Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:57


Zakladanie WIFI siete Step by Step

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 7 of 18 < 1...45678910...18 >
Author Message
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 17.02.2003 - 21:37 #467
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

no, ja dnes drzim v ruke 2 nove ZCOMAXy

a jeden dalsi testovaci PCMCIA ZCOM, takze tymto padom mam vsetok HW na testovanie.

Co sa tyka kablikov, tak vsetko donesiem,

jedine co treba zabezpecit je pekne pocasie (aby sme niekde videli) a nejaky rebricek na strechu , hlavne nech je dost dlhy.



pre zaujemcov potom mozem spravit nejaky workshop.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 17.02.2003 - 21:37 #468
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

tam kde je to okienko mala byt fotka tatier a hlavne lomicaku, no nejako sa mi ju podarilo zlikvidovat, takze ju tam dam az zajtra[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 17.02.2003 - 21:41 #470
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

No nie je mi jasne naco ten rebricek, ked budeme na streche 13 poschodoveho panelaku.

Myslis ze bude treba liezt na vytahovu sachtu?

K tomu pocasiu, lepsie ako bolo dnes asi uz nebude, dufam ze sa to dokonca tyzdna nepokasle, ale polohu lomnicaku fixujem v hlave kazdy den.



Napis kedy by si dosiel.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rf_draco
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 18.02.2003 - 08:37 #474
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

Nazdar vsetci !

mgx&kiwi: dajte vediet, kedy bude ten zraz, urcite by som prisiel, xcem vidiet toho Stura slovenskeho internetu.

pisem zo skoly, takze toho mom vela nebude, zatial sa majte



Robo aka Draco[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 18.02.2003 - 09:45 #478
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

no som sa pobavil



nie s tym rebrikom som si len robil srandu.



co sa tyka tej anteny CSAT 26db, neviem ci si ma pochopil a mas 2 kusy.

co sa tyka testovania and spol. tak budem potrebovat aby si mal jeden funkcny notebook, lebo ja svoj 2hy este stale nemam. karty aj kable doniesiem ja.



termin vidim bud na nedelu alebo v priebehu tyzdna, nakolko najprv musim vybavit zopar veci a samozrejme aj dohodnut kolegu, co pojde merat hore.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 18.02.2003 - 20:32 #488
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

vyhlad na tatry:

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 18.02.2003 - 20:34 #489
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

no konecne ten obrazok vidim , dufam ze aj vy.

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 18.02.2003 - 21:08 #490
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

velmo dobre som ta pochopil a mam dva kusy.









mam aj ap 299c ale na obale je nakreslene nieco uplne ine ako to co bolo vnutri , dufam ze to bude fungovat, poprosim SI alebo niekoho kto s tym uz mal tu cest, nech sa mrkne na tie fotky a vyjadri sa ci to uz niekedy videli . Ale koncovky pasuju a paci sa mi, ze okrem napajania z trafa sa to da napajat aj z usb.

Pred hodinou som dohodol strechu toho panelaku z ktoreho vidno tatras.

Napis co by ten notebook mal robit (hw + sw), predpokladam, ze ked nezozeniem notebook, tak tam hore dotrepeme aspon normalny komp a napojime ho na nejaky predlzovak aby nam svietil.



Len ak su tie zcomaxy pcmcia, tak to ich bez redukcie nerozbehame , tak bud zozen redukciu, alebo to skusime s tymi mojimi wl 360 pci.

no ale radsej by som bol keby to bolo tiptop .



cau

upravoval: kiwi, 18.02.2003 - 20:15[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 18.02.2003 - 21:35 #492
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

to je ok, je to tzv. outdoor verzia ETH299, ako stvorena pre nas.

typujem ze na strane je karty big konektor na antenu.



ja budem mat pre istotu vsetky mozne aj nemozne konektory aj zariadenia, aby to chodilo as expected. ja mam svoj notebook plne nakonfigurovany a kolega ho zobere hore na skalnate, aby nas mohol dobre zamerat, druhy notebook by trebalo v SNV. prinajhorsom postaci aj ten PC, daj tam teraz OS WINDOWS, ja donesiem karty aj WET11, aj cdcko s netstumblerom a linuxom keby nieco.



keby si zohnal ten notas, bolo by to super, ten moj do piatku uz definitivne nepride... iri to nejak pokaslali.



co sa tyka prepravy SNV-TA3, navrhujem tento postup:



rano prides s 2 antenami a notasom(ak ho zozenies) do lomnice, kde nastavime zariadenia. mna potom odvezes do SNV, kolega sa zatial vyvezie na pleso aj s antenkou a mojim notebookom.



pomerame a odvezes ma domov, medzitym sa kolega vrati a odovzdame ti antenu.



co ty na to?



mgx



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 18.02.2003 - 22:58 #495
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

no prob.



len musim vediet aspon dva dni dopredu, lebo ti domovnici co nas maju pustit na strechu asi tiez niekde robia, takze to musim s nimi doladit.



Na opacnej strane ako tie dva konektory co ich vidno je samec, ktory presne pasuje do anteny, (fyzicky, neviem ci tam nie su este nejake ine podmienky )



Podla mna tam uz nebude treba nic pridavat (okrem ethernetu).



Ako to bude fungovat, ked budeme mat na streche tri anteny? cez nejaky rozbocovac?



no nelamem si hlavu



kiwi



p.s. preco niekedy tie fotky zobrazi a niekedy nie?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 20.02.2003 - 21:43 #515
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

uz mam aj druhy notebook z irska, akurat dnes prisiel, takze by sme sa dohodli na akciu behom tohto tyzdna. prosim ta posli mi mail s tvojim telefonom, aby sme sa dohodli co a ako.



ps1: treba doviest antenu do T.L, aby sme nakalibrovali zariadenia

ps2: akcia by mohla prebehnut po-streda.



Mgx[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 20.02.2003 - 22:25 #516
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Cau,



super ze mas ten notebook, lebo ja som zhanal, ale k dispozicii boli len sunky.



do t.l. to v pohode doveziem a nakalibrujete to



zavolame si ked dojdes domov, mozno by sme sa mohli stretnut este predtym ak by si mal tolko casu.



zatial cau



kiwi[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tapo
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 22.02.2003 - 19:21 #528
Basic


Joined: Feb 22, 2003
Posts: 1

caf kiwi.



Sledoval som to tu uz dlhsie a kedze net za rozumnu cenu treba aj mne, zacal som sa pytat prip. zaujemocv o internet, ci by mali zaujem o sherovane pripojenie. Tak zatial to vyzera tak ze jednu [asi 64??] by som zobral ja, s tym ze by boli na nu napojeny dalsi 3 ludia cez mw, su v okruhu 150m a mam prijamu viditelnost. Dalsich asi 10 ludi som nasiel na miery a verim ze ak by som sa pytal dalej bolo by ich viac.



A tak by som chcel vediet, aby som mohol pomoct :



1. Mozes nafotit z 13 poschodaku na ktorom bude AP aj "panoramaticku fotku" ..aby som videl ktora cast mesta bude pokrita



2. Ak by sa dal dalsi pripojny bod na Mier, aka by bola cena za AP ?



3. Mam zistovat zaujem aj dalej ?



4. AP by som mohol dat aj ku mne na strechu. Server by som nieaky mal, s linux som skusenosti tiez ake take. Vidim da sa povedat cely Mier a Tarcu...mozem to aj pofotit.



5. Cena za 1x64kb/s

To je asi tak na zaciatok vsetko. [addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 22.02.2003 - 20:31 #530
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

cau



1. vidno z neho zapad 2, zapad 1, mier, aj centrum, ak sa bude dat, tak nejake fotky spravim, ale urcite to nebude

jedine ap, takze urcite sa budes mat kam pozriet



2. neviem odkial si, ale na mieri byvam, takze tam urcite ap bude, casovy horizont ti ale neviem povedat, urcite

sa budem snazit aby to bolo co najskor



3. s tym zistovanim zaujmu to neprehanaj, lebo neviem ako sa nam

bude darit, aby ti ludia neboli sklamani ze to bude trvat mozno trochu dlhsie

kazdopadne nie je problem aby si sa pripojil, cim viac ludi tym lepsie.



4. napis ktory panelak to je, s tym ap sa uvidi, budeme sa snazit to nejako optimalizovat, skus poslat nejaku fotku na kiwi1111@post.sk





5. to zavisi odkial to budeme kupovat. Urcite ti ju nepredam lacnejsie ako kupim , po dohode s mgx

ti dam vediet, ale bude to v pohode.



p.s. niekto, mi raz volal s tym, ze mal moje cislo z tohoto fora, bol si to ty?



to draco: sorry ze som sa ti neozval po tej smske. Co sa tyka toho merania s mgx, ked bude mat mgx cas tak sa kludne mozeme stretnut na kus reci, ale na tu strechu by som nerad tahal prilis vela ludi, lebo uz sa mi niektori ozvali ze ci im neporusime strechu atd, takze ich nebudeme drazdit, kedze ta strecha je pre nas dost dolezita



dufam ze to chapes, nemam nic proti tomu ked sa budu ladit nejaky router atd, aby si bol pri tom.



Kiwi



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 01.03.2003 - 19:31 #573
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

mgx ozvi sa [addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 7 of 18 < 1...45678910...18 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)