Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 09:44


10. SKFREE-ALPI stretko

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 12 of 13 < 1...910111213 >
Poll
Ktory vikend stretko?
17.-19.6 2011
68%
 68%  [ 11 ]
24.-26.6.2011
31%
 31%  [ 5 ]
Total Votes : 16


Author Message
pixall
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 20.06.2011 - 19:48 #91971
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

v maili som dostal este jeden navrh (od gaba z regiotelu) - robit v periode 2-4 mesiace kratsie okruhle stoly / workshopy v kruhu ALPI. myslim ze je to dobry napad, pre zaciatok by sme mohli ostat pri tom ze 2x rocne SKfree/ALPI a medzitym este dvakrat rocne samotne kratke ALPI (jeden den je na to podla mna az-az).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 06:50 #91972
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
To je dobrý nápad od gaba, v picasse sme to skusili-myslím stretnutia- a išlo to. Takze akbude obsahom niečo pre nas pozitívne súhlasím, treab sa stretávať častejšie. Dokonca v rámci ALPI si budeme môcť aj niečo normálne povedať, pretože považujem účasť VNETu na skfree ako vcelku nehoraznost. Ak sa raz vyjadrime že si ich tam neprajeme tak načo tam obsmrdaju. Predsa su vvyhradnym dodávateľom konektu do Artosu tak nech sa nám do ALPI netlacia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 07:55 #91974
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

421 wrote: ›To je dobrý nápad od gaba, v picasse sme to skusili-myslím stretnutia- a išlo to. Takze akbude obsahom niečo pre nas pozitívne súhlasím, treab sa stretávať častejšie.

V pohode nie je problem, ak sa budu veci v ramci zdruzenia riesit a nezostane to na mrtvom bode

421 wrote: › Dokonca v rámci ALPI si budeme môcť aj niečo normálne povedať, pretože považujem účasť VNETu na skfree ako vcelku nehoraznost. Ak sa raz vyjadrime že si ich tam neprajeme tak načo tam obsmrdaju. Predsa su vvyhradnym dodávateľom konektu do Artosu tak nech sa nám do ALPI netlacia.

ci tam sli a preco sa mozeme spytat mteca ako organizatora.
ako som aj pisal ja osobne proti nim nic nemam - zatial mam s nimi kerektne vztahy. inou vecou je ze by som nechcel aby som dopadol ako ini lokalni ISP, ak im zacali dodrbkavat ceny.
Osobne je mi jedno ci dodavaju konekt artosu, telekomunikaciam alebo do horneho dolneho, nema to nejaky velky suvis. Su vsak clenom artosu Smile.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 08:47 #91975
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
kubiik wrote: ›
421 wrote: ›To je dobrý nápad od gaba, v picasse sme to skusili-myslím stretnutia- a išlo to. Takze akbude obsahom niečo pre nas pozitívne súhlasím, treab sa stretávať častejšie.

V pohode nie je problem, ak sa budu veci v ramci zdruzenia riesit a nezostane to na mrtvom bode

421 wrote: › Dokonca v rámci ALPI si budeme môcť aj niečo normálne povedať, pretože považujem účasť VNETu na skfree ako vcelku nehoraznost. Ak sa raz vyjadrime že si ich tam neprajeme tak načo tam obsmrdaju. Predsa su vvyhradnym dodávateľom konektu do Artosu tak nech sa nám do ALPI netlacia.

ci tam sli a preco sa mozeme spytat mteca ako organizatora.
ako som aj pisal ja osobne proti nim nic nemam - zatial mam s nimi kerektne vztahy. inou vecou je ze by som nechcel aby som dopadol ako ini lokalni ISP, ak im zacali dodrbkavat ceny.
Osobne je mi jedno ci dodavaju konekt artosu, telekomunikaciam alebo do horneho dolneho, nema to nejaky velky suvis. Su vsak clenom artosu Smile.

No a teraz mi povedzte co som mal robit. Oznamil som vase rozhodnutie, respektovali to a par dni pred akciou mi volali ze maju pre nas nejake info z Artosu (pixall mal s nimi nejaku debatu, kazdy tu zasa nadava, pili ste s nimi tak nechapem preco sa im nevytkli zasadne problemy) a ze teda pridu a ubytuju sa ako sukromne osoby. Sami viete ze branit v tom by bolo tazke, uz by slo o obmedzovanie slobody. Takze sme ostali tak ze ziadne plagaty a stojany, na ALPI bez ucasti a ostatne vlastne viete. Este raz opakujem, ja som v tomto vztahu neutralny a nehram ulohu arbitra ani nejako im nenadrzam. Zakazat im ucast ako sukromnym osobam nebolo v mojej pravomoci. Ked uz nie je do coho rypat, opat sa vytahuje Vnet. Este poviem jednu poslaednu vetu: spomente si na skfree Polany, cez Sulov, Kralova Lehota, Gejdak a pod.... Potom to objektivne hodnotme-ubytko, izby, personal, bar a podobne veci. Treba to dat na vahu a vyjde vam nejaky vysledok. Nezabudnite aj na fakt ze ste mohli kedykolvek v cene vegetovat v bazene. Tu vysadu ma len Aquacity v Poprade a to je zasa ina kategoria. V Gejdaku som sa do bazena ani nedostal a v podobnej cene ako Dudince sme sa tlacili na pristelkach aj s 1 zenou . Je podla Vas pristelka pripustna za tu cenu co sme platili? Do bazena som sa ani nedostal a obsluha bola tiez nie bohvieaka. Vtedy sa ale nenadavalo, nikto nic... Na Polanu sme si nosili vlastny chlast lebo bar neexistoval. A Sulov ani neporovnavam, to bolo celkom nieco odlisne, tazko povedat ake...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 09:36 #91976
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
m-tec wrote: ›
kubiik wrote: ›
421 wrote: ›To je dobrý nápad od gaba, v picasse sme to skusili-myslím stretnutia- a išlo to. Takze akbude obsahom niečo pre nas pozitívne súhlasím, treab sa stretávať častejšie.

V pohode nie je problem, ak sa budu veci v ramci zdruzenia riesit a nezostane to na mrtvom bode

421 wrote: › Dokonca v rámci ALPI si budeme môcť aj niečo normálne povedať, pretože považujem účasť VNETu na skfree ako vcelku nehoraznost. Ak sa raz vyjadrime že si ich tam neprajeme tak načo tam obsmrdaju. Predsa su vvyhradnym dodávateľom konektu do Artosu tak nech sa nám do ALPI netlacia.

ci tam sli a preco sa mozeme spytat mteca ako organizatora.
ako som aj pisal ja osobne proti nim nic nemam - zatial mam s nimi kerektne vztahy. inou vecou je ze by som nechcel aby som dopadol ako ini lokalni ISP, ak im zacali dodrbkavat ceny.
Osobne je mi jedno ci dodavaju konekt artosu, telekomunikaciam alebo do horneho dolneho, nema to nejaky velky suvis. Su vsak clenom artosu Smile.

No a teraz mi povedzte co som mal robit. Oznamil som vase rozhodnutie, respektovali to a par dni pred akciou mi volali ze maju pre nas nejake info z Artosu (pixall mal s nimi nejaku debatu, kazdy tu zasa nadava, pili ste s nimi tak nechapem preco sa im nevytkli zasadne problemy) a ze teda pridu a ubytuju sa ako sukromne osoby. Sami viete ze branit v tom by bolo tazke, uz by slo o obmedzovanie slobody. Takze sme ostali tak ze ziadne plagaty a stojany, na ALPI bez ucasti a ostatne vlastne viete. Este raz opakujem, ja som v tomto vztahu neutralny a nehram ulohu arbitra ani nejako im nenadrzam. Zakazat im ucast ako sukromnym osobam nebolo v mojej pravomoci. Ked uz nie je do coho rypat, opat sa vytahuje Vnet. Este poviem jednu poslaednu vetu: spomente si na skfree Polany, cez Sulov, Kralova Lehota, Gejdak a pod.... Potom to objektivne hodnotme-ubytko, izby, personal, bar a podobne veci. Treba to dat na vahu a vyjde vam nejaky vysledok. Nezabudnite aj na fakt ze ste mohli kedykolvek v cene vegetovat v bazene. Tu vysadu ma len Aquacity v Poprade a to je zasa ina kategoria. V Gejdaku som sa do bazena ani nedostal a v podobnej cene ako Dudince sme sa tlacili na pristelkach aj s 1 zenou . Je podla Vas pristelka pripustna za tu cenu co sme platili? Do bazena som sa ani nedostal a obsluha bola tiez nie bohvieaka. Vtedy sa ale nenadavalo, nikto nic... Na Polanu sme si nosili vlastny chlast lebo bar neexistoval. A Sulov ani neporovnavam, to bolo celkom nieco odlisne, tazko povedat ake...

Mam toho na srdci viac, ALPI forum sa zda nefunkcne (pixall, je to vypnute?) naozaj sem nechcem vsetko pisat, mam chut zrusit toto cele vlakno .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 10:55 #91977
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
M-Tec teraz si ma urazil:
Polana: Bar tam je a vzdy bol, je tam aj vzdy bol Bazen v cene, Spomen si ako si sa tam ozral, ze si majitelom hotela zacal rozbijat pohariky - mam to aj na videu ak si nepamatas.
Gejdak: Vsetci co sme chceli sme boli v jakuzi a bazene, To ze tebe panu velicnestvu nechcelo zliest po schodoch dole za to naozaj nikto nemoze. A obsluha? Obsluha tam bola na urovni este aj duple nam rozdavali, lebo bolo ovela viac jedla - vzdy som ratal z rezervou.

A ze si nevies zariadit regulovany otvoreny Bar to je tiez problem organizatora - za "Gyrovych cias" bol bar otvoreny vzdy. Ale ako tu bolo niekolko krat spravne podotknute ide o stretnutie a vymenu nazorov ludi z fachu, toto ostatne su len take bonboniky.

Este na margko Moderatora, na 10te stretko som mal dohovoreneho chlapika z Banskej Bystrice co vyhral sutaz v moderovi Juniorov alebo ako sa to vola, no budiz obisli ste ma. Tato akcia mohla mat extra mega uroven ale vy ste sa rozhodli ze Gyro je keket.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 12:00 #91978
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Ja som nikoho neurazal, vidis ake to je... a detaily tu neriesme, hodil som jeden poharik o zem to bolo vsetko. Nahrate to mam aj ja.
Poprosim kiwiho aby toto cele vlakno zrusil , nakolko som to zalozil ja , lebo sme sa posunuli tam kde sme nechceli. Riesme veci na uzavretom fore a nechajme tie sprostosti. Len som chcel poukazat na to ze boli a budu problemy. Ked to niekto vygoogli, pomysli si o nas aki sme magori... to je vsetko, tu koncim na tomto vlakne. Zacnime konecne pracovat a nekopme do tych co maju aspon nejaku snahu pracovat. Pre mna su podstatne maily sponzorov, ktori ocenili kvalitu stretnutia. Mozem zverejnit ale nie tu. ( a s tym barom sa to vyriesilo, je to asi lepsie nakupit napr. ako boli tie sudy piva, nealko a nenechat tomu volnu ruku) . Veci sa zial gyro zmenili , co platilo pred 3 rokmi uz dnes neplati.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 12:20 #91979
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
gyro wrote: ›M-Tec teraz si ma urazil:
Polana: Bar tam je a vzdy bol, je tam aj vzdy bol Bazen v cene, Spomen si ako si sa tam ozral, ze si majitelom hotela zacal rozbijat pohariky - mam to aj na videu ak si nepamatas.
Gejdak: Vsetci co sme chceli sme boli v jakuzi a bazene, To ze tebe panu velicnestvu nechcelo zliest po schodoch dole za to naozaj nikto nemoze. A obsluha? Obsluha tam bola na urovni este aj duple nam rozdavali, lebo bolo ovela viac jedla - vzdy som ratal z rezervou.

A ze si nevies zariadit regulovany otvoreny Bar to je tiez problem organizatora - za "Gyrovych cias" bol bar otvoreny vzdy. Ale ako tu bolo niekolko krat spravne podotknute ide o stretnutie a vymenu nazorov ludi z fachu, toto ostatne su len take bonboniky.

Este na margko Moderatora, na 10te stretko som mal dohovoreneho chlapika z Banskej Bystrice co vyhral sutaz v moderovi Juniorov alebo ako sa to vola, no budiz obisli ste ma. Tato akcia mohla mat extra mega uroven ale vy ste sa rozhodli ze Gyro je keket.


Gyro neni keket (aspon ja som to nikde nikoho nevidel povedat-napisat) akurat gyro ma kramy castejsie ako zenska (a to je celkom pruser cakat ako sa velicenstvo zobudi- nic v zlom)

Ad VNET - bolo to skfree a nie ALPI tak preco by nemohli prist? Ziadny rozumny dovod nenachadzam... (a to mne taktiez obvolali sekcych zakaznikov a dodrbali ceny-bussines je bussines)

Svet je kruty a cim skor sa naucime v nom hybat tym lepsie do buducna...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 14:35 #91980
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

suhlasim so zelmarom;
gyro nie je keket ale kramovita zenska s otocenym cyklom Wink

a sam si si na vine. ze si ziadne stretko neorganizoval - rypat co, preco a ako maju ini nie ja, to pitvat nechcem. Mne len absolutne nevyhovovalo, ze kedze som vytazenejsi clovek (nielen pracovne) nevedel sa dat presny termin co POTREBUJEM. Nie som colvek co vysedava v jednom kuse doma. To je aj dovod preco som neni na kazdom stretku Smile. MTec dal presny termin, nerobil ziadne tajnosti (aj ked urcite veci jasne, ze nie je vhodne zverejnovat).

Osobne nemam zaujem o ziadneho moderatora, ktory je mimo komunitu - aby tliachal blbosti. Moderator by mal/mohol byt jeden z nas, podla mna kludne organizator...
Tuto mam zasa vytku na Mteca - moderatora by som si predstavoval inak - aj ked snaha iste bola. Mal toho vsak dost co zasa chapem...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 19:56 #91990
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ALPI forum - je to link na gyrov server (TUSR.sk). ak si pamatam dobre, tak najprv bolo TUSR forum, a potom prisla gyrova myslienka ispfora, takze vzniklo nove forum, to stare sa prestalo pouzivat (skor nez sa zacalo) a potom v ramci nejakej slabej chvilky zanikol aj cely TUSR.sk. nove ispforum sa uz nepouziva tiez, miho aj preto ze nebolo jasne vymedzene. z neverejneho vora providerov sa stalo verejne forum kde sa moze registrovat kazdy, takze v podstate druhe skfree. a kedze na skfree chodi historicky viac ludi, tak sa to zas presunulo sem. holt, najtazsie je taketo veci rozbehnut a potom udrzat v chode, kym zacne fungovat zotrvacnost. bohuzial viacero projektov tu zostalo v stave ze sa riesila ich priprava a nabeh, a potom jak keby sa od nich ocakavalo ze okamzite budu fungovat zotrvacnostou... nebude. zotrvacnost sa vyvara az dlhodobo.

a este k teme VNET - osobne som bol tiez prekvapeny ze na akciu prisli. zaroven treba dodat ze ma tam vyhladali s cielom vysvetlit si veci a vyriesit pripadne rozpory ktore vznikli vo fore. z toho co sme si pri rozhovore povedali, vyslo tolko ze zrejme vo veci v ktorej som mal voci vnetu vyhrady ja osobne, som bol mystifikovany tretou stranou (nasim spolocnym obchodnym partnerom). pravdu povediac, dnes uz to je tazsie overit ako presne to bolo a nechce sa mi v tom ani rypat. dost na tom ze VNET prezentoval zaujem na korektne a bezkonfliktne fungovanie a zaujem o spolupracu medzi lokalnymi providermi. obrajovo sme sa dotkli aj moznosti spolurpace resp kooperacie medzi ALPI a ARTOS, riesili sme tuto temu aj na ALPI stretnuti, postoj ALPI hodnotim ako opatrno ustretovy, vo veciach v ktorych to bude mat zmysel, je podpora na spolocny postup.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 20:32 #91991
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Ak je situacia s forom aka je, v com je teda problem aby sa na tomto fore zalozila skupina ALPI a dal pristup clenom? Chodime sem vsetci, zvykli sme si nan. Myslim ze kiwi s tym mat problemy nebude, v Artose uz nie je a ked budeme voci sebe ohladuplni a korektni, hlavne si vazit jeden druheho (vratane odlisnych nazorov a nenadavat druhym do keketov) tak mozeme aj s nim v pohode fungovat. Najvacsia prekazka a skuska fungovania sa zda byt komunikacia. Kym sa to nenaucime, nepohneme sa dalej. Praca nas sice pohltila a vacsinou sme jednomajitelove firmy, kde nie sme zvyknuti demokraticky rozhodovat, budeme nuteni zmenit styl komunikacie, ist k veci a hlavne byt korektni aj v obchodnom vztahu napriklad pri spolocnych nakupoch. O tom to cele je a toto najviac ludi znechucuje ako som z nasej sukromnej komunikacie vycitil. Ked sa toto nestane, vidim alpi a skvele spolocne plany skepticky. Niekde sa musime vzdat svojich vyhod a casu v prospech spolocnej veci.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 21.06.2011 - 21:48 #91993
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

kedze toto neni len m-tecove vlakno, na jeho ziadost ho nezmazem, napiste viaceri, s tym suhlasite
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 22.06.2011 - 09:49 #91998
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

ked zvazujem pre a proti. som na vazkach. urcite veci mali odzniet iba sukromne aby neboli vygooglovatelne, moze si z toho niekto spravit nespravny obraz....
okrem toho nevidim ziaden dovod na zmazanie
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 01.07.2011 - 07:05 #92059
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no tak sa pustime do zimneho stretnutia.......rakel navrhoval, ze by ho spravil......co na to hovorite? ma niekto iny zaujem urobit zimne skfree? pisem to tu aj preto lebo sa uz hlasia novy sponzori, tak az ich nasmerujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: 10. SKFREE-ALPI stretko  PostPosted: 02.07.2011 - 10:42 #92094
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
421 wrote: ›no tak sa pustime do zimneho stretnutia.......rakel navrhoval, ze by ho spravil......co na to hovorite? ma niekto iny zaujem urobit zimne skfree? pisem to tu aj preto lebo sa uz hlasia novy sponzori, tak az ich nasmerujem.

Podporujem rakela, co viem to mu pomozem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 12 of 13 < 1...910111213 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)