Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 23:10


skript na spustenie zaloznej linky

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
kubiik
Post subject: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 23.09.2006 - 09:50 #40526
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Zdravim,

Mam na jednom linuxovom stroji 2 linky od internetu, pricom jednu mam cisto ako zaloznu nevyuzivanu. Co by som potreboval je nejaky skript (shell, c-shell alebo perl) ktory by robil nasledovne:

Pinguje mi hlavnu lajnu (predstava, kazdych 100 ms posle ping), ak mi prestanu chodit (ak sa nevrati 10, pripadne viacej), vykona sa skript na rekofiguraciu stroja a posle sa email na moju adresu. Linka bezi cez zalohu a stale sa pinguje stroj na hlavnej linke. v pripade, ze stroj na hlavnej linke nabehne (5pingov) vykona sa iny skript na rekonfiguraciu stroja aby zasa siel traffic cez hlavnu linku.

Viem, ze to nie je bohvieako komplikovane a podla mojej mienky clovek co kodi na linuxoch to musi mat za chvilku spravene. Ak by som si zo skoly este dane veci pamatal, sam by som si to zbuchal. Je to ale uz tolko rokov, ze ani nepamatam.

Ak mi s tym niekto helfne bol by som velmi rad. Aj nejaku korunku by som spendol Smile

s pozdravom
kubiik
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 23.09.2006 - 12:16 #40532
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Jedno riesenie je rozbehat na primarnej linke do Internet-u niektory dynamicky protokol, cez ktory sa bude propagovat defaultna routa. Takto sme to riesili s GTS cez OSPF.

Samozrejme, skript nie je problem napisat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 23.09.2006 - 16:22 #40540
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Robert: predpokladam ale ze ISP mu take sluzby ako OSPF alebo BGP neposkytuje, takze jedine ten script (co v principe nie je zlozite, len to treba napisat (aj s debugom by to mohlo zabrat tak pol hodinku)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 23.09.2006 - 17:48 #40543
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Robert> neda sa

najde sa teda nejaky clovek, ktory kodi v linuxoch a zbuchal by mi to? Ako som pisal, viem ze je to chvilka pre skuseneho cloveka - zalezi od toho v com to bude kodit (ale viacej ako 20 riadkov jadra skriptu to mat nebude v cshelli ...). mne by to trvalo kym by som si zasa nastudoval potrebne veci zopar dni. Za ten cas mi to nestoji Smile a rad dam niekomu par koruniek za hotove riesenie

vdaka
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 23.09.2006 - 20:42 #40545
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
mozno ked sa budem niekedy nudit, tak ti to spravim, ale kedze volneho casu mam zufalo malo, tak neviem kedy to bude... Sad
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 24.09.2006 - 21:54 #40585
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

no to je aj moj problem...inak by som si na to par dni vyhradil....
preto za to ponukam aj malu financnu odmenu.

kua sak od nikoho nechcem ziaden informacny system Smile .Iba nejaky blby (pre mna dolezity) skript. a navyse ho tu potom (ak s tym bude autor suhlasit) 4free zverejnim.

kubiik
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 24.09.2006 - 22:17 #40586
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
kubiik wrote: ›no to je aj moj problem...inak by som si na to par dni vyhradil....
preto za to ponukam aj malu financnu odmenu.

kua sak od nikoho nechcem ziaden informacny system Smile .Iba nejaky blby (pre mna dolezity) skript. a navyse ho tu potom (ak s tym bude autor suhlasit) 4free zverejnim.

kubiik

Tu je to dost tazke, ponukal som $, len za instalaciu cacti a nikto tu a a ani na routeros.cz nema zaujem zarobit par $. Vsetci su asi milionari z wifi.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 24.09.2006 - 23:47 #40588
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

je trosku rozdiel urobit jeden skriptik a nakonfigurovat ti nieco ako cacti Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 25.09.2006 - 00:01 #40589
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
kubiik wrote: ›je trosku rozdiel urobit jeden skriptik a nakonfigurovat ti nieco ako cacti Smile


neviem o com je rec, ale na grafy som videl pouzivat toto http://oss.oetiker.ch/rrdtool/
ked to vedeli pokrocili useri spravit, nie koderi a guru tak aj ostatny to zvladnu nie Very Happy ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 25.09.2006 - 08:10 #40596
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
kubiik wrote: ›je trosku rozdiel urobit jeden skriptik a nakonfigurovat ti nieco ako cacti Smile


to by si sa cudoval ... hlavne ak ide o nove cactid ver napr 6i.

2billy: na ros som ti pisal ze to je portovane, nevrav ze toto nezvladnes, pust sa do toho a potom ti poradime a pomozeme. Nikdy nemozes fungovat tymto systemom. Pochopil by som to u nejakeho psa, gsm resetator a podobne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 25.09.2006 - 08:36 #40597
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
LaCosta wrote: ›
kubiik wrote: ›je trosku rozdiel urobit jeden skriptik a nakonfigurovat ti nieco ako cacti Smile


to by si sa cudoval ... hlavne ak ide o nove cactid ver napr 6i.

2billy: na ros som ti pisal ze to je portovane, nevrav ze toto nezvladnes, pust sa do toho a potom ti poradime a pomozeme. Nikdy nemozes fungovat tymto systemom. Pochopil by som to u nejakeho psa, gsm resetator a podobne.

Instalaciu som zvladol, make a make install snad zvladne kazdy.
Aj databazu som vytvoril, aj pristup povolil a stale mam chybu 403 Sad
Takze ponuka je 1000 sk za nakonfigurovanie cacti. Potrebujem len aby to bolo funkcne, userov si tam uz pridam aj sam Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: skript na spustenie zaloznej linky  PostPosted: 25.09.2006 - 10:38 #40601
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
OT: billy hod sem log ale do ineho prispevku tam kde si sa na to pytal .. tento topic je o niecom inom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)