trase.. pre real-time komprimaciu treba samozrejme vykonnejsie PC... vysledok bolo znizenie packetlossu..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 27.01.2004 - 23:00 #5711
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
floppy,

nemyslel som to tak ,že sa verejne o tejto téme nebudeme baviť len tu nebudem dávať návody ako niekomu s posobiť problémy , a vzápatí byť obvinení (my ako skfree.net) , že tu dávame rady na hackovanie wi-fi sietí.

Pokial sa týka rád o zabezpečení sietí v tom problém nevidím. ))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 27.01.2004 - 23:33 #5713
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
uplne vystihnutie problematiky. Wep je out. Ak tam mas windows tak vsetky servis paky co existuju musis mat instalnute. To plati aj pre XP. Hackol som uz aj to. XP je shit. Mam spravenu aj win98 proti utokom. Funguje spolahlivo. (skoda ze to nie je moj comp doma). Linux prieniky do windows mashiniek ani nemusim komentovat. Wink Autentifikacia na sieti(urcite hovorim o privatnej sieti) je to najdolezitejsie. RADIUS server je momentalne TOP. Ale zatial som o tom len cital. heh. ...... Preco snifovat? Co mam ja z odpocuvania dakej privatnej siete? Citam si irc dakeho usera. .... Pre mna to nema ziadne plus. Skor pre firmu co poskytuje connect. (minus) A preto NEPOSKYTUJ CONNECT KOMERCNE. WIFI nie je bezpecneee. ... ??? navody davat nebudem. prilis tazko som zbieral info a urcite to neprezradim dakemu lamerovi co kce robit BIG ONE hack. Skor sa poistim saam proti takym ako som kedysi bol ja. Cool
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
elo
Post subject: popo hacker  PostPosted: 29.01.2004 - 21:00 #5729
Basic


Joined: Jan 21, 2004
Posts: 6

Trocha mi nieje jasne ako si "hackol" Win98. Nieje to viac uzivatelsky system a ani sa nan neda prihlasit po sieti. Na kontrolu nad systemom by si musel podstrcit trojana. takze bez instalacie dalsieho softu si mohol tak max pozret disky pripadne zhodit masinu ale ak nemam pravdu tak to trocha vysvetli.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 29.01.2004 - 21:09 #5730
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
Tak ked si zapnes linux a mas tam napr. sambu a bezi ti dobre lokalka nevidim ziadny problem. Disk je tvoj. Trojan? Ja mam radsej backdoory. Ale kontrolu nad systemom som nespominal.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Rado
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 30.01.2004 - 04:31 #5731
Basic


Joined: Jan 30, 2004
Posts: 4

Poradi niekto ako sa bezny uzivatel moze chranit ked nexce aby sa mu nejaky magor napajal na linku? MAC, SSID a IP predsa ni je problem odsniffovat..co som si uz vyskusal..je nejaky ochrany soft pod win. xp co zabrani pripadnemu odsniffovaniu.
Dalej je mozne aby som bol ja a aj potencionalny skodca na linku sucastne bez toho aby to zistil ISP?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: WIFI a security  PostPosted: 30.01.2004 - 07:43 #5732
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
Proti odsnifovaniu, neviem ako sa chranit. Ale treba kryptovat co sa daa. Ak chces mat zabezpecenu plne sifrovanu linku najlepsie je vytvorit si tumel so SSL. Je aj dake free SSL. Takze ani platit za licenciu by si nemusel. ||| A ci mozes byt na linke naraz so skodcom? Skor nie. Zda sa mi, ze jedneho odasociuje.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 11 < 123456...11 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)