Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.03.2024 - 11:21


Zakladanie WIFI siete Step by Step

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 18 12345...18 >
Author Message
kiwi
Post subject: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 31.01.2003 - 20:01 #91
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Zdravim, chcel by som v Spisskej zriadit mikrovlnnu siet, uz som si co to nastudoval, ale este stale netusim ako by som pripojil tu siet na internet. Nechcel by som sa pripajat cez nejakeho providera, ale radsej by som sa nim sam stal. Skuste mi poradit, co vsetko by som na to potreboval. Hlavne ma zaujima ako by som sa mohol dostat k pasmu okolo 5-10 mbits, ktore by som potom pripojil tu siet. DIk[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 31.01.2003 - 20:27 #94
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

Na to, aby si sa mohol stat lokalnym ISP potrebujes:



1. peniaze

2. know-how (miestnost - kancelaria, vysiel. bod, ludi, ktori to s wireless a inymi sietovymi tech. vedia +atd.atd)

3. zivnost alebo byt reg. ako prav.osoba

4. licenciu na poskytovanie dat. sluzieb (vid bod 3)



Samozrejme konektivita 1-10MB moze do SNV stat 70.000 - 700.000 mesacne, takze ak na to mas drzim palce. Sorry, ze som ti neodpovedal na mail, ale presne na to je tu diskusia , jedine ze by slo o nejaky specificky problem, nevhodny pre diskusiu.



ak sa sam chces stat providerom (ISP), musis sa zaregistrovat,atd...atd, ale konektivitu mozes ziskat v SNV napr. od Energotelu (ETEL).[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 01.02.2003 - 10:08 #95
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
S tymi 4mi bodmi ktore mgx vymenoval plne suhlasim, len by som este doplnil:

ak nechces byt zavisly od lokalnych ISP, tak su viac-menej musis vybudovat vlastnu trasu do BA, musis si neak vyriesit zahranicnu konektivitu (ktoru aj tak budes kupovat od niekoho vacsieho) a nasledne mozes pristupit k vybudovaniu prepojenia s inymi ISP cez SIX (peeringove centrum). Lacna sranda to nie je, ale ak nevies co s peniazmi... ))[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rf_draco
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 01.02.2003 - 10:52 #96
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

Nazdar kiwi,

som tiez zo SNV a spolu s batrancom uz dlhsi cas rozmyslame, ako vyriesit nase problemy s pripojenim... ked by si mal zaujem sa so mnou spojit, moje ICQ cislo je 66891362 alebo cez mail rf_draco@azet.sk Spolu by sme mohli dat nieco dokopy...

Este k teme: nemohol by nakupovat konektivitu podobne ako to robi SpisNET od Orangutaunu ? Myslim, ze riadnym ISP s celoslovenskym pokrytim by sa naozaj nestal, pokial by do toho nevrazil HROOOMADU penazi. Vie tu niekto o cenach konektivity na Orangutan opt. sieti ? Uz som im raz pisal ale asi sa na mna vypissali... rofl. Inak, rokujem so SpisNETom o nejakej alternative, lebo ti mantaci maju v cenniku 32-64 flat za cca. 7 tisic mes. ale ak sa v baraku najde 15 ludi, co vezmu MW, tak ich napoja za 350 sk/mes. na rychlost 128 az 256, co je 350*15= 5250SK za 128-256 flat. Kde dopekla tam je logika ??? Inak, kiwi, drzim palce a ozvi sa !

S pozdravom

Robo

upravoval: rf_draco, 04.02.2003 - 07:28[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 01.02.2003 - 17:42 #97
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Ahojte.



1. Peniaze mam.

2. Miestnost (firmu) mam, nejake siete som robil, horsie je to s MW antenami, ale nie som pako (zatial si to myslim), takze dokazem sa to naucit pripadne zaplatit ludi co ma to naucia a ak som pako tak to pre mna urobia.

3. Som zivnostnik, srocku dokazem rychlo vybavit.

4. o licencii nic netusim, ale ak budem mat informacie, tak to s peniazmi vybavim.



Nechcem aby to vyzeralo ze tu frajerim s par stotisicmi, chcel by som sa do toho realne pustit, nemam aspiraciu stat sa celoslovenskym providerom alebo nieco podobne. Chcel by som takuto siet urobit v Spisskej ale chybali my niektore informacie. To ze Spisnet berie konektivitu od Orange som nevedel a dakujem za tuto informaciu. Ak by ste vedeli o inych alternativach budem rad ak mi o nich date vediet. Mam predstavu ze by tam bolo zapojenych od 300 do 1000 bytov, takze si dokazete zratat aku kapacitu by som potreboval. (ja len teoreticky, takze budem rad ked mi napisete nejake hodnoty) Viem malo o obojsmernom satelitnom pripojeni. (to je len napad, nesmejte sa) Skuste mi dat vediet ake su alternativy. Myslim, ze by som financne dokazal uniest zapojenie okolo 500 bytov v prvej faze. Pre mna je dolezite, aby som mal istotu ze ked to zafinancujem tak ma nejaky orange nezareze zdvihnutim ceny alebo tym ze ma poslu do kelu. Viete o com hovorim.





Dajte mi prosim vediet ci by ste mi boli ochotni pomoct nejakymi radami, kedze tie anteny som zacal studovat prednedavnom .



Kiwi



P.S. Robo, posli mi mail alebo tel. cislo, neoblubujem ICQ. Momentalne mi pomoze, ked dostanem info kolko by som potreboval kapacity na tych 500 kompov, nieco o tych licenciach, v jednom prispevku bola rec o zahranicnej konektivite, skuste mi to nejako ozrejmit (ak ju budem mat od orange alebo od energotelu, tak som mal pocit ze by to nemal byt moj problem). Ostatne veci ma zacnu zaujimat ked budem presvedceny ze do toho chcem ist.





Caute





[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 01.02.2003 - 18:56 #98
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
1. nedokazes zaplatit taku linku, aby ti ju tych 500 uzivatelov nezabilo , takze zober tolko kolko dokazes zaplatit (aj tak to budes mat asi ako prenajatu linku od niekoho ineho, takze mozes to spravit tak, ze na zaciatok zoberies 2mbit a ked ti bude malo tak sa dohodnes na zvyseni prenosovej kapacity)

2. ak uvazujes nad satelitnym spojenim, tak nezabudni na to, ze tam mas nutne (dane technologiou) dost vysoke latencie a pouzitim takehoto connectu automaticky zavries dvere pred zakaznikmi ktori by chceli hrat po sieti hry (CS a pod)

3. postavit po technologickej stranke siet nie je vyraznejsi problem, musis si vsak aspon v hlave rozmysliet strukturu, pretoze siet ti bez akychkolvek problemov dokazu useri zahltit jalovym trafficom o ktorom ani sami vediet nemusia (kedze sa da predpokladat ze vacsina z nich asi pouziva m$ win). zaroven je podstatne zamysliet sa nad tym co im a ako dovolis (pretoze napriklad jeden pako s kazou dokaze zlikvidovat na sieti vsetkych ostatnych) a ako si zabezpecis siet pred pripajanim sa ludi o ktorych nebudes nic vediet...

4. adresne priestory (IPcky su drahe a je ich malo), sluzby ktore budes ludom poskytovat (maily, webhosting, a podobne) - ci a za akych podmienok...

... (urcite som este na nieco zabudol:-))[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 01.02.2003 - 20:26 #99
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

Ako hovori si (prakticke skusenosti), zacal by som s mensou kapacitou (mozno by na zaciatok uplne stacila konektivita 256kb) a hlavne co by som si uzrejmil je otazka kvalitneho projektu a prieskumu trhu, aby si neskoncil s konektivitou 10mb, na ktoru pripajas 3 studentov

nad salelitnym pripojenim radsej neuvazuj, doba latencie robi siet skoro nepouzitelnou (jedine stahovanie velkych suborov).



na pripojenie mesta technologiu wireless budes potrebovat dole zmienene veci a navyse nejaky bod (body), kde umiestnis anteny.



samozrejme veci, ktore budes musiet vyriesit je viac(kopec), od technickych po administrativne, samozrejme pokusime sa ti vzdy pomoct, treba sa len opytat v spravnom fore diskusie).



Vcera som do mojho analytickeho softu nahodil linku SNV-SKfree Omega Ta3(nazov nasho AP), vzdialenost je okolo 41km, SNV vidime a myslim na 90% ze linka (prepojenie by fungovala).

Zmienujem sa o tom preto, lebo mame zaujem o nakup konektivity a cim sa nakupuje vo vacsom, tym je to lacnejsie a jednoduchsie, navyse mame know-how, ktory by si inak musel ziskavat, takze mozno by sme mohli v buducnosti (SKFREE-TA3NET) a tvoja siet v SNV spolupracovat



zdar



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rf_draco
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 01.02.2003 - 21:37 #100
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

Bože, ani som nevedel, že toľko ľuďom môže na niečom skoro neziskovom záležať... Dopredu žehnám všetkým, kto pomôže... Prejdime ale od vecí nadpozemských k tým pozemským . K tomu SpišNETU(SN) :

1)Poznám dosť ľudí, čo sa v paneláku zozbierali a dokocna podpísali s SN zmluvu o vytvorení pripojenia. To bolo asi pred 3 mesiacmi, takže sú dosť nasr*tí, že to doteraz nemajú. Musím si prečítať ich zmluvy, či od nich nemôžu odstúpiť, alebo sa niečo také (také malé hnusné škaredé preberanie zákazníkov ). Inak, tiež poznám zopár ľudí, čo by sa chceli pripojiť v rámci baráku, ALE neboli desiati, resp. päťnásti. So zákazníkmi by nemal byť až taký veľký problém, samozrejme, podľa ceny. Kiwi, ak nahodíš ceny ako SN, tak ti na to nikto neskočí, lebo je pravda, že kúpyschopnosť obyvateľstva v SNV nie je bohvieako veľka (i keď tu máme aj veľké ryby), proste ak by boli ľudové ceny, tak by ti na to prišlo viac ľudí, ale to ti určite nemusím vysvetľovať .



2) IMHO, k tomu satelitnému pripojeniu: ak by si to riešil ako doplnkovú službu v rámci tvojej siete, tj. že užívatelia si môžu dať čokoľvek stiahnuť na server, resp. až ku nim domov, by bolo super a ľudia by ti až tak neťahali celú sieť. Fungovalo by to asi tak, že na centrálnom serveri by bolo niečo ako download queue, prípadne nejak upravený P2P terminál, ľudia si dajú stahovať, čo potrebujú a cez noc, resp. priebežne by im to stiahlo. Ak by si toto dal za paušálnych 5oo Sk za mes, alebo niečo také, tak by ti to nielenže odbremenilo sieť, ale aj zvýšilo jej lákavosť pre nových zákazníkov (čo poznám názory na MW, jej hlavná nevýhoda je v jej pomalosti pri sťahovaní). Inak, myslím že je to super nápad.



3) Čo sa týka konektivity, zaujímalo by ma to, či chceš dať tú linku zdieľanú alebo nie. Súhlasím s názorom mgxa , že by si mal začať s menšou konektivitou, aby si v prípade neúspechu projektu (klop,klop na drevo, nechcem nič zlé privolávať, ale všetko je možné) nemal až také straty.



4) Čo sa týka prístupových bodov, najzaujímavejšie by boli činžiaky v časti Za Hornádom , prípadne nejaký veľmi vysoký na Tarči, aby z neho bolo dovidieť všade (osobne hlasujem za ten Za Hornádom, lebo z neho je vidieť na Ferčekovce, kde bývam ). Môžeš skúsiť aj Metropol, alebo budovu Slov. sporiteľne, ale aby si neplatil priveľa za prenájom. Myslím, že s bytovým družstvom sa dohodúť pôjde.



5) Osobne sa mi veľmi pozdáva mgxov nápad s prepojením s SK3 Omega Ta3 sieťou, ak by to vyšlo, tak máš o kopec starostí menej a vôbecv by to bolo super. Treba ale vziať do úvahy, či tých 40km nebude negatívne vplývať na pingy a tiež aby nám pri nejakých poveternostných zmenách neblbla celá sieť.



6) Tak, teraz idem reagovať na post siho. Naozaj mnoho mladých ľudí by uvítalo pingy pod 100 ms, aby sa dalo CS-ko hrať (ja hrajem Uo, ale čím lepší ping, tým lepšie), a tiež treba vyriešiť tých čiernych userov, no ak bude tá cena prijateľná, tak sa im to skôr oplatí kúpiť, ako kradnúť.



Uff, dúfam, že som na nič nezabudol. Ako som už povedal, prajem šťastie všetkým ľuďom, ktorí nám pomôžu... nech je požehnaná práca vašich rúk a nech vaše mikrowlny vždy majú správny smer !

S pozdravom Telekkomunisti ma môžu j**ať ! sa lúči Robo



p.s. Kiwi, tu je môj mail: rf_draco@azet.sk[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 01.02.2003 - 21:52 #102
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

No, ja mam momentalne ping na 20km okolo 3-4ms, ping na moj zatial najdlhsi wireless hop (tatry-chopok) co je asi 70km bol 5ms. Najvacsia lagy nesposobuju ani tak mikrowlny (predsa len elmg ziarenie je rychle), ale rozne smerovace , samozrejme cim viac hop-ov tym horsie.



to prepojenie sieti by bolo fajn napr. aj kvoli back-upu linky. co sa tyka satelitu a pripojenia p2p sieti, je to dobry napad, ale dost obtiazny na technicku realizaciu, hlavne co sa tyka routera (co stahovat priamo, co cez satelit), ale myslim ze nie je neriesitelna. Nasa siet sa vola SKfree, len AP ma nazov Omega.



co sa tyka p2p sieti, odporucam Vam to bud co najviac obmedzit (software, hardware), resp. umoznovat stahovat len na zakupenom pasme, lebo Kazza a podobne zbesilosti naozaj zabiju kazdu linku [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 02.02.2003 - 09:00 #111
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Caute,



som rad ze na tuto temu sa tu rozbehla taka pekna diskusia.



Chcel by som ujasnit niekolko veci.



1. Dufam ze niekoho nesklamem, ale ja to neberiem ako neziskovy projekt ako zaznelo vyssie, na druhej strane si od toho neslubujem rychle zbohatnutie , takze sa budem snazit, aby dostuponost bola co najvacsia. To znamena ze ceny na zaciatku budu take, aby mi pokryli prevadzkove naklady a investicny kapital by sa mi mohol zacat vracat ked tam bude nad 300 ludi, ale nie z vyssich cien ale z uspor z rozsahu.(mam 26 rokov a biznis na sposob byvalych namestnikov nenavidim - rychly zisk, ktory ma nahradit stratene roky v komunizme ). Dufam ze ma chapete, pretoze ked dam do toho milion, tak len v banke (fond) by som z toho mal 80000,- rocne.



2. Co sa tyka ekonomickych veci o to sa nemusite bat, nekupim nic na com by som vykrvacal (10mbit pre 3 studentov). Marketingovy prieskum mam spraveny, viem presne kto su moji zakaznici a viem aka je ich kupna sila. (mam firmu) Horsie to bude s licenciami atd, ale verim ze sa to podari.



3.S tym satelitom to bol len napad, kedze som netusil o inych moznostiach, predbezne ma to nezaujima. Draco mal napady, ktorymi by riesil stahovanie velkych suborov, ja na nom vidim, ze vie o tom dost vela aj studuje , ale toto nie realne v prvej faze, aby som pustal peniaze vsetkymi smermi, radsej si ich necham na nejaku potencialnu vojnu (viete co myslim) . Samozrejme najzaujimavejsi budu bonitni zakaznici a pre nich by casom urcite vznikli nejake specialitky, ale o to mi pojde neskor.



4. Vidim, ze mate plno skusenosti s tym ako ta siet nefunguje, je mi jasne ze budem mat uplne rovnake, ale vo faze prvotneho rozsirovania ma nebude nejak extra trapit, ze odberatelia nemaju rovnake rychlosti a ze tam budu nejaki cierni pasazieri atd. Mam predstavu, ze prve mesiace by to bezalo v testovacej prevadzke za symbolicky poplatok, urcite poznam kopu blokov, ktore sa na tom radi zucastnia ako testovaci .





5. Kontaktoval som Orange, budem sa s nimi v pondelok bavit o cenach za pevnu linku, takze Vas poprosim o vsetky mozne rady, ktore by zlepsili moju poziciu pri vyjednavani. Takisto to skusim s Energotelom, ak este viete o nejakych moznostiach, dajte vediet nech ich preverim. Mgx- jednoznacne som za spolupracu, napis kolko tej konektivity by ste zobrali, nech viem o akych cislach by som sa mal bavit s Orange, pretoze to urcite znizi jej cenu pre nas oboch. ak je to neverejne info tak kiwi1111@post.sk. ,co sa tyka know-how, je mi jasne ze bez studia to nepojde takze budem rad ak sa nejako dohodneme.



Zatial sa majte a dik.

Kiwi





[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 02.02.2003 - 10:10 #113
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
1. pripojne body: ja pouzivam pri rozsirovani siete nasledujucu filozofiu: ak sa chce niekto pridat, tak sa treba pozriet kam vidi a ci vidi na niekoho kto uz siet ma. Ak ano, je to v pohode a vybuduje sa spoj k najvhodnejsie umiestnenemu existujucej siete. Vyhody: vybavovanie striech a podobne zalezitosti si vzdy vyriesi clovek ktory chce mat doma net, ak ich tam je viacero (a tento clovek zabezpecuje komunikaciu medzi lokalnymi uzivatelmi a mnou a trocha sa tam o to aj stara) alebo ak je ta strecha pre mna veeeelmi zaujimava, dostane tento clovek net aj zdarma; za bod sa tym padom nic neplati. Nevyhody: siet sa da rozsirovat len tam kde su ludia ktory chcu net a dostat sa na niektore zaujimave budovy je touto cestou nemozne.



2. pingy: ako uz spominal mgx, tak latencie nie su (zvycajne) sposobovane dlzkou spoja, ale mnozstvom spojov cez ktore sa ide a tym ako su spoje zatazene a zarusene. Tu je ukazka statistiky pingu odo mna z dolnych honov do karlovej vsi v BA, je to cez 4 radiove skoky (niektore z nich su dost zarusene a na jednom dlhom skoku je asi aj zle nasmerovana antena - za hmly sa mi to zle triafalo:-)), na kazdom bode su medzi radiami umiestnene aj routre: round-trip min/avg/max = 12.4/18.7/85.7 ms, t.j. priemerny ping okolo 18 ms. Do sixu sa dostanem z najvzdialenejsieho bodu siete za asi 20 ms...



3. viacero uplinkov, stahovanie p2p cez satelit...: ked existuje v sieti viacero uplinkov ktore su kvalitativne rovnocenne, oplati sa pouzivat dynamicke routovanie (bgp, ospf, ... - pre unixove systemy pozri napriklad zebru, toto zaroven zabezpeci aj presmerovanie trafficu v pripade vypadku neakej casti siete a pod. V pripade nerovnocennych uplinkov (ako napriklad jeden s malymi latenciami a malou kapacitou a druhy s velkymi latenciami a velkou kapacitou) tak sa na to da pouzit aj staticky routing, kedy mozem smerovat packety nielen podla dst adresy, ale aj podla dsp portu (a kedze porty mi charakterizuju sluzby...)



4. mgx: to si co mal za zariadenia a anteny, ze si pretlacil 70 km ? ) nezacal si uz neak menit svoj vzhlad v dosledku ziarenia absorbovaneho tvojim telom ? ) Aku "kvalitu" mal taky spoj ? (prenosova rychlost, straty)



5. kiwi: cierny pasazieri by ta trapit mali, pretoze vacsina si povie ze ked nemusim, preco by som platil ?, ked si zvyknu ze to ide bez platenia a zacnes s tym nieco robit, vedz ze su metody ako to zas obist (a aj ked o nich nevie mozno az tak vela ludi, ale cim viac ludi tam budes mat nacierno a potom ich zrusis a oni budu chciet fungovat nadalej, tym vacsia pravdepodobnost ze tam na niekoho takeho natrafis, a v tom pripade sa to uz opat rychlo rozsiri aj medzi ostatnymi)



PS: kupovat vacsiu kapacitu je vzdy lacnejsie ako vela mensich, len aby neboli potom problemy aj s jej transportom:-))[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 02.02.2003 - 11:35 #114
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Mgx- ja som si teraz pozeral mapu a vyslo mi z Popradu do SNV 22km vzdusnou ciarou, a prezrad mi, ktore body vidi ten tvoj soft. Pripadne nejaku dedinu nablizku.

CAu[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
admin
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 02.02.2003 - 18:48 #115
Site Admin


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 272

problem je, ze poprad je nizko

Nas bod SKFREE-TA3 Omega je na skalnatom plese vo vyske 1700m takze by si ho mal vidiet.

Wirelessove spojenie medzi Popradom a SNV 100% nebude fungovat, nakolko lezia nizko.



na ten test 70km som pouzil OMKO antenu 35db s 200mw WAP-11 Linksys na oboch stranach

samozrejme ze to islo len chvilu (kolegovi na chopku bolo zima a notebook s UPS siel asi 30 minut), ale linka sla na 1Mb, kvalita signalu 22%, kvalita linky 7%.







kiwwi: ked ziskas cenovu ponuku od orange, daj mi vediet, zalezi to od ceny. uvodom by sme zobrali mozno aj 128kb ako zalohu nasej linky. Co sa tyka software zebra, tak nie je problem to u teba nakonfigurovat.



Mgx



chlapik s omko s ich antenou

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rf_draco
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 02.02.2003 - 21:35 #118
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

ok, lidi, takže som si konečne našiel čas na vás, a tak vám píšem:



1) Kiwi, ak máš záujem o nejakú spoluprácu, ozvi sa mi (lebo ja mám a možno presvedčím aj bratranca). Môj e-mail je rf_draco@azet.sk . Radšej by som sa s tebou porozpráva naživo a nie ako nejakí mantáci sa rozprávame cez nejaký server namiesto toho, aby sme si išli niekam sadnúť na kávu a hodili live reč, keď už sme z jedného mesta... Môžeš sa ozvať aj na mobil: 0904 497 632 Robo, ak chceš a môžeme sa dohodnúť.



2) K tomu testovaniu: HLÁSIM sa dobrovoľne , nemusíš ma nútiť. Bol by som neskutočne rád, ak by sa môj sen o MW a neobmedzenom pripojení stal realitou. Zatiaľ som však došiel k názoru, že čím menej človek internet používa, pozná a potrebuje, tým skôr k nemu dôjde nejaké alternatívne pripojenie. Preto nie som ani ja, ani môj bratranec doteraz pripojení alternatívne... buhuhuu...



3) To, že to neberieš ako úplne neziskový projekt ti osobne kvitujem, pokiaľ ovšem na tom nechceš nehorázne ryžovať, čo osobne nenávidím. Ešte stále si však neudal nejakú približnú cenovú reláciu za nejaký druh pripojenia, takže by to nebolo odveci. Tvoj vyrok:"viem presne, kto su moji zakaznici" mi nahana zimomriavky na tele, lebo si predstavujem, ze to bude bud pre hornych 1000 alebo pre VYVOLENYCH zakaznikov... brr... radsej na to ani nemysliet.



4) Sakra, pripadam si tu niekedy ako totalny newb, ktory sa do MW techniky nerozumie... . Viete mi poradit nejake stranky ci uz v slovencine, alebo anglictine, kde by som sa co-to naucil ? Sice mam na skole informatiku ale tam berieme s prepacenim take chu*oviny, az to niekedy boli (inak, nasa prof. informatiky je velmi mila a prijemna, a ak toto bude niekedy citat, tak ju pozdravujem, pani Sestakova ! )



5)Chlapici od SK3-TA3 Omega netu, dajte mi pls vediet, kolko by stala konektivita od vas, ak by to s kiwim nejak nevyslo, resp. neboli by na neho financie...



6) Este k tym P2P sietam - neviem teraz naozaj PRESNE informacie o satelitnom downloadingu, ale bolo by treba o tom naozaj tuho porozmyslat, lebo podla mna by to bolo super, a ak sa nemylim , satnet stoji okolo 4 az 5 tisic sk mes, co je v prepocte na 100 userov zvysenie nakladov o 40 a 50 pre jedneho.. ale musim to najprv checknut .. keby ste vedeli o nejakej europskej firme, dajte mi ich link a ja to uz presprtam



Akosi mi dosla tema, tak vas vsetkych pozdravujem. kiwo, ozvi sa mi , zvysku prajem prijemny zaciatok noveho tyzdna

majte sa !

Robo



PS: dufam, ze si nikto nemyslel, ze som v nejakej sekte alebo co, ked som vam zehnal. povazujte to za osobnu miniuchylku [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 02.02.2003 - 22:17 #120
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

Nazdar,



nakolko SKfree momentalne pokryva TA3 (Lomnica), linku do SNV berieme len ako zaloznu, resp. kvoli dodaniu lacnejsej konektivity, v tomto stadiu nemozes ratat s tym ze ta pripojime , jedine keby si mal radovo 50.000 Sk na vystavbu AP a zaroven miesto na jeho prevadzku, vtedy by to nemal byt vacsi problem. Tuto moznost by som riesil az v pripade, keby riesenie s kiwwi nejak nevyslo.



Co sa tyka cien, predavame (zatial) pripojenie tak ako ho nakupujeme + nejaka rozumna rezia, ktora robi na jeden pripojny bod (AP) okolo 1000 Sk, tzn. ze ked sa pripojite k APcku 10ti, priplatok oproti nasmu nakupu je 100 Sk za jedneho, co je myslim uplny socializmus.



Momentalne rokujeme v Poprade o novych cenach pripojenia, takze ti tu nechcem pisat cenu, ktora uz zajtra nemusi byt pravdiva, ale doteraz to bolo okolo 1000Sk/mesacne za 64kb linku nolimit. Samozrejme, kalkulacia sa vzdy robi pre jeden pripojny bod a moze to kludne to vyjst aj tak, ze ak zozenies 10 ludi a mas napriklad strechu a el. energiu, kde je mozne dat AP dostanes napriklad inet zadarmo (64kb). Postupne chceme prejst k modelu, ked kazdy AP (rozumej SKFREE AP), ktora umozni roaming (pripojenie aj inych klientov reg. v skfree, napr. ked SI pride do TATIER) dostal 32kb konektivity zadarmo. Ale bude musiet mat ESSID SKFREE a dodrziavat prislusne RFC a podmienky



Ak by si takymto bodom disponoval (napr. rozhlad na SNV) a zohnal by si aspon 10 ludi, nevidim v horizonte x mesiacov problem, preco by sme nemali byt schopni pomoct ti vybudovat vlastnu siet MW tak aby si mohol poskytovat sluzby SKFREE po celom SNV. Kolega v CR to nazval "gubernator", tzn. ty sam by si sa kludne mohol stat gubernatorom SKFREE.net



Co sa tyka informacii a stranok, na slovensku radsej nehladaj, ale pozri si



www.czfree.net

www.bawug.org



a podobne



Nas ciel nie je pomahat budovat dalsich ISP providerov, ale miesta s pokrytim SKFREE, ktore si vzdy prevadzkuje lokalny "gubernator" alebo "gubernatori", uzivatelia sa medzi sebou prepajaju sami (za pouzitia vlastneho SW,HW), my ako SKFREE dodavame len zadarmo:



1. know-how (samozrejme dana siet sa potom riadi nasimi RFC a ma essid SKFREE

2. priestor na skfree.net

3. lacnejsi hw

4. konzultacie a poradenstvo



Samozrejme ak sa chce niekto stat lokalnym ISP, je to cisto jeho vec, ale ak nesuhlasi s nasimi ideami (napr. cena, iny ESSID, nechce podporovať roaming), nemoze potom cakat, ze mu budeme poskytovat podporu a priestor [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 18 12345...18 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)