Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 14:57


Zakladanie WIFI siete Step by Step

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 14 of 18 < 1...1112131415161718 >
Author Message
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.04.2013 - 22:04 #103694
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

kupili sme tri male siete

ponuky na nasu kupu sa mi zdali neseriozne, takze to sa nepocita

uplinky mame dva 500 resp 700+
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 20.09.2015 - 21:22 #109660
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

tak sme sa tento tyzden dostali na novu metu, 7000 klientov Smile

uz to rastie pomalsie, kedze stale operujeme na tom istom uzemi, ale stale to rastie

vychadza to tak, ze na kazdych 300 klientov pride jedna ponuka na "akviziciu" Smile

stale mame jedneho servisaka, takze dalej sa vzdalujeme konkurencii nasou produktivitou

mame dva uplinky po 1100mbits, optika sa agreguje (L2) na niekolkych dcn 5750 48sfp, ktore su 10gig portmi zapojene do dvoch cisco ws-c4948e, ktore maju po 4x 10porty

cuduj sa svete, management ipeciek, qos atd stale zvladaju nase linuxy, sice ich uz lukas mnohokrat povylepsoval, ale 10ge karty beziace v bridgi so specialne upravenymi iptablesmi to krasne davaju dokopy

okrem obligatnej iptv sme tento rok spustili lokalny dvb-t, ktorym kompletizujeme nasu double-play na dedinach, kde teraz vieme nukat doplnkovych priblizne 15kanalov za 3.65eur
celkom draha hracka, ale je to prijemne mat celu kotlinu pokrytu budget produktom

nejaka statistika

celkova cena za elektrinu rocne 19000eur s dph
pocet aut 7, v srote 21 aut (nekupujem nove, plytvanie nemam v krvi Smile )
44% z novych pripojeni este nemalo net, 56% berieme niekomu inemu
29 dedin, 1 mestecko
spotreba 1veho downloader klienta za 24hodin 142gb
spotreba 10teho downloadera za 24hodin 64gb
spotreba 100ho downloadera za 24hodin 13gb
spotreba 1000ho downloadera za 24hodin 3.5gb
spotreba 2000ho downloadera za 24hodin 1.8gb
spotreba 3000ho downloadera za 24hodin 1.0gb
spotreba 5000ho downloadera za 24hodin 200mb

AP v Nalepkove ma uptime 963 dni Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 21.09.2015 - 12:33 #109665
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

Samozrejme tie cisla ani zdaleka nedobieham ale aspon aj ja sa pochvalim : http://postimg.org/image/4kdxwf53l/

To je este z januara a fungoval do cca marca mal asi 1069 ci kolko a potom jedneho dna uz len na sietovke 10 Mbit a uz je mrtve. A to som chcel aktualizovat ho na 5,5,6 uz davnejsie ale ked som videl ako sa pekne drzi tak som na neho nesahal.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 23.09.2015 - 09:54 #109667
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

ten jeden technik znamena ze mas dalsich X nakontrahovanych ktory robia ako externisti?

pretoze u nas pri 4000 zakaznikoch maju 2 technici co robit nonstop + vecerny do 22.00

vypnute sietovky, vytiahnute koncovky.. proste stale nieco.. a to nehovorim ked sa prebehne bratislavou niaka fajna elektricka burka aka napr na hrobakovej roztavila bleskozvody tak to potom beha 15 ludi stale...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 23.09.2015 - 13:43 #109670
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

mame ine siete, kvalitativne a asi aj geograficky

denne mame priemerne 40 hovorov

takze servisov je tak do 15, cast telefonicky

ja nehovorim o vynimocnej situacii, ale beznom dni, ktorych je rocne 95%

toto je podla mna cesta v tychto casoch zostrenej konkurencie, ako byt konkurencieschopny, tj. mat vyssiu produktivitu ako bezprostredni konkurenti
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 24.09.2015 - 21:07 #109682
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

pocet servisov VELMI zavisi od kvality siete a moznosti dialkovej diagnostiky a opravy... ked sme mali menej nez stvrtinu terajsieho poctu zakaznikov a menej nez stvrtinovu siet, dve auta s technikmi behali nonstop... potom sme velmi tlacili na kvalitu, technici zo mna niekedy nemozu za ake veci ich buzerujem, ale vysledok je ten ze na servisy u klientov staci jeden technik na pol dna, a niekedy aj cely den nema ziaden servis.. a vyjazdy mimo pracovnej doby a cez vikendy na poruchy sietovyc uzlov sa zredukovali tak, ze niekedy za cely mesiac ani jeden vyjazd...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 24.09.2015 - 22:03 #109683
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1590

no asi mate vsetko super IT skolenych zakazniov, lebo u nas je nonstop servis sposobey zakaznikom.. samozrejme je to spoplatneny vyjazd ale ludia volaju aj tak... zavirene windowsi, vypnute sietovky, vytiahnute kable , preladit TV raster na vlastnej telke

to nedokaze ziadna technika sveta na dialku...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 25.09.2015 - 03:43 #109685
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

presne, zákazník si myslí, že keď platí za net nehorázne prachy (až 13€ napr) tak ze automaticky sa mu musíš starať o celú domácnosť Smile
Neraz treba ísť k zákazníkovi len kvôli tomu, že pri upratovaní niekto odpojil kábel z WAN portu svojho WiFi routra a zapojil potom samozrejme do LAN portu. Ale zákazník je technicky antitalent a nedokáže pochopiť, čo od neho chceš, keď sa mu snažíš do telefónu vysvetliť, ktorý kábel treba kde prepojiť. Už dávam na všetko u zákazníka štítky, ale aj tak nepomáha Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 25.09.2015 - 11:33 #109688
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

nech skusi zavolat do telecomu co mu povedia na to Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 25.09.2015 - 13:40 #109690
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

vacsina zakaznikov si uz na to zvykla a chape to, ze o ich domacnost sa starat nemozme.. a toboz nie zadarmo Smile
ale najdu sa este stale taki, ktori by chceli za tych par eru mesacne aj modre z neba.. minule mi jedna zakaznicka zahlasila, ze preco som jej wifi router nedal na chodbu, ze nema vo vsetkych izbach signal a ide jej pomaly net (je to stary dom so 60cm kamennymi murmi). Aby som jej to niekedy prisiel namontovat tam, ze ona za internet plati, tak chce, aby som jej prisiel rozvrtat dom a presunul router do inej izby. PC aj telku ma pripojenu kablom k wifi routru, PoE ma tiez v rovnakej izbe, takze by bolo treba vrtat dieru na 4 kable minimalne + ktovie ci tam ma vobec niekde poruke 2 zasuvky (PoE a router).. ale stale je na tom, ze ja ako poskytovatel pripojenia som povynny robit jej doma kabelaz po celom dome, ved si predsa za peipojenie plati Smile
Ale kaslem na to, ked bude nahodou volat, tak jej vyratam, co bude stat vyjazd, material a praca a nech sa rozhodne.. Ked nahodou aj odide inam, chybat mi nebude.. Vecne problemy s nou boli...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.09.2015 - 11:19 #109701
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

kiwi wrote: ›stale mame jedneho servisaka...


ok, pochopim ze je jeden servisak. ale musis mat urcite externych ludi, ktory robia pripojky, externych ludi, co stavaju resp. upgraduju siet a tiez podla mna externych ludi, co sa staraju o samotny stav siete - teda ak zdochne nejaky HW. pri takom mnozstve ludi musis mat v sieti kvantum vlastneho HW. nehovorim o pokazenych klientskych jednotkach, sietovkach, routeroch, zdrojoch a pod...

takze skus realne rozpisat aj externych dodavatelov / monterov a pod...
aby to bolo realne Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 27.09.2015 - 21:48 #109715
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

JOFO wrote: ›presne, zákazník si myslí, že keď platí za net nehorázne prachy (až 13€ napr) tak ze automaticky sa mu musíš starať o celú domácnosť Smile
Neraz treba ísť k zákazníkovi len kvôli tomu, že pri upratovaní niekto odpojil kábel z WAN portu svojho WiFi routra a zapojil potom samozrejme do LAN portu. Ale zákazník je technicky antitalent a nedokáže pochopiť, čo od neho chceš, keď sa mu snažíš do telefónu vysvetliť, ktorý kábel treba kde prepojiť. Už dávam na všetko u zákazníka štítky, ale aj tak nepomáha Smile


Povedz jej, ci aj od pumpara chce, aby jej opravoval auto. Ved za benzin mu tiez pravidelne plati Cool
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 28.09.2015 - 14:45 #109721
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

kiwi wrote: ›okrem obligatnej iptv sme tento rok spustili lokalny dvb-t, ktorym kompletizujeme nasu double-play na dedinach, kde teraz vieme nukat doplnkovych priblizne 15kanalov za 3.65eur
celkom draha hracka, ale je to prijemne mat celu kotlinu pokrytu budget produktom

Toto je zaujimave a vsetci to tu prehliadaju a popritom je to zaujimava cesta ako ponuknut wifi klientom k internetu aj telku. Ak mozes skus o tomto. Ako kodujes atd...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.10.2015 - 11:02 #109832
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

kiwi, ako hodnotis vplyv UPC na odliv zakaznikov? Su niecim zaujimavi?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 27.10.2015 - 19:38 #109844
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

kazdy konkurent chvilkami vyjde s naozaj agresivnymi kampanami, ale agresivita kampane je vzdy dvojsecnou zbranou

z dlhodobeho pohladu o uspesnosti alebo neuspesnosti firmy ak ju meriame ziskom, hovori najma schopnost udrzat marginalne (per user) naklady nizsie ako konkurencia

ak sa tam podari akejkolvek firme dostat (k najnizsim nakladom), kampane kde sa ponukaju neuveritelne ceny, viac zabolia prave konkurentov, ktori si nemozu dovolit ist dlhodobo do prevadzkovej straty

nemylme si velkost firiem s ich nezranitelnostou, tj. predstava ze firma s nadnarodnou majetkovou ucastou si moze dovolit na slovensku urcite straty, pretoze je to len zlomok jej trzieb, je naozaj kratkozraka.

oni sem neprisli konat dobro, ani zachranit zadubene slovensko lacnym netom, ale prisli sem normalne zarobit peniaze na zaklade ich investicii, ak sa im nebudu vracat, vyhodia najatych slovaciskov, ktori deru nohavice a saka v leasovanych audinach

takze z mojho pohladu, tieto kratkodobe kampane, su po ich skonceni nahradene vyssimi (povodnymi) cenami a neverim velmi ze "hopping clients" ktori idu po nizsej cene sa nevratia tam odkial prisli

ja hram dlhu hru, takze nejaka ta 2 rocna viazanost, pocas ktorej su klienti inde ma nerozhadze a nasa skusenost je, ze kvalita u konkurencie je nizsia, takze aj bez desattisicov v marketingu sa klienti vracaju

uspesnost firmy o ktorej hovoris je u nas podla mna nizsia nez je ich share v pokryti, takze asi tak
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 14 of 18 < 1...1112131415161718 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)