Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 15:40


NAT + shaping na Mikrotiku

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Robert
Post subject: NAT + shaping na Mikrotiku  PostPosted: 29.08.2007 - 09:37 #56540
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Doteraz som vsade pouzival 'tazkotonazne" Linux routery, ktore zabezpecovali shapovanie aj NAT. Prvy krat idem pouzit Mikrotik. Chcem sa spytat, ci je mozne na nom simultanne prevadzkovat NAT aj shaper. Pred par rokmi, ked som dostal jeden Mikrotik router na skusanie, narazil som na ten problem, ze pri pouziti NAT nebolo mozne klasifikovat pakety na vstupe z Internetu. Shaper ich jednoducho videl na nespravnej strane NAT-u. Snazim sa zbuchat naozaj jednoduche riesenie, ktore bude spravovat clovek Linuxov naprosto neznaly. T.j. p2p spoj do Internetu, Mikrotik a za nim AP so vsesmerovou antenou.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: NAT + shaping na Mikrotiku  PostPosted: 29.08.2007 - 09:42 #56541
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
Smile daj tam neaku via c3 dosku, cf kartu 1 gigo, instalni linux , apache a na shaping pouzij iproute2 a web rozhranie mastershaper Smile nic jednoduhsie neznalemu do ruk nemozes dat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: NAT + shaping na Mikrotiku  PostPosted: 29.08.2007 - 09:45 #56542
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Ozvi sa mi na ICQ, dam ti demo na par mikrotikov
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hrnous
Post subject: RE: NAT + shaping na Mikrotiku  PostPosted: 29.08.2007 - 14:19 #56546
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

pro toto pouziti by stacil jakykoli RouterOS software a queues tukat primo pres webbox a zvladne to i male dite
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)