Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 13:13


Zakladanie WIFI siete Step by Step

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 10 of 18 < 1...78910111213...18 >
Author Message
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 13.04.2003 - 02:13 #1325
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

platis za pasmo a prispevok na prevadzku siete Smile, samozrejme ak si AP sam vybudujes, tak sa ti na prispevok zasa niekto sklada, alias MLM Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 13.04.2003 - 18:22 #1332
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Zaujimalo by ma ako sa da zistit MAC adresa na sietovke, ktoru ma zakaznik v kompe, bez toho aby som to musel rozoberat. Smile Vacsina z nich ma 98.

dik
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 13.04.2003 - 19:02 #1333
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
skus winipcfg (>start>run>winipcfg a tam si nastav to sietove rozhranie ktore chces)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 13.04.2003 - 20:12 #1335
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

no skusil som to na win2k, ale nefunguje to, no mozno na 98 to pojde
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 13.04.2003 - 20:18 #1336
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
na w2k na ozbrazovanie udajov o sieti sluzi ipconfig, ale neviem ci ta plne uspokoji. Povodne si sa vsak pytal na w98 a na tych ti to co som ti povedal fungovat urcite bude (w98 mam a pred postnutim som si to este overil, novsie win sa mi vsak neziada a tak neviem co sa v takych w2k nachadza, ale verzia ipconfigu ktoru mam mi MACadresu sietovky neposkytla.
Dalsim riesenim na zistenie MACadresy sietovky je diganosticky program k danej sietovke, ten okrem inych zaujimavych veci ukazuje aj MACadresu. Ak potrebujes take nieco, posli mi (na mail - si@pieskovisko.sk - nebavi ma to tu odkedy to neposiela cele prispevky do mailu sa sem vzdy preklikavat) aku mas sietovku a ja ti (mozno, ak mas nieco normalne co mam v archive) poslem prislusny exac). Problem moze byt, ze dane programceky su DOSove (pod w9x chodia v pohode, pod inymi neviem), prinajhorsom budes musiet bootnut DOS z diskety/CD...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 13.04.2003 - 20:33 #1337
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

to s tym win2k bol len pokus Smile Inak tu w98 pouzivas normalne, alebo len na testovanie? ved to nefunguje polhodinu bez restartu Sad

K tym MACom. Nejde mi o nejaky programcek ku konkretnej sietovke, pretoze ja montujem zakaznikom sis900 z agemu a ked ju namontujem tak si predtym pozriem tu MAC. Ide mi o to, ze ked ma zakaznik nejaku kartu, aby som ten komp nemusel rozoberat aby som zistil MAC. No teraz ma napadlo, ze vacsina z nich ma asi sis900 alebo nejaky realtek. Takze ak chces, tak mi prosim ta posli tie programceky k tymto pripadne nejakym standardne rozsirenym sietovkam. Dik
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 13.04.2003 - 20:57 #1338
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
tie w98 pouzivam normalne, aj toto spoza nich pisem, nabootovane su od obeda, ked som sa vratil domof z koni (cca 13:00), obcas sice robia psie kusy, ale je to znesitelne a ono to je aj tym, ze to je instalacia stara cca 3 roky a reinstall by im neuskodil... inac ak by som komp na noc nevypinal, v pohode vydrzia bezat v kuse aj viacero dni (pred rokom som tak nechaval bezat komp, ale kvoli uctom za elektrinu som sa takehoto luxusu vzdal Smile) (ono to plati vo vseobecnosti tak, ze je jedno co pouzivas ak si to vies dobre nakonfigurovat, tak ti to funguje (zvycajne) tak ako chces a ked nevies, tak to neak (obcas) funguje)
Davat si novsie win nemienim - akurat co to zozerie viac HW prostriedkov a okrem toho vsetky novsie win uz maju problemy s prihlasovanim sa do windowsovej domeny - vyzaduju totiz pravo na zapis do databazy uzivatelov predtym nez sa vobec prihlasi uzivatel a takuto bezpecnostnu dieru si na server nespravim... (v micro$ofte to nazyvaju zvysovanim bezpecnosti - ze aby mal aj pocitac zaznam v databaze, podla mna je to len dalsia cesta ako naburat server a zvast ktorym mozu utlachat management neakej firmy aby si nieco kupili Smile)


programceky si mozes pohladat napriklad tuna:
http://ftp.localnet.sk/install/drivers/Net/
http://ftp.localnet.sk/install/drivers/SIET_KAR/

napriklad pre rtl8139 mozes pouzit:
http://ftp.localnet.sk/install/drivers/ ... ET8139.EXE

pristupnost tychto zdrojov prosim ale nezneuzivat, lebo ich budem musiet potom zakazat (je to na serveri za radiom a jeho pretazovanie potom citia aj ludia u mna na sieti - svojho casu som mal podobne dostupne aj neake mp3ky a pod. a casom sa k tomu dostalo neak dost ludi a generovali mi slusnu zataz, tak som bol nuteny tieto sluzby na cas odstavit...)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Laci
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 14.04.2003 - 07:40 #1342
Basic


Joined: Mar 18, 2003
Posts: 117
Location: Šamorín, BA
Na zistenie MAC adresi staci zadat v prikazovom riadku: ipconfig /all
MAC adresu vypise ako fyzicka adresa. Funguje to aj vo W98 aj W2000.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 22.04.2003 - 22:19 #1480
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

V spisskej sme dnes pripojili prvych userov (konecne). Verim ze rychlo budu nasledovat dalsi Smile Aj ked este nie vsetko funguje tak ako ma, ale dufam ze sa to podari. Doteraz najvacsi problem predstavovala diskoteka v nastaveniah dvorneho spolupracovnika Orange, HMZ alebo Bluenet, ktoremu trvalo 4 dni kym nasli bordel v smerovanie Sad, ale nakoniec sa im to podarilo. Haleluja.

kiwi

MGX, pisal som ti mail, prosim ozvi sa.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rf_draco
Post subject: Ahoj Kiwi  PostPosted: 23.04.2003 - 19:12 #1493
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

Nazdar kiwi,

mohol by si sa mi prosim ozvat, pisal som ti mail a bud ti nedosiel, alebo si este neodpovedal... Potesilo by ma to , na 80 % budem robit na Fercakoch AP,t ak budem potrebovat asi trochu pomoct...

Zatial sa vsetci majte !

Robo aka Draco
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 23.04.2003 - 22:29 #1495
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Fakticky mi ten tvoj mail nedosiel, takze skus ho niekde najst a posli mi ho este raz. kiwi1111@post.sk
Som rad ze sa ti zacalo darit,

kiwi
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zoom
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 03.06.2003 - 13:07 #2183
Basic


Joined: Jún 03, 2003
Posts: 9
Location: Smolenice
Heya chlapici. Sledujem vasu diskusiu odzaciatku a som rad, ze sa vam to podarilo dotiahnut do ako-tak zdarneho konca. Drzim vam palce. Kiez by vas takych bolo viac...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 03.06.2003 - 14:08 #2191
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

si zo snv?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Igor
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 11.02.2004 - 21:27 #5912
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 36
Location: Poprad
Nazdar KIWI, mal by som na teba taku otazocku (ono ich asi bude casom viac):
ak viem spravne, najziadanejsi program v SKfree.RUP je garantovanych 5 kbit za nejaku cenu (ta je teraz nepodstatna), mozes mi prosim ta povedat aka je priemerna realne dosahovana rychlost pripojenia na 1 zakaznika? Nemyslim v extremnych casoch ako je polnoc, alebo naopak spicka (to sa asi bude blizit k tym 5 kbit), ale tak bezne v priebehu dna. Dik.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lukas.stana
14 Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 18.04.2004 - 06:55 #7703
Basic


Joined: Apr 18, 2004
Posts: 1

Igor wrote: ›Nazdar KIWI, mal by som na teba taku otazocku (ono ich asi bude casom viac):
ak viem spravne, najziadanejsi program v SKfree.RUP je garantovanych 5 kbit za nejaku cenu (ta je teraz nepodstatna), mozes mi prosim ta povedat aka je priemerna realne dosahovana rychlost pripojenia na 1 zakaznika? Nemyslim v extremnych casoch ako je polnoc, alebo naopak spicka (to sa asi bude blizit k tym 5 kbit), ale tak bezne v priebehu dna. Dik.

no dufam ze sa nenahnevas ak ti odpoviem za kiwiho. pripojeny som uz od juna 2003 a teraz to ide asi najstabilnejsie, najmä preto ze cely konekt je 1,5Mbps a ten nam zabezpecuje nove zariadenie. V spicke sa rychlost pohybuje okolo 6-15 kilobajtov za sekundu, podla toho kolko ludi je na sieti, tieto hodnoty som vacsinou nameral pri ftp prenose z ftp.tuke.sk. Cize uz aj v spicke mozes stahovat vacsie mnozstvo udajov. Rano to ide aj 130 kilobajtov (heh ako na dialnici) a to je uz nieco krasne.... Smile
dufam ze ti tato odpoved stacila Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 10 of 18 < 1...78910111213...18 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)