Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 15:57


REGIOnet

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
floppy
Post subject: REGIOnet  PostPosted: 09.09.2005 - 23:26 #22793
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
http://www.regio.sk

Projekt REGIOnet ma za ulohu pospajat lokalnych / regionalnych providerov do jednej velkej komunikacnej siete.

Momentalne sa pouziva na to IRC, nie je problem v buducnosti pridat aj ine komunikacne programy. Zatial to len skusame.

Momentalne do REGIOnetu su pripojeny uz niekolky regionalny poskytovatelia.

Spravca projektu a jeho founder je zastihnutelny na emailovej adrese a ICQ. Tieto udaje neskor doplnim, ked si ich overim. [ digletton@grass.sk ]

ICQ 273934205

Pre jednotlive servery sa budu pouzivat uniformne nazvy, tak ako aj kontakty na jednotlivych administratorov.

Zatial je projekt iba v plienkach, ale je to pekna myslienka a preto som ju aj ja podporil.

Zatial tolko. Viac neskor.

adios..


Last edited by floppy on 12.09.2005 - 16:19; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 10.09.2005 - 12:08 #22797
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Nevadí mi to, ale prečo je to po česky ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 10.09.2005 - 17:42 #22805
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
aky to ma zmysel ? v porovnani s www.SKfree.net napriklad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
admin
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 10.09.2005 - 20:13 #22810
Site Admin


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 272

regionalni provideri sa spajat mozu. Zial, reklamu im tu robit nebudeme -> ZUMPA
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address ICQ Number 
Reply with quote Back to top
floppy
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 11.09.2005 - 20:27 #22825
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
ehm.. a aky je rozdiel medzi regionalnym a skfree providerom? Surprised)

Resp. to uz sa zaviedla nejaka klasifikacia providerov? Surprised))))))))))))))))))))))))))))

Napr.

1) Celosvetovy
2) Celoeuropsky
2) Celoamericky
3) Kontimentalny..
3) Lokalny
4) Regionalny..
5) Skfree..

atd.. no to je fuk, prosim vas nebudte smiesny, tym rozclenenim branite len dalsiemu rozvoju.. pristupom typu.. ha ja som ten! a tychto nepodporim, lebo sa mi nepacia..

V tomto projekte ide o to, aby sa ludia takychto poskytovatelov.. tj napr. lokalnych, ci regionalnych, ci skfree, ci to je uplne fuk ako to pomenujeme mohli dorozumievat medzi sebou, vymeniat si udaje atd..
Proste vytvorit akusi dalsiu "virtualnu" komunikacnu siet, do ktorej bude zapojeny poskytovatelia internetu a nahladiac na to, ci taky alebo onaky..

Zda sa totiz, ze admin si ani len nepozrel o co sa vlastne jedna Surprised))
Proste videl REGIOnet a si myslel, ze to je nejaky komercny poskytovatel internetu, ktory chce vytvorit komunikacnu siet alebo co Surprised)) hehe.. regionet je iba len nazov projektu a domeny regio.sk Surprised)) Ved ako by ste to pomenovali? Ked napr. niekto poskytuje net v Suranoch, iny v Nitre, dalsi v BA, treti zas v Poprade a neviem kolky napr. na Marse? Surprised))

2 eXplorer: Napr. taky zmysel, ze skfree bude mat okrem tejto stranky aj siet, kde sa budu moct ludia pripojeny k jednotivym posktytovatelom porozpravat..

2 admin: aka reklama?

2 gyro: founder toho projektu je cech a na stranke je to zatial tak ako to tam je. Do SK to preklada jeden clovek na SK. Stranka inak podla mna moc dobre nevyzera.. hm.. hadam to bude lepsie.

no to je fuk.. len som myslel, ze to patri aj sem, ale ako vidim nepatri.. tak sa sietujte dalej Surprised)) lol..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Guest
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 11.09.2005 - 22:02 #22830






dik floopy =)
 
   
Reply with quote Back to top
floppy
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 11.09.2005 - 22:10 #22832
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
2 explorer: Btw.. a aky ma podla teba zmysel Skfree? Uz sa tu niekto nad tym zamyslal a rozoberal aj takuto otazku?Smile

Napadlo ma to tak "medzirecou" Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 12.09.2005 - 05:52 #22846
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
nehovoriac o tom ze skfree uz davno neplni svoju ulohu ktoru malo zo zaciatku. btw kedy tu bol napisany posledny clanok? snad necakate ze clanky budem pisat ja co sa tomu rozumiem spolovice co min 5-10 ludi ktori by mohli napisat nieco plnohodnotne?
myslim ze mgx sa na skfree trosku vykaslal...zaujimave ze si najde cas na hadzanie threadov do zumpy ale napisat napr clanok o wrape uz cas nema (a to je pritom v podstate aj jeho sukromna zalezitost pretoze ak sa nemylim aj to predava). ale asi ma dost zakaznikov ked si nepotrebuje spravit reklamu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Guest
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 12.09.2005 - 08:26 #22847






kukol som ten www.regio.sk. Zatial sa okolo toho napísalo dosŤ ale nerozumiem dvom veciam:

na stránke nie je skoro nič, t,.j. okrem fóra , snaď pred tým ako sa niečomu robí reklama bolo by tam ničo hodiť.
zarazilo ma že sponzori už vyplnení sú )))
 
   
Reply with quote Back to top
Guest
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 12.09.2005 - 09:15 #22850






aha, sorry... ja som len videl regio.sk a rovno som to presunul do kosa
 
   
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 12.09.2005 - 10:39 #22855
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

fleg: ano, uznavam ze momentalne clanky nejak vypadavaju, ale je to sposobene aj tym, ze pracujem na zmene CMS -> chceme totiz opustit postnuke, ktore je velke a neflexibilne. Info o WRAPoch sa budem snazit dodat tento tyzden Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
floppy
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 12.09.2005 - 16:08 #22872
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
To je fakt, ze na tej stranke moc toho nie je.

Prosti stranke mam vyhrady aj ja. Treba ju zmenit alebo tam nieco napisat, resp. pokial tam nema nic byt, tak aspon zatial spravit jednoduchu stranku s popisom projektu.

Inak kto by sa chcel prilinkovat tak treba skontaktovat foundera na ICQ 273934205.

Link do dalsieho threadu, kde sa toto rozobera: http://www.skfree.net/modules.php?op=mo ... amp;t=2455
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 13.09.2005 - 09:11 #22913
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
floppy: je mi jasne co si chcel povedat, ale zda sa mi ze vytvorenie celoslovenskej IRC je siete je proste zbytocnost, napriklad u nas z 500 ludi chodi na nas IRC server vsehovsudy 5 ludi, zvysok je na ICHATe, alebo na www.pokec.sk . A podobne to je aj s inymi sietami... Prepojit sa z hladiska hrania hier ? naco ? staci spravit verejne dostupny GAME server, dohodnut sa a proste si zahrat ... Zdielanie dat ? na sieti mame file servery na ktorych je spolu uz celkom slusne cez 1TB dat lokalne vyzdielanych a dostupnych, aj tak niektori tiiipci doblba tahaju z DC (tie data na file serveri nie su tahane cez DC, teda aspon nie priamo). Co sa tyka zdielania medzi usermi tak odkedy mame file servery uz nikto nezdiela nic.

Jedina vec ktoru pokladam za rozumnu je vytvorenie "nakupnej unie" to sa tu uz rozoberalo a dopadlo to "nijako", to by malo zmysel lebo by to prinieslo nizsie ceny inetu aj HW pre vsetkych...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 13.09.2005 - 09:52 #22916
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
eXplorer: s tym verejne dostupnym game serverom by som az tak velmi nesuhlasil, ludia nehraju len jednu - dve hry po sieti (co si vacsina hned predstavi - neake CS a pod.) ale hravaju sa aj rozne strategie, auticka a pod. (a mnoho z toho ani nema nieco ako dedikovany server) a neviem si uz teda naozaj predstavit ako by to fungovalo a hlavne kto by zaplatil potrebne licencie na beh takeho servera (ov)... Je 100x jednoduchsie ked server vytovri niektori z tych co sa chcu hrat u seba doma...
Druha vec je ze ti ludia musia aj o sebe vediet, co je zas problem komunikacie ludi ci uz vo vnutri siete alebo aj medzi sietami a tiez by sa to zislo neak zriesit...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: REGIOnet  PostPosted: 13.09.2005 - 11:04 #22925
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
napr moj server bol napojeny na dalsie irc servre a mal max klientov 5...slovom 5;o). pritom na ircko chodi min tak 20 ludi odhadom ale proste klasicky na ircnet a hoci som na stranke zverejnil ze je pristupny aj novy irc server ludi to proste neoslovilo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)