Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 19:03


ping neprechadza siet je mrtva - vyriesene

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
cobain
23 Post subject: ping neprechadza siet je mrtva - vyriesene  PostPosted: 04.12.2007 - 22:53 #59398
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Takze dnes som cely den riesil nasledovne
na jednej z mojich tras sa stalo to ze ani neviem co sa vlastne stalo:-D
jdnoducho v sixe mam branu X.x.x.9 pousivam IP x.x.x.10/29
pokial mam tuto IP nastavenu na NB opingam branu aj net ked ju dam na router tak nic. Skusal som nasledovne: do cesty som dal jeden switch a rozdelil cestu medzi radiom smerujucim do sixu(nie priamo) a mojim routerom, na switch som pripojil spomenuty notebook a router notebook som nastavil na: IP-x.x.x.13 maska 255.255.255.248 , brana x.x.x.9 DNS su v tomto momente bezpredmetne ale pouzil som volne dostupne verejne DNS. Router ma IP x.x.x.10/29 na eth1 routu som nastavil na x.x.x.9 je v stave AS aj prislusny iface je spravny, vo firewale som nastavil maskovanie pre ETH1, skontroloval si nastavenia a sup ho pustit ping na branu ale nic cas vyprsal, popripade to poznate z MK host unchreable ci ako to pise, jak reku skusim pingnut moj notebuk ktory je na sieti a ten som pingol tak som dal znova opingat branu a nic.
ak som dal pingat z notebooku tak vsetko som v pohode opingal ci uz router alebo branu alebo aj veci za branou ale routru nepingnem nic okrem notebooku. doteraz to vsak islo bez problemu asi dva mesiace. No teraz ani zaboha. Nenapada niekoho nieco alebo sa to nestalo niekomu z vas ?


Last edited by cobain on 05.12.2007 - 21:34; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ping neprechadza siet je mrtva - vyriesene  PostPosted: 04.12.2007 - 23:13 #59402
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Vymaz si ARP tabulku Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: ping neprechadza siet je mrtva - vyriesene  PostPosted: 04.12.2007 - 23:15 #59403
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
hm problem je vsak ze sa tam nadialku nedostanem a nechce sa mi z dnes uhanat niekolko km.
Ale zajtra to pojdem skusit spravit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: ping neprechadza siet je mrtva - vyriesene  PostPosted: 05.12.2007 - 21:33 #59440
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
vyriesene:
nebolo jasne preco sa da pingat NB a RB nie. Ako gyro pisal skusim som vymazat tie tri zaznami v ARP tabulke ale ani v tom to nebolo. nahodil som tam uplne druhy kus RB, ale ani to nepomohlo. Tak som zavolal prevadzkovatelovi trasy a skusili sme prehodit port v manazovatelnom switchi no a tam sa to pekne rozbehlo.
Takze zavada u nadradeneho ISP na jeho zariadeni ma stala dva dni nervov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ping neprechadza siet je mrtva - vyriesene  PostPosted: 05.12.2007 - 22:56 #59446
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

cobain wrote: ›vyriesene:
nebolo jasne preco sa da pingat NB a RB nie. Ako gyro pisal skusim som vymazat tie tri zaznami v ARP tabulke ale ani v tom to nebolo. nahodil som tam uplne druhy kus RB, ale ani to nepomohlo. Tak som zavolal prevadzkovatelovi trasy a skusili sme prehodit port v manazovatelnom switchi no a tam sa to pekne rozbehlo.
Takze zavada u nadradeneho ISP na jeho zariadeni ma stala dva dni nervov


neuvazoval si nad tym, ze by tam mal tvoj provider na to switchi daky ACL (Accesslist) ?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ping neprechadza siet je mrtva - vyriesene  PostPosted: 05.12.2007 - 23:55 #59449
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
prve kde treba hladat chybu je nadradeny ISP, ti co sme si prezili GTS vieme o com je rec Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: ping neprechadza siet je mrtva - vyriesene  PostPosted: 06.12.2007 - 08:13 #59451
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
gyro wrote: ›prve kde treba hladat chybu je nadradeny ISP, ti co sme si prezili GTS vieme o com je rec Very Happy


vies len ked na ten port pichces NB a ten ide normalne tak v ISP chybu nehladas, no ale v bezradnosti sme to skusili a cuduj sa svete bola tam hyba
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)