Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 18:47


Zakladanie WIFI siete Step by Step

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 12 of 18 < 1...9101112131415...18 >
Author Message
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 24.12.2007 - 12:12 #59890
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Takze, kedze sme to pre tento rok uz odpiskali, tak mozeme zosumarizovat nejake tie statisticke udaje.

Konecny stav: 2800+
Rocny prirastok: 1000+
Cisty mesacny priemer prirastku: 83
Konektivita: 1gbits (realne sa vyuziva v spicke 150mbits)
Backbone: 2gbits
Median mesacnej spotreby v GB: 3.5 3.0/0.5 (spotreba 1400-teho usera)
Pocet pokrytych panelakov: 110 (z asi 130 celkovo)
Najvyssia penetracia v jednom panelaku: 72% (do uvahy sa beru len panelaky s viac ako 50 bytmi)
Najvyssia penetracia na sidlisku ako celok: 54% (sidlisko Zapad1)
Pocet pokrytych dedin: 12
Celkova dlzka ethernetovych kablov: 106km
Celkova dlzka optiky: 9km
Pocet userov na 100mbits sieti: 1350
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 24.12.2007 - 12:31 #59892
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

kiwi wrote: ›Takze, kedze sme to pre tento rok uz odpiskali, tak mozeme zosumarizovat nejake tie statisticke udaje.

Konecny stav: 2800+
Rocny prirastok: 1000+
Cisty mesacny priemer prirastku: 83
Konektivita: 1gbits (realne sa vyuziva v spicke 150mbits)
Backbone: 2gbits
Median mesacnej spotreby v GB: 3.5 3.0/0.5 (spotreba 1400-teho usera)
Pocet pokrytych panelakov: 110 (z asi 130 celkovo)
Najvyssia penetracia v jednom panelaku: 72% (do uvahy sa beru len panelaky s viac ako 50 bytmi)
Najvyssia penetracia na sidlisku ako celok: 54% (sidlisko Zapad1)
Pocet pokrytych dedin: 12
Celkova dlzka ethernetovych kablov: 106km
Celkova dlzka optiky: 9km
Pocet userov na 100mbits sieti: 1350


Tak k tomuto len tolko ze GRATULUJEM
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 24.12.2007 - 13:21 #59894
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Tak u mna
Konecny stav 800
Rocny prirastok 580
Kontektivita 40 mbit
Pocet pokrytych dedin 50+
Pocet AP 100+
Optika ziadna Sad
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 24.12.2007 - 14:49 #59897
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

takisto gratulujem kiwimu k dosiahnutym cislam... Smile

ja len zacinam takze u mna asi len tolko:

Celkovy pocet: 150+
Rocny prirastok: 80
Pocet pokrytych obci: 7
Celkova konektivita: 10Mbit/s+
Pocet AP: 9+
Dlzka eth kablov: 2km+
Optika: ziadna
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 28.02.2010 - 13:15 #80776
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

no, tak opat raz rok presiel a nejake info

koncom januara sme dali 4000 userkov, z toho na 100mbits 2900ks

medzirocnyrast priblizne 19%

telka dostupna pre priblizne 2200ks, do konca roka by sa to mohlo rozsirit pre 2800
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 28.02.2010 - 20:02 #80789
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

tak to gratulujem... Smile
pripojim aj ja nejake stats...
Rast od minuleho roka nieco malo nad 13% ale pri velkosti mojej siete je to len zlomok Smile
konektivita narastla o 150%
telku zatial neplanujem a pri velkosti a topologii siete by to ani nebolo rentabilne Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 28.02.2010 - 20:17 #80790
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Gratulujem. Az je neuveritelne ako si sa vypracoval oproti prvym tvojim prispevkom.

PS: Co je stm rf_draco?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 28.02.2010 - 20:22 #80791
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

predpokladam ze to bolo smerovane kiwimu Very Happy ja som sa az nejak extra nevypracoval Very Happy
ale inac so vsetkym suhlasim Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 06.10.2010 - 06:26 #85359
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
theone wrote: ›mam par otazok ak sa mylim tak ma opravte ak nie prispejte nieco Smile chcem zacat pracovat ako provider, poskytovanie netu v pasme 2,4 GHz,5 GHz a nejaka optika
co vsetko k tomu potrebujem ake povolenia resp,staci zivnost ? co je vyhodnejsie s.r.o ? kapital by bol na zaciatok nejaky ,jedna sa nazaciatok o 200 uzivatelov
2,4GHz pasmo max . 20db
5GHz pasmo max 30db
treba mat splnenu oznamovaciu povinnost
a treba ohlasovat aj v pasme 5GHz ?
Optika sa moze tahat po stlpoch verejneho osvetlenia ? zakazuje to nejaky zakon ?
potrebujem este nejake povolenia nato aby som mohol poskytovat net druhym ?
ako najlepsie riesite obmedzovanie stahovania alebo obmedzujete uzivatelov nejak ?(fup a pod )
co je lepsie vsetko riesit z jedneho bodu alebo z viacerych ?
mikrotik alebo nejaky linux server ?
neviem ci som to napisal do dobrej sekcie


Dik za postrehy


Tak neviem... ak nemas skusenosti so sietarinou, mas 2 moznosti : alebo sa na to vyser, pri dnesnej konkurencii zacat experimentovat na zakaznikoch je o nicom, ako ich ziskas tak o nich aj prides. Druha moznost je zaplatit si nejake skolenia, zacat studovat sietarinu a to co tu pises rozne povolenia a podobne veci budu az na poslednom mieste! Ak si v meste, na 2,4G zabudni. Este ti posepkam aj to ze na 200 ludoch ak kupis garanta a budes dotovat cenu zariadeni, paradne prerobis a je dost mozne ze po roku s tym seknes a ostanes s holou ritou Wink
a to nehovorim o optike, tu zacali robit niektori ISP az ked sa dostali do vyssieho levelu, t.zn. minimalne 1500 STABILNYCH KLIENTOV a predpoklad narastu aspon na trojnasobok. Inac by za tebou musela stat minimalne Penta alebo J&T. To som uvadzal len moj priklad, odkedy som zacal laborovat s optikou tak som bez penazi sustavne. Nie su to lacne zalezitosti a urobia ti poriadny prievan v rozpocte.
Takze by som to asi zhrnul tak ze si to paradne rozmysli do coho natrieskas prachy. Situacia zdaleka nie je taka priazniva pre zacinajuceho ISP ako pred par rokmi. My sami sme zlikvidovali 2 siete na okoli a chystame sa kupit tretiu. Ako zacinajuci ISP totiz nemas co ponuknut zakaznikovi! Nemas sancu konkurovat rozbehnutym kolegom, ktori si mozu dovolit dotovat zariadenia u zakaznika a nehovorim o rychlostiach a cenach konektu. Ak chces zdielat nejaky t-com tak na to rovno zabudni.
Vidis este aj taki silni poskytovatelia ako 421 si popri podnikani musia zarabat na roznych brigadach v bageteriach Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 06.10.2010 - 12:39 #85364
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
máme pomaly koniec roku 2010 požiadavky na kvalitu služieb sú trocha iné ako pred 10 rokmi keď boli ludia radi že majú vôbec nejaký internet , dnes musíš kvalitu držať dosť vysoko dať im minimálne 2 mbit aby ta neposlali do niekam... Dnes začínať v malo sa absolútne neoplatí ak nemáš zopár 100 000 € aby si vybudoval optickú sieť niekde kde ešte nič také nieje tým rozumej tam kde ľudia dávaju dobrú noc lýškam a chodia tam spať so sliepkami a nepodporíš to masívnou reklamnou kampanou všade možne a hlavne v telke aký máš super úžasný 300G internet , tak je to zbytočná strata peňazí a času.
200 klientov je absolutne blbé číslo to už pýta aby sa tomu niekto naplno venoval celý deň, aby okolo tej siete behal , ale po tom čo sa zaplatí konekt , prenájmy , materiál či už na sieť alebo kancelárke potreby a xy ďalších položiek zistíš že máš na účte v tom lepšom prípade nulu a to si celý čas strávil behaním okolo siete takže popri práci neexistuj a nemáš na svoje potreby ani cent.
Ak máš odložené nejaké peniaze chceš ísť podnikať nájdi si inú oblasť ako ISP , lebo iba zbytočne prídeš o peniaze , kopec času a hlavne nervova stresu ....
Len tak pre zaujímavosť odkiaľ si , respektíve v akej lokalite by si chcel rozbehnúť sieť ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 06.10.2010 - 13:04 #85369
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
da sa aj dnes zacinat nech zacne nieje to problem veci su dvojnasobne ale aj troj lacnejsie, po pol roku si spravy na danu lokalitu zalusk niekto vacsi a budu tam existovat dvaja. alebo jeden silnejsi.
dnes mat tie penniaze co som mal ked som zacinal zo sietou urobim si stavebnu firmu ci krcmu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 06.10.2010 - 18:31 #85381
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

to cobain no ja mam aj internetovu firmu sice malu ale mam aj stavebnu firmu a poviem ti pravdu net ide stale mas pravidelny prinos co sa o stavebnej firme povedat neda v zime to je sotva na prezitie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 06.10.2010 - 20:51 #85384
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

co tak konecne napisat kde to chces riesit... mozno sa najde niekto tu, kto ti pomoze...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 06.10.2010 - 21:18 #85387
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

theone odkial si?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 06.10.2010 - 22:58 #85390
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

rataj s tym ze prve cca 2 roky z toho nebudes mat nic... bude si to musiet na seba zarobit a az potom ked to pojde dobre tak mozno sa dostanes z cervenych cisel.. hoci pri optike by som ratal mozno aj dlhsiu dobu nez si siet na seba zarobi... a o case, ktory tomu budes musiet venovat ani nevravim... fakt si to dobre rozmysli... a to nepiseme kvoli nejakemu strachu z konkurencie ale skor je to mienene ako dobra rada ako si nevyrobit zbytocne problemy Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 12 of 18 < 1...9101112131415...18 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)