Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 15:22


dPMR alebo FRN a ine digitalne prenosy na free pasme

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
slonik
Post subject: dPMR alebo FRN a ine digitalne prenosy na free pasme  PostPosted: 30.07.2011 - 21:34 #92643
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

Kurnik kde zmizla HW sekcia Sad (SW vidim)

Mal niekto v ruke dPMR modem spojitelny s PC
riesim taky problem potrebujem poslat 16-32baj info nikde
kde lisky davaju dobru noc a GPRS/GSM tam nechcu

pozeral som ze okrem 27mhz mame PMR446mhz free digital band ktory sa sharuje aj inymi modulaciami ale je legal tam prevazdkovat DIGITAL PMR
vsetky stanice co vedia dPMR su rucky alebo HAM ziaden USB/RS232 a pod..


Zatial co mam je riesenie modem strasny (vzhladom na distance) vykon a stanice
ono to ide ale zere to moc reku ci niekto neskusal dPMR rozbehat aj na resetator a podobne Smile? pripadne este D-Star alebo FRN Node by sa hodil.

Wifi a pod nehrozi 25km distance jama kopec jama audio ide digital sa riesi... ale nie DCS/CTSS/DTMF to je nepouzitelne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: dPMR alebo FRN a ine digitalne prenosy na free pasme  PostPosted: 31.07.2011 - 20:44 #92668
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

nevidel som taky modul, ale potrebujem cosi podobne, rozmyslal som klasicky modem cez 2 kanaly v analogovom PMR.. ale ak vies o dakom module, tak daj vediet Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: dPMR alebo FRN a ine digitalne prenosy na free pasme  PostPosted: 31.07.2011 - 22:14 #92669
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

no problem je ze aj keby som vedel prevazdka takeho zariadenia nieje podla VP4/2010

taky link sa da postavit od 150-200E problem je ze tie moduly nemaju povolenie
riadenie vykonu moznost zmeny freq modulacie a ani sirky pasma a maju externe anteny
preto to ani rozoberat nebudem

keby sa dalo nejako napichnut stanicku bolo by to idealne ale zatial o takej neviem co by mala
moznost vyviest nejaky UART preto som sa popytal
okrem ineho tych kanalov je malo a aj keby to niekto vedel asi sa chvalit nebude aby sa to nezahltilo

ale zase postavit nejaky Dstar FRN node by nebolo zle kedze si nemozme postavit vlastnu BTSku Smile)
aj ked SW/HW sa uz da zaplatit (nemyslim nic ako je femtoBTS)


A ako by si chcel riesit to audio ? to som uvazoval ale to radsej cierny modem s RS485
ako 2 stanice a lepit na to leukoplastom piezak a elektret kym to vyladis spravis dekoder toho audia
rychlost signalov bude daleko horsie ako nejake GFSK a ludia su srandisti budu nahravat
a pustat spat pozname to z CB opakovacov proste jednoduche DTMF reset relatko signal by sa ti neujalo Smile)


Ono ten GFSK modem tym ze ma priamo RFmodul teda nemusis pocitat s delayom ako pri rucke vypluje 100bajt menej ako 1000ms(to si nikto nemusi ani vsimnut) proste 1200bps staci teda aspon mne podla kvality spoja mozes ist az na 115K co je na ukor modulacie(meni sa nie GFSK a ide dolu vzdialenost)
mne by stacilo 4x16bajt pri poslani seq ktora by zopla druhu stranu.
vtych 4 paketoch je autorizacia flow sifra a CRC
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: dPMR alebo FRN a ine digitalne prenosy na free pasme  PostPosted: 01.08.2011 - 10:15 #92673
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

mne staci tiez dake len pokyny davat s plavajucim kodom.. cize odhadujem do 30byte. Mozno by som to 2-3x zopakoval pre istotu, cize 3x30 byte. S potvrdenim prijmu. Pravdupovediac, rozmyslal som presne styl starych modemov - tesla robila fax, kde do kufrika si si slahol sluchatko a na druhej strane uz vysiel papier. Aspon teda v dakom starom CS filme som to videl. Ale aj DTMF nie je zly napad, len to pribrzdi riadne ten prenos.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: dPMR alebo FRN a ine digitalne prenosy na free pasme  PostPosted: 01.08.2011 - 11:18 #92674
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

to radsej CTSS pripadne DCS
tam mozes priamo zakodit 2 znaky len 2x signal povezdme ze posles 12F3 ako
CTSS 01/CTSS 02/CTSS16/CTSS 03 tym mas na druhej strane 2x8 bajtov cize 0-65535 unsigned int;
pri DTMF by som to pocul ono tie stanicky vedia priamo CTSS a kopa znich to filtruje
(user to nepocuje ako DTMF a CTSS maju len stanicky DTMF mas ale kazdom telefone cize dobra dusa moze skusat gumovat/pokusat stastie)
DTMF ponuka tiez 16kodov ale pri CTSS mas 38 alebo pri DCS este viac tym padom vies
efektivnejsie zakodit prenos to menej stavovych zmien

druha strana si to buf[0] = hex2bin(12) buf[0] = hex2bin(F3) prekodi do binaru a v poli potom mozes na to aplikovat RC4/AES/TEA/ pripadne iny algoritmus ja som uvazoval o TEA/RC4 pripadne nejaky static key
podla casu a datumu v statickej nieco ako gridtabulke. druha strana by poslala len ACK a podpisany paket tym co rozkodovala potom si tam moze piskat dobra dusa ktorej to vadi kolko chce
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: dPMR alebo FRN a ine digitalne prenosy na free pasme  PostPosted: 04.08.2011 - 12:23 #92691
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

tak som si spravil kalkulacku lebo nic lepsie som nemal
kalkulacka vysledok

reku ci modem na to bude stacit kedze tu ludia pocitaju len MW a 70cm je ina fyzika sirenia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: dPMR alebo FRN a ine digitalne prenosy na free pasme  PostPosted: 11.08.2011 - 08:27 #92786
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

modul som objavil cinan este nevedel dodat dokumentaciu len modul RF modul ktomu treba tiez
cena tiez neznama cinan je pomaly asi moc ryze. ale vyzera to nadejne dekoder a externa antennka vykon tiez neznamy ale stale lepsie ako to skladat nejakych PMR staniciek
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: RE: dPMR alebo FRN a ine digitalne prenosy na free pasme  PostPosted: 04.12.2011 - 19:49 #94939
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

Quote: › Ale aj DTMF nie je zly napad, len to pribrzdi riadne ten prenos

ani nie 11bajt 3 sekundy to sa da nie ? ako mozno aj rychlejsie ale SW dekodovanie nabeh TX a dobeh TX stanice pocitam vtych 3 sekundach
a bajt pocitam ako AF = cize 2x DTMF kod = 1 bajt

ale to nove VP platne od 1.12.2011 straaasnaaa <3.14>vina
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)