Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.04.2024 - 12:04


ako zabezpecit Internet na sieti?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
icerowicz
Post subject: RE: ako zabezpecit Internet na sieti?  PostPosted: 25.07.2007 - 19:02 #55259
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
lol wrote: ›Ja nepouzivam ziadny filter mac+ip, vacsina ludi je rada ked si zapne komp. Niektori maju problem sa pripojit aj na hotspot Smile Ani raz sa mi nestalo, ze by si niekto zmenil IP.


stane sa ti to vtedy, ked budes mat neplatica a budes ho presmerovavat na neaky http server s neakou hlaskou. Potom sa vynajde a bude si mysliet, ze ked si zmeni ip tak je velky hacker a s tebou vybabral.

50 ludi sa da ustrazit, 250 nie.
inac , pouzivam dhcp + mac kontrolu cez iptables a za zmenenie ip na manualnu som najprv davam pokutu 1000Sk.
Momentalne to mam poriesene tak, ze ked neprebehne dhcp relay, tak ti neotvori pravidlo na firewalle, ktore obsahuje forward z interfacu na interface.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: ako zabezpecit Internet na sieti?  PostPosted: 25.07.2007 - 19:16 #55260
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Kazdy user ma svoj /29 alebo /30 subnet, keby si chcel zmenit IP musi zmenit aj branu aby sa niekde dostal Smile
A teraz najnovsie nahadzujem kazde klientske ap do rezimu wisp a do apcka pristup nedavam takze je to zase o nieco zlozitejsie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pmaster
Post subject: PostPosted: 25.07.2007 - 21:54 #55267
Basic


Joined: Nov 25, 2006
Posts: 92
Location: ZEM
lol wrote: ›Kazdy user ma svoj /29 alebo /30 subnet, keby si chcel zmenit IP musi zmenit aj branu aby sa niekde dostal Smile
A teraz najnovsie nahadzujem kazde klientske ap do rezimu wisp a do apcka pristup nedavam takze je to zase o nieco zlozitejsie


a pri wisp ako riesis zdielanie pripojenia (nastavenim TTL na -1) alebo zdielanie ti nevadi?


Last edited by pmaster on 26.07.2007 - 08:06; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: ako zabezpecit Internet na sieti?  PostPosted: 25.07.2007 - 22:05 #55268
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Zdielanie (zatial) neriesim
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: ako zabezpecit Internet na sieti?  PostPosted: 25.07.2007 - 23:20 #55273
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
icerowicz wrote: ›
inac , pouzivam dhcp + mac kontrolu cez iptables a za zmenenie ip na manualnu som najprv davam pokutu 1000Sk.


a ked nezaplatim a pojdem od teba prec ? Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: ako zabezpecit Internet na sieti?  PostPosted: 25.07.2007 - 23:53 #55274
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
majklxxx wrote: ›
icerowicz wrote: ›
inac , pouzivam dhcp + mac kontrolu cez iptables a za zmenenie ip na manualnu som najprv davam pokutu 1000Sk.


a ked nezaplatim a pojdem od teba prec ? Razz


bez. wisp firmware riesim tiez, v podstate ma ani neserie, ze je tam viac zariadeni.

co sa tyka toho nezaplatenia, nemas preco menit manualne IP, pretoze mas DHCP, ktore funguje.Ako som pisal vyssie, pokial neprebehne relay, tak ti neprebehne firewall, ktory ta forwarduje z lan na wan interface, takze ten net ti nejde.
Najprv sme to robili tak, ze sme sa vyhrazali pokutou a vacsina ludi si v podstate ani neuvedomila, co tym mohla sposobit.
Ked zakaznik potrebuje kvoli niecomu pevnu IP , tak nie je problem mu urobit vynimku na firewally.

Vseobecne, zakaznik, ktori neplati pre mna nema zmysel, takze ked odchadza, nech sa paci. Zmluva je jasne stanovena pre vsetky strany, takze asi tak.
V zmluve mam aj uvedene, ze pokial chce pripojit nove zariadenie do siete ( dalsie pc, notebook atd. atd ) tak nech nas o tom informuje, telefonicky, skype, alebo icq a divili by si sa , ale ludia s tym nemaju problem. Riesenim je wisp firmware, alebo router za cca 700 sk. Potom ti je v podstate jedno, co tam ma. Zariadenie nakonfigurujes , spustis dhcp a nech si robi na svojej strane co chce.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: ako zabezpecit Internet na sieti?  PostPosted: 07.08.2007 - 19:14 #55820
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
icerowicz wrote: ›Ako som pisal vyssie, pokial neprebehne relay, tak ti neprebehne firewall, ktory ta forwarduje z lan na wan interface, takze ten net ti nejde.

pocuj, mozes mi to rozpisat podrobnejsie?
momentalne mam DHCP podla mac adresi a toto z tejto stranky http://forum.routeros.cz/viewtopic.php?t=211
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)