Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 01:33


Rezignujem s mikrotikom!!!!!

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
LaCosta
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 07.11.2006 - 00:19 #42042
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
narazal som konkretne na atheros .. doteraz tie ovladace su na pol atheros napo asi tak ako madwifi Smile .. no uvidime
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Petro
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 07.11.2006 - 21:54 #42083
Basic


Joined: Aug 07, 2006
Posts: 109

LaCosta wrote: ›narazal som konkretne na atheros .. doteraz tie ovladace su na pol atheros napo asi tak ako madwifi Smile .. no uvidime

Tak mi uz niekto poriadne poradte
Dal som senao a trafic raz ide 300k a raz 4M zalezi aky dam kanal a spava sa to stale rovnako aj po reboote Klient je orinoco gold. test na stole Diky
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 07.11.2006 - 22:40 #42090
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Kokoz pani TOTO co 90% z vas predvadza ma fakt dost vytaca a serie....
Viem, ze povacsina z vas ma siete s par desiatkami mozno stovkami uzivatelov. A tiez mam problem s vyberom kariet, co sa maju pouzivat na Bcku a rusenim.

Ale ako do boha mozete niekomu radit supnut si tam nejaku 100mW (20dBm) kartu, nebodaj 200 (23dBm)alebo 400 (26dBm). Vysvetlite mi ako dodrziavate normy a ako to regulujete, ked je zname, ze tie prismy sa jedoducho regulovat nedaju !!!

A slahnite si tam este rovno na 30cm pigtail antenu - najlepsie nejaku 19dBm sektorovku a parada. mozeme svietit veselo na >20km

Teraz cakam vazne relevantne odpovede od tych ludi co tu stale vypisuju rady o tychto zariadeniach.

Pokial viem, stale plati norma o nejakom tom maximalnom vykone.

s pozdravom
kubiik
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Petro
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 08.11.2006 - 09:50 #42099
Basic


Joined: Aug 07, 2006
Posts: 109

Very Happy Very Happy Very Happy nasiel som kamen úrazu!!!!Problem bol orinoco gold. W3000G sa spraval uplne unak v pohode komunikacia.Dnes dam na strechu a budem informovat!!! Very Happy Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 08.11.2006 - 13:41 #42101
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Chlapi, bude takato konfiguracia vhodna na MK?

CPU Intel® Celeron® D 346 3,066GHz 256KB cache 64bit LGA 775 BOX
MB Asrock 775I65G, Rev. 2.0 Ch. Intel 865G, Socket LGA775
GoodRAM DDRAM 256MB PC3200 / 400MHz Retail balenie CL3

Ocakavam, ze vykon bude dostatocny, pytam sa hlavne na znacky jednotlivych komponentov, ci s nimi nie su zle skusenosti. Cely tento srandasak poskladame pod 5500,-.

Este sa chcem spytat, ako je to s podporou CM10. Od akej verzie ich MK podporuje. Bohuzial CM9 v PCI verzii uz neviem kupit za rozumnu cenu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 08.11.2006 - 14:52 #42102
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

kolko je rozumna cena za cm9 v pci verzii (cm9 + redukcia)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 08.11.2006 - 20:24 #42121
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

to chalan: zlozis tie veci do 5500sk, ale co zdroj, redukcia na cf kartu + cf karta, licencia mk, kvalitne sietovky (napr. 3com alebo intel)?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 12.11.2006 - 13:28 #42218
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

dnes v noci som prehadzoval branu zo StarOS na MT.

n noci som to hned aj potestoval a chovalo sa to velmi pekne... QT, FW a podobne veci isli krasne...

konfiguracia:
Celeron 600mhz, tusim 128mbRAM, 1xRealtek (WAN), 1x3COM (LAN)...

po niekolkych hodinach prevadzky (rano), zacal mrznut dsl modem ktory je pripojeny do WAN, vydrzal cca 3min max.

Traffic nan je max 1mbps a 300pps. vobec tomu nechapme a som v koncoch. dik za rady.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
orin
Post subject: Tak, tak  PostPosted: 12.11.2006 - 19:56 #42230
Basic


Joined: Apr 19, 2004
Posts: 159

kubiik wrote: ›Kokoz pani TOTO co 90% z vas predvadza ma fakt dost vytaca a serie....
Viem, ze povacsina z vas ma siete s par desiatkami mozno stovkami uzivatelov. A tiez mam problem s vyberom kariet, co sa maju pouzivat na Bcku a rusenim.

Ale ako do boha mozete niekomu radit supnut si tam nejaku 100mW (20dBm) kartu, nebodaj 200 (23dBm)alebo 400 (26dBm). Vysvetlite mi ako dodrziavate normy a ako to regulujete, ked je zname, ze tie prismy sa jedoducho regulovat nedaju !!!

A slahnite si tam este rovno na 30cm pigtail antenu - najlepsie nejaku 19dBm sektorovku a parada. mozeme svietit veselo na >20km

Teraz cakam vazne relevantne odpovede od tych ludi co tu stale vypisuju rady o tychto zariadeniach.

Pokial viem, stale plati norma o nejakom tom maximalnom vykone.

s pozdravom
kubiik


No zlato moje, takze dovol aby som ti to vysvetlil. S Wifi robim uz tak dlho, ako asi nikto na tomto fore. Za najlepsie vyuzitie mkrovlnnych kariet sa kedysi povazovalo prepojenie bankomatu s centralou. Vyskusal som , ako sa certifikuju dovazane karty v Novej Dubnici a homologizuju v BB za 15.000. Vzajomne rusenie som vzdy povazoval za najvacsiu svininu. Wavelany, resp. Orinoca v zaciatku mal len 33 mW a dokazali 40 km hopy. Konkretne v okoli C. Budejovic, resp. trasu Klak - Topolcany. V Rusku dokonca na 137 km s 29 dB parabolami. Dnes na sidlisku nemozem na 2.4-ke pripojit klienta na 400 m. Tipni si preco? Kazdy pionier s Ovisom a 24 dB sitom svietiacim do vsetkych stran, kopirujuci mp3ky a napalene DVDcka so 108 Mb "strojom" zamrda pasmo tak neskutocnym sposobom, ze ako poctivy provider si neskrtnes.
Na pocudovanie 5 GHz fr je aj na sidlisku skoro prazdna /asi cena/, takze PtP spoje s legalnymi vykonmi 400mW - 1 W funguju na 100 %. Takze Ta poprosim o radu, ako 100 klientom na sidlisku vysvetlis, ze maju prejst bud na 5-ku, alebo si kupit si plne 2.4kove paraboly. Ozaj, este ma napada, ze by si mohol poslat tichy bonz na TU SR a skontrolovat vsetkych 2000 pionierov s mikrovlnkami, mozno by prestali vysielat. Viem, ze 100 mW Senaom + 16 dB sektorom porusujem normu, ale porad, co by si robil Ty na mojom mieste ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: Tak, tak  PostPosted: 12.11.2006 - 20:35 #42231
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

orin wrote: ›
kubiik wrote: ›Kokoz pani TOTO co 90% z vas predvadza ma fakt dost vytaca a serie....
Viem, ze povacsina z vas ma siete s par desiatkami mozno stovkami uzivatelov. A tiez mam problem s vyberom kariet, co sa maju pouzivat na Bcku a rusenim.

Ale ako do boha mozete niekomu radit supnut si tam nejaku 100mW (20dBm) kartu, nebodaj 200 (23dBm)alebo 400 (26dBm). Vysvetlite mi ako dodrziavate normy a ako to regulujete, ked je zname, ze tie prismy sa jedoducho regulovat nedaju !!!

A slahnite si tam este rovno na 30cm pigtail antenu - najlepsie nejaku 19dBm sektorovku a parada. mozeme svietit veselo na >20km

Teraz cakam vazne relevantne odpovede od tych ludi co tu stale vypisuju rady o tychto zariadeniach.

Pokial viem, stale plati norma o nejakom tom maximalnom vykone.

s pozdravom
kubiik


No zlato moje, takze dovol aby som ti to vysvetlil. S Wifi robim uz tak dlho, ako asi nikto na tomto fore. Za najlepsie vyuzitie mkrovlnnych kariet sa kedysi povazovalo prepojenie bankomatu s centralou. Vyskusal som , ako sa certifikuju dovazane karty v Novej Dubnici a homologizuju v BB za 15.000. Vzajomne rusenie som vzdy povazoval za najvacsiu svininu. Wavelany, resp. Orinoca v zaciatku mal len 33 mW a dokazali 40 km hopy. Konkretne v okoli C. Budejovic, resp. trasu Klak - Topolcany. V Rusku dokonca na 137 km s 29 dB parabolami. Dnes na sidlisku nemozem na 2.4-ke pripojit klienta na 400 m. Tipni si preco? Kazdy pionier s Ovisom a 24 dB sitom svietiacim do vsetkych stran, kopirujuci mp3ky a napalene DVDcka so 108 Mb "strojom" zamrda pasmo tak neskutocnym sposobom, ze ako poctivy provider si neskrtnes.
Na pocudovanie 5 GHz fr je aj na sidlisku skoro prazdna /asi cena/, takze PtP spoje s legalnymi vykonmi 400mW - 1 W funguju na 100 %. Takze Ta poprosim o radu, ako 100 klientom na sidlisku vysvetlis, ze maju prejst bud na 5-ku, alebo si kupit si plne 2.4kove paraboly. Ozaj, este ma napada, ze by si mohol poslat tichy bonz na TU SR a skontrolovat vsetkych 2000 pionierov s mikrovlnkami, mozno by prestali vysielat. Viem, ze 100 mW Senaom + 16 dB sektorom porusujem normu, ale porad, co by si robil Ty na mojom mieste ?

Co k tomu dodat .TUSR si tu asi len na sikanovanie prihlasenych a stale plati ze silnejsi vyhrava ,u nas je to prihlaseny provider a telecom......mi ostatny mame problem.Yagy 16 ka mi na 300 m nejde poriadne oproti 12 ke vsesmerke....naskenujem na nej cca 20 sieti b/g...to hovori za vsetko.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: Tak, tak  PostPosted: 12.11.2006 - 20:38 #42232
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

orin wrote: ›
kubiik wrote: ›Kokoz pani TOTO co 90% z vas predvadza ma fakt dost vytaca a serie....
Viem, ze povacsina z vas ma siete s par desiatkami mozno stovkami uzivatelov. A tiez mam problem s vyberom kariet, co sa maju pouzivat na Bcku a rusenim.

Ale ako do boha mozete niekomu radit supnut si tam nejaku 100mW (20dBm) kartu, nebodaj 200 (23dBm)alebo 400 (26dBm). Vysvetlite mi ako dodrziavate normy a ako to regulujete, ked je zname, ze tie prismy sa jedoducho regulovat nedaju !!!

A slahnite si tam este rovno na 30cm pigtail antenu - najlepsie nejaku 19dBm sektorovku a parada. mozeme svietit veselo na >20km

Teraz cakam vazne relevantne odpovede od tych ludi co tu stale vypisuju rady o tychto zariadeniach.

Pokial viem, stale plati norma o nejakom tom maximalnom vykone.

s pozdravom
kubiik


No zlato moje, takze dovol aby som ti to vysvetlil. S Wifi robim uz tak dlho, ako asi nikto na tomto fore. Za najlepsie vyuzitie mkrovlnnych kariet sa kedysi povazovalo prepojenie bankomatu s centralou. Vyskusal som , ako sa certifikuju dovazane karty v Novej Dubnici a homologizuju v BB za 15.000. Vzajomne rusenie som vzdy povazoval za najvacsiu svininu. Wavelany, resp. Orinoca v zaciatku mal len 33 mW a dokazali 40 km hopy. Konkretne v okoli C. Budejovic, resp. trasu Klak - Topolcany. V Rusku dokonca na 137 km s 29 dB parabolami. Dnes na sidlisku nemozem na 2.4-ke pripojit klienta na 400 m. Tipni si preco? Kazdy pionier s Ovisom a 24 dB sitom svietiacim do vsetkych stran, kopirujuci mp3ky a napalene DVDcka so 108 Mb "strojom" zamrda pasmo tak neskutocnym sposobom, ze ako poctivy provider si neskrtnes.
Na pocudovanie 5 GHz fr je aj na sidlisku skoro prazdna /asi cena/, takze PtP spoje s legalnymi vykonmi 400mW - 1 W funguju na 100 %. Takze Ta poprosim o radu, ako 100 klientom na sidlisku vysvetlis, ze maju prejst bud na 5-ku, alebo si kupit si plne 2.4kove paraboly. Ozaj, este ma napada, ze by si mohol poslat tichy bonz na TU SR a skontrolovat vsetkych 2000 pionierov s mikrovlnkami, mozno by prestali vysielat. Viem, ze 100 mW Senaom + 16 dB sektorom porusujem normu, ale porad, co by si robil Ty na mojom mieste ?


caves,

no si aspon prvy (pionier Smile ), ktory si zareagoval na tuto moju krasnu pripomienku.

Ten svoj pripevok som pisal tak trochu (dost) nasraty z dovodu, ze mam zaruseny dalsi bod (super -82dB noise). 2.4 je tu na tom dost biedne a aj 5ka sa u nas pekne plni...
Hneva ma, ze sa tu niekto spyta na riesenie a ten clovek mu s kludnym srdcom povie slahni si tam to a to a nevysvetli mu ostatne veci. Ani ze je to nelegalne ani co tym moze sposobit inym. Viem, ze tie riesenia su funkcne a bude im to fungovat na 100%....

Vysvetli mi teda, ako je mozne, ze si-cko moze v pohode ficat v BA na dcom-och vx1590 a mat to v norme?

Co sa tyka tvojich 100 klientov, dufam, ze ich tam nemas na jednom sektore Smile.... ak sa jedna o sidlisko mozes zacat kablovat a mas po problemoch.

Ja ked pripajam klientov, vacsinou im vysvetlim okolnosti wifi pripojenia a ak to niekomu prestane ist ako ma skusim ine riesenie. Ako je aj napriklad vymena anteny....

Minuly tyzden som musel odpojit svojho prveho klienta, ktoremu to prestalo chodit skoro uplne.....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: Tak, tak  PostPosted: 12.11.2006 - 20:49 #42233
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

lubosk wrote: ›
Co k tomu dodat .TUSR si tu asi len na sikanovanie prihlasenych a stale plati ze silnejsi vyhrava ,u nas je to prihlaseny provider a telecom......mi ostatny mame problem.Yagy 16 ka mi na 300 m nejde poriadne oproti 12 ke vsesmerke....naskenujem na nej cca 20 sieti b/g...to hovori za vsetko.


tak preco tam davas ten polsky shit? Aha ! pretoze je to antena za babku !

Viem, ze vacsina zakaznikov ide po cene...Ja si drzim stale rovnaku cenu a montujem ovisy 5450/5460 a 15tky PWcka, vynimocne PW19.

Co sa tyka TU, hej to je pravda, kontroluju a buzeruju prihlasenych.... U nas je napriklad jeden "WISP", ktory ma 150 zakaznikov mozno viac a pravdepodobne ani nevie co je to TU....a ziari si o 106....

Ja som pri mojom starte zainvestoval a siel hned na H polarizaciu aj ked to bola vtedy palka za H vsesmerku (tusim ze z ferimexu za 8k), a mal som dlhsi cas pokoj.....ale z casu na cas mi vytecu nervy pri rieseni problemov...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 12.11.2006 - 21:04 #42234
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › Vysvetli mi teda, ako je mozne, ze si-cko moze v pohode ficat v BA na dcom-och vx1590 a mat to v norme?

V BA je tolko roznych alternativ pripojenia, ze tlak na klasicke WiFi 2,4GHz asi uz vo velkej miere pominul.

U mojich rodicov (BA Ruzinov) je od jari 2002 WiFi pripojenie. Dodnes je tam uplne povodne zariadenie, t.j. Z-COM 1000 ako klient a shitova antena Stella Doradus 17dB. Vzdialenost je necelych 700m proti vsesmeru. Spojenie byvalo niekedy horsie, niekedy lepsie, aj v zavislosti od toho, ako ISP upgradoval svoje zariadenie. Teraz ten 2,4GHz spoj chodi neuveritelne dobre, odozvy su v 90% pripadov cca 2-4ms.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 12.11.2006 - 22:48 #42235
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Robert: mozem potvrdit, za posledne 2 roky sa to v 2.4 GHz v BA dost uvolnilo (aj ked zas sa dost rozsirilo svinenie pasma 802.11g z roznych adsl routerov...)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Rezignujem s mikrotikom!!!!!  PostPosted: 12.11.2006 - 23:18 #42236
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › Robert: mozem potvrdit, za posledne 2 roky sa to v 2.4 GHz v BA dost uvolnilo (aj ked zas sa dost rozsirilo svinenie pasma 802.11g z roznych adsl routerov..

si: Predpokladam, ze toto je skor vnutri budov. T.j. v exterieri nemusis zapasit s nejakymi silnymi signalmi, skor vacsi sumom "na pozadi".
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)