Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 13:56


Mrznuci RouterBoard

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
LaCosta
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.06.2006 - 07:52 #36661
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
gyro: to co pises je fakt prehnane .. nehnevaj sa ale ale problem bude asi v tebe. Poznam firmy daleko, daleko vacsie ktore toto pouzivaju a nemaju ziadny problem. Ak si s tym nevies rady tak to predaj Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.06.2006 - 11:22 #36670
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
savas wrote: ›ten zdroj si na tom vymenil? a ani to nepomohlo?


Spravil som vsetko co ste napisali, procesor sa vytazi na 95 percent a skysne, pri routingu ovela skorej ako pri bridge, zdroje som kupil stabilne 48 voltove. Felke firmi to mozu pouzivat, ale netusim naco, ja som cezto potreboval pretlacit 20 mbit.
Ked si veznes kolko ta stoji spoj na AIRCA a aky je stabilny aj pri vysokom vytazeni oplati sa to ovela viac.

LaCosta: Som zvedavy co by si pouzil na znizenie zataze procesoru! AIRCA ma tusim 166 procak a pri plnom vytazeni (19mbit) su pingy 3-4 ms. Nehovor mi ze routerboard nie je shit, jedina vyhoda je spotreba elektriny, ale ja pouzivam pocitace ktore maju spotrebu 20W, routerobard ma 7W, ten rozdiel ma nezabije.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.06.2006 - 11:56 #36671
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

to gyro:
suhlasim s tebou ze routerboard je na nstreme dual slaby a keby si bol trochu pocital aj na inych forach tak na taketo nieco potrebujes pc zhruba 800Mhz. Routerboard v tejto konfiguracii naozaj mrzne...
Nezrovnavaj Aircu z nstremu lebo nstreme je full duplex a este je tam aj kompresia takze ma vacsiu priepustnost jasne ze je to za cenu zataze procesora.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.06.2006 - 12:02 #36672
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
lol ... pozri zrovnavat herku a rb nie je na mieste, pouzitelnost MT je daleko sirsia a od toho je aj vykon. Uznavam ze najslabsi model utiahne cca 4 Mb ... Na druhu stranu co ti brani dat do tych PC MT ? to co dokaze MT s WiFi (moznosti) nedokaze ziadne AP ani hostapom podobne.

Tu sa nikdy nezhodneme, nakolko pouzitelnost a umiestnenie a poziadavky su u kazdeho na inej urovni Smile ....

edit: Inak by si mohol napisat ako to mas nastavene RX/TX A/B vystup ..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.06.2006 - 14:02 #36678
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ako som uz spomonal na AIRCAch urobim Full duplex ! podobnym principom ako NSTREAM, obycajnym routovanim na 500 mhz masinach ktore maju spotrebu 20 W ako som uz spomenul, AIRCA je uplne stabilne AP ktore mi nikdy vzivote nezmrzlo, podotykam ze ho pouzivam isto ako radiovu jednotku statne veci riesim na PC masinach a na linuxoch, Nazor "velkych" firiem sa v tomto somou zhoduje.
Nenajdes moznost ktoru ti spokytuje Mikrotik a Linux nie.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.06.2006 - 16:07 #36692
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
Koncim diskusiu ..

S celeronem 633 sa da spravit viac ako 30 mega .. staci si pozriet routeros a to ten procak si odpociva ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
frido13
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.06.2006 - 20:04 #36714
Basic


Joined: Sep 20, 2005
Posts: 279

routerboardy su slabe to radsej ten najsilnejsi wrap ..ja osobne tiez PC +MK+mpci a ked das 2 mpci oproti 2 mpci tak aj viac ako 20Mbit full D vytlacis a stabilne .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
orin
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 17.06.2006 - 07:58 #36731
Basic


Joined: Apr 19, 2004
Posts: 159

Stalo sa, ze v MT bola uz aj vadna karta, ale aj po jej vymene pri zatazi 4 Mbity spoj mrzol, R112 dost hriala. R532 tam este nezamrzla - 1 mesiac.
Rovnako 112ka mrzla aj v Cechach. Inak podla mna si chcel od toho uz pomerne dost velky traffic. Este z mojich mladych cias si na full duplex pamatam na AP1000 WaveLAN nieskor Orinoco. FD na takomto rieseni nikdy nechodil dobre. Potom Lucent tuto volbu uz nepodporoval.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 24.06.2006 - 21:15 #37039
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

chcel by som vediet ci sa ti podarilo vyriesit ten problem, bo jeden spoj, ktory mi chodi stabilne uz 3ti mesiac [klopklop] na RB chcem prehodit na FD. rozumej pridam na obe strany karty a anteny Smile

vdaka
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
To[m]aS
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 14.07.2006 - 15:38 #37814
Basic


Joined: Sep 14, 2005
Posts: 18
Location: Basnká Bystrica
kubiik - Doteraz sme to nerozbehali, uz sa vyskusalo vsetko mozne ale stale to skratka po chvilke zatazenie zmrzne....

Uz sa pracuje na nahradnom rieseni.. a to co Gyro urobi z Mikrotikmi je uz na nom Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 14.07.2006 - 15:41 #37815
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

takze to vyzera na licenc pasmo.....

otazka > kedy skonci do donekonecna liatie penazi do infrastruktury Smile
odpoved > asi nikdy Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
To[m]aS
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 14.07.2006 - 16:16 #37816
Basic


Joined: Sep 14, 2005
Posts: 18
Location: Basnká Bystrica
Aaale, ziadny licencak, da sa to vyrisiet aj inak... 4x Airca8, 2x Komp s 3 ETH a nainastalovanym Linuxom... doma som to skusal iba zo styrmi 11Mbit ovismi...

Najprv bez fullduplex, cize iba klasika 2x Ovis



A tu uz Full Duplex po kabli



a na Ovisoch



Keby som mal fotak odfotim aj bordel co mam v izbe zo skusania Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.07.2006 - 08:40 #37856
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
to gyro:

RB mám nasadé nacelej sieti (cca 20 RB) okrem hlavných nodov tam mám PC (Cool s MIKROTIKOM a šlape to ako hodinky. Takže buď reklamuj HW alebo hladaj niekde chybu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
alwarez
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.07.2006 - 08:56 #37857
Basic


Joined: Máj 22, 2005
Posts: 477
Location: Michalovce
podla mna tam chyba neni ziadna, jednoducho je blbost cakat od RBR ze na uplinku pretlacis 30 mbit/s full duplex ked ti tam lietaju tisice paketov.

my sme mali na uplinku problem routovat 34 mbit/s na eth rozhraniach na celerone 2.4 ghz, tak neviem co cakas od rbr.
problemy vyriesil az hp proliant.

ak este nechces uplink riesit na licenc radiu pouzi viac airca alebo mk+nstreame dual+pc aspon 2.4 ghz P4 nie celeron Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Radoko77
21 Post subject: procesorova rezerva  PostPosted: 16.07.2006 - 12:23 #37862
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
gyro wrote: ›Spravil som vsetko co ste napisali, procesor sa vytazi na 95 percent a skysne.


uz to bolo niekde rozoberane, ze Nstreme ma takuto vlastnost, ze nemoze vytazit CPU na 100% inak zdochne, to znamena ze musis mat dostatocnu procesorovu rezervu aby ti to nezamrzlo,

to znamena jedina moznost co mas = nahradit routerboardy plnohodnotnymi PCckami, ziadne ine vymysli co sa tu popisali ti nepomozu
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)