Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 12:55


prepojenie portov, cez routes

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
cobain
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 11:52 #74633
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ja ho nemam, a poradim kazdemu ak to viem poradit. No a proti tomu co si chalan napisal sa tazko argumentuje. ale Ja som nasiel sposom ako to vyriesit, ciastocne. Sprevadzkovali sme herny server ktory je dostupny aj z netu. Chodi sa tam hravat dost ludi a ja taktiez. Ak niekto argumentuje tym co si pisal vyssie dam mu www adresu kde su servre monitorovane a nech si pozrie co a ako, v principe som takto presviedcal dvoch ludi a aj som ich prevedcil jedej je neuveritelne spokojny, a druhemu keby som natiahol solo jeden optokabel so sixu druhy do nixu a treti na rapidshare tak si najde zas nieco pre co nebude spokojny. A uz nie raz som mu povedal ze zrusime teda zmluvy a to bez poplatkov len aby ma neotravoval s blbostami. Odrazu uz aj s tym co ma je spokojnejsi. A ak mi zavola zas za nejaku blbost mu poslem zoskartovanu zmluvu a mam sice o jedneho menej ale o hodiny viacej volneho casu, ktory mozem venovat zene, a coskoro i babetku.
Z tohoto vyplinulo pre mna iba to ze z ludmi je nemozne vyjst v dobrom ci zlom. A mnohy mi tu poradili ked som zacinal ja pred par rokmi, no narozdiel od mojich zaciatkov tyto niekedy nemaju kozu na tvarach. Ja som tu pol roka cital forum clanky atd, potom som kontaktoval MGX a KIWI ho. nasledne objednal prvu techniku a montoval skusal atd. aj som to mnoho krat olutoval ze som zacal, ale teraz to je uz lepsie. prerabame postupne stare veci montujeme nove, a neustale sa zdokonalujeme.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MiooX
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 19:05 #74658
Basic


Joined: Mar 03, 2009
Posts: 7

tak, ako 90% z Vás ,,velkých,, ISPčkarov začínao na DSLKu,tak si ne...te do ust.
Ani ja som nebol iný. Ale garant ty je zbytočný, ked mas siet postavenu na posratých ovisoch,,
a ked to chces dat na MTK, tak ta tu len vysmejúú,, tak ako dakujem.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MiooX
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 19:18 #74659
Basic


Joined: Mar 03, 2009
Posts: 7

RB A
eth 1 - 10.20.1.1/24
Wlan1 - 10.20.2.1/24

nastavit static GW na IP ktora je pred routerom A predpokladam ze to ti dava nejaky ISP a asi bude dajme tomu 10.20.1.2
29 A S 0.0.0.0/0 r 10.20.1.2 ether1 orientacne
neviem tazko s z toho vysomarit ked napises minimum veci

RB B
eth1 -10.20.3.1/24
wlan1 - 10.20.2.2/24
wlan2 - 10.20.4.1/24

static GW nastavit na 10.20.2.1
1 A S 0.0.0.0/0 r 10.20.2.1 ether1 orientacne
no a teraz este nastavit routy na RB A

12 A S 10.20.3.0/24 r 10.0.2.2 wlan1
13 A S 10.20.4.0/24 r 10.0.2.2 wlan1

nechapem preco je tam toto
12 A S 10.20.3.0/24 r 10.0.2.2 wlan1
13 A S 10.20.4.0/24 r 10.0.2.2 wlan1

nemalo to byt takto ?
12 A S 10.20.3.0/24 r 10.20.2.2 wlan1
13 A S 10.20.4.0/24 r 10.20.2.2 wlan1
???
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 19:34 #74662
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
Ty kokso asi snád najhoršia kombinácia .. zdielač DSLka sa drbe do ISPčka a pri tom sa sietarine absolutne nerozumie
a tých 90 % si vyprosím . Z nás čo sa po tomto fore potulujume a mame už trošku podrastenejšie siete začinalo na dslku iba zopár žiadnych 90%
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 20:28 #74667
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Thomas wrote: ›Ty kokso asi snád najhoršia kombinácia .. zdielač DSLka sa drbe do ISPčka a pri tom sa sietarine absolutne nerozumie
a tých 90 % si vyprosím . Z nás čo sa po tomto fore potulujume a mame už trošku podrastenejšie siete začinalo na dslku iba zopár žiadnych 90%


tak moment thomas nic v zlom ale mam pravo ho poslat kade lahsie ja..
asi na DSL linkach zacinalo 5% z vas. preto z vas lebo v mojom dosahu DSL nieje.
no a dalej bude nasledovat iny komentar
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 20:32 #74668
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
???
ty kokos tak ako nehovorim ze nemam za sebou degustaciu dvoch vin ale zas ako doprdele clovek ti tu posle navod na nastavenie klomplet mikrotiku a tebe to nic nevravi ???

CHALAN sry vsetko co som napisal asi bol totalny omyl.!!!!!



more toto uz co sa deje poradis lame a ani dakujem iba to ze ako si to prene nastavim............








idem radsej strieleat CS
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 22:40 #74688
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
MiooX wrote: ›tak, ako 90% z Vás ,,velkých,, ISPčkarov začínao na DSLKu,tak si ne...te do ust.
Ani ja som nebol iný. Ale garant ty je zbytočný, ked mas siet postavenu na posratých ovisoch,,
a ked to chces dat na MTK, tak ta tu len vysmejúú,, tak ako dakujem.


Nesuhlasim stebou. Do MTK drbe len gyro a pixall. A vacsina tu pritomnych ISP nezacinalo na DSL.
Vacsina zacinala v roku 2003/2004. A neviem ci vtedy vobec bolo DSL na slovensku.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 22:43 #74689
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
cobain , pardon , ale už asi chytam alergiu na dsl zdielačov ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 04.03.2009 - 22:52 #74691
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

aj mne to tak pripada.. nevravim, ze ja som nejaky guru.. to nie, a tiez som nejako zacinal, ale aspon zakladne znalosti sietariny by sa patrilo mat ked sa uz clovek chce venovat takemuto niecomu.. ja som pred zacatim svojho sietovania najprv 2 mesiace studoval prakticky co a ako , cital, hladal, skusal a az potom som zacal pomalicky stavat svoju malu siet.. povodny moj zamer bol spristupnit rozumny net za rozumnu cenu pre par ludi v mojom okoli, kedze tu vtedy bolo jedine GRPS alebo DialUp. Nasiel som si dodavatela konektu (podotykam ze hned od zaciatku to bol GARANT za peknu sumicku, ked som mal spociatku obavy ci to vobec utiahnem, ci bude o to zaujem) a zacal pomalicky pripajat.. klient za klientom a po 2 mesiacoch som sas cudoval ze som pripojil viac ako som si myslel (cca 30 pripojok). Uz som si myslel ze je koniec, ale ludia z okolia ma stale kontaktovali a behom prveho roka som mal cca 70 klientov.. potom sa ozval znamy z nedalekej dedinky (cca 16km Smile) a zrazu sa to pohlo opat.. behom 2 mesiacov dalsich asi 60 pripojok... a tak som po cca 3 rokoch trapenia nejako tu siet poriesil.. urcite som si nemyslel na zaciatku ze takto dopadnem Smile
no ale to uz asi pisem dost offtopic takze radsej sa nerozpisujem viac aby sa to tu nezvrhlo niekam inam...
a aby sa nepovedalo ze nepisem k teme, tak skusim napisat "polopate" ako by to malo asi byt.. nechcelo sa mi nejako studovat tvoju topologiu ale princip je vzdy rovnaky:
na iface nahodis IPccky, pre ktore ROS vygeneruje automaticke routy
napr RouterA eth1 10.10.0.1/24 eth2 10.10.1.1/24 wlan1 10.10.2.1/24
RouterB eth1 10.10.3.1/24 kedze ich spajas wlanom tak wlan1 bude 10.10.2.2/24
dajme tomu ze RouterA je pripojeny na net, cize mas na nom nahodenu default gw do netu
tak na RoutriB nahodis default gw ipcku routra pred nim (cize RouterA) t.j. 10.10.2.1
ak nevies co je to default gw tak to je ta routa ktora smeruje na vsetky subnety (dst 0.0.0.0/0)
na RoutriA nahodis routy pre subnety na ifacoch routraB (t.j. pre subnet na eth1 routraB nahodis na RoutriA routu 10.10..3.0/24 via 10.10.2.2
ak stale nevies ako to naroutovat tak radsej zahod vsetky RBcka a venuj sa radsej svojim zalubam...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 05.03.2009 - 00:05 #74696
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Thomas wrote: ›Ty kokso asi snád najhoršia kombinácia .. zdielač DSLka sa drbe do ISPčka a pri tom sa sietarine absolutne nerozumie
a tých 90 % si vyprosím . Z nás čo sa po tomto fore potulujume a mame už trošku podrastenejšie siete začinalo na dslku iba zopár žiadnych 90%


eeeej kamo.... jak keby si uz milionteho zakaznika pripajal Smile u nas na vychodze sa tomu hovori ze "zapomnul vul, že ceľecom bul".. Laughing postav sa vedla americkych alebo cinskych providerov, co maju desiatky milionov zakaznikov, ze kto je velky.... a ci vobec slovo maly je na nas postacujuce, alebo hladat este drobnejsie slovicka Smile hehe... Smile taki sme my velki provideri... blcha prvykrat preskocila z vlasu na vlas a mysli ze to uz urcite doletela aspon na mesiac Smile

a inac ja som zacinal s ISP firmou presne v tom mesiaci-dvoch ako zacalo DSL, doslova som si DSL este protekcne vybavoval zeby vobec bolo Smile a nemam na to vobec zle spomienky.. agregovane flatove DSL este neexistovalo, pekne platit korunky za kazdy preneseny megabajt Smile bol to slusny garant, absolutne plna rychlost, ziadna agregacia, bolo to kvalitou este lepsie ako 256k garant ktory sme potom kupili z FWAcka a doniesli na 2,4ghz freebande (toho casu este skoro prazdnom)... DSL bol skratka garant, 100% vyuzity megabit (co je nerealne dosiahnut) by vysiel na 40 tisic, a bezny symetricky ne-DSL megabit stal vtedy okolo 25tisic, takze pre rozbeh sa to velmi oplatilo, lebo kym som mal zopar userov, mal som uz megabit linku a pritom kym netahali tak ma stala len par stovak, s tahanim to islo do tisocov... tahanim takym ze par sto mega, maximalne giga mesacne na usera... niektori useri, taki co len obcas na net isli, mali taky troffic ze 10mega mesacne a tak Smile Smile ... boli casy boli Smile neskor sme ebzali cast userov cez DSL a cast cez garant, neskor preslo vsetko na garant a DSL sme nechali ako bekap.. a ked som ho raz potreboval a prepol som nanho 3mbit siet, tak nabehol 90% packetloss a bolo to v pi...... Smile upstream 384k 100 ludi nezvladol ani s QoSom, smola, ako backup uz tiez nepouzitelne, tak to slo prec. ale na rozbeh bola kedysi DSL na nezaplatenie. len nech nevypadne. lebo zakaznik tcomu 2 tyzdne na servis pocka, ale kebyze ma 2 tyzdne cakat loaklny provider tak ho zakaznici zozeru... a povedia mu ze pojdu k tcomu lebo ten by to vyriesil urcite rychlejsie Smile Smile Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: prepojenie portov, cez routes  PostPosted: 29.08.2009 - 22:19 #74800
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
tak a sme zasa na zaciatku Smile, ked som zacinal neexistovala DSLka dokonca ani ISDN, to co existovalo sa volalo dial up. Mal som konekt od velkej spolocnosti GTS, ktora dodavala konekt aj takym firmam ako globtel a pod...mal som paradnu 128kbit linku. DSL sdielacov mam nahaku aj ked su situacie, ktore ma nasie..ju. Ale pani na nasu ochranu pred dsl sdielacmi je predsa TUSR, to nie je iba vyberat poplatky, oni su tu aj kvoli inym veciam, tiez zivnostensky a danovy urad:-) Povedzme si vsak narovinu vsetci na nas kaslu.....ako nam je dobre:-)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)