Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 20:55


Opacna polarizacia 5 GHz anten

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
orin
Post subject: Opacna polarizacia 5 GHz anten  PostPosted: 07.08.2006 - 09:41 #38711
Basic


Joined: Apr 19, 2004
Posts: 159

Len poznamocku. Davali sme nove AP na 5 GHz CM10 Mikrotik, oproti 2 Compexom. Na jednom z nich sme zabudli natocit antenu z povodnej horiz. polarizacie na novu vertikalnu.
Obaja klienti na 1 km. Spravny klient ide na -55 dB, opacny na -88 dB
Odstup signalu 33 dB! To sa mi zda dost vela. Sektorka na APcku- 16 dB, na klientoch 15 dB Pacific Wireless.
Ten nespravny klient je na skole, dostanem sa tam az po prazdninach, ale spoj zatial chodi velmi dobre.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Opacna polarizacia 5 GHz anten  PostPosted: 07.08.2006 - 10:23 #38716
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

a vzdialenost... ja som chytal v nespravnej polarizacii cca na 300m, ale to bola 2.4
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Opacna polarizacia 5 GHz anten  PostPosted: 07.08.2006 - 10:36 #38717
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
dost nechapem ja mam na 24dB parabole oproti 17dB sektorke v HP na nejakych 800m -70dBm (vsetko su to MK a cm10) Sad mam viac spojov a vsade je to podobne... nieje to nejak malo? na tej parabole som stiahol vykon aby som sa mestil do normy a na sektorke nebolo treba tak neviem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Opacna polarizacia 5 GHz anten  PostPosted: 07.08.2006 - 11:15 #38730
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

orin wrote: ›Len poznamocku. Davali sme nove AP na 5 GHz CM10 Mikrotik, oproti 2 Compexom. Na jednom z nich sme zabudli natocit antenu z povodnej horiz. polarizacie na novu vertikalnu.
Obaja klienti na 1 km. Spravny klient ide na -55 dB, opacny na -88 dB
Odstup signalu 33 dB! To sa mi zda dost vela. Sektorka na APcku- 16 dB, na klientoch 15 dB Pacific Wireless.
Ten nespravny klient je na skole, dostanem sa tam az po prazdninach, ale spoj zatial chodi velmi dobre.


utlm proti opacnej polarizacii (cross-polarization rejection) co si pamatam tak u sitocych CSAT anten bol pri slansich vykonoch okolo 20-25 dB, pri CSAT 26 HP nejakych 30 dB... takze myslim ze to co si nameraj, teda rozdiel 33 dB, akurat zodpoveda skutocnosti.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
orin
Post subject: 5 GHz  PostPosted: 07.08.2006 - 15:51 #38748
Basic


Joined: Apr 19, 2004
Posts: 159

Jedna sa o 5 GHz, nie o CSATy 2.4 GHz. Vzdialenost je 1 km od AP pre oboch klientov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: 5 GHz  PostPosted: 08.08.2006 - 11:06 #38772
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

orin wrote: ›Jedna sa o 5 GHz, nie o CSATy 2.4 GHz. Vzdialenost je 1 km od AP pre oboch klientov.


parametre nezavisia od znacky, ale od typu konstrukcie, takze ak je to sitova antena, bude mat podobne parametre, nech by bola akejkolvek znacky. btw ako tak rozmyslam tak ten utlm bude nizsi, pretoze v opacnej polarizacii nie je cela antena, ale iba ziaric/sito, takze to bude nieco medzi normalnym ziskom a ziskom pri obratenej polarizacii. ak mas dobre polarizovany ziaric a zle natocene sito, strata bude imho mensia. keby si mal zle otoceny ziaric, bolo by to imho horsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)