Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.03.2024 - 02:47


Mrznuci RouterBoard

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Author Message
gyro
Post subject: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 02:27 #36426
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Znizil som sa ktomu ze som kupil nieco tak obmedzujuce ako je routerboard s Mikrotikom a som nekonecne sklamany, po tom kolko prachov som do toho vrazil som cakal naoazj viac...

... v tejto konfiguracii na tom realne vonku vytlacim 19 Mbit stabilne Full Duplex, co ma ale neskutocne stve je je to ze tieto routerboardy zamrzaju pri vytazeni po 10 - 30 minutach prevadzky. Viete mi poradit cim to je ? alebo su to naozaj take carachy hodne do kosa ? Keby som to bl tusil spoj vyriesm uplne inak, stravil som snimi cely vikend na streche.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 07:40 #36428
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

gyro wrote: ›Znizil som sa ktomu ze som kupil nieco tak obmedzujuce ako je routerboard s Mikrotikom a som nekonecne sklamany, po tom kolko prachov som do toho vrazil som cakal naoazj viac...

... v tejto konfiguracii na tom realne vonku vytlacim 19 Mbit stabilne Full Duplex, co ma ale neskutocne stve je je to ze tieto routerboardy zamrzaju pri vytazeni po 10 - 30 minutach prevadzky. Viete mi poradit cim to je ? alebo su to naozaj take carachy hodne do kosa ? Keby som to bl tusil spoj vyriesm uplne inak, stravil som snimi cely vikend na streche.


s mrznutim RB som mal aj ja problemy... a nakonec som si musel priznat, ze chyba je u vo mne a v konfiguracii Laughing
je len zopar veci ktore mozu robit taketo halusky:

- slaby zdroj, skus ten silnejsi, myslim ze to bol 48V a aspon nech to ma 2A

- zla konfiguracia, blby skript alebo nieco take... v prvom rade si kukni ako mas nastaveny watchtog. Ked ho mas nastaveny tak aby pingal urcitu ip adresu a potom dal reset, tak to oprav. IP adresu zmaz, nedavaj tam nic. U mna ta ip adresa sposobovala, ze denne to restartlo asi 4-5 krat.

- zla verzia FW, skus tam dat 2.9.23, u mna a ako aj u inych sa osvedcila, od kedy ju mam mi to slape nonstop (musim odklepat, klop, klop) Very Happy

a ak by si si nevedel rady, tak si precitaj tieto posty:

http://forum.promedia.cz/routeros.cz/vi ... hlight=532

http://forum.promedia.cz/routeros.cz/vi ... hlight=532
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tn
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 08:36 #36429
Basic


Joined: Mar 16, 2005
Posts: 19

podla toho co som cital na routerboardoch vacsiu speed asi ani nedosiahnes,
lebo CPU je slabe.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 09:25 #36432
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

2tn> o rychlost mu asi nejde, ale o to mrznutie

aman> 2.9.23 by som tam nedaval. v nosi som flashoval ma 9.25 z dovodu, ze z casu na cas mi zostal dead ethernetovy port na roterboarde a musel som rebootnut. teda dufam, ze je to bolo v tom a nebudem to musiet reklamovat. (aj niekde na fore som o tom cital). inak ja mam rb112.

gyro> co som cital tatisto niekde na forach, ludia maju s tym nstreme2 dost problemy. ako pises ze im to mrzne a podobne....asi este nie je doladene. ja dufam, ze coskoro bude, lebo chcem cez jul-august robit synchro spoje ako moj backbone na pcckach
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 10:12 #36435
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

kubiik wrote: ›2tn> o rychlost mu asi nejde, ale o to mrznutie

aman> 2.9.23 by som tam nedaval. v nosi som flashoval ma 9.25 z dovodu, ze z casu na cas mi zostal dead ethernetovy port na roterboarde a musel som rebootnut. teda dufam, ze je to bolo v tom a nebudem to musiet reklamovat. (aj niekde na fore som o tom cital). inak ja mam rb112.

gyro> co som cital tatisto niekde na forach, ludia maju s tym nstreme2 dost problemy. ako pises ze im to mrzne a podobne....asi este nie je doladene. ja dufam, ze coskoro bude, lebo chcem cez jul-august robit synchro spoje ako moj backbone na pcckach


ja som mal mrznutie portov v starsich FW, v tejto 2.9.23 mi to ide viac nez dobre... mozno bude chyba v tom ze mas RB112 - co som cital, tak ta masina robi haluze. Neskusal som este 2.9.25 a pokial nebudem mat dovod, tak to ani neodskusam - naco menit nieco co bezi tak ako ma Very Happy

to gyro: pozri si ten watchdog a to napajanie, pri tej zatazi tipujem prave na to napajanie. Bolo o tom vela popisaneho na roznych forach a vsade nadavali na tie originalne napajanie ktore sa k nim povodne davali. Mnoho ludi si kupovalo niekde uplne mimo stabilne a kvalitne napajanie za slusne prachy, len aby to slapalo ako ma.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 11:54 #36438
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Dik za rady napajanie skusim vymenit, scripty tam nemam ziadne svoje, nastavil som to cez winbox a tym to premna zahslo. Co sa tyka watschdgou tak to je nepripustne, neexistuje aby sa to vobec rebootovalo, nepoviem raz za mesiac ale kazdych 30 min.
Rychlost na tom nechem vacsiu, chcem 20 mbit a stabilitu.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 12:13 #36439
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

gyro wrote: ›Dik za rady napajanie skusim vymenit, scripty tam nemam ziadne svoje, nastavil som to cez winbox a tym to premna zahslo. Co sa tyka watschdgou tak to je nepripustne, neexistuje aby sa to vobec rebootovalo, nepoviem raz za mesiac ale kazdych 30 min.
Rychlost na tom nechem vacsiu, chcem 20 mbit a stabilitu.


nepochopil som vetu:

gyro wrote: ›Co sa tyka watschdgou tak to je nepripustne, neexistuje aby sa to vobec rebootovalo, nepoviem raz za mesiac ale kazdych 30 min.


akoze nepripustne? proste daj prec ip adresu ak tam mas nejaku a basta.

ale ja to tipujem na napajanie. Skusal si ten spoj testovat bez zataze? pripadne s mensou zatazou? Pusti tam 1-2mbit a ked sa to bude drzat tak to mas jednoznacne napajanie.
uz len to tam robi svoje, ked tam das nejake CM karty, uz v tedy to potrebuje silnejsie napajanie a este ked tam mas taku zataz...

skus vymenit a daj vediet ako si dopadol
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RB  PostPosted: 12.06.2006 - 14:19 #36444
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

postupuj presne ako napisali chlapi

1. co najvyssi firmware
2. vypni na chvilku watchdog
3. skus vymenit CM9, ak nepomoze aj RB

ja som sa stretol s 2ks CM9 a 1ks RB, ktore boli takto nestabilne, oba kusy sme bez problemov reklamovali.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 15:36 #36448
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
MGXko: skusim setko, watch dog nepouzivam. OFFTOPIC: preco ignorujes moje maily ? tu mi odpovies a na mail nie :p

Kubiik: Ak chces poslem ti tip ako urobit Full Duplex spoj sto percentne stabilny - 19 mbit, na linuxe a na AIRCA8 nie ma mikrotiku.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 17:39 #36458
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
gyro wrote: ›
Kubiik: Ak chces poslem ti tip ako urobit Full Duplex spoj sto percentne stabilny - 19 mbit, na linuxe a na AIRCA8 nie ma mikrotiku.

tak to postni sem. bude to zaujimat viacerych
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 21:14 #36465
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
stab_ wrote: ›
gyro wrote: ›
Kubiik: Ak chces poslem ti tip ako urobit Full Duplex spoj sto percentne stabilny - 19 mbit, na linuxe a na AIRCA8 nie ma mikrotiku.

tak to postni sem. bude to zaujimat viacerych


presne tak zaloz novy topic Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 12.06.2006 - 23:22 #36471
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

tak tak postni zdroje Smile
....aj ked som chcel riesit (z hladiska vykonu a stability Smile) ) iba ciste pcdla s kartami, mozem pozret aj na tvoje riesenie
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 13.06.2006 - 09:47 #36487
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
herka8 ? uuha uz iba ten limit ACK .. maximalne pre klienta, ale nechame sa prekvapit Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.06.2006 - 01:23 #36658
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Skusil som vsetky moznosti, dospel som k zaveru ze MIKROTIK na routerboardoch je ta najhorsia kombinacia na svete a za posledne dva raoky ma z techniky nic tak velmi nenasralo, nepriviedlo do zufalsta a nezabilo mi tolko casu nad hutanim.
Nikomu kto sa torsku vyzna do linuxu a sieti neodporucam MIKROTIK a uz vobec nie Router Board.
Pri mojej konfiguracii to zamrzne po 5 minutach od nahodenia do prevadzky. Chcem to predat, ma niekto zaujem o totalny shit ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
savas
Post subject: RE: Mrznuci RouterBoard  PostPosted: 16.06.2006 - 06:58 #36660
Basic


Joined: Sep 14, 2003
Posts: 120

ten zdroj si na tom vymenil? a ani to nepomohlo?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)