Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 13:18


presmerovanie neplaticov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
xtome2
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 21.02.2012 - 14:38 #96894
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

ja si nechavam posielat vypisy na mail a potom stade automaticky stahujem v php nasledne rozsekam a jednotlive udaje hadzem do mysql

http://php.net/manual/en/book.imap.php
http://www.electrictoolbox.com/extract- ... -php-imap/
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 21.02.2012 - 19:14 #96896
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

Mate niekto poriesenu aj Tatrabanku? Ako z vypisu v TB ktory je v PDF-ku vytiahnut rozumne udaje do DB? Potrebujem to mat automatizovane. Pride rano vypis za posledny den a scritp to zapise do DB odkial stym uz vieme pracovat. Manualne to mame rozchodene, len komu sa chce kazde rano importovat vypis manulane a TB inac ako v PDFku nevie posielat vypisi , aspon o tom neviem..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 21.02.2012 - 19:45 #96897
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

marsl wrote: ›Mate niekto poriesenu aj Tatrabanku? Ako z vypisu v TB ktory je v PDF-ku vytiahnut rozumne udaje do DB? Potrebujem to mat automatizovane. Pride rano vypis za posledny den a scritp to zapise do DB odkial stym uz vieme pracovat. Manualne to mame rozchodene, len komu sa chce kazde rano importovat vypis manulane a TB inac ako v PDFku nevie posielat vypisi , aspon o tom neviem..


parsovat pdf, omg.... pytaj si aktivaciu sluzby b-mail, vypis mozes dostavat denne v textovom formate mailom zabaleny cez zip/rar/arj pod heslom... mam dokonca dojem ze kdesi v internetbankingu s to da naklikat, minimalen aspon ziadost
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 21.02.2012 - 19:49 #96898
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

pixall wrote: ›
marsl wrote: ›Mate niekto poriesenu aj Tatrabanku? Ako z vypisu v TB ktory je v PDF-ku vytiahnut rozumne udaje do DB? Potrebujem to mat automatizovane. Pride rano vypis za posledny den a scritp to zapise do DB odkial stym uz vieme pracovat. Manualne to mame rozchodene, len komu sa chce kazde rano importovat vypis manulane a TB inac ako v PDFku nevie posielat vypisi , aspon o tom neviem..


parsovat pdf, omg.... pytaj si aktivaciu sluzby b-mail, vypis mozes dostavat denne v textovom formate mailom zabaleny cez zip/rar/arj pod heslom... mam dokonca dojem ze kdesi v internetbankingu s to da naklikat, minimalen aspon ziadost


Naozaj v tb? Naposledy som tam volal 30 min prelajali ma asi na troch ludi.. a k nicomu som sa nedopracoval... skusim zavolat este rzaz.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 11:06 #96905
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

marsl wrote: ›
pixall wrote: ›
marsl wrote: ›Mate niekto poriesenu aj Tatrabanku? Ako z vypisu v TB ktory je v PDF-ku vytiahnut rozumne udaje do DB? Potrebujem to mat automatizovane. Pride rano vypis za posledny den a scritp to zapise do DB odkial stym uz vieme pracovat. Manualne to mame rozchodene, len komu sa chce kazde rano importovat vypis manulane a TB inac ako v PDFku nevie posielat vypisi , aspon o tom neviem..


parsovat pdf, omg.... pytaj si aktivaciu sluzby b-mail, vypis mozes dostavat denne v textovom formate mailom zabaleny cez zip/rar/arj pod heslom... mam dokonca dojem ze kdesi v internetbankingu s to da naklikat, minimalen aspon ziadost


Naozaj v tb? Naposledy som tam volal 30 min prelajali ma asi na troch ludi.. a k nicomu som sa nedopracoval... skusim zavolat este rzaz.

Pozeral som na to dnes opat. Ten b-mail ti sice odosle mail o tom, ze prisla platba ale bez var. symbolu co je ti na nic :/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Shortky
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 12:05 #96907
Basic


Joined: Mar 07, 2008
Posts: 94

marsl wrote: ›
marsl wrote: ›
pixall wrote: ›
marsl wrote: ›Mate niekto poriesenu aj Tatrabanku? Ako z vypisu v TB ktory je v PDF-ku vytiahnut rozumne udaje do DB? Potrebujem to mat automatizovane. Pride rano vypis za posledny den a scritp to zapise do DB odkial stym uz vieme pracovat. Manualne to mame rozchodene, len komu sa chce kazde rano importovat vypis manulane a TB inac ako v PDFku nevie posielat vypisi , aspon o tom neviem..


parsovat pdf, omg.... pytaj si aktivaciu sluzby b-mail, vypis mozes dostavat denne v textovom formate mailom zabaleny cez zip/rar/arj pod heslom... mam dokonca dojem ze kdesi v internetbankingu s to da naklikat, minimalen aspon ziadost


Naozaj v tb? Naposledy som tam volal 30 min prelajali ma asi na troch ludi.. a k nicomu som sa nedopracoval... skusim zavolat este rzaz.

Pozeral som na to dnes opat. Ten b-mail ti sice odosle mail o tom, ze prisla platba ale bez var. symbolu co je ti na nic :/




marsl, usetrim Ti cas. Veci pisane vyssie, teda presmerovanie neplaticov a upozornenie na oneskorenu platbu, mam vyriesene. Tatra banka je aj moja CORE banka, a to vnimam uz ako deficit... Vypisy mi chodia ako b-mail, ktory sa moze automaticky implementovat aj do BILLING systemu, problem je vsak ten, ze informacia o kredite na ucte (1 platba = 1 e-mail) neobsahuje variabilny symbol. Automaticke parovanie platieb je v pripade Tatra banky nemozne. Existuje este moznost parovania na zaklade cisla uctu, avsak ja osobne mam nie malo zakaznikov, ktori mesiac po mesiaci pouzivaju na uhradu faktury rozlicne ucty... Tatra banka mi dala jasnu odpoved. "Strukturu b-mail notifikacie neplanujeme v blizkej ani vzdialenej buducnosti menit." A neboli ochotni to urobit ani vylucne pre mna za odplatu. Prdiet na taku banku... Najkrajsiu formu vypisov ma, z toho co som videl, jednoznacne VUB.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 12:18 #96908
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

Shortky wrote: ›
marsl wrote: ›
marsl wrote: ›
pixall wrote: ›
marsl wrote: ›Mate niekto poriesenu aj Tatrabanku? Ako z vypisu v TB ktory je v PDF-ku vytiahnut rozumne udaje do DB? Potrebujem to mat automatizovane. Pride rano vypis za posledny den a scritp to zapise do DB odkial stym uz vieme pracovat. Manualne to mame rozchodene, len komu sa chce kazde rano importovat vypis manulane a TB inac ako v PDFku nevie posielat vypisi , aspon o tom neviem..


parsovat pdf, omg.... pytaj si aktivaciu sluzby b-mail, vypis mozes dostavat denne v textovom formate mailom zabaleny cez zip/rar/arj pod heslom... mam dokonca dojem ze kdesi v internetbankingu s to da naklikat, minimalen aspon ziadost


Naozaj v tb? Naposledy som tam volal 30 min prelajali ma asi na troch ludi.. a k nicomu som sa nedopracoval... skusim zavolat este rzaz.

Pozeral som na to dnes opat. Ten b-mail ti sice odosle mail o tom, ze prisla platba ale bez var. symbolu co je ti na nic :/




marsl, usetrim Ti cas. Veci pisane vyssie, teda presmerovanie neplaticov a upozornenie na oneskorenu platbu, mam vyriesene. Tatra banka je aj moja CORE banka, a to vnimam uz ako deficit... Vypisy mi chodia ako b-mail, ktory sa moze automaticky implementovat aj do BILLING systemu, problem je vsak ten, ze informacia o kredite na ucte (1 platba = 1 e-mail) neobsahuje variabilny symbol. Automaticke parovanie platieb je v pripade Tatra banky nemozne. Existuje este moznost parovania na zaklade cisla uctu, avsak ja osobne mam nie malo zakaznikov, ktori mesiac po mesiaci pouzivaju na uhradu faktury rozlicne ucty... Tatra banka mi dala jasnu odpoved. "Strukturu b-mail notifikacie neplanujeme v blizkej ani vzdialenej buducnosti menit." A neboli ochotni to urobit ani vylucne pre mna za odplatu. Prdiet na taku banku... Najkrajsiu formu vypisov ma, z toho co som videl, jednoznacne VUB.


Takze jedina moznost je tahat to s PDFka.. co je asi skoro nemozne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 12:56 #96909
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

A tie platby ako spracuvavate, PHP skriptom alebo linuxom? na by som potreboval PHP najlepsie, pre SLSP, VUB a mBank, vsetci zasielaju vypisi na email. Ja uz som z toho jelen... Dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 16:03 #96910
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

V reale je prakticky nemozne robit automaticke parovanie platieb... a to z viacerych dovodov. Spomeniem len dva najhlavnejsie Smile
1. Vzdy sa najde zakaznik, ktory zabudne alebo da zly VS (ci uz v JP alebo TP), takze system to nebude vediet sparovat automaticky a tak ci tak bude musiet niekto rucne platbu sparovat (ak je to mozne, podla poznamky, cisla uctu alebo info od zakaznika)
2. Vela zakaznikov plati PPU a teda opat nie je mozne automaticky sparovat platby, kedze posta ich posiela kazdy den ako suhrnu platbu a tebe posle neskor vypis. Toto sa da ciastocne zjednodusit ak si na poste vybavis notifikacie e-mailom (samozrejme za odplatu za kazdu platbu PPU). Ale zasa sa dostanes pred dalsi problem, a sice nutnost dalsieho skriptu na parovanie platieb PPU

Z toho vypliva, ze automaticke parovanie nie je mozne. Tak ci tak musi cast platieb niekto spravat manualne. Z toho vypliva, ze ak tak ci tak musi niekto kazdy den sadnut za komp a rucne dokoncit to co nedokazal automat, tak neverim, ze si nenajde uz dalsiu minutku aby spravil export predosleho dna z IB... Takto fungujem napr ja. Vzdy vecer alebo nesledujuce rano, spravym export dennych pohybov na ucte, importnem do LMS, ktore mi automaticky poparuje co vie a zvysnych par platieb postou alebo bez VS uz naklikam rucne. Nasledne podla udajov z LMS sa generuju IPcky na presmerovanie uzivatelov pri nedoplatku resp zaslu sa e-mailove notifikacie zakaznikom. V pripade potreby nemam problem zaviest aj SMS notifikacie, ale to uz su dalsie vydavky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 16:31 #96911
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

1. úspech = naučiť ludi platiť na pošte poukážkou s VS. Drvivá vačšina platieb s pošty chodí bez VS. Je to o nervy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 16:47 #96912
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

midnight_man wrote: ›1. úspech = naučiť ludi platiť na pošte poukážkou s VS. Drvivá vačšina platieb s pošty chodí bez VS. Je to o nervy.


nie. uspechom je prave naucit ludi neplatit na poste ale cez trvale prikazy, vklady a cez vklad v banke...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 16:52 #96913
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

To je fakt....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 17:02 #96914
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

No opravim Vas, uspech je naucit ludi platit bezhotovostne, postu neratam, to je taka bl... ze az a problem nadrozmerny, ale aj hotovostne platby mila pani uctovnicka v banke neda VS (priehliadne alebo si povie naco).. Ja mam 99,9% uzivatelov naucenych na platbu bezhotovostne, to 0,1% plati v hotovosti takze mne by sa ten skript zišiel Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 17:54 #96916
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

To je pekné, ale nefandím si, že naučím jednoduchších ľudí na vidieku používať bezhotovostné platby sefe. Tu problem začína a končí. Moj nazor.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
marsl
Post subject: RE: presmerovanie neplaticov  PostPosted: 22.02.2012 - 17:57 #96917
Basic


Joined: Dec 08, 2006
Posts: 401

midnight_man wrote: ›To je pekné, ale nefandím si, že naučím jednoduchších ľudí na vidieku používať bezhotovostné platby sefe. Tu problem začína a končí. Moj nazor.


Vpohode vyhovor sa na zakon o fisk. moduloch.. aj ked na sluzby to neplati, ale oni to nevedia a mas po probleme...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)