Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:30


PoE power-converter

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
LaCosta
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 19.07.2006 - 10:24 #38019
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
SPAKO a modem ma v sebe usmernovac Smile .. posli do neho jednosmerne a uvidis co spravi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
SPAKO
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 19.07.2006 - 11:18 #38025
Basic


Joined: Apr 15, 2005
Posts: 37

LaCosta wrote: ›SPAKO a modem ma v sebe usmernovac Smile .. posli do neho jednosmerne a uvidis co spravi

Uz spravil! Zasical. Po otvoreni modemu som zistil ze niektore casti su napajane striedavim napäetim, takze to neni dobry napad.
To som netusil , preto som tam dal jednosmerne napajanie, presne ako si to navrvol teraz ty. Takze to neskusajte !
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 19.07.2006 - 12:12 #38031
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
SPAKO wrote: ›Nie je lepsie tahat cez ethernet rovno s trafa striedavy prud a az na druhom konci ethernetu ho usmernit a rovno upravit plosak tak, aby bol usmernovac na tomto Power-convertore ?
A este jedna otazocka, ako zrazit napr. 30V~ na 12V~ ? Pytam sa koli napajaniu modemu , ktory sa napaja striedavym napätim.


Ci je to lepsie alebo horsie by sa asi dalo diskutovat... Zvolil som jednosmerne aj preto, lebo ho pouziva original PoE. Konvertor je tak jednoduhsi prinajmensom.

30V~ na 12V~ zrazis asi najlepsie a najjednoduhsie klasickym transformatorom Smile vsetko ostatne je nepredstavitelne zlozitejsie...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 19.07.2006 - 14:51 #38047
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

naplepsie je pusti povedzme ~45V a potom to transformovat, pretoze primarnym vynutim tecie mensi prud ako sekundarnym, ale vykon ostava... keby to chces len usmernit tak ti po privodnych vodicoch tecie vacsi prud (ako v prvom pripade v sekundarom) a tym padom mas ovela vacsie straty na vedeni ako v prvom pripade.. preto je lepsie transformovat na vyssie napatie a to prenasat ako prenasat male... napr. sa to pouziva aj pri vedenia el. energie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 19.07.2006 - 15:01 #38048
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
andreas4all: Uz sme tu pisali, ze to co robi transformator so striedavym prudom, to iste robi spinany step-down konvertor s jednosmernym. Teda prud pred nim (zo strany zdroja) je mensi ako zo strany spotrebica. Takze kludne sa moze pouzit na prenos po FTP aj striedave napatie a konvertor doplnit o usmernovac.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 19.07.2006 - 15:49 #38054
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
SPAKO wrote: ›
LaCosta wrote: ›SPAKO a modem ma v sebe usmernovac Smile .. posli do neho jednosmerne a uvidis co spravi

Uz spravil! Zasical. Po otvoreni modemu som zistil ze niektore casti su napajane striedavim napäetim, takze to neni dobry napad.
To som netusil , preto som tam dal jednosmerne napajanie, presne ako si to navrvol teraz ty. Takze to neskusajte !



hmm divne .. to sa snad uz ani nevidi Smile .. striedavo napajane
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
SPAKO
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 19.07.2006 - 19:06 #38061
Basic


Joined: Apr 15, 2005
Posts: 37

LaCosta wrote: ›
SPAKO wrote: ›
LaCosta wrote: ›SPAKO a modem ma v sebe usmernovac Smile .. posli do neho jednosmerne a uvidis co spravi

Uz spravil! Zasical. Po otvoreni modemu som zistil ze niektore casti su napajane striedavim napäetim, takze to neni dobry napad.
To som netusil , preto som tam dal jednosmerne napajanie, presne ako si to navrvol teraz ty. Takze to neskusajte !



hmm divne .. to sa snad uz ani nevidi Smile .. striedavo napajane


To aj mna prekvapilo ze ma modem napajanie striedavym prudom, ale nneni to ojedinele. Striedavym sa napajaju aj modemy zn. Vigor a aj D-com. Tiez som nechapal, ale je to tak.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
coolerman
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 17.02.2007 - 10:22 #45952
Basic


Joined: Jan 17, 2007
Posts: 103

zdravim ja by som potreboval tiez napajatale potreboval by som asi tak najprv 30 metrov potom switch a odtial jedna strana 400Metrov a druha strana 400 metrov,kolko kazdeych metrov mam dat switch ?a staci ak pustim cez kabel 48V jednosmernych a pri kazdom switchi dam zenerku na 12V a je ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 17.02.2007 - 10:55 #45953
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

v definici sa hovori o max 100m (nie je vsak vylucene, ze to pojde aj napr 150m, pri kvalitnych kabloch a switchoch). 48 sa pouziva striedavych, kde mas mensie straty pri prenose. Keby pouzijes tvoj navrh, tak by si mal dost velke straty na tej zenerke (kedze znizene napatie sa premeni na teplo), preto sa pouzivaju stepdown konvertory (ucinnost tusim cca 90-95%) alebo trafo (cca 80-90%)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
coolerman
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 17.02.2007 - 11:43 #45956
Basic


Joined: Jan 17, 2007
Posts: 103

andreas4all wrote: ›v definici sa hovori o max 100m (nie je vsak vylucene, ze to pojde aj napr 150m, pri kvalitnych kabloch a switchoch). 48 sa pouziva striedavych, kde mas mensie straty pri prenose. Keby pouzijes tvoj navrh, tak by si mal dost velke straty na tej zenerke (kedze znizene napatie sa premeni na teplo), preto sa pouzivaju stepdown konvertory (ucinnost tusim cca 90-95%) alebo trafo (cca 80-90%)


takze pustim tam teda 48V striedavych a potom ku kazdemu switchu ten konvertor?ak som to dobre pochopil a ako je to so spotrebou switchov maju vselijaku voltaz a amperaz ake su najlepsie cena/vykon ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 17.02.2007 - 12:26 #45957
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Pouzivam jednosmerne napajanie, netecie tam 100A aby som uvazoval nad stratami. Ten prevodnik co som sem postol je tiez stavany na jednosmerny vstup, samozrejme neni problem na vstup dat graetz.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 17.02.2007 - 16:29 #45966
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Palino: ale aj pri tych 1- 3 A na jeden switch a prierezoch ethernetovych kablov sa je radno nad tym zamyslat...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 17.02.2007 - 16:50 #45968
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
si: jeden switch zerie 300-500mA pri 9V.. pri 45V mi staci 1A minimalne na 5 switchov
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 17.02.2007 - 20:06 #45973
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
Palino: preco si to neriesil s MC34063? mozes ho zatazovat trvale 700mA, zapojenie je rovanake , ale oproti LT1074 je lacnejsi !!! o cca 240 SK
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 17.02.2007 - 20:34 #45974
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
menge: hej uz som nasiel aj ine obvody, budem riesit.. len zislo by sa nieco s vyssim vstupnym napatim, aby som mohol pustit do kabla cez 50V
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)