Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 21:48


PoE power-converter

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Author Message
Palino
Post subject: PoE power-converter  PostPosted: 12.07.2006 - 12:13 #37704
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Na dialkove napajanie switchov a inych zariadeni som si pred casom vyvynul take jednoduhsie PoE za lepsiu cenu nez sa dnes predava.
Niekto uz mal o to zaujem, tak to sem cele hodim a trosku popisem.

Na jednom konci je potrebny jednosmerny zdroj 25-45V (podla dlzky kabla). Ja pozivam transformator 2x15V~/30VA. Cievky zapojene do serie a usmernene to dava naprazdno viac ako 45V. Zatazeny siedmimi switchmi okolo 38V.

Napatie z neho taham klasicky styrmi zilami po FTP. Pri switchi sa napatie stabilizuje na 5-15V (nastavitelne) pomocou power-convertora. Neupravene napajanie sa pusti k dalsiemu switchu ak je to potrebne. Ja zatial takto napajam tri switche za sebou a na tom poslednom je stale okolo 30V, takze sa to da tahat aj dalej.

Power-convertor je rieseny na malom plosaku s drotovymi vyvodmi. Zoznam suciastok, plosak a ine drobnosti som pre tych, co si to chcu zostrojit, hodil na FTP do zipu.
ftp://motaj.sk/info/power_converter.zip

Ak ma niekto otazky, mozte sa pytat...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 12.07.2006 - 12:20 #37705
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

super vec, dakujem... takto to vyriesim aj ja! Idem to rozbalit a kuknut
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 12.07.2006 - 12:27 #37706
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

ozaj, a co burky? ked do toho vrazi blesk, tak odite vsetko alebo len kabel a po najblizsi switch?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 12.07.2006 - 13:15 #37709
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Ked do toho vrazi blesk, neprezije urcite nic. Smile Pri priamom zasahu sa mozes rozlucit...
Okrem toho som zacal tento rok davat vsade tienene konektory na FTP kable, vyrovnavam teda potencial tienenim. Medzi domami je minimalny rozdiel potencialu, vsetko chodi v pohode. Cakam co sa bude robit pri burkach. Tento rok este ani jedna sietovka, ani jeden switch neposiel..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 12.07.2006 - 20:20 #37726
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Prikladam nejaky obrazovy material..









Plosak je zabaleny v stahovacej buzirke vacsieho priemeru. Netreba tak ziadnu krabicku.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 12.07.2006 - 21:13 #37730
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

Super praca
Jedine co tomu treba trosku vytknut je hrubka cesticiek na dps skus ich dat hrubsie miesta je tam na to dost. Vidim ze eagle ma este stale nastavene (uz som s nim nepracoval skoro 2 roky) take velke vrtacie otvory aj to sa da konvertvat...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 12.07.2006 - 21:29 #37731
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Plosak je uplne OK, hrubsie to nemusi byt, switch nepotiahne ani pol ampera. Viac z toho tahat nemozem uz len preto, ze ten chrobak nema chladic. Ak chcete jednym konvertorom napajat viac zariadeni, myslite na to, ze bude potrebovat nejake hlinikove kridelko.
A diery v padoch sa aj mne zdali velke, ale pri vrtani si vrtak krasne najde stred (med co je dokola ho tam zvedie).
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
brontofuz
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 12.07.2006 - 22:07 #37733
Basic


Joined: Feb 12, 2006
Posts: 32

to palino : co stoji ten integrac a ta dioda MBR745 ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 12.07.2006 - 22:49 #37735
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
http://www.sos.sk/index_sk.php?str=371&artnum=S030833

http://www.sos.sk/index_sk.php?str=371&artnum=S031700

Vsetko potrebne maju v www.sos.sk
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: PoE power-converter  PostPosted: 13.07.2006 - 00:14 #37737
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
Palino:
takze akoze tie styri droty vedu prud a ty k nim pripajas to zariadenie paralelne nie?
no ale ked switch ma napr spotrebo 300mA * 7 = cca 2A a viac to v podohe zvladaju tie droty ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
brontofuz
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 13.07.2006 - 07:51 #37740
Basic


Joined: Feb 12, 2006
Posts: 32

majklxxx ak to spravne chapem tak zataz kablu musis ratat takto jeden switch ma spotrebu 0,3 A * 12 V = 3,6W to znamena ze pri 30 V co tam pojde z toho trafa 3,6 W / 30 V = 0,12 A teda ked pouzijes 7 switchou tak na prvom useku pojde kablom 0,84 A a to je hodnota ktora nim tecie napr pri napajani nejakeho AP, takze to urcite znesie ak by si chcel viac switchou alebo dlhsie trasy tak je treba este vyssie napatie.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: PoE power-converter  PostPosted: 13.07.2006 - 07:53 #37741
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

Palino wrote: ›Na dialkove napajanie switchov a inych zariadeni som si pred casom vyvynul take jednoduhsie PoE za lepsiu cenu nez sa dnes predava.
Niekto uz mal o to zaujem, tak to sem cele hodim a trosku popisem.

Na jednom konci je potrebny jednosmerny zdroj 25-45V (podla dlzky kabla). Ja pozivam transformator 2x15V~/30VA. Cievky zapojene do serie a usmernene to dava naprazdno viac ako 45V. Zatazeny siedmimi switchmi okolo 38V.

Napatie z neho taham klasicky styrmi zilami po FTP. Pri switchi sa napatie stabilizuje na 5-15V (nastavitelne) pomocou power-convertora. Neupravene napajanie sa pusti k dalsiemu switchu ak je to potrebne. Ja zatial takto napajam tri switche za sebou a na tom poslednom je stale okolo 30V, takze sa to da tahat aj dalej.

Power-convertor je rieseny na malom plosaku s drotovymi vyvodmi. Zoznam suciastok, plosak a ine drobnosti som pre tych, co si to chcu zostrojit, hodil na FTP do zipu.
ftp://motaj.sk/info/power_converter.zip

Ak ma niekto otazky, mozte sa pytat...


aky dlhy kabel mozem nechat medzi tymito switchmi ked pouzijem tieto power convertory? moze byt medzi kazdym switchom 100-120m?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 13.07.2006 - 07:59 #37742
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Trosku zaklady elektriky...

Ak switch pri 10V berie prud 300mA, to je ma spotrebu 10V x 0.3A = 3W...

Linearny stabilizator, ktory zraza iba napatie a stratovy vykon ide do tepla by fungoval tak ako vravis. Ale power-convertor je spinany zdroj s ucinnostou okolo 90% a nejdem uz vysvetlovat ako funguje.. poviem len to, ze ak ma na vstupe 40V potom 3W / 40V = 0.075A plus nejaka ta vlastna spotreba. Takze namiesto 300mA tecie cez FTP iba cca 80mA.

Sedem switchov by malo brat 80 x 7 = 560mA, to mi aj presne sedi s mojimi nameranymi hodnotami v reali.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 13.07.2006 - 08:53 #37745
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
brontofuz: predbehol si ma.. Smile je to presne tak..
Ten obvod ma max vstupne napatie 45V, takze vyssie sa uz neda ist. Existuje aj verzia na 60V, ale tu sa mi nepodarilo zohnat, mohlo by to byt fajn..

Aman: Mam presne take dlzky, tri za sebou. Limituje ta iba datovy prenos.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
SPAKO
Post subject: RE: PoE power-converter  PostPosted: 19.07.2006 - 09:55 #38018
Basic


Joined: Apr 15, 2005
Posts: 37

Nie je lepsie tahat cez ethernet rovno s trafa striedavy prud a az na druhom konci ethernetu ho usmernit a rovno upravit plosak tak, aby bol usmernovac na tomto Power-convertore ?
A este jedna otazocka, ako zrazit napr. 30V~ na 12V~ ? Pytam sa koli napajaniu modemu , ktory sa napaja striedavym napätim.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)