Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 22:47


Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Author Message
pixall
Post subject: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 00:41 #33958
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

nasa spolocnost sa zapojila ako provider do programu statom dotovaneho internetu... ponukame spolupracu vsetkym lokalnym ISP, ktorym sa nepodarilo prejst cez podmienky projektu, ale chceli by sa ho zucastnit. kto ma zaujem, ozvite sa mi na PM, poslem vam viac info...

v maili prosim uvedte:
- riadnu mailovu adresu
- nazov firmy / meno
- odkaz na prezentaciu (www)
- region/lokality v ktorych posobite
- ak mate nejakych zaujemcov tak cca kolko...

oficialny start programu je za rohom takze netreba cakat ani chvilu, pocet dotacii je obmedzeny...

veselu velku noc Surprised)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 10:21 #33963
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

ja som to urobil opacne, nie som ochotny kolaborovat na tejto zvrhlosti, takze mam na stranke upozornenie na akciu (vpravo hore)

www.rupkki.sk
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 11:07 #33964
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
kiwi: to iste urobim aj ja... ja sa tiez do takych "projektov" nezapojim...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 11:41 #33966
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
pixall predstavujes si to tak ze s moji klienti budu mat zmluvu s vami? to trosku smrdi pretoze vy ako firma mi prakticky nic neposkytujete.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 12:43 #33973
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

fleg wrote: ›pixall predstavujes si to tak ze s moji klienti budu mat zmluvu s vami? to trosku smrdi pretoze vy ako firma mi prakticky nic neposkytujete.


zmluvu s klientom musime mat my pretoze tak je postavena zmluva s ministerstvom. na predaj cez partnerov planujeme mat specialne "neutralne" zmluvy tj nebude sa nejak velmi tlacit nasa vlastna znacka, pojde to pod jednym vseobecnym nazvom, priamo na zmluve moze byt aj vase logo (pretoze sluzbu bude ostavat cez vasu siet), ale nazov firmy tam bude nas.
ty ako provider budes mat uzavretu zmluvu s nami a tie pripojenia budes vlastne predavat nam, a my ich predame koncovym klientom....
teda ked budes mat zakaznika ktory chce dotaciu, podpises s nim zmluvu na nasom tlacive, pripojis ho, budes mu poskytovat sluzby... platit ti za neho budeme my v trochu specialnom rezime (ktory bude kopirovat podmienky ministerstva)..
je to v podstate velkoobchodny model, mierne podobny napriklad ADSL...

kedze zmluva bude na nas, pojde aj s nasimi vseobecnymi podmienkami a zaroven my drzime nad sluzbou zaruku... preto sa budeme my spolocne s vami podielat na dohlade a monitoringu sluzieb tj aby to realne fungovalo (nie jak podaktore home-made wifi siete) lebo inak stat poskytnutu dotaciu zoberie plus budeme mat hanbu obaja.

ja to vidim ako sancu rozsirit si pocet zakaznikov, dat im internet lacnejsie, a pritom ten rozdiel ceny neplatit zo svojho...

budeme k tomu robit kampan v radiach a nieco aj v tlaci, a v spolupraci s lokalnymi partnermi chceme zriesit letaky v pokrytych oblastiach...

nikoho do nicoho nenutime... ked je niekto urazeny na to ze stat nastavil podmienky tak ako nastavil, je to jeho problem.... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 12:59 #33974
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kiwi wrote: ›ja som to urobil opacne, nie som ochotny kolaborovat na tejto zvrhlosti, takze mam na stranke upozornenie na akciu (vpravo hore)

www.rupkki.sk


podla mna je to trochu divne kricat ze statna dotacia je zla, a tvrdit ze pripojenie za 357 je pre uzivatela lepsie ako to iste pripojenie za 123 sk (357 sk minus dotacia 234 sk = 123 sk).... ak sa budes tvarit na urazeneho ze si cez podmienky nepreliezol, tvoj problem. teraz mas druhu moznost cez nich preliezt, bud to vyuzijes, alebo nie...

v ramci dotacie budeme my na svojej sieti ponukat 512 kbps pripojenie s Fair Use Policy za doplatok 79,- Sk mesacne... to je od tvojej ponuky doooost vyrazne vzdialene. ake pausaly budu ponukane na inych sietach bude zavisiet od dohody s partnerom cez ktoreho siet to pojde, boli by sme ale radi ak by sa podla moznosti kopiroval jeden model kvoli spolocnemu marketingu a jednoduchsiemu billingu...

mne sa tato myslienka vidi ako dobra preto, lebo vam aj nam uz instrastruktura (APcka) stoji, uz ju mame, tak preco ju nevyuzit... ak tam pripojime uzivatela, ktory hned pokryje naklady na zriadenie vratane prace, tak je to uz len o tom, aby linku nezral nejak velmi, pretoze peniaze za neho budu chodit v specialnom rezime, ale linku treba platiti hned. preto tam bude fair use policy... tie budu mat vsetci provideri ktori toto pripojenie budu poskytovat takze to nevidim ako problem. to pripojenie nema byt pre downloaderov, je urcene na vzdelavanie, a tak bude aj nastavene. technicky to vieme v spolupraci s partnerom zabezpecit, do partnerovej siete sa umiesti jedno nase zariadenie ktore bude monitorovat vytazenie dotovanych pripojok a regulovat bandwidth pre sosacov... toto riesenie mame uz nasadene, otestovane a funguje to. statna dotacia je to dobra moznost pritiahnut ludi skutocne nizkou cenou (lebo ci chceme ci nechceme vacsina ludi ide v prvom rade po cene).. provideri ktori to budu predavat nad ADSL budu musiet mat cenu vyrazne vyssiu, pretoze platia slovak telekomu za prechod ich sietou (poplatok za ISP gate + poplatok sa dvojdrat k ucastnikovi)... my na wifi tento poplatok nemame, mozeme precikat ADSLko dost vyrazne... preco to nespravit..

poniektori plakali ze sme nemali ziadne zdruzenie ked sa o dotacie ziadalo, ze sme spolocne mohli podmienkam vyhoviet... tak sa stalo, je to tu, je tu moznost zdruzit sa a zapojit sa. opakujem, kazdeho slobodna volba - v ziadnom pripade nechceme aby sa do toho niekto zapajal proti svojej voli, pretoze je nutne aby sme 24 mesiacov spolocne sluzbu poskytovali a drzali na dobrej urovni, a to sa neda ked niekto nechce.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 14:23 #33976
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a nechces to tym ludkom dat rovno zadarmo???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 14:34 #33980
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

Chalan wrote: ›a nechces to tym ludkom dat rovno zadarmo???


takto ma zaistenych zakaznikov do buducnosti... ked im to bude slapat pocas dvoch rokov dobre, tak co myslis, kolko ludi si zmeni provaidera? kolko ludi pojde k inemu poskytovatelovi internetu ked tam pri nom boli spokojny?

ludia su jednak blby a jednak bojazlivy... neveria nicomu a nikomu. nas sa pyta hadam kazdy druhy zakaznik, ze ci sa naozaj bude platit len 399sk s DPH, ci nie su skryte poplatky a podobne - s su schopny sa to spytat pocas instalacie aj 3-4 krat.

Pixall si moze byt isty, ze ak nazbiera teraz /poviem kokotinu.../ 1000 zakaznikov, tak aj po dvoch rokoch mu ostane aspon 900 z nich.

Jedna sa o to ako ich nalakat a toto je dobra sanca, aspon si myslim...

O par rokov /mozno 2-4 roky/ bude internet bezny standart a potom si to neodpoji nikto... Ludia, hlavne na dedinach maju filozofiu:
"ked to ma sused, tak preco to nemozem mat aj ja?"

Nemali ste takych ludi, ked ste pokryli napriklad novu dedinu, ktory vas vitali hned otazkou:
"a kolky to uz maju v dedine?" - no my pravidelne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 14:58 #33983
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›a nechces to tym ludkom dat rovno zadarmo???


urcite nie, ved z toho musime vyzit... (okrem toho, ministerstvom su stanovene limity, a hoci by doplatok mohol byt len tusim 26 SK mesacne, pri takej nizkej cene by sme museli kazdy mesiac este my doplatit par desiatok korun na DPH)... my nemame ziadneho bohateho sponzora, ani internet providing nefinancujeme z inych aktivit... mame to postavene na jednoduchej myslienke - lacnejsie sa predava lepsie, preda sa ho viac, a ak sa to dobre nastavi, aby to ludia nezneuzivali, da sa na tom zarobit....

btw pre tu srandu, ked sme pri "nizkych cenach".... nasa firma ma 20 uzivatelskych pausalov (4 rychlosti - 128, 256, 512, 1024, krat 5 datovych objemov - 500MB, 1GB, 3GB, 10GB, 30GB).. do vycerpania objemu dat je rychlost garantovana (na pristupovom bode), po vycerpani sa zapina agregacia (cca 1:20).. ta agregacia je trochu drsnejsia nez na ADSL, pretoze u nas sa do nej dostnu vacsinou downloaderi, takze ta rychlost je v agregatore dost "rozchytana".. ale mame v agregacii uprednostnovany web, takze aj v spickach viem na svojej domacej 1024k linke so zapnutou agregaciou browsovat cca 200-800 kbps, hoci p2p sa vlecie uz ako slilmak... ale kto chce tahat, moze si dat vyssi pausal.... som velmi hrdy na to ze odkedy mame tuto technologiu, naozaj vieme aj na wifi garantovat rychlost... kolkokrat si mimo agregatora odmeriam rychlost, tolkokrat mam tolko kolko mam mat. nie je pravda ze tato technologia je shit.... len ju treba vediet spravne pouzivat...

btw cena najnizsieho pausalu je u nas 250 Sk vratane DPH, najlacnejsi megabit stoji 594sk vratane dph. tato cena neobsahuje zriadenie, ani servisne vyjazdy (odvirovanie, rekonfigurovanie, opravy atd sa platia naviac).., je to skratka len cena za poskytnutie pristupu k AP. ak si clovek zriadi pripojenie sam (sam si kupi a nainstaluje zariadenie), zaplati len aktivaciu 500sk alebo 1sk v zavislosti od pausalu.... zda sa vam to velmi lacne? podla mna je to primerane, ked pracujeme efektivne, staci nam to. ludia sa na to chytaju, a ked vidia ze im lacny pausal nestaci, cuduj sa svete, davaju si vyssie... a aj keby nie, agregacia im pristrihne kridelka aby nepretazovali siet, a aj lepsi mensi prijem nez ziadny. nie? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 15:39 #33984
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pixall a prezradis na akom systeme ti bezi ta agregacia ? Tiez by som to potreboval
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 17:38 #33995
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

airbilly wrote: ›pixall a prezradis na akom systeme ti bezi ta agregacia ? Tiez by som to potreboval


routre su w4000, z nich sa zbieraju statistiky, a potom to cele vyhodnocuje nas ISP system, a podla toho nastavuje agregator (powered by linux)... skratka, co si clovek neurobi sam... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 18:04 #33997
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

pixal noze prezrad akej to firme tu robis promo

ja a verim za ani vacsina inych vacsich sieti sa s prizivnikmi spriahat nebude, pretoze kazdy si ceni meno co si vybudoval a fakt si myslim ze nikoho kto robi svoju robotu poriadne tych 5000 novych pripojok na kraj ani neohrozi, ani nespasi na druhej strane

takze ked aj pixalova firma by na seba stiahla povedzme 500 users v kazdom kraji, tak to vychadza na kazde mensie mesto asi 30-50 users, co pripojim tak za 2-3 tyzdne Smile, takze co i len uvazovat ze by som si do uctovnictva mal vnasat takyto nejaky novy bordel, pretoze uctovat 50-tim zakaznikom 24 mesiacov nieco ine ako ostatnym a potom si to niekde nechavat refakturovat je podla mna ekonomicky nezmysel a oplati sa to fakt asi len ST, ktore na seba stiahne mozno aj viac ako polku novych pripojok
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 18:27 #34001
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kiwi wrote: ›pixal noze prezrad akej to firme tu robis promo

ja a verim za ani vacsina inych vacsich sieti sa s prizivnikmi spriahat nebude, pretoze kazdy si ceni meno co si vybudoval a fakt si myslim ze nikoho kto robi svoju robotu poriadne tych 5000 novych pripojok na kraj ani neohrozi, ani nespasi na druhej strane

takze ked aj pixalova firma by na seba stiahla povedzme 500 users v kazdom kraji, tak to vychadza na kazde mensie mesto asi 30-50 users, co pripojim tak za 2-3 tyzdne Smile, takze co i len uvazovat ze by som si do uctovnictva mal vnasat takyto nejaky novy bordel, pretoze uctovat 50-tim zakaznikom 24 mesiacov nieco ine ako ostatnym a potom si to niekde nechavat refakturovat je podla mna ekonomicky nezmysel a oplati sa to fakt asi len ST, ktore na seba stiahne mozno aj viac ako polku novych pripojok


v tvojom uctovnicve pribudne raz za cas jedna vystavena faktura na ktorej nam predas x-krat pausal v takej a takej sume. ja by som s tym nemal problem, ale beriem ze kazdy to mame zariadene inak. niekomu taka moznost padne vhod, niekto to nechce... kto chce vediet viac, moze mi pislat PM, kto s tym nechce nic mat, nemusi to tu vobec citat....

btw najjednoduchsie je povedat ze to cele bolo nastavene pre ST a ze nikomu inemu sa to neoplati. trochu tazsie je pohnut rozumom a najst v tom celom priestor aj pre seba aj pre inych, ale ja som uz raz taky ze tieto veci su pre mna vyzvou.

a co sa tyka toho ze si si vybudoval meno... to ti nikto nechce brat. to ze bude na zmluve malymki pismenkami ina firma ta nemusi trapit ak tam bude tvoje velke logo, a budes to zakanzikovi montovat ty, dodavat ty, servisovat ty... je to riziko skor pre nas, pretoze my za to budeme niest zodpovednost voci ministerstvu vratane sankcii. ale opat hovorim - nechces? tak zabudni na to ze som tu nieco take pisal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 18:34 #34005
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a co po skonceni zmluvnej viazanosti s ucastnikom? zakaznik bude tvoj? nemoze, ved nemas pokrytie vsade...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Statna podpora - ponuka spoluprace pre lokalnych ISP  PostPosted: 14.04.2006 - 18:41 #34008
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
pixall maly detail. takuto ponuku som uz dostal pred urcitym casom od istej spolocnosti ktora mi vsak ako protisluzbu za to ze im dohodim klientov (aj ked pojdu cezo mna) aspon ponukla garantovany synchronny konekt za slusnu cenu. co mi ponuknes ty? jaksik nevidim tam ziadnu vyhodu pre sebaakurat ze ty zhrabnes statnu dotaciu za mojho klienta.
podla mna skusate vyryzovat nieco z projektu ktory je v samom principe chujovina (suhlasim v tomto s kiwim) a robite to akosik nekoncepcne...akosik nevidim nejaku protiponuku aby boli obe strany spokojne.
mozno som len nechapavy ale skus mi to nejako vysvetlit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)