Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:20


ako na sikmu neskridlovu strechu...

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Author Message
Chalan
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 09.03.2012 - 12:03 #97231
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
kubik to nevadi, ked sa riesenie najde a zrealizuje sa to, v buducnosti aspon budeme vediet ako na to a budu sa dat pripojit aj iny takto zlozity, takze stoji to zato, je to vyzva a okrem toho tu v ba si az tak ja osobne vyberat nemozem Smile

yeaer ano aj tak sa to da mas pravdu avsak nieje to az tak uplne elegantne riesenie, sam uznas, ale ano diki, celkom dobry napad...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 09.03.2012 - 12:16 #97232
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Už by som mal 3x zvarenú konštrukciu presne s uhlom lomu tej strechy...kým tu ty riešiš ako na to.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 09.03.2012 - 14:55 #97236
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

pozor s tymi trojnozkami na sikmej streche. ci uz tam ma nejaku plechovu krytinu alebo keramicku, spravidla to je tak na vahu snehu alebo holubov, nie na nejake dalsie zatazenie. kazdy stoziar je ale potrebne zatazit nejakou primeranou vahou. obzvlast ked ma zaklad pol metra, vyska stoziaru je 2 metre, na tom bude hore nejaky grid s naveternou plochou mozno 0,5 m2, a nad tym by este mala byt aspon meter bleskozvodova jimaia tyc. ked tam das hoc aj vytunovanu trojnozku, mam vaznu obavu ako tam naskladat nejaku stovku kil, co to spravi so strechou ked ju zatazis, a aby to tam ostalo a neuslo dole. po tom co sa pokrivi strecha alebo prelamu skridle, bude nakoniec jednoduchsie cez tie prelamane skridle vystrcit stoziar z krovu von Smile a druhy napad co tu bol, polozit normalnu trojnozku sikmo na sikmu strechu a antenu dat potom na konzolu ktorou sa vyrovna uhol... to by som mal extremnu obavu aby v zime, lade, vetre ta trojnozka aj s betonami neusla dole, neponicila strechu a nezabila toho kto bude stat dole. su pripady kedy trojnozky usli pri vetre aj po rovnej streche, nieto este na sikmej... padne to dakomu na hlavu a chalan potom bude prvy ktory pojde do basy kvoli tomu, ze chcel zakanzikovi spravit sluzbu za malo penazi.... chalan neviem ci si uvedomujes ze ked vystrcis tyc 2metre nad uroven domu, stane sa bleskozvodom.... takze musis pripajat stoziar aj na bleskozvodovu sustavu... atd... je tu tolko komplikacii ze by som to neriesil, lebo z toho kuka par zarobenych eur ale riziko 100nasobne vacsieho pruseru. by som to nechal poriesit zakaznika na vlastne naklady a vlastnu zodpovednost na jeho vlastnom dome, na svoje naklady ani zodpovednost by som toto fakt nerobil. ako majitel domu som tu uz mal kdejakeho "majstra", na skodach nesktocne penaize, ked je niekto nemajetny tak ani nahradu skody clovek nevymoze, takze uz velmi rozmyslam koho do domu pustim - a ak by mi niekto zacal rozmyslat nad tym ze mi internet donesie takto, stoziarom polozenom na sikmej streche, alebo porzrezovanim zateplenia, atd, dostal by kopanec do zadku a hnali by ho psy. skuste z toho spravit nacrt, odniest na stavebny urad ci by to schvalil, a som si isty ze nie. zatial ani z jedneho z navrhnutych rieseni nemam staticky dobry pocit. dobry pocit mam z takeho riesenia, o ktorom chalan hovori, ze sa neda (spravit tam normane stoziar cez strechu a chyteny o krov).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 09.03.2012 - 18:09 #97239
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

akurát som dnes vystrčil tyčku so stožiarom vyššie než je bleskozvod na budove...tak davaj robiť nanovo celu sustavu. Kua to je drahé jak čert..... Nemate niekto nakresy jak ma vyzerat podla normy bleskozvod na stožiari? Spravil som to, ako som najlepšie vedel...ale rad by som overiť. Smile diky
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 09.03.2012 - 18:18 #97240
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

ked ju strecha izolovana fatrafolom tak je asi cela drevenna, to co pise pixal je naj riesenie, cize storiaz cez strechu von, kotvenie o krov. Otvor okolo stoziara sa da pekne s fatrafolom spravit tak aby tam netieklo a bolo to ako jeden celok. Co viem stoji to max. 400Sk/m2 cize teba to urcite viac nebude stat, lebo tam potrebujes kusok opravit. Ked to takto zakaznik nechce tak ho posli k telekomunistom..

pixall wrote: ›pozor s tymi trojnozkami na sikmej streche. ci uz tam ma nejaku plechovu krytinu alebo keramicku, spravidla to je tak na vahu snehu alebo holubov, nie na nejake dalsie zatazenie. kazdy stoziar je ale potrebne zatazit nejakou primeranou vahou. obzvlast ked ma zaklad pol metra, vyska stoziaru je 2 metre, na tom bude hore nejaky grid s naveternou plochou mozno 0,5 m2, a nad tym by este mala byt aspon meter bleskozvodova jimaia tyc. ked tam das hoc aj vytunovanu trojnozku, mam vaznu obavu ako tam naskladat nejaku stovku kil, co to spravi so strechou ked ju zatazis, a aby to tam ostalo a neuslo dole. po tom co sa pokrivi strecha alebo prelamu skridle, bude nakoniec jednoduchsie cez tie prelamane skridle vystrcit stoziar z krovu von Smile a druhy napad co tu bol, polozit normalnu trojnozku sikmo na sikmu strechu a antenu dat potom na konzolu ktorou sa vyrovna uhol... to by som mal extremnu obavu aby v zime, lade, vetre ta trojnozka aj s betonami neusla dole, neponicila strechu a nezabila toho kto bude stat dole. su pripady kedy trojnozky usli pri vetre aj po rovnej streche, nieto este na sikmej... padne to dakomu na hlavu a chalan potom bude prvy ktory pojde do basy kvoli tomu, ze chcel zakanzikovi spravit sluzbu za malo penazi.... chalan neviem ci si uvedomujes ze ked vystrcis tyc 2metre nad uroven domu, stane sa bleskozvodom.... takze musis pripajat stoziar aj na bleskozvodovu sustavu... atd... je tu tolko komplikacii ze by som to neriesil, lebo z toho kuka par zarobenych eur ale riziko 100nasobne vacsieho pruseru. by som to nechal poriesit zakaznika na vlastne naklady a vlastnu zodpovednost na jeho vlastnom dome, na svoje naklady ani zodpovednost by som toto fakt nerobil. ako majitel domu som tu uz mal kdejakeho "majstra", na skodach nesktocne penaize, ked je niekto nemajetny tak ani nahradu skody clovek nevymoze, takze uz velmi rozmyslam koho do domu pustim - a ak by mi niekto zacal rozmyslat nad tym ze mi internet donesie takto, stoziarom polozenom na sikmej streche, alebo porzrezovanim zateplenia, atd, dostal by kopanec do zadku a hnali by ho psy. skuste z toho spravit nacrt, odniest na stavebny urad ci by to schvalil, a som si isty ze nie. zatial ani z jedneho z navrhnutych rieseni nemam staticky dobry pocit. dobry pocit mam z takeho riesenia, o ktorom chalan hovori, ze sa neda (spravit tam normane stoziar cez strechu a chyteny o krov).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 20.03.2012 - 17:21 #97524
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
Quote: › boze moch chlapce zlaty... a kto ti ju kaze brat na cely den. ta plosina stoji 20 eur na hodinu a MAXIMALNE 100 eur na den.


neviem odkial mas tuto informaciu... ja som sa dnes dotazoval a je to 100/eur na den a min 80eur/5hod bez obsluhy a dopravy... samozrejme ceny bez DPH Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 20.03.2012 - 22:11 #97531
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
chalan: na pm neodpovedas?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 21.03.2012 - 00:35 #97532
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›neviem odkial mas tuto informaciu... ja som sa dnes dotazoval a je to 100/eur na den a min 80eur/5hod bez obsluhy a dopravy... samozrejme ceny bez DPH Smile


pisal som ti to vyssie, ze som si objednaval tuto plosinu z vychodneho slovenska, firma EMNIK sro. 20 eur na hodinu bez obsluhy, maximalne 100 eur na den (tj ak presiahnem 5 hodin tak za dalsie uz neplatim). ked s obsluhou tak 30 EUR na hodinu. kedze prenajimatel je pny na vychode ainy v BA tak mozu mat ine podmienky, spolocne je tych 100 eur na den. a ano, je to bez DPH, ale platcovi DPH to moze byt az tak jedno.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 21.03.2012 - 11:00 #97534
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nuz bratislava, co ti na to poviem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: ako na sikmu neskridlovu strechu...  PostPosted: 22.03.2012 - 17:09 #97571
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
tak asi nie Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 3 < 123
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)