Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 20:33


mini PCI opticky interface

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
rakel
Post subject: mini PCI opticky interface  PostPosted: 22.02.2009 - 13:23 #74228
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

Cafte,

Moja predstava je, ze strcim priamo do RB opticku kartu (SM,MM), alebo nejaky prevodnik na SFP.

nestretol sa niekto s niecim takym?

nasiel som redukciu z miniPCI na PCI, a do PCI SFP adapter, otazne je, ci by to vobec pod MK chodilo.

dik

rado
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: mini PCI opticky interface  PostPosted: 22.02.2009 - 13:37 #74229
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Zaujimave riesenie ,len ci je MK na nieco take pripraveny ovladacmi.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: mini PCI opticky interface  PostPosted: 22.02.2009 - 14:11 #74230
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
Fuu. Toto je ako skriabat sa lavou rukou vpravo. Nejak nechapem zmysel. Vsak su bezne prevodniky na ethernet s SFP portom. Alebo rovno opticke prevodniky ci uz 100kove, 1000kove, WDM aj obycajne atd... . Nechapem vyznam riesit optiku do MINIPCI. Podla mna je najidealnejsie pripojit na RBcko switch nakonfigurovat VLAN a vsetko riesit zo switcha. Ci uz priamo cez SFP alebo cez prevodniky. Ak ti dojdu interface, tak nie je nic jednoduchsie ako nakonfigurovat dalsiu VLANU.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: mini PCI opticky interface  PostPosted: 22.02.2009 - 14:21 #74232
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
presne ako pise dikobraz, kupis toho tplinka za 600 korun ci za kolko som hoto videl a mas poriesene a nespekuloval by som s nejakou miniPCI kartou, ktoru najprv nebudes vediet rozchodit, potom ti nikto neporadi lebo si prvy na pieskovisku a potom zistis ze ju mas vadnu lebo aj tu co si kupil mal predajca na sklade rok lebo o to nie je zaujem, reklamaciu vybavis az po dvoch mesiacoch a dozvies sa ze momentlane take karty nie su a kupis si prevodnik od tp-link Smile. tak to urob hned a mas po problemoch
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: mini PCI opticky interface  PostPosted: 22.02.2009 - 15:02 #74233
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

logiku to ma jednoduchu, chcem mat kontrolu nad vsetky, prevodnik za 600sk nema management

vacsinou davam switch s managementom a SFP,ale niekedy ten switch vobec nepotrebujem, len napr. pripojit rb600 na optiku, prevodnik s managementom stoji viac ako switch a po dalsie je to dalsie zariadenie = dalsi zdroj = dalsi problem.

Preto hladam nejake riesenie aj ked viem, ze to bude asi draha zalezitost
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: mini PCI opticky interface  PostPosted: 22.02.2009 - 15:08 #74234
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
aj PCI karta je dalsie zariadenie a SFP je dalsie. Vsetko vies manazovat na porte kam pripojis prevodnik. Tak isto ak ti zhasne prevodnik, tak to vies zistit na porte. Aj zdroj vies poriesit aby bol len jeden. Zatial ziaden argument co si napisal neobstoji.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: mini PCI opticky interface  PostPosted: 22.02.2009 - 17:02 #74240
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

neviem, pretrhnu mi kabel a port mi stale svieti, a ja chcem aby som videl, ze interface zije, ale druha strane je down, vedel ho vypnut/zapnut
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hrnous
Post subject: RE: mini PCI opticky interface  PostPosted: 25.02.2009 - 14:56 #74317
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

nedavno se ti resily opticke sitovky do pci sotu... todle mam oukousene jede to jak v supermicru tak v obyc pci desce http://www.trademoon.com/Product46892.aspx

cena je primo lidova jen je to MM
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: mini PCI opticky interface  PostPosted: 25.02.2009 - 15:16 #74318
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ale on chce tusim miniPCI opticku kartu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: mini PCI opticky interface  PostPosted: 27.02.2009 - 20:37 #74398
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
hrnous wrote: ›nedavno se ti resily opticke sitovky do pci sotu... todle mam oukousene jede to jak v supermicru tak v obyc pci desce http://www.trademoon.com/Product46892.aspx

cena je primo lidova jen je to MM


Vies mi povedat ci to pojde voci klasickemu MM mini SFP modulu vo switchy?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: mini PCI opticky interface  PostPosted: 28.02.2009 - 12:24 #74421
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
zelmar wrote: ›

Pokial su na rovnakej "farbe" tak by sa mali...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)