Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 11:43


Zakladanie WIFI siete Step by Step

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 13 of 18 < 1...10111213141516...18 >
Author Message
Thomas
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 06.10.2010 - 23:07 #85392
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
theone wrote: ›


vôbec si si zistoval čo ta víde 30 Mbit garant , oslovil si trnasportérov čo by ta to vyšlo ? a ako taký traffic dostať do siete ? freeband ? no dajme tomu že ešte vieš dostať cez nejaké krabičkové zariadenia , ale či ti to nezabijú pps ... konekt nieje jediná z nákladových položiek ...
hceš ťahať optiku , vieš čo to vôbec obnáša ? projekt, uzemko,x ďalších povolení , po technickej stránke aké dáš ku klientom zariadenia , aké dáš k sebe zariadenia , v čom ukončíš tie vlákna ako u seba tak u klienta , aký kábel , budeš to zvárať alebo lepiť , no počítaj aspon 500 € že vyhodíš za náradie na optiku a to ešte nemáš zváračku , aby sa ty vôbec oplatilo tahať optiku počítaj s tým že by si mal dostať z klienta cca 20 € mesačne .. bez telky na to zabudni že ty to niekto zaplatí a ak už telku tak musíš dať klientovi settopbox samozrejme najlepšie zadotovať no minieš len na zariadeniach a materialy u klienta 150 € a to nerátam kábel to že ho treba natiahnut vybaviť povolenia a niekde na druhej strane v niečo ukončiť , berme do úvahy že musíš dať klientovi telku neukončíš to na switchy za 5€ + knemu na každé vlákno konvertor za 30 , sám hovoríš že telku sa neoplatí riešiť lebo tam má každý skylink no to aby si ubral z mesačných nárokov per klient na 15 € no a to sa ti neoplatí tú optiku tahať neoplatí pokial nemáš 1000 + pripojených klientov .
Ako chceš vôbec získavať klientov ? Nová neznáma firma o ktorej nikto nikdy neočul , nikto snôu nemá skúsenosti ... roznesieš letáky ? no ak sa ti na 100 letákov ozvú 3 môeš hovoriť o úspešnej reklame , iný spôsob propagácie .. no zas sme pri peniazoch ktoré pri 200 klientoch nenájdeš lebo je sú tu iné náklady a to sme stále pri teoretickom počte klientov , ktorých by si chcel pripojiť no ale nemáš zatial ani jedného ...
fu no bolo by to tu nadlho .... ak chceš dobehni na skfree stretko ak bude čas môžeš pokecať s ľudmi čo sa pohybujúv tomto odvetví už niekoľko rokov a sám zistíš že nieje to také ružové ako sa na prvý pohľad zdá , alebo zverejni odkial že si ak sa nebojíš možno sa tu nájde v tvojej blízkosti niekto s kým sa môžeš o tomto porozprávať .
Možno sa ti zdá že ta tu odhovárame od toho, že sa bojíme možne konkurencie , ale ver tomu že to tak nieje , tak ako sme tu na tomto fóre každý z nás má skúsenosti z ISP už niekoľko rokov a ak by nám nebolo lúto toho času , penazí , stresov čo sme tomu venovali už to asi nik z nás dávno nerobí ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 07.10.2010 - 06:50 #85399
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
theone wrote: ›vsetci ma odhovarate od internetu ale skuste mi pomoct aj s tymi povoleniami a ostatnym okolo toho ,neviem ked budem mat aj 200 luidi podla vypoctov by sa mi to malo oplatit ,ja len tak pre zaujimavost o aku linku maju zakaznici najviac zaujem ? o tu najlacnejsiu ,vecsina z vas ponukate linky s porovnanym s magiom za vyssie cena a to v postate nemaju fup v mojej lokalite ma skoro kazdy magio a skylink a magiu sa da velmi dobre konkurovat natiahnutim optiky by som mal vyhrate pretoze t-com ani nesnival k nam optiku natiahnut Smile,ked si zoberiem ceny liniek teraz tak za par supov mozem mat 30 Mbit len taky fukot a na 200 ludi staci neskor pripadne viac na telku ani nemyslim tam skylink vyhrava bezpodmienecne ceske slovenske programy mas za bagatel a viac nemusis platit ale internet ten pojde stale ,len treba zatlacit na pilu Smile a t-com pojde kam ma neplanujem ani vela wifi klientov pretoze nie kazdy chce na strech antenu a nie kazdy chce bezdrat proste internet tu bude stale

Takze pekne po poriadku:
1.najvacsi problem - konekt . Ako ho tam dostanes? Na 30M potrebujes licenc, za ktory vyhodis vsetky peniazky ktore si chcel investovat do siete. Ak si chces k dodavatelovi dokopat optiku, mozes zalozit dom.
2. ak si v obci a chces ju rozkopat a natiahnut optiku vsade, rataj s nakladmi desiatok tisic eur. To len na margo tvojej poznamky ze nie kazdy chce antenu na dom. Alebo mu azda nejako nadivoko natiahnes kabel vzduchom? Ver tomu ze wifina je na zaciatku jedina alternativa ktorou vies konkurovat ruzovim. Takze zakaznika musis presvedcit ze ta antena tam byt ma, ak nie na novej streche tak sa daju najst ine riesenia ale to je uz o tvojej sikovnosti.
3. Neviem ako si to myslel s tym FUP, maju ho aj ruzovi a mame ho aj my skoro vsetci. S tym by som si hlavu nelamal. Samozrejme ked chces konkurovat, nemozes FUP nastavit tak drasticky ako slovanet alebo nextra ci neviem uz ktori, ked po precerpani nevelkeho balika spravia z linky vytacany internet spred 10 rokov.
4. Cena. Je rozdiel cena ruzovych v reklame a cena v reale. Videl si uz niekedy fakturu zakaznika co ma akciovy internet??? Myslis si ze platia naozaj 9€ ??? Ja mam ceny MIERNE pod standardnymi cenami sluzieb ruzovych a nad ich akciovymi cenami. Ziadne osieranie nerobime. Ver tomu ze dnes keby som zdvihol ceny na uroven magio internetu, neprisiel by som ani o jedneho zakaznika a mal by som taky isty priliv novych od ruzovych ako dnes. Ludia si zacinaju uvedomovat ze to nie je len o cene ale istu vyznamnu ulohu hra aj servis o zakaznika. Tuto poziciu si vsak musis rokmi driny vybudovat.
5. Co ti pisal Thomas, vobec nie je provokacia alebo tahanie informacii, realne vies najlepsie kupit konekt od blizkeho lokalneho hraca, ked zacn es napr. s 5Mbitmi (predpokladam ze nekupis hned 30), zaplatis za neho s viazanostou 500€ mesacne a este dobre mastny zriadovak plus ceny prenajmu. Blizky ISP ti vie konekt predat maximalne za 1/2 tejto ceny a to aj bez viazanosti. Samozrejme ak oslovis nejakeho vacsieho.
Skus nad tymito vecami porozmyslat a nezacinaj s povoleniami a otazkami typu co si davaju ludia radsej . Vzdy si to ty a ty sa prisposobujes svojej lokalite.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 07.10.2010 - 16:13 #85411
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

edusko wrote: ›to cobain no ja mam aj internetovu firmu sice malu ale mam aj stavebnu firmu a poviem ti pravdu net ide stale mas pravidelny prinos co sa o stavebnej firme povedat neda v zime to je sotva na prezitie


a neskusali ste stavat iglu? Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 28.04.2012 - 08:22 #98509
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

ako kukam, minuly rok som na to zabudol, takze mame dnes ako siet deviate narodeniny

najprv som napisal ze osme, ale janka ma opravila Smile, kedze to robime od 2003

neviem ako vy, ale mam pocit, ze ten net robime tak dlho, ze sa mi zda neuveritelne, ze v roku 2002, 95% a mozno aj viac obyvatelov mesta nemalo ziaden net

To, ze bola nejaka doba, kedy to tak bolo, mi je jasne, ale zeby bolo mozne, ze som 24rokov zivota prezil bez netu, 2 roky mal isdnko a az potom som zacal mat priamy dosah na to, ci net ide alebo nejde sa mi zda naozaj neuveritelne.

Vsimol som si za posledny rok, ze sa celkom rychlo rozsiruje medzi providermi akasi unava, alebo zeby deziluzia a ked na jednej strane zivelna radost z prace je postupne ubita znamymi pracovnymi postupmi, kedy uz si clovek sam na nejakom voyage-i nedokaze za dva dni programovania zlepsit veci o 30%, ale vsetko sa da kupit v i4 a novi resp. novsi provideri ako vrchol svojich schopnosti pocituju, ked dokazu upgradnut cez nejaku windows utilitku vsetkych 10 AP a 300klientskych nanostations Smile a na druhej strane penazi nikdy nie je tolko, ako si myslia susedia, ktori si spocitaju klientov x suma s dph, a v podstate ako si na zaciatku mysleli aj samotni provideri a tak sa zacinaju mnozit nielen napady, ale aj zrealizovane predaje

v ziadnom pripade nekritizujem ani naklikatelne siete a uz vobec to, ze niekto svoju siet preda, ked zisti ze mu kradne z jeho zivota cas a zivotnu silu Smile, len konstatujem, ze to zacinam pozorovat

vyzera to tak, ze providerstvo preslo z garazi do svojho dospelejsieho veku a stava sa pomalicky beznym businessom ako je predaj nabytku, vyroba rohlikov alebo servisovanie auta, z coho vyplyva, ze vo velkych mestach uz zmizol novy zakaznik, ktory sa prihlasi s tym, ze si kupil prvy pocitac a postupne ubuda tento typ aj na countryside a tak sa pritvrdzuje konkurencia

manazeri velkych providerskych firiem musia svojim akcionarom zdovodnit svoje platy, takze ked uz nerastie objem a zisky, aspon sa o to pokusaju rastom poctu zakaznikov, kedze ziadne "dodatocne" sluzby negeneruju zaujimave peniaze, a tak sme svedkami, ze nadnarodni provideri zacinaju atakovat nase ceny, co uz je pekna drzost Smile

takze aby som to zosumarizoval, postupne prichadza cas, a mali by sme sa na to pripravit vsetci, ze net bude stat takych nejakych batovskych 8.99 a obavam sa ze mozno aj 7.99 s dph, ti co nestihli vyrast tak, aby mali za sebou vsetky hnusne a velke investicie budu musiet predavat, a ti co vyrastli a poinvestovali vela, este nieco investovat budu musiet a zaroven sa budeme musiet naucit zit s 8.99 cenovkou a nakoniec to skonci tak, ako sme si tu niektori naivne a detsky vysnivali, ze sa raz spojime a budeme spolupracovat Smile

takze, cast z nas sa uz spojila a spolocne spolupracuje, ale vobec nie idylicky, ale pod nazvom ze swan, slovanet alebo antik Smile a nas ostatnych to caka

verim ze bude viacero ostrovov, nielen tieto tri, nakoniec aj my sme pripojili nejake mensie siete a iste je mnoho dalsich spolupraceschopnych firiem, ktore chapu, ze len penetracia nad urovnou 50% marketshare im dava sancu drzat sa spokojne nad vodou trvalo (tak trvalo ako sa to biznise len da)

takze summa sumarum za nasu malu kotlinku

pocet obyvatelov zijucich na nasom uzemi: 60000
pocet domacnosti na tomto uzemi: 14000
pri 9tom vyroci pripajame: 5400 domacnosti
na optike: 3400 domacnosti
pocet servisakov v terene pre udrzanie siete v chode: 1ks
spotreba benzinu za celu siet mesacne: 550litrov
celkovy vykon solarnych panelov: 4700W
core: stack z 3750g-12s a 3750g-24ts-s
celkova konektivita v spicke: 1100mbits
pocet verejnych ip: 32C a 8C
suma utratena za nanostations, rockety a anteny v tomto roku: 33500eur
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kupci
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 28.04.2012 - 12:47 #98512
Basic


Joined: Apr 19, 2012
Posts: 45

kiwi

presne ako pises a stotoznujem sa s tvojim nazorom net pojde na 7,99€ a ked som tu otom pisal ze som sa dopocul ze niekto buduje novu siet a chce pokryt okolo 30000 domacnosti a ponuknut zmenovanu cenu, tak reakcie tu z fora prisli v forme nic sa neboj nikto nepride .., neboj sa ja idem zdrazovat, atd. preinvsetoval si znacnu cast do new technologie ale povedzme si je to 1/10 rocneho prijmu a rezia na jedneho servesiak plus klientske centrum, cize nic postradatelne.. (neber to osobne to je celkovy pohlad na kazdeho)

ak zvazime ze kazdy znas sa sta ISP za cielom dostat do urcitych koncin net v rozumnej cene s neodhliadnutim na rychlost. a tu nastava otazka primeli sme velkych hracov znizit ceny, zvysit rychlosti rozsirovat ich posobnost atd. a vyvstava tu otazka sme nahraditelny resp. inak je nas este treba? arogantny ISP z argumentuje ze ponuka lepsie sluzby ak narazim iba na optiku kolko znas ponuka koser optiku priamo do bytu? malo kto povatsine iba sa odrbava zakanik a optika je privedena do bytoveho bloku kde nasledne na stavajuccu metaliku nahodime skrz prevodnik optiku.. som zvedavy kedy z velkych hracov ako telekom a orangutan sa nato prihlaidanu a daju podnet neviem kam z dovodu klamania spotrebitela naklko fttb povazujem za pripojnie rodinneho domu cize jednej domacnosti ale ftth povazujem za pripojenie priamo bytu v bytovke, cize kde mozme zaradit sucasne pripajanie .. ??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 28.04.2012 - 15:01 #98513
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

kupci wrote: ›ak narazim iba na optiku kolko znas ponuka koser optiku priamo do bytu? malo kto povatsine iba sa odrbava zakanik a optika je privedena do bytoveho bloku kde nasledne na stavajuccu metaliku nahodime skrz prevodnik optiku


ako o com sa uz bavime? keby to aj zakaznikovi dotiahnem domov, tak aj tam musi ist nejaka aktivna hovadina, ktora mu prekonvertuje optiku na metaliku. a myslim, ze je uplne jedno, ci je uz metalika tahana zo stupaciek v dlzke 10-30m alebo od prevodnika polozneho niekde v byte (2-10m k pc). ze optika do bytu je podla mna len marketingovy tah - nic viac. viac ako 100 mbit, co ti hravo zvladne aj metalika, nebudes musiet davat klientom velmi, ale velmi dlho. hej, je to uz u nas zabehane (orange a pod.), ale uprimne si povedzme, ze len velmi malo serverov ti da na druhej strane taku rychlost, aby si to vyuzil. a z nasej strany je to tiez len marketingovy tah. napriklad aj samotny kiwi dava 100 mbit za xx penazi. takych klientov ma cez 3000 (na optike) - nehovoriac o ostatnych klientoch a firmach a linka sa mu vyuziva na 1100 mbit v spicke. jednoducha matika - tie cisla su len na dve veci. je to proste marketing.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 28.04.2012 - 15:02 #98514
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

kiwi wrote: ›
pocet servisakov v terene pre udrzanie siete v chode: 1ks


to ako vazne, len jedneho???
a kolko mas technikov, ktory ti chodia montovat nove pripojky, stavat nove body a pod.?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sCARAB
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 28.04.2012 - 15:57 #98515
Basic


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 165

kiwi wrote: ›
takze summa sumarum za nasu malu kotlinku

pocet obyvatelov zijucich na nasom uzemi: 60000
pocet domacnosti na tomto uzemi: 14000
pri 9tom vyroci pripajame: 5400 domacnosti
na optike: 3400 domacnosti
pocet servisakov v terene pre udrzanie siete v chode: 1ks
spotreba benzinu za celu siet mesacne: 550litrov
celkovy vykon solarnych panelov: 4700W
core: stack z 3750g-12s a 3750g-24ts-s
celkova konektivita v spicke: 1100mbits
pocet verejnych ip: 32C a 8C
suma utratena za nanostations, rockety a anteny v tomto roku: 33500eur


Precital som to skoro cele od zaciatku , zaujimavy priebeh vyvoja tvojej sieti, gratulujem. Mna by ale velmi zaujimalo, ci ta ta siet nejako nezmenila ako cloveka. Ci si sa nestal namyslenym zazobancom Smile
Neber to ako kritiku ale len ako otazku Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 29.04.2012 - 08:22 #98529
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

to kupci: podla mna sa netreba zaoberat v dlhodobom horizonte blbostami ako to, ze kolko km optiky je singlemode, kolko je multimode, ako daleko od klienta konci optika a meni sa na ethernet alebo wifi signal na jeho routri

klienta na sidliskach taketo kraviny vobec nezaujimaju, mozno par freakov, ale to je nepodstatne, podstatne je ci to ide stabilne, ako silno je nastavene fupko, kolko minut, resp. hodin trva kym sa dostavi servisak k poruche, ci na servis centrum sa da dovolat hned a ci dostane zrozumitelnu a v priatelskom duchu ukludnujucu odpoved a samozrejme najviac je dolezita cena

ako povedal aman, bludne cisla ako mbity, kilobajty a linkova rychlost na wifi adapteri na notebooku nie su pre hlavnu masu dolezite, lebo netusia o co ide a v podstate tieto kraviny vytahuju firmy, ktore maju 1.5mbit rychlosti na zhnitych kabloch niekde a potrebuju to promovat, ze maju aj vyssie rychlosti, nielen tu biedu, toto sa podla mna providerov co maju optiku a poriadne moderne wifi siete bez 2.4ghz netyka

aman, za priemerny den mame 8-15 nahlasok ze nejde net, takze jeden technik to za 8 hodin vacsinou stihne

okrem toho mame este 3 technikov na vystavbu a prestavbu a 2 technikov na nove pripojky, ale je jasne ze je to organicke a ked nastane armagedon tak viaceri servisuju, nastastie to sa uz tak casto nestava Smile

chcel som tym povedat, ze od urcitej velkosti siete veci mozu fungovat efektivnejsie, tj. priemerne dokaze jeden technik obsluzit 5500 domacnosti, takze ak mate menej a servisuju to viaceri, tak este je priestor na zlepsovanie, pretoze my sme mali menej zakaznikov a mali sme dvoch servisakov, ale ako dosledok investicii a zlepsovania systemov sa pocet vyjazdov podarilo znizit
urcite aj u nas je co zlepsit takze sa budeme pokusat pripojit este viac ludi pri tomto setupe Smile, preto si myslim ze existuje priestor pre spolupracu mensich firiem, aby setrili naklady a darilo sa im bojovat s cenami okolo 10e

ale ultra dolezita vec okrem sikovnych ludi na kontaktom mieste su admini, aby servisak nevisel niekde lebo admin nema cas alebo nevie ipecky, hesla, firmware, topologiu

myslim ze budovat a udrziavat dobry team je asi to najdolezitejsie co sa tyka kazdodennej funkcnosti pre udrzanie kvality nad urovnou konkurencie
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 29.04.2012 - 12:29 #98531
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Laughing
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: 10-te vyrocie  PostPosted: 25.04.2013 - 11:49 #103689
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

tak, rok sa s rokom stretol a mame za sebou 10rokov, odkedy sme spustili prvykrat net

mala statistika:
84000 obyvatelov/18500 domacnosti ma moznost si dat nas net (pokrytie)

6200 pripojok (33.5%) (este je co robit Smile, kedze predpokladam penetracia je do 70%)

rocny prirastok v cistom 840
40% novi klienti, 60% net uz mali od niekoho ineho

1 pausal (za 11.85e)

rychlost best effort tj. 100mbits na optike, na radiu kolko to da, riadene pomocou hfsc s imq patchom, sietovky v bridge a nejake tajne tweaky este na optimalizaciu

1 servisak

6 aut (16 aut celkovo, 10 uz je vo vysokej peci)
400l nafty a benzinu mesacne
5000km mesacne

1 mesto, 29 dedin

pocet sektoriek 145ks
priemerna spotreba 1000ceho najaktivnejsieho zakaznika za den 1.8GB
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Anton
Post subject: ;)  PostPosted: 25.04.2013 - 13:08 #103690
Basic


Joined: Okt 31, 2005
Posts: 356

gratulujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 25.04.2013 - 14:25 #103691
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Zaujimave citanie od strany 1. hh...ako sa trh za 10 rokov zmeni
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: 10-te vyrocie  PostPosted: 25.04.2013 - 20:20 #103692
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

celkom fajn ti to ide... malokomu sa dari takto napredovat. ked to narychlo ratam, tak to mas mesacne viac ako 100 pripojok v priemere.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Zakladanie WIFI siete Step by Step  PostPosted: 26.04.2013 - 18:05 #103693
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

Zdravim a gratulujem!

Este tam chyba statistika kolko si dostal ponuk na akviziciu Smile Alebo ci si niekoho kupil ty.
Aky mas uplink?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 13 of 18 < 1...10111213141516...18 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)