Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 14:51


Projekt NODDER

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 5 12345 >
Author Message
admin
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 26.01.2003 - 01:24 #63
Site Admin


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 272

Projekt umožní zobrazovať mapu Slovenska a mal by umožniť editovanie geografických a technických údajov nad mapovou vrstvou ako napríklad:



- možnosť pridávať a editovať uzly NODES a body POINTY

- informácie o sieťových zariadeniach, ich typ a aktuálny stav

- ďalšie funkcie ... brainstorming



Fázy projektu:

1. Výber a získanie mapových podkladov

2. Návrh webového engine a API pre prácu s mapou a informáciami

3. Naprogramovanie software

4. Publikovanie na http://www.skfree.net



Aktuálny stav projektu:



Prebiehajú rokovania s dodávateľmi máp. Aktuálne ponuky sú na mapy v mierke 1:500000 za cenu okolo 20-30K. Ak poznáte niekoho kto poskytuje podobné služby, ozvite sa!



Hľadáme:



Spolupracovníkov pre vývoj modulu NODDER pre webový engine SKFREE v jazyku PHP4/ZEND - objektový návrh/

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 01.02.2003 - 21:57 #105
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

zaujimavy soft najdete aj na



ATDI[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hugis
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 04.02.2003 - 17:00 #152
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 6

dnes som to tu objavil a paci sa mi ako to tu frci...


ale k veci, studoval som geograficke informacne systemy a aj ked uz v tej oblasti nic nerobim, tak daco si hadam pametam. este zo svojich studentskych cias som zdedil dake mapove podklady, ale nie je to z oficialneho zdroja . su to dake 50k. vsetko vektor, vrstevnice, cesty, rieky, mesta a podobne.


dalsia vec je, ze moja diplomova praca robila nieco podobne ako toto tiez v php, len sa to napajalo na daku divnu databazu (robili sme na to dvaja a ten druhy sa staral o databazu). takze mam vyriesene algoritmy ako prepocitat pixel na mape na geograficke suradnice, ked mam tri zname body a opacne, vsetko v php. jediny problem je, ze objektove programovanie je pre mna spanielska dedina, aj ked sa to snazim naucit... takze by som sa rad pripojil k tomuto projektu...





ps: preferujem linux [addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 04.02.2003 - 17:08 #153
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

napis mi please private email ako je to s tou legalnostou



Jednal som uz s gentlemanmi z harmanca, mapy slovakia a spol., zatial by sme sa mali rozhodnut medzi 2 moznostami:



mapa z harmanca 1/500000 - raster, ja by som bol rad keby k tomu bol aj DEM modul.

druha moznost je nejaka mapa manikov z kysuc, ale je vo vektorovom tvare (kuk na www.mapyoscar.sk ), mapy miest su podrobnejsie. je to urcite bez dem modulu, zakladne rozlisenie je 1/500000, mesta su podrobnejsie.



co sa tyka fin. narocnosti, zohnal som na to sponzora, ktory tu sumu zaplati, treba si len asi vybrat, ja som zatial za ten vektorovy model.



gisy som mal rok, takze nic moc

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hugis
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 04.02.2003 - 17:40 #154
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 6

mgx: neviem tvoj mail


ale poviem co mozem povedat, mam vrstevnice a ked z toho spravim dem tak to napozna ani clovek, ktory to klikal, takze keby sa zobrali tie oficialne zakupene vektory a natiahli sa na moje dem tak pohoda...


ja som to specialne studoval 5 rokov a konecne sa ukazuje projekt, kde by som to mohol aj vyuzit

[addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 04.02.2003 - 17:57 #155
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ok, moj email je mgx@frcatel.fri.utc.sk



este som nic nekupil, lebo cakam ze sa konecne niekto zblazni a da nam to zadarmo, ale pomaly sa s tym zacinam lucit, lebo prachy som radsej mienil vyuzit na zakupenie testovacej sady wireless ktora by sa mohla poziciavat.



ten vektor model je na www.mapyoscar.sk v mierke cca 1/500000 normalne uzemie, mrkni ci je to vhodne.



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hugis
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 04.02.2003 - 17:58 #156
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 6

mgx: jediny problem s tymi vektormi od oscara je, ze je to v coreli. sice sme uz na skole prisli na to, ze corel je zakladny nastroj gisaka, ale hodi sa len na finisovanie aby mapa pekne vyzerala na papiery. jednoducho ako nam to vtlkali v skole pokial nie je mapa umiestnena v suradnicovej sustave tak to nie je mapa ale pekny obrazok. ja mam data na ktorych su priamo geograficke suradnice, ktore by sa mohli napr. prepocitavat pre gps a pod.


ps: poprad mam v coreli lepsie ako to ma oscara, ale znovu to ma hacik [addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
hugis
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 04.02.2003 - 18:17 #159
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 6

cele to este premyslim, hadam sa k tomu vyjadri aj druhy gisak co tu je zaregistrovany a zaryto mlci. ale az zajtra, nacase vypadnut z prace [addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
dasno
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 05.02.2003 - 11:39 #187
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 16
Location: TT ( BA,BB)
Zdravim, som hugis-ov spoluziak, ktoreho tu hugis verejne vyzval o vyjadrenie



S jeho nazorom na pouzitie zdrojov z mapyoskar.sk suhlasim. Teda neodporucam pouzit vektor 1:500000, robeny v Coreli!



Navrhujem pouzit zadara hugis-ov vektorovy zdroj. Ak sa nebude tad rovno pouzit nejaky vektorovy web-engine zobrazujuci dane udaje, tak sa z hugis-ovych vektorov vygeneruje raster(bitmapa) v 3och roznych mierkach (Ako spravne poznamenal hugis, skoro nik uz nedokaze, ktory vektorovy zdroj sa pouzil). V zmysle od mapy velkej mierky az po mapu malej mierky, kde sa budu jednotlive wireless nody zakreslovat. Pre zaciatok uplne postaci ako 3tiu = najdetalnejsiu uroven (zobrazujucu aj avizovane ulice v mestach) vygenerovat len oblasti, kde uz su noddy vybudovane.



Potom sa uvidi, ci nas neikto doglbe, or not. A prachy od sponzora posli hugis-ovi

[addsig]
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
dasno
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 05.02.2003 - 11:43 #188
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 16
Location: TT ( BA,BB)
Co sa tyka legalnosti, kup najlacnejsi vektorovy zdroj. "Z ktoreho" sa vygeneruje ta bitmapa. [addsig]
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
dasno
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 05.02.2003 - 12:03 #189
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 16
Location: TT ( BA,BB)
A vobec na zakreslenie noddov do mapy uverejnenej na tomto webe sa moze podobne ako na blava.net pouzit mapa zo servera mapy.zoznam.sk! Oslovil si aj tych? Ze kolko by to stalo? Pripadne ci to nedaju ako bartel za napr. textovu reklamu: "Powered by mapy.zoznam.sk"?



Ak som to spravne pochopil vektorova mapa & nasledny DEM, ako to navrhuje hugis, ma zmysel vtedy, ak si bude doticny novy zaujmca xciet overit priamu viditelnost k jemu doteraz najblizsiemu uz existujucemu nodu.



Na jednoduche zakreslenie pribliznej lokacie najbliziseho nodu staci nejaky shitny bitmap. Tak ci tak ak sa bude xciet novy user siete pripojit, bude musiet fyzicky a prakticky odskusat priamu viditelnost, spolahlivost pripojenia (packet_loss a pod) ...[addsig]
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 06.02.2003 - 09:40 #213
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

blava.net pouziva podla mna ukradnute mapy. na mapy vlastni licenciu jedna firma, ktora o tom nevie, ze ju blava.net nezakonne pouziva, takze tieto mapy su nelegalne a ukradnute. Staci malo, a chalani maju na krku firmu, ak nie sud a mapu mozu zabalit. My touto nelegalnou cestou nechceme ist, navyse ten ich nodder sa mi nepaci nielen po vizualnej, ale ani po funkcionalnej stranke.



SKFREE je free, ale to neznamena, ze zdroje a postupy ktore pouzivame budu nelegalne a nezakonne![addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
dasno
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 06.02.2003 - 12:01 #216
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 16
Location: TT ( BA,BB)
Suhlasim. Ani mne sa pouzity engine na blava.net nepaci ani po vizualnej ani po funkcnej stranke. A tak isto si myslim, ze to chlani nemaju legalne.

Chcel som len poukazat na to, ze ak nam staci ako vyledok jednoducha "plocha" bitmapa, tak by v tomto projekte podklady z mapy.zoznam.sk stacili. Zaujimalo by ma kolko by si za to dana firma, vlastniaca na je prava, zapytala...

[addsig]
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 06.02.2003 - 14:10 #218
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

pani ing. pytala 65000 SK bez dph



len som sa pousmial a odkazal, ze za taku sumu si mapu naklikam sam.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
freme
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 09.02.2003 - 20:51 #271
Basic


Joined: Feb 09, 2003
Posts: 2

Pozri si ]Wireless Community Project Node Database

Neviem ci to ma vyznam vyvyjat novy soft



Spyros Frementitis

Delta Online s.r.o.

DELTA OnLine

upravoval: freme, 09.02.2003 - 20:53[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 5 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)