Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 25.04.2024 - 17:21


Rozdielny max limit podla destination (server alebo net)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Levian
Post subject: Rozdielny max limit podla destination (server alebo net)  PostPosted: 20.06.2008 - 20:58 #66137
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Nazdar. Uz som prekutral toto forum aj routeros.cz ale nenasiel som nikde konkretny priklad ako nastavit max download limit podla cielovej adresy, resp. rychlost do netu ina ako rychlost na lokalnej sieti. Konkretne v mojom pripade potrebujem spravit aby ludia mohli ist bez obmedzenia na dataserver, ale do netu speed limitom.Problem je ze mam viac interfacov. Lan, WAN, Wlan. Ako to nastavit aby to nesejpovalo medzi nimi ? Cize ak user pojde smerom z wlan cez wan na server tak bez limitu, ale ak by isiel rovnakym smerom ale na net tak obmedzena rychlost. Ten isty pripad pre vsetky kombinacie interfacov. LAN -Wan - server, Lan-lan-server,
Trochu zamotane, ale snad sa to da pochopit o co mi ide....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Rozdielny max limit podla destination (server alebo net)  PostPosted: 20.06.2008 - 22:11 #66138
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
robíš to na QT alebo SQ , ked na QT tak je to len o spravnom omanglovani , najlepšie kvoli jednoduchosti použiť jump na dalšie podpravidlá
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Rozdielny max limit podla destination (server alebo net)  PostPosted: 21.06.2008 - 08:38 #66141
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Robim to na SQ. V pricipe ked tak nad tym rozmyslam tak potrebujem nelimitovat rychlost na vsetko co ide na IP 192.168.50.254
Mozes napisat nejky priklad nastavenia? Ja som skusal v mojom SQ nastavit pravidlo kde v General mam target adress - rozsah siete odkial to ide a v Advenced som dal destination adress 192.168.50.254, interface all. Download a upload - No limit. Toto pravidlo mam uplne prve a az za tym su pravidla pre jednotlive IP userov. No len to nejak divne funguje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Rozdielny max limit podla destination (server alebo net)  PostPosted: 22.06.2008 - 11:03 #66177
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Ma niekto lepsi napad ako to spolahlivo vyriesit, hlavne funkcne !
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hrnous
Post subject: RE: Rozdielny max limit podla destination (server alebo net)  PostPosted: 22.06.2008 - 12:57 #66181
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

moznosti je x, nejjednodussi je tato, jak je obecne znamo pravidla v mikrotku jsou (pokud je zapnuty cudlik na funkcni serazeni) razena tak ze jsou vyrizovana od vrchu dolu, pro tebe to znamena to ze si das uplne na vrch pravidlo kde muze byt vsechno unlimited pripadne nejake velike cislo tak aby ti nepretizili sit , v zalozce target adres kde normalne davas klientovo ip si nedas NIC a v druhe zalozce kde je dst.address si vyplnis adresu tveho serveru, paket pujde od shora dolu, prvne narazi na tvoje pravidlo a pokud se jeho cilova adresa bude shodovat s tvoji kterou mas na dataserveru tak se proste neomezi na rychlosti (unlimited vsude) ale vsechno ostatni pres toto pravidlo protece dal a tam uz si lidi omezis jak budes chtit, interface nech na all
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)