Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 23:36


optika po stlpoch

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
neos
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 17.05.2021 - 19:03 #113990
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Model je taky, ze so zvysenim ceny musis ratat. No a? Vsetko ide hore. A konkurovat telekomu sa vzdy da, pokial ide o internet. Uz len to, ze bude optika od nie-Telekomu, je konkurencna vyhoda.
Nizsie cenove hladiny mozeme ponukat cez wireless a kto chce optiku, nech si priplati.
Ad navratnost: antik dava VSD optiku za nezmenene ceny, teda 19,90 aj s TV vratane markizy. Ak za licencie realne platia, tak im neostane ani 5€. Myslim si, ze ale realne platia ... a idu na bomby.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 21.05.2021 - 09:57 #113992
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

neos wrote: ›Model je taky, ze so zvysenim ceny musis ratat. No a? Vsetko ide hore. A konkurovat telekomu sa vzdy da, pokial ide o internet. Uz len to, ze bude optika od nie-Telekomu, je konkurencna vyhoda.
Nizsie cenove hladiny mozeme ponukat cez wireless a kto chce optiku, nech si priplati.
Ad navratnost: antik dava VSD optiku za nezmenene ceny, teda 19,90 aj s TV vratane markizy. Ak za licencie realne platia, tak im neostane ani 5€. Myslim si, ze ale realne platia ... a idu na bomby.


Telekom sa najme bojí mam od nich net 8 rokov a nikdy sa nestalo ze by mi volali sami od seba a dokonca aj v takom predstihu a bez vyjednávania sami chcú ponechať akciovú cenu 12€ asi sa boja tej optiky 😀 ale aspoň minimálne jedného zákazníka naďalej majú keďže mňa zaujíma hlavne stabilita ta rýchlosť normálnemu človeku stačí a zatiaľ to cele roky ide super.. ..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 21.05.2021 - 10:13 #113993
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

jano55 wrote: ›
neos wrote: ›Model je taky, ze so zvysenim ceny musis ratat. No a? Vsetko ide hore. A konkurovat telekomu sa vzdy da, pokial ide o internet. Uz len to, ze bude optika od nie-Telekomu, je konkurencna vyhoda.
Nizsie cenove hladiny mozeme ponukat cez wireless a kto chce optiku, nech si priplati.
Ad navratnost: antik dava VSD optiku za nezmenene ceny, teda 19,90 aj s TV vratane markizy. Ak za licencie realne platia, tak im neostane ani 5€. Myslim si, ze ale realne platia ... a idu na bomby.


Telekom sa najme bojí mam od nich net 8 rokov a nikdy sa nestalo ze by mi volali sami od seba a dokonca aj v takom predstihu a bez vyjednávania sami chcú ponechať akciovú cenu 12€ asi sa boja tej optiky 😀 ale aspoň minimálne jedného zákazníka naďalej majú keďže mňa zaujíma hlavne stabilita ta rýchlosť normálnemu človeku stačí a zatiaľ to cele roky ide super.. ..


Je super ze telekom ma vernych zakaznikov, ktori radi prispeju Nemcom na zisk, aby nahodou nemali malo. Tesime sa s tebou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 21.05.2021 - 10:24 #113994
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Dúfam že nepôjdeš v lete nikam na dovolenku ani nikdy nikam nechodíš okrem Slovenska a podporís výlučne domácich a budeš dovolenkovať na Slovensku... Rovnako sa neopovaz hodiť v obchode do košíka niečo zahraničné 😀😀
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 21.05.2021 - 10:59 #113995
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Presne tak, dovolenka tohto roku na Slovensku. A krajina povodu je u mna rozhodujuca. Zeleninu kupujem slovensku, ak je na vyber, aj ked je drahsia. Atd..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 21.05.2021 - 11:05 #113996
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Nie len toho roku máš stále dovolenkovať iba na Slovensku podporovať domáci trh 😀 a nakupuj pekne iba v jednote žiadny kaufland tesco a iné zahraničné reťazce 😀
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
taiwanec
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 21.05.2021 - 15:55 #113997
Basic


Joined: Jún 12, 2014
Posts: 11

bolo len otazkou casu, kedy prida nejaky komentar jano55 na podporu svojho telekomu.. asi dostane nejaku zlavu Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 21.05.2021 - 16:01 #113998
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Ako bolo napísané vyššie málokto je ochotný lplatiť viac peňazí za internet lebo optika 😀 čiže keď mám net naďalej za 12€ a je stabilný rýchlosť postačujúca a ako bonus aj vlastnú IP nevidím dôvod meniť niečo iné.. Ja som sa skôr smial že za 8 rokov sa ešte nestalo ze by sa tak sami nukali skôr sa trebalo dotahovat čiže sa vážne boja tej optiky..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 21.05.2021 - 23:47 #113999
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Ved ho uz nenatahujte.. Smile on najlepsie vie co chce a zjavne to nie je vyssia rychlost alebo nizsia cena Wink
Niektorych proste nie je mozne presvedcit ziadnymi rozumnymi argumentami. Niektori ludia nedaju ani na referencie od spokojnych uzivatelov inej siete. Keby to bolo take zle, tak by som napr ani ja nemal dlhe roky spokojnych uzivatelov a podla takejto logiky som mal do 5 rokov byt uz na urade prace Smile
Ako sa vravi, kto chce, hlada sposob. Kto nechce, hlada dovod. S logikou to nema vela spolocneho.. ved to vsetci dobre pozname Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 22.05.2021 - 00:41 #114000
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Prečo nie nižšia cena? Písal som vyššie ze platím 12€ čiže je to nižšia cena keďže sa mi nechce za nejaký net dávať 2€ mesačne navise... Možno to znie pre niekoho smiešne ale niesom jediný co tak rozmýšľa inak by sa do tej optiky hrnuli ľudia ale keď majú platiť viac tak radšej kašlú na nejakú optiku 😀
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 22.05.2021 - 16:04 #114001
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

jano55 wrote: ›Prečo nie nižšia cena? Písal som vyššie ze platím 12€ čiže je to nižšia cena keďže sa mi nechce za nejaký net dávať 2€ mesačne navise... Možno to znie pre niekoho smiešne ale niesom jediný co tak rozmýšľa inak by sa do tej optiky hrnuli ľudia ale keď majú platiť viac tak radšej kašlú na nejakú optiku 😀

Nuz u mna je cena 12 EUR za 300Mbit/s, aktualne uz postupne zrychlujem na 400Mbit/s. Mne to nepride ako vyssia cena. Wink A navyse, pri ekonomickom rozmyslani, ked si preratas cenu na mernu jednotku (ako napr pri nakupe v obchode vacsinou pozeras, aka je cena za kg a nie za balenie, ktore moze byt v konecnom dosledku drahsie), tak 12 EUR / 300M = 4 centy za Mbit, na druhej strane ak berieme ze za 12 EUR mas od telekomu 90M, tak 12 EUR / 90 = 13,3 centov za Mbit. Takze v konecnom dosledku je telekom aj pri vsetkych moznych zlavach viac nez 3x drahsi. Nie vzdy, to co ma nizsiu cenovku je aj lacnejsie.. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 22.05.2021 - 20:29 #114002
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

jano55 wrote: ›Prečo nie nižšia cena? Písal som vyššie ze platím 12€ čiže je to nižšia cena keďže sa mi nechce za nejaký net dávať 2€ mesačne navise... Možno to znie pre niekoho smiešne ale niesom jediný co tak rozmýšľa inak by sa do tej optiky hrnuli ľudia ale keď majú platiť viac tak radšej kašlú na nejakú optiku 😀


Ked mas fakt 12€ finalnu cenu na fakture u telekomu, tak je to skor anomalia. Telekom je dobry, ba priam mimoriadne dobry v tom, ze zakaznikovi nabalickuje take sluzby, o ktorych ani nevie na co su a skratka vysledna faktura je nezriedka daleko za 30€. Ved len nedavno mali router zadarmo, a ejhla uz sa plati 0,5 mesacne za router a za premiovy (5ghz) priatelskych 2€. No nekup to. A vacsina oveciek sfanatizovanych reklamou aj kupi.
Ak by telekom nemal tak megamasivnu reklamu, aku ma, tak skoncili. Ale su to ich peniaze, mozu si s nimi robit co chcu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 23.05.2021 - 00:08 #114003
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Áno je ale je tam podmienka platba na pol roka dopredu nie klasická mesačná platba... A to platí dnes nemusí už zajtra proste ja mam klasickú mesačnú platbu 12€ a viac ako 40mbit mi netreba keď to ide stabilne úplne stačí preto som zmluvu aj predĺžil... Občas niečo stiahnem pozriem v archíve alebo live nejaký zápas a plus mam tu IP čiže môžem zahrať online hry bez problémov...
Väčšia rýchlosť poteší ale netrha mi to žili a popravde ta IP by mi vadila využívam ju občas čiže radšej budem mať stále 40mbit ale mam v cene aj tu IP... Ú nás sa optika iba rozbieha čiže možno o dva roky ale ak budem mat negatívne referencie ako od známych zo susednej obce smerom na západ tak radšej ostávam kde som...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 23.05.2021 - 00:47 #114004
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Nuž, nemôžeš mať referencie od známych zo susednej obce na službu, ktorá zatiaľ v susednej obci nie je dostupná 🤔 To je nemožné😁
Ak je to tak, tak ťa známi vidíš za nos. Ja mám zasa referencie od svojich zákazníkov, čo prechádzajú z telekomu. 😁
Skús sa opýtať hociktorého môjho zakazuje, koľkokrát sa u mňa menila cena pripojenia za celú dobu odkedy fungujem. Odpoveď tá asi prekvapí.
Nechápem načo je dobrá statická verejná ip adresa pri hraní hier. Nepoznám hru, ktorá by nefungovala aj bez vlastnej IPčky. Na sieti mám nemalo hráčov a nik z nich nikdy nepotreboval vlastnú IPčku. To je argument na úrovni "jedna pani povedala". Ako písal neos, cena finálna cena 12€ v telekome je aj podľa mňa len fikcia a zbožné želanie. Ľudia často zabúdajú na skryté poplatky, ktoré cenu dokážu riadne navýšiť. Mám zákazníkov, ktorým začali chodiť 50-60€ faktúry za služby, ktorá mala podľa reklamy stať iba tretinu či ešte menej. Títo "veľkí" operátori sú majstri v účtovaní skrytých poplatkov. V tomto je určite lepší hociktorý z nás lokálnych. A dovolím si tvrdiť, že aj to je jeden z dôvodov, prečo nás ľudia vyhľadávajú v poslednej dobe viac. Nehovoriac o pružnosti pri riešení prípadných porúch či zákazníkovych "želaní". Skús zavolať do telekomu, že potrebuješ natiahnuť kábel do druhej izby alebo, že si si omylom sekol kábel. To ti určite s radosťou prídu do 2 spraviť. A určite to bude bez poplatku za výjazd či prácu. 😁 Zažil som už aj prípad, že pred školou bol seknutý telefóny kábel a pani na infolinke stále dookola opakovala, že u nich je všetko v poriadku a modem vidí bez problému pripojený do siete, že si majú zavolať svojho ITčkára, nech im pozrie na počítače, pretože problém bude zrejme tam. I napriek tomu, že sa jednalo o štátnu pokladnicu, ktorá sa používa výlučne na tento účel a nič iné tak pripojené nie je a počítač dodal štát. Alebo keď pri každom výpadku dostalo z infolinke pokyn, aby reštartovali modem a nevadilo ani to, že to bolo nutné urobiť minimálne 1x za deň. Kvôli takýmto "prkotinám" nám lokálnym prichádzajú noví spokojní zákazníci z telekomu. A musím povedať, že toto sú najväčší zákazníci. 😁
Ja som nikdy nikoho nenútil k ničomu. Dá sa povedať, že 90% zákazníkov mám vďaka referenciam od známeho. 😁 A takto fungujem už vyše 15 rokov, takže asi to bude mať dôvod, prečo to tak dlho môžem "ťahať". Ak by služby bolo zle alebo drahé, tak by som skončil už po pár rokoch. A to podotýkam, že som nikdy nemal najnižšie ceny oproti konkurencii. Teda aspoň nie papierovo 😁
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jano55
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 23.05.2021 - 07:06 #114005
Basic


Joined: Aug 04, 2013
Posts: 90

Nenatahoval ma žiaden známy je tam druhý provider ktory je aj u nás a ma tam optiku už niekoľko rokov neviem ci tiež cez vsd alebo vlastne káble ale vypadáva nedá sa to vraj porovnať s mestom kde to ide bez problémov mne za 8 rokov spadol internet od telekomu dvakrát prvýkrát to bola len vychrica jeden stĺp to neprežil druhýkrát bol dopredu ohlásený servis bolo to pred polnocou a trvalo to par minút... Co sa týka faktúry nemám problém preposlať súkromne ak si myslíš ze klamem prvú viazanosť som mal 9mesiacou 6€ zvyšné obdobie 29€ a ďalšie viazanosti platím roky 12€ len s tým ze ďalšie predĺženie je to bez zbytočného naťahovania co som aj napísal ze asi sa boja tej optiky a áno využívam tu IP už roky čiže jedného už poznáš 😀
A čo sa týka tvojej ceny oficiálnu cenu máš 14€ ta výhodná platba na pol roka je len bonus kde nieje záruka ze ho jedného dňa zrusis pretože ideš pod cenu keď dokonca mikrovlnný net máš drahší a tam máš omnoho menšie náklady ako na optike
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)