Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 02:31


Zakladanie WIFI siete Step by Step

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 9 of 18 < 1...6789101112...18 >
Author Message
adrian.gajan
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 12.03.2003 - 16:20 #732
Basic


Joined: Mar 12, 2003
Posts: 4

nazdar kiwi, mozno by nebolo od veci spojit SN a PP[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 12.03.2003 - 22:18 #735
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

nebolo, ale poprad zo spisskej nevidno a okrem toho za takmer rovnakych podmienok ta pripoji asi aj mgx. Skus ho oslovit z nejakym navrhom.



cau[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 16.03.2003 - 15:40 #792
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Cau Mgx, daj vediet kedy budes around. Bojujem s bytovym druzstvom o blbosti, (povolenia a ine hluposti), ale zanedlho budem s tym hotovy, takze otazka znie, kedy by sme sa na to mohli vrhnut? Takisto ma zaujima ako to vyzera s tymi Zcomax a vsesmerovkami + stoziarom.



Orange mi dal ponuku, ze ich dodavatelska firma mi za 3000,- mesacne zabezpeci vyziarenie 256kb/s pasma na jednu antenu, ale sa mi to zda trochu vela, takze planujem prebratie pasma od Orange v ethernetovom kabli a budem si musiet vybudovat vlastnu kabelaz na strechu tej budovy a takisto vlastny stojan na ktorom budem mat asi viacero anten, aby som to mohol distribuovat na tie tri - styri hlavne miesta odberu. Problem je (mozno ze to ani nie je problem) ze ta budova je jedina kde ma globtel vyvedenu optiku a tym padom na streche je uz pekny les anten, takze predpokladam, ze dojde asi aj k nejakym koliziam. Ak existuje nejaky sposob ako s tym vykyvat, poprosim o radu. Myslim ze s takymito problemami zapasi asi najskor SI, takze ak mas nejaku radum tak mi daj vediet.



Kiwi[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 16.03.2003 - 17:08 #793
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Moja rada znie:

1. prezries pasmo, pozries ake kanaly su ako obsadene a pripadne zmerias rozostup signal-sum na jednotlivych kanaloch a podla toho si vyberies na ktorom budes chodit (ak to budes robit iba na zaklade obsadenosti jednotlivych kanalov, tak nezabudni ta to, ze ked pouzijes napriklad kanal 4, tak zarusis ciastocne aj kanaly 3 a 5 (a trochu aj 2 a 6 ale to uz nie je az tak citelne) - t.j. ak mas moznost, treba mat odstup od inych spojov aspon 2 kanale z oboch stran) - toto budes musiet aj tak robit obcas na vsetkych spojoch, lebo ludi s radiami pribuda a skor ci neskor sa ti stane ze sa niekto strafi zrovna do tvojej anteny zrovna s tvojim kanalom a pojde ti to na pazu (na pazu to pojde aj jemu, ale zvycajne ustupi ten mudrejsi - lebo potrebuje mat dobry spoj a nemoze cakat kym si to ten druhy rozmysli )

2. z daneho bodu tahaj spoje IBA smerovymi antenami, cim presnejsie (smerovejsie) a silnejsie, tym lepsie. Mozno ti do toho bude palit aj ine ako tvoje radio, ale bude toho urcite menej ako kebyze tam mas sektorku alebo vsesmerovku

3. ak je strecha velka, mozes sa odstahovat niekam do kuta kde nebudes kolidovat s inymi antenami

4. mozes uvazovat nad prenosom dat niekam pobliz inym sposobom ako radiom (optika (ci uz ronja alebo opticky kabel zaveseny medzi budovami), ethernet (tiez zaveseny medzi budovami, ma ale dost znacny dlzkovy limit), dymove signaly, postove holuby a pod ), pripadne pouzit radia pracujuce na inych frekvenciach (hyperlan - 5.3 GHz alebo neake licencovane pasmo)

upravoval: si, 16.03.2003 - 18:12[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 16.03.2003 - 19:00 #795
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

2kiwwi:



caff, skusal som ti volat ale nic. inak karty mam, dajake vsesmerovky tiez.

Viac mailom alebo phone[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cucpo
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 17.03.2003 - 08:33 #801
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

tam si sa asi preklepol v pocte nul [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 17.03.2003 - 20:25 #824
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

kde?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 17.03.2003 - 23:26 #827
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

ked mam nejaky mw spoj a niekto do neho zacne nieco vysielat, pomoze to, ak tam dam silnejsie anteny, alebo je to uplne inak?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 17.03.2003 - 23:56 #828
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
predstav si, mas takyto spoj:



1< :::: >2



a niekto ti zacne prazit do anteny na strane 1:



1< :::: >2

^

X



co sa stane ak budes davat silnejsie anteny ?

vymenis antenu na strane 1: - budes mat silnejsi signal z 2 ale aj silnejsi sum od X (pouzitelne to je iba ked je medzi signalom a sumom rozumny rozostup, ak mas zasumeny bod tak, ze ti to (takmer) nejde a nova antena ma iba vyssi zisk (ale rovnake smerove vlastnosti), tak s tym nedosiahnes vela)

vymenis antenu na strane 2: - budes vyzarovat vyssi vykon na antenu 1, zvacsis rozostup medzi signalom a sumom. Tymto dosiahnes viac (ak mas ale dost silnych anten, vymen obe a mas pokoj )[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 29.03.2003 - 21:40 #1009
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

konektorovanie konektorov.

Pekne krasne som konektoroval konektory ako bol mgx pekne napisal a nafotil a co sa nestalo, mgx pise ze ten medeny drot vnutri opilujem a nahriatu female koncovku nastrcim a zaskrutkujem. Problem je, ze ten drot ktory mam ja (kupil som ho v ASM ale s tym, ze dielektrikum nie je plne ale "prazdne" (vraj je to este lepsie) ) je tensi nez female koncovka, chcem sa teda konecne opytat ci to mam trochu pricinovat, alebo radsej nie (ten cin aby nerobil problem).

a druha vec, bavil som sa s debianom aj sa celkom darilo, len wifimon mi hlasi, ze mam asociovane 2 kompy. Jeden je ten ktory tam chcem mat asociovany, ale ten druhy ma nejaky slaby signal a hlavne MAC adresu, ktoru nepoznam? Zda sa mi to ako blbost, pretoze router aj ten asociovany komp mam v miestnosti ktora je normalne zatvorena a nepredpokladam, ze by tam moholi len tak lahko prichadzat mw odniekial zvonku. V routri mam dve wifi (jedna master, druha managed, ale ta MAC je odlisna, takze si nemyslim ze by sa to asociovala ta managed.) Smile

kiwi

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 29.03.2003 - 22:59 #1013
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ja pouzivam kable Belden H1000, takze popis bol k tomu. IMHO kvalitny spoj nemusi vzniknut len cinovanim, dolezite je skor dodrzat symetrickost opletu.

Co sa tyka signalu z druhej karty, ide pravdepodobne naozaj o "presluch" z druheho radia. Na jeho potlacenie sluzi command napriklad pre kartu v master rezime

/usr/local/sbin/iwpriv wlan0 addmac
/usr/local/sbin/iwpriv wlan0 addmac 00:00:2F:04:B8:AA
/usr/local/sbin/iwpriv wlan0 maccmd 2

viac ti da man iwpriv.
a ten druhy command macccmd 2 nastavi spravanie mac listu

Zial, presluchov sa asi nezbavis, ale tento prikaz ich spolahlivo odfiltruje. Sam rovnaku konfiguraciu pouzivam...

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cerno
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 30.03.2003 - 19:44 #1016
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 1

ako citam ...tak citam nedozvedam sa to tu podstatne.
Kedze je to na fore skfree predpokladam ze to bude ozaj free [v zmysle fylozofie skfree... platim iba za pasmo ...].

Chyba mi tu :
-Kde budu AP ?
-podmienky pripojenia [ak nieake su]
-rychlost a cena

Z toho co som tu precital mi nieje jasne ci ide o projekt nove klasickeho ISP ..alebo casti SKFREE. Som zo SNV a rad by som sa pripojil.[addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: Spisska Nova Ves  PostPosted: 30.03.2003 - 20:19 #1018
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

AP - 13 posch. panelak Za kastielom Zapad 2, Mier-niektory z 13 posch., potencialne AB, ale to sa este riesi a tak skoro to asi nebude
Casom sidl. vychod a fercaky ak bude zaujem.

podmienky: 1. vyhlad na AP (verim ze o tri mesiace bude vyhlad
zovsadial)
2. pc
3. wifi kartu a antenu alebo zohnat zo 10 ludi a suhlas nadpolovicnej vacsiny obyvatelov panelaku
4. ak si chces zriadit vlastne AP tak sa musi volat SKFREE.RUP.****

cena: 64kb za 4000,- bez dph; ak mas zaujem o nizsiu rychlost tak si to podel. Ak sa dokazes postarat o router atd, da sa nieco s tou cenou este urobit, ale to bude musiet byt celkovy odber siete (RUP) nad 1mbit

Doteraz bol najvacsi zaujem o pripojenie za 300 mes, ale boli aj chalani co chceli platit 800,-. Je to na tebe. Ak sa chces o tom bavit osobne tak sa dohodni na kiwi1111@post.sk.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 30.03.2003 - 23:55 #1022
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Ahoj Milan, good job.

Poslal by si mi to etc co sme sa bavili ze ho trosku poopravujes?

dik
kiwi
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 04.04.2003 - 20:24 #1133
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Cau Mgx, ako to vyzera so zverejnenim tych veci co som ti poslal? Myslim ze aspon niektore by mohli ludi naviest na to, ako sa vyhnut zakladnym chyba, ktore som urobil napriklad aj ja, kym som sa dopracoval k ako tak schodnym rieseniam.

Inak dnes mi prisiel papier z telekomunikacneho urad a bol to zdrap papiera, rukou odtrhnuta 1/3 A4, na ktorej boli 4 riadky (polovica dokonca strojom -zbytok rukou) textu a 2000 kolok s peciatkou. Ale aj tak som rad, ze som splnil vsetky podmienky,ktore mi stanovilo BD. Takze asi behom buduceho tyzdna posietujem aspon ten prvy panelak.

Dal som si vyrobit "zlodejom a saboterom" odolnu skrinu zo zelezneho plechu, vyslo ma to na 1500 bez Dph, co si myslim ze je super cena. Smile

Konecne zacinam riesit veci, na ktore mam vplyv. Smile

kiwi
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 9 of 18 < 1...6789101112...18 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)